Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте както по рано казах детето ми е на 3г и е със задна хрема започнах да му давам цинабсин по 6таблетки за деня + сироп от бира + сироп на др тайс мукоплант за лека нощ смятате ли че е добре това което съм почнала и ако да има ли някаква схема по която да давам цинабсина благодаря предварително

Никой истински хомеопат няма да Ви предпише повече от едно хомеопатично лекарство в даден момент. Прочетете повече за основните хомеопатични закони тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8159

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте истината е имам си хомеопат който ни е изписал супарнайсет вида шуслерови соли и сменяме хомеопатични хапчета след хомеопатични хапчета скоро бяхме в болница точно заради такива смени и нещата се влошиха сега схемата се повтаря не ми се прибягва до антибиотици затова вече се чудя какво да правя детето ми не беше от боледуващите до преди около 8м от тогава е все с кашлица за която се казва че нищо му няма и както му нямаше влязохме в болница след излизането бяхме ок за месец и пак на ново старата песен идва ми малко в повече иначе това което ме препратихте да чета съм го чела но....... просто незная какво да правя

Линк към коментар
Share on other sites

Човек страда, за да си научи уроците. Научете Вашия и вземете правилни решения.

Успех!

P.S. а какво значи: " супарнайсет вида шуслерови соли" ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър !

Страдам от хранително разстройство (все още в начална степен) и силна липса на концентрация. Мога ли да се справя с тези проблеми с помощта на хомеопатията ?

Бихте ли ми дали координати на добър класически хомеопат в Пловдив ?

Благодаря !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър !

Страдам от хранително разстройство (все още в начална степен) и силна липса на концентрация. Мога ли да се справя с тези проблеми с помощта на хомеопатията ?

Бихте ли ми дали координати на добър класически хомеопат в Пловдив ?

Благодаря !

Здравейте Мики,

Има добър шанс да се излекувате от тези неприятности и на Лични ви изпращам координати за Пловдив.

Хубав ден!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Александър! Искам да те попитам, нужно ли е да представя на лекаря-хомеопат изследвания на половите хормони при профилактика и хомеопатично лечение на менопауза. Посещавам д-р Георги Хаджиев в Търново, тъй като съм от Русе, а там, за съжаление, няма класически хомеопат. Все още не съм ходила при лекаря за преглед, водих само малкия си син и съм мноо-ого, много доволна от хомеопатичното лечение на деца с грип, бронхопневмония и др.под. състояние. Защото в противен случай алтернативата ни е болнично лечение+2-3 антибиотика+кортикостероиди почти през 2-3 месеца. Писах му по скайпа, но засега не ми отговаря доктора. При посещение на АГ - нямам открити кисти и миоми, но пък ми е нередовен цикъла, да не кажа, че никак го няма и имам вегетативни оплаквания, макар и не силни.

То хомеопати има в Русе и даже завършили класическия курс, но знам, че не можаха да помогнат на сина ми. Когато посетих д-р Хаджиев, се убедих в ефективността на класическия подход в хомеопатията.

Редактирано от radhika
Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се че е добре да му представите изследвания, но все пак най-обективни са вашите индивидуални симптоми и усещания. Защо и да не си насрочите проследяване с него.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, чудесно е когато има към кого да се обърнеш, когато си объркан и в главата ти иникват много въпроси, благодаря Ви предварително!

Та въпросът ми е: когато човек е вече на преклонната възраст от 71г. и е изпил доста хапове, т.е. е и доста токсикиран, възможно ли е да не може да се повлияе от хомеопатичното л-во, а също така и след няколко дози вмесо да започне да спи и да се пооспокои, съвсем да не може да заспи???

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, тъкмо се регистрирах във форума и бързам да задам въпроса си: кръвното ми налягане е леко повишено /140/90/, като искам да подчертая че няма физическа причина за това, т.е. е на нервна почва. Не ми се иска да пия някакви по-сериозни лекарства отсега, затова бих искала да попитам, възможно ли е да се лекува с хомеопатия и какво би било лечението?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър! Синът ми (1г и 8м) е болен от трахеобронхит, съпроводен с ангина. Няколко дни беше с 39.5 Т. Изписаха му Зинат и Вентолин.Първите дни имаше много сополи, но със спрей Еуфорбиум успях да ги спра. От вчера обаче започна да кашля почти непрекъснато и според моите наблюдения кашлицата идва от секретите, които се стичат в гърлото му. Нервен е и постоянно си плаче за нещо. Забравих да спомена, че му растат две зъбчета. Моля Ви Александър кажете какви хомеопатични мога да давам за задена хрема. От два дни му давам и Хепар сулфур и меркуриус солюбилис.

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър, чудесно е когато има към кого да се обърнеш, когато си объркан и в главата ти иникват много въпроси, благодаря Ви предварително!

Та въпросът ми е: когато човек е вече на преклонната възраст от 71г. и е изпил доста хапове, т.е. е и доста токсикиран, възможно ли е да не може да се повлияе от хомеопатичното л-во, а също така и след няколко дози вмесо да започне да спи и да се пооспокои, съвсем да не може да заспи???

Благодаря!

Здравейте,

Според мен 71 г още не е преклонна възраст, може би над 90...

Никога не е късно да се повлияе чрез класическо хомеопатично лечение, а колкото до безсънието, не е толкова просто да се прецени кое всъщност го причинява. Има поне две причини за него: силно безпокойство или пък прилив на сили и оттам бодрост. Това е работата на хомеопата, след двучасово интервю да прецени коя всъщност е причината.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, тъкмо се регистрирах във форума и бързам да задам въпроса си: кръвното ми налягане е леко повишено /140/90/, като искам да подчертая че няма физическа причина за това, т.е. е на нервна почва. Не ми се иска да пия някакви по-сериозни лекарства отсега, затова бих искала да попитам, възможно ли е да се лекува с хомеопатия и какво би било лечението?

Здравейте,

Няма да се уморя да повтарям, че в хомеопатията не се предписва според медицински диагнози, а според индивидуалната т.н. картина от специфични ментални, общофизически и модалности. И за това са необходими поне 2 часа хомеопатично интервю и анализ. Тогава е напълно възможно да се отстрани причината, а не да се опитваме да се борим със следствието.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър! Синът ми (1г и 8м) е болен от трахеобронхит, съпроводен с ангина. Няколко дни беше с 39.5 Т. Изписаха му Зинат и Вентолин.Първите дни имаше много сополи, но със спрей Еуфорбиум успях да ги спра. От вчера обаче започна да кашля почти непрекъснато и според моите наблюдения кашлицата идва от секретите, които се стичат в гърлото му. Нервен е и постоянно си плаче за нещо. Забравих да спомена, че му растат две зъбчета. Моля Ви Александър кажете какви хомеопатични мога да давам за задена хрема. От два дни му давам и Хепар сулфур и меркуриус солюбилис.

Благодаря Ви предварително!

Здравейте Мими,

Виждам едно противоречие в опита да тълкувате симптомите: - Успяла сте да му спрете хремата, но на другия ден се появила постоянна кашлица от... според Вас, постназални секрети?

Всъщност от хомеопатична гледна точка противоречие няма. Обяснението е: Потискане.

Потискате хремата със спрей и... проблема се задълбочава - кашлица, проблема от носа слиза надолу към Ларинкса или още по-лошо, към белите дробове.

Вижте по горе отговора ми към jujinka и информативните теми.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

здравейте синът ми е на 1г в началото имаше само сополи воднисти тях вече ги няма но започна една влажна кашлица давахме сиропа на др тайс мукоплант давахме и бирен сироп и нищо педиатърката казва че гърдите му са чисти вече почвам да се съмнявам но... кашлицата продължава чече близо 10 дни нослето понякога прохърква никнат му и зъби педито каза хамомила но и от нея нямаше ефект какво можем да направим в случая

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Може ли да ми изпратите на лични координати на добри, според вас, класически хомеопати в Бургас. Надявам се да има такива:) Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Може ли да ми изпратите на лични координати на добри, според вас, класически хомеопати в Бургас. Надявам се да има такива :) Благодаря предварително!

Във въпрос Ви се съдържа и отговора. В Бургас няма класически хомеопат, поне аз и мои познати от Бургас не знаят да има.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте!Моят въпрос е следния-може ли с хомеопатия да се излекува колит и смуштения в храносмилателната система.И може ли да ми препоръчате добър хомеопат в София!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,пак съм аз!!!Възможно ли е пълно излекуване на колита без да има някакви стрнични ефекти или просто подтискане на симптомите?И има ли някой който се е излекувал напълно???

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...