Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте!Моят въпрос е следния-може ли с хомеопатия да се излекува колит и смуштения в храносмилателната система.И може ли да ми препоръчате добър хомеопат в София!!!

Здравейте,

Да,с хомеопатия може ефикасно и биз странични ефекти да се лекува това неприятно заболяване.

Пращам Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,пак съм аз!!!Възможно ли е пълно излекуване на колита без да има някакви стрнични ефекти или просто подтискане на симптомите?И има ли някой който се е излекувал напълно???

Разбира се че има излекувани, но все пак да се знае, че хомеопатията лекува до там, докъдето патологията е обратима.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в Стара Загора. Благодаря предварително.

Здравейте и добре дошли при нас!

Изпращам Ви на Лични, координати на доър хомеопат в Ст. Загора.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързия отговор.Искам да споделя и,че поради дискомфорта,който от известно време усещам в корема,а и от страха,който изпитвам от докторите реших преди известно време да отида на ирисова диагностика.Именно там ми казаха,че имам гастроентероколит,за което се и съмнявах.Та въпроса ми е дали трябва да има потвърдена диагноза от лекар гастроентеролг и след това да се обърна към хомеопат.Защото много ме е страх от неприятните изследвания които се правят за да се диагностицира този колит,а именно-ириография,колоноскопия и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много за бързия отговор.Искам да споделя и,че поради дискомфорта,който от известно време усещам в корема,а и от страха,който изпитвам от докторите реших преди известно време да отида на ирисова диагностика.Именно там ми казаха,че имам гастроентероколит,за което се и съмнявах.Та въпроса ми е дали трябва да има потвърдена диагноза от лекар гастроентеролг и след това да се обърна към хомеопат.Защото много ме е страх от неприятните изследвания които се правят за да се диагностицира този колит,а именно-ириография,колоноскопия и т.н.

Не, не е задължително. За хомеопата са важни автентичните усещания на болния, индивидуалността му, причините за заболяването, а не толкова следствието от болестта.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

И аз съм нова тук :)

2 годишната ми дъщеричка е с много силна водниста хрема от 2 дни, от вчера и с ниска Т (тази вечер стигна до 38). Реално всичко почна само с хъхрещо носле, без нищо друго като симптоми. В един момент забелязах, че никне горен кътник. Като цяло детето е активно, с апетит, суче (не се чудете, отглеждам Кралимарковица :)) Откакто тръгна стабилната хрема (вчера), почна да киха много, от днес има и кашлица, която по-скоро звучи като къртеща се. Очичките й гледат влажно, сълзят на моменти. Ръцете й понякога са ледени. В някои дни се е случвало да има и разстройство.

Пръскам само разтвори от морска (Диснемар) и океанска (Куикс) вода. Но нослето тече непрекъснато (вода).

При днешния преглед при ЛЛ се установи - гърдите са чисти, леко зачервено гърло, много запушен нос. Нищо от изписаните лекарства от ЛЛ не давам.

След консултация с хомеопата - дадох Хамомила веднъж + още веднъж преди лягане.

Като цяло на моменти е кисела, но в други - играе, тича, все едно няма неразположение. При заспиването - отказа да я завия (обикновено спи така). Направи ми впечатление, че днес си лапа пръстите.

Изписах ферман, за което се извинявам.

Питането ми е - такава ниска Т може ли да е по-лош показател от високата, която реално убива бацилите? И колко време е нормално да продължи неразположението при никнещи зъби (смятам, че това е причината, макар че може да е и някаква настинка)? Има ли риск от стичащия се секрет в гърлото и кашлянето да се задълбочат симптомите? (тогава бих я завела пак да я чуе ЛЛ, макар че не обичам да лъжа какво съм давала като лекарства :)) Това, че видът й е като на болно детенце, показател ли е за нещо конкретно (и дали има общо със зъбките)?

Благодаря предварително!

Редактирано от Malini
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Малини и добре дошла при нас!

Картината която описвате е комплицирана и всекидневно или през ден, трябва да се консултирате с педиатъра и. Температурата може да е вследствие както на никненето на зъби, така и на възпалителен процес, а също и вследствие... стрес.

Децата лесно вдигат Т. по всякакъв повод и Т. до 37.5 - 38С показва че може би не се касае за нещо сериозно - поне така е преценила жизнената и сила, че има нужда от такава Т. а не от по-висока. Това обаче не трябва както да ни паникьосва, така и успокоява. Мен повече ме безпокои това, че е започнала да киха много и евентуално кашлицата.

Пишете ни и как и е подействала Хамомилата.

Хубав ден!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Благодаря, че ме приемате сред вас! Както и за отговора.

Детенце спа много дълго, като първата част на нощта беше изключително неспокойна (макар че дадох Хамомила). Трудно заспа. Въртеше се, приплакваше, говореше на сън. На моменти си задържаше дъха за няколко секунди (това докато спи). Направи ми впечатление, че докато суче (спейки), пак си пипа лявото уше (от там е кътникът, който расте). От 2 часа до сутринта сме спали по-скоро добре.

Т продължава да варира между 37.4 и 37.8 и до сега. Кашлицата е къртеща се (на моменти звучи малко стряскащо като забуха, но кърти).

Има ли смисъл да опитваме инхалации - за кашлицата?

По-скоро има настроение (макар че е още в леглото), за сега не иска да яде (само суче). Очетата са влажни, нослето тече.

Ще се чуя с ЛЛ, вчера каза, че ще иска да я види пак, ако Т продължи още 2-3 дни. (препоръча вит. Ц, Проспан за кашлицата и едни капки за нос, за над 2г. деца).

Линк към коментар
Share on other sites

Инхалации с какво? Зависи как са и действали преди. Това че се пипа спейки е показателно. Показва къде е проблема, болката.

Линк към коментар
Share on other sites

До сега като сме правили инхалации, тя не търпи хич, де, са били само с физиологичен разтвор.

Тогава по-добре не и докарвайте нови страдания.

Линк към коментар
Share on other sites

Купихме една помпа за нослето, която се включва в прахосмукачката. При първото почистване беше ок, макар че поплака, при второто - такова нямаше, защото не желаеше. Почна да плаче само като й казах (макар да я подготвях, да гледахме клипчета с други деца).

Смятам, че й помага (но на ниво прочистване на секрета), но явно на друго - не. Според вас да не я насилвам, нали? (Като фледам и горния пост..)

Линк към коментар
Share on other sites

Отчет от мен:

През нощта нямаше Т (сега е 37.2), спа добре, нослето е запушено, но не тече секрет в момента, диша през устата; не е кихала. Закашля се няколко пъти от сутринта, но все пак се надявам да е почнало да минава...

Редактирано от Malini
Линк към коментар
Share on other sites

Отчет от мен:

През нощта нямаше Т (сега е 37.2), спа добре, нослето е запушено, но не тече секрет в момента, диша през устата; не е кихала. Закашля се няколко пъти от сутринта, но все пак се надявам да е почнало да минава...

Малини, и аз мисля че показателите са и добри. :) Засега не се налага да повтаряте лекарството.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

На 40г. съм и от 3 години правим безуспешни опити за бебе. От два месеца вече не засичам овулация, имам и нарушение на ментруацията. При преглед всичко ми е перфектно и няма видими причини /правена ми е миомектомия преди 1,5г./. Не сме правили хормонални изследвания и преди всички лекарства бих искала да пробвам с хомеопатия.

В мрежата има прекалено оскъдна информация за хомеопатични средства и меко казано съм невежа в това отношение.

Какво бихте ми препоръчали за подпомагане на овулацията и от къде мога да си набавя необходимото?

Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Наистина е още рано да нямате овулация и нарушена менструация. Правилно сте се ориентирала първо да започнете с хомеопатия, особено когато при прегледите всичко е било нормално. Щом тези нарушения не се дължат на някакви физиологични промени, една от възможните причини би могла да бъде психо-емоционална, а там хомеопатията може много да помогне. Разбира се хомеопатичните лекарства не са предписват спрямо диагнози, а индивидуално. Обърнете се към класически хомеопат по местоживеене. Успех.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за бързия отговор.

А евентуално дали имате информация за добри хомеопати в Бургас. Ще съм много благодарна...

Изпратих Ви на пощата, координати на Класически хомеопат за Бургас.

Желая Ви успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро!

Сега ново 20. Събуди се с 38.3 в едното ухо и 38.6 в другото. Едвам заспа снощи, половината нощ прихленкваше яко, въртеше се, плачеше. Събуди се с прогизнал памперс.

Бяхме навън вчера цял ден, като в силното слънце беше с шапка и на шарена сянка на площадката. Мисля си, може ли да е слънчасала?

Защото другото е като да отшумява..с кашлицата и хремата.

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро!

Сега ново 20. Събуди се с 38.3 в едното ухо и 38.6 в другото. Едвам заспа снощи, половината нощ прихленкваше яко, въртеше се, плачеше. Събуди се с прогизнал памперс.

Бяхме навън вчера цял ден, като в силното слънце беше с шапка и на шарена сянка на площадката. Мисля си, може ли да е слънчасала?

Защото другото е като да отшумява..с кашлицата и хремата.

Това може да е реакция от някакъв възпалителен процес, придружен с болка или, по-малко вероятно вследствие уплаха.

Не знам колко думички знае и разбира, но по принцип на децата трябва да се задават отворени въпроси, като: - боли ли те някъде? и то да посочи къде.

Линк към коментар
Share on other sites

Доста поспа след ранното ставане. По-скоро е енергична, макар че се глези на моменти. Т е около 38. Говори много, та поне получавам отговори - не я боли нищо, не иска вода, нито плодове/зеленчуци, нито "хана" (от детската кухня). Поиска да яде спагети, без нищо. Ще следя за други симптоми (пак май се позапуши нослето...)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

дали е едно и също л-во ли е CINA и CHINA?

И също дали има л-во cHina без да има след него RUBRA?

не намирам лекраство CHINA чисто без да е CHINA RUBRA,само което е изписано CINА е самостоятелно,

но пък май не се чете хина а чина или сина. Тотално се обърках!

Благодаря предварително!

Редактирано от ivafire
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Първо CINA, произнася се Цина и CHINA произнася се: (Хина - Немски вариант или Чайна - Английски вариант) са напълно различни хомеопатични лекарства.

Това което използва класическата хомеопатия е CHINA officinalis , за краткост само CHINA.

CHINA Rubra ( най-старото название e CINCHONA OFFICINALIS)

е по-старото название на CHINA officinalis и се използва от Френската фирма Боарон, но е едно и също с CHINA officinalis - и двете са получени от майчина тинктура на кора от Хининово дърво от Перу, което е от семейство: Rubiaceae.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...