Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Искам да попитам по каква схема да вземам ECHINACEA ANGUSTIFOLIA и STAPHYLOCOCCINUM за стафилококова инфекция по кожата, изразена чрез периодично появяване на циреи.

 

  Кой Ви ги предписа или вие сам?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз сам. Преди време ходих на кожен лекар, който установи наличието на стафилококовата инфекция по кожата. Предприех лечение, което успокои нещата за момент и после отново се прояви. Четох доста информация по темата. Моля Ви, ако можете да ми предложите схема, по която да приемам тези две лекарства.

Линк към коментар
Share on other sites

Три принципа: Първо по интернет не се предписва никакво л-во, вкл и хомеопатично! Хомеопатичните л-ва не са билки и може вместо да си помогнете - да си навредите, дори повече от алопатично л-во. Това е така, защото основния принцип на действие на хо л-вата е: Подобното се лекува с подобно, а не както при алопатията и билките, чието действие е главно палиативно.

 Второ: никой истински класически хомеопат няма да ви предпише да приемате едновременно две хомеопатични л-ва.

 Трето: Предписва се холистично, върху цялостната т.н. картина, иначе вместо лекуване на подлежащата причина, се прави потискане на симптоми, с всички произтичащи от това негативни последици.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

graphites 1M-прието на 05.12.2012г. еднократно и не е повтаряно.

 

 Не мисля че еднократен прием на хомеопатично л-во прието преди три месеца може да бъде "доказано" или да има трайни негативни последици, но по принцип реакцията е индивидуална.

Възможно ли е още да действа това хл-забелязвам неща,никога проявявани от детето-мисли за смъртта,просто ми казва,4е му "идват" в главата,почва да плаче,иска да "поседне",по тялото продължават да излизат ,макар и по-слабо ,характерните за графита раздразнения, 

Звъннах на хомеопата да споделя и да ме посъветва нещо,тя каза да си търся друг хомеопат, "защото така",Чувствам се ужасно.

Моля,отговорете ми и ми пи6ете на лични,/БЛАГОДАРЯ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,интересува ме какво се случва след погрешно изписано хом. л-во  от класически хомеопат,потенция 1м/първо verat 1m-влошаване,много увеличен обрив,мири6ещ,след месец отново verat 1m-още по-драматично развитие-кожата като изгорена,сълзяща,изчакване -10 дена без никакво подобрение,,смяна с графит 1м-изчакване около 10 дена-драматично влошаване/ ,завършило по спешност в болница. Лекувахме дерматит на детето, изразен в лека форма с раздразнение и залющване между бедрата в горната част,който след изброените х.л-ва се разви,изяви  и разпростря на мн. по голяма площ,обхвана и гънките отзад на краката,а   тръгнахме от съвсем лека форма,дори не и обръщах внимание,за6тото не го дразне6е.Нали това е изкуствено създадена болест,по-силна от съ6тествуващата,явно е доказана от детето,ако е така,търпи ли обратно развитие като изте4е действието на лекарството и колко дълго е действието при 1м,обръщам се към вас,за6тото така и не полу4их адекватно обяснение от хомеопата си и  съм мн. объркана и притеснена.

Забравих да спомена 4е се инфектираха така развилите се рани-изолираха 2 вида бактерии  в болницата.

Дано съм била ясна и точна в изразяването и предварително благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Да, изкуствено създадена, и след това Задължително изчезва!

 

Органон: § 29.  Тъй като всяка една болест... не представлява нищо друго освен едно особено, болестно, динамично увреждане на жизнената ни енергия (жизнения принцип), проявено в усещане и движение, при всяко едно хомеопатично излекуване този жизнен принцип, увреден динамично от естествената болест, бива сграбчен, чрез прилагането на лекарствена потенция, подбрана в точно съответствие с подобието на симптомите, от една по-силна, подобна изкуствена болестна изява. Така усещането за естественото (по-слабо) динамично болестно проявление се прекратява и изчезва. Това болестно проявление повече не съществува за жизнения принцип, който сега е зает и ръководен просто от по-силното изкуствено болестно проявление. Скоро това изкуствено болестно проявление изразходва силата си и остава пациента свободен от болест, излекуван. Вътрешният двигател, освободен по този начин може да продължи да се грижи за живота в състояние на здраве...

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Моля, препоръчайте ми хомеопат. Имам син на 3 години с атопичен дерматит. До две годишна възраст се лекувахме в провинцията. След като дойдохме в София сменихме няколко лекари, но съм крайно разочарована от търговското им отношение. Не желая да "скачам" от лекар на лекар, но до момента попадам само на много заети и набързо преглеждащи ни хомеопати /като изключим първоначалния преглед -нали трябва да се оправдаят скъпите такси/.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, препоръчайте ми хомеопат. Имам син на 3 години с атопичен дерматит. До две годишна възраст се лекувахме в провинцията. След като дойдохме в София сменихме няколко лекари, но съм крайно разочарована от търговското им отношение. Не желая да "скачам" от лекар на лекар, но до момента попадам само на много заети и набързо преглеждащи ни хомеопати /като изключим първоначалния преглед -нали трябва да се оправдаят скъпите такси/.

 

Здравейте Nelam,

 

Била ли сте всъщност при Класически хомеопат? Вижте тук разликата, направете изводите и ги споделете, ако желаете:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

моля да ми препоръчате хомеопат в Бургас.

Благодаря.

 

Здравейте,

За съжаление не мога, тъй като там няма класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, Александър! Моля бихте ли и казали дали има класически хомеопат в Пазарджик? Става въпрос за 4 годишната ми дъщеря. Две годи се лутахме с Боаронската хомеопатия без никакъв ефект. От 6 месеца опитваме с Класическа при доктор Манолова в Пловдив, детето започна да се повлиява, но тази жена не си вдига телефона по 1 месец. Като го вдигне веднъж в месеца все казва, че не може сега да ни приеме............... Просто е невъзможно да я откриеме. За това искам малко помощ да ми кажете къде да потърся сериозен хомеопат в Пазарджик или Оловдив! Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

моля да ми препоръчате добър хомеопат във Варна, при когото да заведа детето си.

Благодаря предварително!

 

  Здравейте,

 

  Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър! Моля бихте ли и казали дали има класически хомеопат в Пазарджик? Става въпрос за 4 годишната ми дъщеря. Две годи се лутахме с Боаронската хомеопатия без никакъв ефект. От 6 месеца опитваме с Класическа при доктор Манолова в Пловдив, детето започна да се повлиява, но тази жена не си вдига телефона по 1 месец. Като го вдигне веднъж в месеца все казва, че не може сега да ни приеме............... Просто е невъзможно да я откриеме. За това искам малко помощ да ми кажете къде да потърся сериозен хомеопат в Пазарджик или Оловдив! Благодаря Ви!

 

  В Пазарджик имате един от най-добрите хомеопати в България,

 

                     Пращам Ви на Лични. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Става въпрос за дъщеря ми, която е на 1,5 г. и вече от 7месеца е с разтройство.

По принцип се изхождаше по веднъж на ден и не е имала проблеми със захранването, хапваше си всичко. Така постепенно изхожданията се увеличиха по 2-3 на ден, но не бяха разтройство. След около 2седмици станаха по 5-6 пъти редки изхождания на ден. Педиатърката ни изписа смекта и ентерол от които нямаше никакъв ефект. След още 2седмици ни назначи изследвания,които поазаха Ротавирус. Продължихме смектата и ентерола +пробиотик - ниакъв ефект. Махнахме и млякото и пак нищо. 2 месеца след началото на разтройството ни прати на детски гастроентеролог, който ни каза, че е получила временна непоносимост към млякото и глутена и да ги спрем за 1месец като ни изписа Креон и сироп Aureus?? (Или нещо подобно) + пробиотик , които да пием 1 седмица. За тази седмица се подобри и започна да се изхожда по веднъж на ден, но след като спряхме лекарствата и продължавахме диетата пак започна да ходи по 5-6 пъти кашесто. След още един месец отидохме при друг детски гастроентеролог, който ни каза, че от ротавируса нещо й станало на червата и неможела да усвоява храната и ни препоръча диета за 1 месец, която беше общо взето само картофи, моркови, ориз, тиквички, спанак и пилешко месо + пробиотик. Детето продължи да се изхожда ро 4-5 пъти на ден, като междувременно се появи слуз в изхожданията. И така след още 1 месец бяхме на 3ти гастроентеролог,който ни каза,че в следствие на ротавируса е получила постентеритен синдром и че може да яде всичко ,само че млякото трябва да е безлактозно и че щяла да се оправи след месец....нищо не се промени. През това време детето не беше наддавало,но след като сменихме млякото с безлактозно зопочна да наддава и така за последните 3 месеца наддаде 1,5кг. Изхожданита продължиха да са кашести по 4-5 пъти на ден. От около месец и давам да яде всичко, защото ми писна да гладува. Сега като яде всичко се изхожда доста кашесто..направо рядко .

по 3-4 пъти на ден. Понякога ходи и по 1-2...но разтройство или кашесто. също така усещам, че от няколко дена дъхът й е неприятен.Само да вметна,че на 3месечна възраст й откриха стафилококи в нослето,което мазахме с някаква ваксина. Моля ви да ми помогнете...ще полудея вече...не знам какво й стана и как да й помогна. Предварително ви благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Също така искам да уточня, че 2-3 седмици след началото на разтройството малката се разболя...имаше кашлица, хрема, температура и разтройството. Предписаха ни антибиотик Аугментин. Моля ви да ми помогнете!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Мосси,

 

Спокойно, справяли сме се с далеч по-тежки казуси, за целта ви трябва професионален хомеопат в мястото където живеете, който ще направи т.н. Хомеопатично интервю и след анализ ще предпише индивидуалното лекарство, което да излекува причината и последствията.. За да Ви помогна, ще Ви помоля на Лични да кажете къде, в кое населено място живеете.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър!

Може ли да ми препоръчате добър класически хомеопат за Варна?

 

  Здравейте,

 

 Пишете ми на Лични какви предпочитания имате?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Аз съм съвсем начинаеща в хомеопатията. От един месец посещаваме хомеопат и съответно лекуване с хомеопатия дъщеря ни. Общо взето историята ни е, че тя преди да тръгне на ясла беше едно много здраво дете, но от ноември тръгна и от тогава се започна всеки месец боледуване и ми писна да му изписват едно и също всеки път. Два пъти беше на антибиотик. Сега се надявах нещата да тръгнат добре, но коремчето и е подуто, червата и куркат, а вечер се върти и отвреме на време скърца със зъби. Правиха изследване на акото, но и там не откриха нищо.
Темата ми е изключително полезна и много ми помага да се ориентирам и да съм информирана, но кажете какво да правя, като нито антибиотиците нито хомеопатията ни помогнаха.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

И хомеопатията не винаги би се справила на сто процента, ако не се знае точно каква паразити, гъбички или  бактерии мъчат дъщеря ви. А че я измъчват, това е видно от казаното.

  Има съвременни методи за изследване за паразити, гъбички, бактерии и вируси по метода на FOL чрез който за броени минути се открива не само какви Паразити, гъбички, бактерия или вируси тормозят човека, но и в кой орган се намират и най-важното - с кое лекарство ще бъдат окончателно елиминирани.

   И не само изчистени, но и предотвратен рецидива им.

    И когато човек е чист, окончателно освободен от тези паразити, гъбички, бактерии и вируси - Имунната му система прави скок, става устойчива на всякакви заболявания и показаните хомеопатични лекарства, работят много по ефективно.

  Казвам го от личен опит, защото използвам много успешно този метод.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Синът ми е на 3г и 5 месеца. Страда от задна хрема. До сега не сме намерили истински лек. Стабилизира се за седмица-две и после колелото се завърта. Правили сме консултация с не един УНГ, но нито те нито личният лекар на детето съветват да пуснем микробиология. Януари пуснах такава на своя глава (на носен секрет) и илезе бактерия, за която нямаше подходящ антибиотик за възрастта му. Вече губя надежда, а детето се превръща в заложник на инхалатор, капки и химия.

Ходихме при класически хомеопат преди година за кашлица. Тогава помогна, но с всяко следващо разболяване лекарството помагаше все по-трудно и пак прескачахме към класическата медицина. 

 

Силно се надявам да намерим нашият лек скоро! Моля за съвет, от къде да започнем?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Синът ми е на 2 и половина. От лятото миналата година започнаха непрекъснати боледувания.

Всеки месец оттогава има прием на антибиотик, понякога и по 2. Имаме 4 хоспитализации.

Заболяванията, започнали с хрема или с кашлица в началото, винаги завършват

с някое усложнение и антибиотик. 

Педиатърката му изписва хомеопатични лекарства, но безуспешно в нашия случай.

 

Търся добър хомеопат във Варна като алтернатива на досегашното нетърпимо положение.

Моля, препоръчайте ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Синът ми е на 2 и половина. От лятото миналата година започнаха непрекъснати боледувания.

Всеки месец оттогава има прием на антибиотик, понякога и по 2. Имаме 4 хоспитализации.

Заболяванията, започнали с хрема или с кашлица в началото, винаги завършват

с някое усложнение и антибиотик. 

Педиатърката му изписва хомеопатични лекарства, но безуспешно в нашия случай.

 

Търся добър хомеопат във Варна като алтернатива на досегашното нетърпимо положение.

Моля, препоръчайте ми.

 

 Здравейте,

Проблема с детето е решим, но Ви трябва добър Класически хомеопат, изучавал професионално 3 години хомеопатия и богат практичен опит. Не всеки който предписва хомеопатични лекарства е такъв.

За Варна Ви пращам на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Синът ми е на 3г и 5 месеца. Страда от задна хрема. До сега не сме намерили истински лек. Стабилизира се за седмица-две и после колелото се завърта. Правили сме консултация с не един УНГ, но нито те нито личният лекар на детето съветват да пуснем микробиология. Януари пуснах такава на своя глава (на носен секрет) и илезе бактерия, за която нямаше подходящ антибиотик за възрастта му. Вече губя надежда, а детето се превръща в заложник на инхалатор, капки и химия.

Ходихме при класически хомеопат преди година за кашлица. Тогава помогна, но с всяко следващо разболяване лекарството помагаше все по-трудно и пак прескачахме към класическата медицина. 

 

Силно се надявам да намерим нашият лек скоро! Моля за съвет, от къде да започнем?

 

    Здравейте,

"Антибиотиците вече стават безполезни" това не са мои думи, а на самия председател на СЗО - Световната Здравна Организация. Напишете в Google: "СЗО Антибиотици" и ще се уверите. Поради безконтролното им използване, са оцелели такива бактерии-мутанти, какъвто например е "Златистият стафилокок" - Staphylococus aureus, наричан още продукт на вътреболнична инфекция, които вместо да бъдат убити от антибиотика, се хранят с него.

  С помощта на съответното индивидуално подбрано хомеопатично лекарство, може максимално да се засили имунната система, която има необятни способности за адаптация и самооздравяване. Има и други алтернативни и много ефикасни методи, за справяне с резистентните мутанти.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...