Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,

Мога ли да помоля за координати на класически хомеопат в София?

 

Също така бих искала да попита какво е мнението Ви за лечение от дистанция, т.е. без пряк контакт с пациента? Уместно ли е в случай, че не е възможна среща с хомеопата на момента?

 

Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Мога ли да помоля за координати на класически хомеопат в София?

 

Също така бих искала да попита какво е мнението Ви за лечение от дистанция, т.е. без пряк контакт с пациента? Уместно ли е в случай, че не е възможна среща с хомеопата на момента?

 

Благодаря Ви предварително!

 

  Здравейте,

 На лични ще Ви изпратя.

 

От дистанция е възможно, но е много важно, поне първото интервю да е на живо. Не случайно трайността му първия път е два часа, интервю и анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър! Бих искала накратко да разкажа за проблема си.Преди 5 години получих диагноза алергичен синузит и от тогава се почна ходенето по мъките.Никакви антибиотици не ми подействаха,само с кортикостероидите се подобрявах.През това време състоянието ми се влоши-появи се постоянна уртикария(която слава богу от 2 години не ме сърби,но простто си седи там-по ръцете и краката),станах асматичка и от години нямам обоняние(поевява се само когато съм на кортикостероиди).Правиха ми операция на носа за премахване на полипи и преграда,но нищо, пак съм си както преди операцията.

Може ли хомеопатията да помогне в моя случей?Имам вече един неуспешен опит с една хомеопатка,и бих искала да ме насочите към наистина доверен ваш колега от Русе или региона.Не съм в България,но скоро ще си идвам и предпочитам някой,който след интервюто ще ни консултира онлайн.Благодаря ви от сега!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Дъщеря ми е на 6г и 10 месеца.

В началото на април 2013 започна отхрачваща кашлица с хрема. По предписание на хомеопат започна да приема: Вентолин, както и Nux Vomica 9CH Ipeca 9Ch и  Antimonium Tartaricum 9CH. След седмица кашлицата стана суха - Kalium bichromicum 9CH и Hydrastis 9CH, Apis melliphica 30CH. Хремата затихна, кашлицата се променяше от суха към отхрачваща и обратно.

Започна да пие Sulfur iodatum 9CH и Antimonium Tartaricum 9CH.

След 6 дни се появи конюнктивит, кашлицата и секретите от носа /зеленикави/ отново се засилиха - Ciloxani drops, Kalium bichromicum 9CH и Cuprum Metallicum 9CH. Очите се оправиха, но след 2 дни детето се оплака от болка при преглъщане в ухото - при прегледа бяха установени спокойни сливици, незачервено гърло и спокойни ушни мембрани. Секретът от носа беше гъст с жълт цвят. Изписаха се  Ferrum phosphoricum 15 CH, Kalium bichromicum 9CH и Aviaire 15CH/по 10 на седмица/. От 2 дни пие последно изписаните препарати, но и хремата и кашлицата продължават. Секретът от носа отново стана зеленикав, освобождаването му от едната ноздра е по-затруднено. кашлицата отново премина в такава с отхрачване.

Нощем сънят е спокоен, няма кашляне, но има леко похъркване, в зависимост от положението на тялото и главата.

До момента детето не е вдигало температура. Жизнена е и играе, има апетит, пие течности.

 

Смятате ли, че има препарат, който би бил по-ефективен? Изобщо - какво е мнението Ви за случая /доколкото това може да се направи он-лайн/?

 

Линк към коментар
Share on other sites

kokona24

 

.......

Нощем сънят е спокоен, няма кашляне, но има леко похъркване, в зависимост от положението на тялото и главата.

До момента детето не е вдигало температура. Жизнена е и играе, има апетит, пие течности.

 

Смятате ли, че има препарат, който би бил по-ефективен? Изобщо - какво е мнението Ви за случая /доколкото това може да се направи он-лайн/?

 

 

   Здравейте,

 

Щом е добре, какво да Ви кажа, продължете си.  Ако обаче се интересувате от повече информация, ето:                                                           " В кои случаи трябва да сменим хомеопата си?"                                                          http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=9132

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

 

Регистрирах се в портала, защото искам да попитам нещо. Намирала съм много полезни неща тук, прочетох й голяма част от тази тема...

 

Пиша, защото и аз търся класически хомеопат в София. 
Става въпрос за детенцето ми, на 2 години и 8 месеца е. Като цяло не е боледувал, не сме пили много лекарства, АБ - изобщо. Но откакто тръгна на градина (месец вече) се появи упорита суха кашлица с всевъзможни сополи (воднисти, слузести, редуват се). Притеснявам се да не стане хронично, а и да не се срине съвсем имунитета.

 

Ще бъда много благодарна, ако някой може да ми препоръча класически хомеопат. Позната ми препоръча една лекарка, но каза, че тях ги лекуват със "схеми" и "комбинации", а доколкото прочетох и тук (в темата) това не е Хомеопатия в истинския смисъл на тази идеология.

 

Редактирано от Krasi_B
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Krasi_B,

 

Много добре сте се ориентирала в темата Хомеопатия.

Характерно е честото боледуване на децата, след тръгване на ясла или градина. Това е така, защото от относително стерилна среда у дома, в градината те всекидневно си менкат бактерии, гъбички, паразитчета, мини-рино-вируси и шарки. Това от друга не е толкова лошо, дори е полезно за имунната система. Защо? - защото тя образно казано е самообучаващ се софтуер и ако не се сблъсква с вируси и бактерии няма как да се изгради правилно. Въпроса е как това да става без усложнения.

       И тук чудесна е ролята на Класическата хомеопатия, защото не се използват вредни биохимически вещества, като антибиотици и кортикостероиди, а... паметта на чистата вода. Памет в която се запечатва огромен обем информация. Именно тази информация е лечебната сила, която дава ноу-хау на имунната система, как да се справи с конкретния проблем и едновременно с това повишава нивото и.

   Пиша Ви и на Личната поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам и още един въпрос -  може ли да се вземат едновременно повече от един хомеопатичен препарат или смесването им е вредно?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Какъв хомеопатичен препарат може да се използва при менструални болки при момиче? 

 

 

Имам и още един въпрос -  може ли да се вземат едновременно повече от един хомеопатичен препарат или смесването им е вредно?

 

  Здравейте,

Не, не бива. и защо? - ето защо не бива: 

 

    http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8159

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,дъщеря ми има себореен дерматит. Опитахме лечение при хомеопат,което много промени характера на заболяването,като го повлия добре, до някаква степен, но не елиминира проблема. Класическата медицина го приема за  нелечимо, затова търсех помощ от хомеопатията. Много ми се иска да намеря начина за пълното излекуване и знам че има такова,защото преди години детето беше лекувано доста дълго с хомеопатия(настинки,вируси,бронхити) и знам какво е действието на хомеопатията.Помогнете ми ако можете да намеря правилната субстанция за лечение или ме насочете към лекар.Предварително Благодаря :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,дъщеря ми има себореен дерматит. Опитахме лечение при хомеопат,което много промени характера на заболяването,като го повлия добре, до някаква степен, но не елиминира проблема. Класическата медицина го приема за  нелечимо, затова търсех помощ от хомеопатията. Много ми се иска да намеря начина за пълното излекуване и знам че има такова,защото преди години детето беше лекувано доста дълго с хомеопатия(настинки,вируси,бронхити) и знам какво е действието на хомеопатията.Помогнете ми ако можете да намеря правилната субстанция за лечение или ме насочете към лекар.Предварително Благодаря :)

 

 

Здравейте Анета,

 

Ще Ви помогна. Много ме предизвикват диагнози: "нелечимо". Пиша Ви и на Лични.

 

 Хубава вечер!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам нужда от координати на добър хомеопат в Стара Загора.

Малкият ми син е на година с атопичен дерматит, а големия - на 5 се начурква когато заспи и скърца със зъби доста страховито.

Препоръчаха ми д-р Добрев (и ми дадоха негов мобилен телефон), но той се занимава с политика и не съм сигурна дали практикува и дали е удобно да го притеснявам.

Благодаря предварително за информацията.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам нужда от координати на добър хомеопат в Стара Загора.

Малкият ми син е на година с атопичен дерматит, а големия - на 5 се начурква когато заспи и скърца със зъби доста страховито.

Препоръчаха ми д-р Добрев (и ми дадоха негов мобилен телефон), но той се занимава с политика и не съм сигурна дали практикува и дали е удобно да го притеснявам.

Благодаря предварително за информацията.

 

 

  Здравейте,

 

Ще Ви пиша на Личната поща, защото тук не бива да се пишат имена и други лични данни.

 

 Спокойна нощ

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, лекувам се с хомеопатия от 3 години, но тук във форума намерих много отговори на мои въпроси. Искам да Ви попитам за майка ми, която се занимава със земеделие, тежка физическа работа, спи по 4-5 часа, през деня въобше не сяда. От 4 дена не може да спи нощем поради изтръпване на пръстите на ръцете, мравучкане. Според Вас има ли възможност с класическата хомеопатия да се подобри това състояние, при условие, че не виждам начин жената да си промени начина на работа.Предварително благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, лекувам се с хомеопатия от 3 години, но тук във форума намерих много отговори на мои въпроси. Искам да Ви попитам за майка ми, която се занимава със земеделие, тежка физическа работа, спи по 4-5 часа, през деня въобше не сяда. От 4 дена не може да спи нощем поради изтръпване на пръстите на ръцете, мравучкане. Според Вас има ли възможност с класическата хомеопатия да се подобри това състояние, при условие, че не виждам начин жената да си промени начина на работа.Предварително благодаря.

 

Здравейте,

 

Мравучкане, боцкане, бодежи - болка. Всичко това са предупредителни сигнали че трябва да се спрем и да си починем. Иначе ще дойде и по-лошо. Не бива да се изключва първи признаци на артрит, но и на...прединсултни индикации. Хомеопатията може да помогне, да лекува, но и паралелно да се поизмени и режима работа/ почивка.

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте, искам да попитам какви хомеопатични хапчета могат да се пият при поликистозни ячници? благодаря предварително!!!

Редактирано от magirz
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Приятелят ми иска да откаже цигарите и се спря на хомеопатичното лекарство игнация амара 15 CH-може ли да има негативни ефекти при приема му,при условие,че не му е предписано от хомеопат?Бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в Пловдив,който наистина да обръща необходимото внимание на пациентите си,особено при първото интервю.Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

искам и аз да попитам за билки и хомеопатично лечение за моя проблем - поликистозни яйчници, в следствие на което аменорея.

 

Всеки месец имам т.нар. ПМС, които често бъркам с признаци на бременност, тъй като ми се гади сутрин и от миризми, болят ме гърдите и т.н., винаги по едно и също време от месеца - около датата на предполагаемия МЦ,

но за жалост не е бременност, не ми идва и цикъла. Пила съм противозачатъчни, от които ефекта е само докато пия. После пак същото...

Бих била благодарна, ако ми помогнете в случая  с хомеопатично лечение.

 

Предварително благодаря!

Редактирано от nikolaya
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Детето ми е на 2г. и 6м от велик ден е с кашлица -суха която много го измъчва ....Педиатърката ни изписа Aureus сироп след което нямаше ефект и ни изписаха Тусавит пак не ни помогна и сега сме на Аугументин почти го свършихме и пак кашля има леа хрема която е прозрачна ......Вече се борим почти 2месеца с това детето няма температура ,има апетит но само кашлицата ни пречи Моля ви  дами помогнете ще съм ви много благодарна.....

Линк към коментар
Share on other sites

здравейте, искам да попитам какви хомеопатични хапчета могат да се пият при поликистозни ячници? благодаря предварително!!!

 

 Здравейте,

Хомеопатията може както много да подобри здравето, но също и да влоши нещата, ако се опитате да се самолекувате, особено в такава деликатна област, като хормоналната система.

 

 Консултирайте се с класически хомеопат по местоживеене.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Приятелят ми иска да откаже цигарите и се спря на хомеопатичното лекарство игнация амара 15 CH-може ли да има негативни ефекти при приема му,при условие,че не му е предписано от хомеопат?Бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат в Пловдив,който наистина да обръща необходимото внимание на пациентите си,особено при първото интервю.Благодаря Ви предварително!

 

  Здравейте,

 

Игнация изобщо не е показана за отказване на цигари, странно от къде го взехте.

Освен това, хо л-вото трябва да бъде съобразено с индивидуалните особености на всеки отделен човек. В противен случай може да се стигне до неблагоприятни последствия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Детето ми е на 2г. и 6м от велик ден е с кашлица -суха която много го измъчва ....Педиатърката ни изписа Aureus сироп след което нямаше ефект и ни изписаха Тусавит пак не ни помогна и сега сме на Аугументин почти го свършихме и пак кашля има леа хрема която е прозрачна ......Вече се борим почти 2месеца с това детето няма температура ,има апетит но само кашлицата ни пречи Моля ви  дами помогнете ще съм ви много благодарна.....

 

 

  Здравейте,

 

Спрете да се борите безполезно и се обърнете към добър класически хомеопат с чиято помощ ще получите трайно здравословно решение. Пишете ми на Лични къде живеете.

 

 Александър

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...