Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Alexander,

Имам екзема и алергия(сенна хрема) с 20 годишна история. 

Пробвал съм лечения с какво ли не  - класическа медицина, диети, билки - резултати никакви или с временно подобрение, а нерядко и с влошаване на други симптоми - напр. високо кръвно (само временно), неврологични - изтръпване на ръцете, крампи в краката ( временно), лош сън.

През май 2013 г. предприех и хомеопатично лечение - при класически хомеопат с "добра визитка". След първите 2 месеца имах добри първоначални резултати с алергията (появяваха се спорадични симптоми) и относително никакви резултати с екземата. Като цяло бях доволен от напредъка. Август 2013 ( 3 месеца от лечението) преживях най-ужасната кашлица в живота си  - здраво кашлях по цяла нощ (поне по няколко часа) и така близо 1 месец. Хомеопатът беше извън страната и единственото, което ми каза по телефона е да спра с хомеопатичното лекарство. Всякакви средства опитах (билки, инхалации, сиропи), но те не спряха кашлицата - кашлянето намаля след като заваля дъжд  в края на август, а изчезна напълно в края на ноември. Само като уточнение - джипито ми препоръча инхалатор със стероиди, които аз отказах.

При следващия ми преглед (септември) хомеопата каза да продължа със същото лекарство  - взех го и нямаше никакъв ефект - нито подобряване, нито влошаване на симптомите. Апропо - на мой въпрос  хомеопата не можа да ми обясни кашлицата дали представлява лечебна криза или е реакция вследствие на потиснати симптоми на алергията. Признавам, имах съмнение, че предписаното ми лекарство не за мен (аргументирано споделих притесненията си с хомеопата), но въпреки това  точно спазвах назначеното лечение доверявайки се на професионализма на доктора. След месец септември не съм посещавал хомеопата - и не за това това, че същия не ми оказа адекватна помощ в кризата (разбирам ,  че е човек и не може да е на разположение на всичките си пациенти постоянно), нито че лекарството в крайна сметка не подейства - знам, че хронична болест с 20 годишна история не се лекува лесно; не е и заради личността на хомеопата - нищо лошо не мога кажа него -  много приятен човек е. Основното, което не можах да приема е подхода - предписваше ми се лекарство ( 2 различни потенции) което да приемам за срок от 1 месец всеки ден по определен брой капки и промяната в симптомите се докладваше на доктора след този месец, след което се назначаваха следващите потенции пак по същата схема. Иначе казано липсваше адекватна обратна връзка по време на лечението - аз самия не обичам да досаждам с телефонни разговори, но можеше поне по мейл да съобщавам за резултатите (или липсата на такива) , за да се нанасят корекции в лечението (напр. едната потенция предизвикваше промяна в симптомите, а другата не, но затова доктора разбираше след 20 дни - спазвайки неговата схема на проследяване).

Извинявам се за дългия ми пост, но мисля, че беше важно да опиша ситуацията, за да бъдат разбрани правилно въпросите ми:

1.Да продължа ли със същия хомеопат или да пробвам с друг. Знам, че първият вариант е добър, защото хомеопатът вече знае доста за мен и резултатите (или липсата на такива), но въпреки това се колебая отново да посетя кабинета му -предвид описаното по-горе.

2.Тъй като клоня повече към варианта да пробвам с нов хомеопат  - как да го избера.  Най -добре бих се чувствал с хомеопат, който да не бяга от обратната връзка с пациента и да има логични наставления по отношение на лечението  (нужни са ми прости наставления от вида"Ако няма промяна до...дни се свържете с мен") - за съжаление в сайтовете на хомеопатите няма информация относно "стила на работа" на хомеопата.

3.Ако от написаното решите, че имам нереално големи очаквания, моля не се колебайте да го напишете - проблемът може и да е в мен, а не в хомеопатията и хомеопата.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА

бъдете здрав и все така всеотдаен към проблемите на харата!

Откриха на дъщеря ми/20г/ киста на яйчника. Тя отказва хормонално лечение. Има нужда от класически хомеопат, но не знам към кого да се обърна. От Казанлък сме. Моля за вашата консултация за избор на такъв.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще ми предложите като медикамент?Относно трета сливица казавали са ни че са му големи самите сливици ,но за трета аз съм много против за отстраняването.Ще съм Ви благодарна ако ни насочите към някакво лекарство>Хубава вечер!

 

Здравейте,

  Има десетки различни хомеопатични л-ва при увеличена 3-та сливица, но кое е показано и истински ще помогне, се решава след двучасово интервю и анализ и след това след няколкократни проследявания. Ако е приемано неподходящо от гледна точка на класическата хомеопатия хо л-во, може да се стигне до обратен ефект! Нещата са сериозни и никой няма право да казва ей така, наизуст и то по интернет каквото и да е хомеопатично лекарство.

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте Г-н Маринов,

 

Вместо отговор ще ви дам да прочетете тази информация, а Вие сам ще си прецените: "

"Как да разпознаем добрия хомеопат?"

" http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

 

 Мен обаче ме смущава това, че ви е определял  "различен брой капки" - като че ли това има някакво значение?... Всъщност при хомеопатичното лекарство, това няма никакво значение!  Дали ще приемете 1, 10 или 100 капки - ефекта е абсолютно един и същ!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Alexander,

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА

бъдете здрав и все така всеотдаен към проблемите на харата!

Откриха на дъщеря ми/20г/ киста на яйчника. Тя отказва хормонално лечение. Има нужда от класически хомеопат, но не знам към кого да се обърна. От Казанлък сме. Моля за вашата консултация за избор на такъв.

Благодаря!

   Здравейте,

 

 Ще Ви изпратя на Лична поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър,за много години,много здраве и щастие ви желая и все така всеотдайно да помагате на хората.Аз имам въпрос.Може ли хомеопатията да помогне за натрапливи мисли,или така нареченото ОКР..Може да се каже,че мислите са в  доста интензивна фаза и вече тежка форма,не се появяват понякога,а са 24 часа в денонощието,изключвам времето през което спа. Питам,понеже страдам от това нещо от около 2 години и половина и вече едвам издържам,а също така знам че е по-деликатно от всички останали психологически разтройства и много по-упорито.Ако състоянието ми може да бъде повлияно ще искам да дойда на интервю или при вас,или при някой специалист по ваша препоръка,който се намира по-близко до моя град.Препоръчвали сте много пъти ваши колеги практикуващи във Варна.Там по принцип ми е удобно.Тези неща,ще ги реша в последствие,стига да знам дали има шанс този метод да ми помогне.Ще очаквам отговора ви.Лека и спокойна вечер ви желая .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Може да помогне до степен на пълно излекуване, ако прочетете споделеното от Smehy тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4157&page=2

Линк към коментар
Share on other sites

 

здравейте.от почти 2 седмици синът ми,който е на 2 год и 5 месеца има кашлица,която е непостоянна,нощем го атакува понякога за половин час,и после си заспива.през деня кашля от време на време,има храчки.иначе е активен,храни се.няма други симптоми.водих го на лекар,казаха ,че няма зачервено гърло,гърдите му са чисти.прави му кръвни изследвания,каза че има анемия,но не тежка.искам да ползвам хомеопатия,но тук в сливен не съм чувала за истински добър хомеопат.ще се радвам ако ми помогнете,защото съм се отчаяла от лекарите тук,които предписват само антибиотици.

Вярче, добре дошла! :feel happy:

На Лични ще ти изпратя координати на д-р и добър Класически хомеопат в Сливен. После чакаме отзиви за лечението, ок?

 

Здравейте! Много съжалявам, че се включвам така директно във форума и то в старо мнение, надявам се не нарушавам някое от правилата. Ровейки се из мрежата открих въпроса на дамата, който всъщност съвпада с моето питана, с тази разлика, че детенце е на година и половина :) Продължаваща вече месец нощна влажна кашлица, закашляне от време на време през дена и чакам резултати от назален секрет. Градът е Сливен, много ще съм благодарна за координати :) Извинявам се още веднъж и ви желая успех в похвалното начинание

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Аз съм с една конизация заради дисплазия и сега ми предстои втора. Изписаха ми Изопринозин по схема и започнах да го пия защото вече съм с инсито и много ме е страх да не стане инвазивен. Въпросът ми е мога ли да направя хомеопатична консултация и да започна лечения успоредно с изопринозина или трябва да изчакам да мине и втората конизация, която ще буде с анестезия и тя май антидотира лекарствата, и тогава да отида при хомеопат? Можете ли да ми препоръчате някой. Аз водя дъщеря си в Хирон и мислех да си избер алекар от там.

 

Благодаря Ви предварително!

Редактирано от hrisi
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,писала съм запитване на 02.01.,но така и не получавам отговор.Още веднъж ще попитам,може ли да ме насочите към ваш колега в Стара Загора,имам желание да се срещна с хомеопат и да обсъдим всички проблеми на бебенцето ми.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам син на 2 г. и 6 месеца откриха му алергия към домашен прах,плесен,куче, кон и котка.Алерголог ни написа схема на лечение с Aerius и Ксизал като се редуват през 10 дни и капки за нос.Вече не му тече носа не кашля , но трудно диша през носа , даже през деня си диша през устата ,а вечер преди да заспи се опитва да диша  макар и трудно.Въпроса ми е има ли хомеопатично лекарство което да му отпуши нослето?

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Бихте ли ни препоръчали добър класически хомеопат от В.търново или Варна (или нещо наоколо), понеже съм от Русе, но знам, че тук няма добри хомеопати.

 

Благодаря Ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

бихте ли ми препоръчали добър класически хомеопат във Варна.Предвариително благодаря!

Lolly82

Здравейте! Бихте ли ни препоръчали добър класически хомеопат от В.търново или Варна (или нещо наоколо), понеже съм от Русе, но знам, че тук няма добри хомеопати.

 

Благодаря Ви предварително.

 

 

  Здравейте, пращам Ви на "Лични" координати за класически хомеопат във Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Аз съм с една конизация заради дисплазия и сега ми предстои втора. Изписаха ми Изопринозин по схема и започнах да го пия защото вече съм с инсито и много ме е страх да не стане инвазивен. Въпросът ми е мога ли да направя хомеопатична консултация и да започна лечения успоредно с изопринозина или трябва да изчакам да мине и втората конизация, която ще буде с анестезия и тя май антидотира лекарствата, и тогава да отида при хомеопат? Можете ли да ми препоръчате някой. Аз водя дъщеря си в Хирон и мислех да си избер алекар от там.

 

Благодаря Ви предварително!

 

   Здравейте,

 

Щом водите дъщеря си в Хирон, какво по-логично от това да си изберете лекар и за Вас от там.

 

 Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от 7 години се боря с парадонтоза, поликистоза на яйчниците, от 10 с витилиго и от над 20 години с желязонедоимъчна анемия, която според лекарите е в резултат на обилна менструация. Най-вероятно имам ишиас и схващане на левия крак около ахилесовата пета, и големия пръст както и понякога усещам "придърпване" в гънката под коляното на същия крак все едно че ми се опъва вена и всеки момент ще се скъса.

 

И с нито една от тия болести не съм се преборила. Ако можете да ми помогнете ще съм благодарна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

С помощта на хомеопатията, може успешно да се преборим и да оправим нещата дотам - докъдето патологията е обратима, като забавим хода на болестите и дори ги спрем!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам син на 2 г. и 6 месеца откриха му алергия към домашен прах,плесен,куче, кон и котка.Алерголог ни написа схема на лечение с Aerius и Ксизал като се редуват през 10 дни и капки за нос.Вече не му тече носа не кашля , но трудно диша през носа , даже през деня си диша през устата ,а вечер преди да заспи се опитва да диша  макар и трудно.Въпроса ми е има ли хомеопатично лекарство което да му отпуши нослето?

Благодаря ви предварително!

 

 Здравейте,

 

Това което приемате има само палиативно действие, като лошото е, че се потискат симптоми без да се лекува причината за болестта.

  Характерно за хомеопатията е, че се предписва индивидуално за всеки отделен случай, а не според медицински диагнози. Така че изхода е Хомеопатично интервю, което първия път трае 2 часа снемане на хомеопатичната картина и последващ анализ на случая.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,  мъж на 35 години съм. От няколко години имам простатит, алопатията не помогна, дори задълбочи проблема. След като се отказах от антибиотиците и никакви открити бактерии на изследвания реших да опитам с билки, но също без успех. Започнах да се интересувам от хомеопатия и по препоръка на лекар предписващ боаронски препарати започнах да приемам thuja 15 ch x 10 веднъж на седмица и 2 дена след нея medorrhinum 15 ch x 10 веднъж седмично. Thuja 15 ch бях приемал и около месец преди това x 5 през ден без забележим ефект. След първия прием на medorrhinum 15 ch забелязах, че лекарството действа. Продължих по схемата и след още 2 седмици имах страхотно подобрение, помислих, че съм излекуван. Радостта ми беше кратка, подобрението спря дори някой от симптомите се върнаха постепенно. Продължих да приемам по схемата още 1 месец, но без ефект, съвсем слаб ефект ден два след приема на лекарсвото и до там. Някакви насоки, какво да променя?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, прочетете внимателно това:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Прочетох го, при това положение какво да направя? От Велико Търново съм.

Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох доста статии за конституционните типове и лекарствата, които им отговарят и най-голямо сходство имам с Medorrhinum и наистина предвид, че имах голямо подобрение от него... при това положение и предвид, че болеста е хронифицирана и отдавна няма остри проявления по-висока потенция как би повлияла? На колко "с" отговаря CH 30 на боарон?  От къде може да се купи Medorrhinum 1M?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...