Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

 

Здравейте, прочетете внимателно това:  http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Прочетох го, при това положение какво да направя? От Велико Търново съм.

 

 

  От горния линк, може да разберете разликата между истински класически хомеопат и т.н. "боаронски". Трябва да потърсите Класически хомеопат, отговарящ на посочените критерии.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Прочетох доста статии за конституционните типове и лекарствата, които им отговарят и най-голямо сходство имам с Medorrhinum и наистина предвид, че имах голямо подобрение от него... при това положение и предвид, че болеста е хронифицирана и отдавна няма остри проявления по-висока потенция как би повлияла? На колко "с" отговаря CH 30 на боарон?  От къде може да се купи Medorrhinum 1M?

 

  Самолечение с хомеопатия би могло да бъде и много опасно. Моят съвет е да не търсите високи потенции на Медорин, защото може да си докарате непреодолимо напълняване!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Бих искала да попитам дали в Шумен има класически хомеопат? Благодаря предварително за отоговора.

 

Здравейте, в Шумен няма но във Варна има.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,писала съм запитване на 02.01.,но така и не получавам отговор.Още веднъж ще попитам,може ли да ме насочите към ваш колега в Стара Загора,имам желание да се срещна с хомеопат и да обсъдим всички проблеми на бебенцето ми.Благодаря предварително!

 

  Координати на хора, само на Лични. Изпращам Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

От 4 години ме измъчва едно почти постоянно замайване в следствие от трежовно разтройство.(не съм си правила изследвания поставила със си сама диагнозата,понеже в малкото случеи когато се разсея с нещо се чувствам добре а и поради много други причини)

Моля ви за съвет може ли да се повлияе замайването от хомеопатията,защото знам ,че без него ще се справя много по-лесно с останалото.То е това което ме тормози най-много и поражда тревожност а в същото време е симптом на тревожноста и всичко е един омагьосан кръг,затова незнам дали медикаментите трябва да са насочени към самото замайване или по-скоро такива за успокоение.Това оставям на вас. Има и случеи когато получавам нещо като изтръпване на крака,чувство за безтегловност .Много се надявам да има нещо,което да помогне защото ходенето на работа и всички нормални неща от ежедневието са много трудни с тази замаяност и пораждащото се отчаяние.

 Много Ви благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте  mmonsterr,

 

Замайването, една възможна причина за което би могла да бъде борбата между делюзия и съзнание, може успешно да бъде отстранено с подходящото индивидуално за Вас хомеопатично лекарство, предписано от Класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,

 

Бих искала да попитам дали в Шумен има класически хомеопат? Благодаря предварително за отоговора.

 

Здравейте, в Шумен няма но във Варна има.

 

Благодаря за отговора. Дали бихте могли да ми дадете кординати на Ваш колега от Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,сина ми е на 2години и 8 месеца.Преди 1 година му излязаха 2 брадавички на гърба и през последните 6 месеца се увеличиха,вече са 6 от вида Molluscum contagiosum.Молбата ми е, да ми дадете координати на хомеопат от Сливен, който би могъл да ни помогне.Може ли да ми кажете дали хомеопатията може да излекува такива брадавици.Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,сина ми е на 2години и 8 месеца.Преди 1 година му излязаха 2 брадавички на гърба и през последните 6 месеца се увеличиха,вече са 6 от вида Molluscum contagiosum.Молбата ми е, да ми дадете координати на хомеопат от Сливен, който би могъл да ни помогне.Може ли да ми кажете дали хомеопатията може да излекува такива брадавици.Благодаря.

 

  Здравейте,

 

Да, хомеопатията може да се справи нежно и трайно, без рецидиви с брадавиците. На лични Ви пращам координати на мой колега, класически хомеопат в Сливен.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от Бургас! Искам да ви попитам един въпрос,ако е удобно! Понеже съм на хомеопатия от една година, от 02.2013 - 02.2014 до сега , но кризите - няма как да ви ги обясня в рамките на 5 минути- продължават - основното е страха - от болести,да оставам сама с детето, да се движа в автобус,от болници и т.н.,виене на свят ,ниско кръвно, то няма смисъл да изреждам - ТА КРИЗИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ. Сменяме всеки месец лекарството - това нормално ли е- ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ С ДРУГ ХОМЕОПАТ - и ако имате някой предвит бихте ли споделили - може дори със вас ,ако извършвате такива в Бургас! Благодаря Ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се само да добавя , че проблема със страха е от 2005 - е тогава нямах дете - но ме беше страх от всичко останало - не съм приемала никакви успокойтелни, просто мълчах и траех да мине кризата. През 2013 ,след раждането на детето СТРАХА стана огромен- реших с хомеопатия , но ефект нямая притесняваме постоянната подмяна - всеки месец на лекарствата.

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли в хода на лечението да се откриват нови предпоставки - картината се изменя или лекарството не помага никак в кризите,които налагат новото лекарство - тази честа смяна на лекарството- защото съм вече на предала изтощена психичеси и физически.И тази подмяна класическа хомеопатия ли е- лекарството е едно на място и при неоходимост 0-но тази честа смяна!Знам, че се изисква време особенно за хроничните случай - но все пак една година- симптомите стоят - освен страха и всички останали, психическите случай се решават много трудно знам - нооо

Линк към коментар
Share on other sites

Може ли в хода на лечението да се откриват нови предпоставки - картината се изменя или лекарството не помага никак в кризите,които налагат новото лекарство - тази честа смяна на лекарството- защото съм вече на предала изтощена психичеси и физически.И тази подмяна класическа хомеопатия ли е- лекарството е едно на място и при неоходимост 0-но тази честа смяна!Знам, че се изисква време особенно за хроничните случай - но все пак една година- симптомите стоят - освен страха и всички останали, психическите случай се решават много трудно знам - нооо

 

  Тази честа смяна без ефект и то в рамките на цяла година показва само едно - безпомощност, безсилие, даване на хомеопатични лекарства на "принципа" : Проба/ грешка, проба/ грешка... Не това е класическата хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от Бургас! Искам да ви попитам един въпрос,ако е удобно! Понеже съм на хомеопатия от една година, от 02.2013 - 02.2014 до сега , но кризите - няма как да ви ги обясня в рамките на 5 минути- продължават - основното е страха - от болести,да оставам сама с детето, да се движа в автобус,от болници и т.н.,виене на свят ,ниско кръвно, то няма смисъл да изреждам - ТА КРИЗИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ. Сменяме всеки месец лекарството - това нормално ли е- ТРЯБВА ЛИ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ С ДРУГ ХОМЕОПАТ - и ако имате някой предвит бихте ли споделили - може дори със вас ,ако извършвате такива в Бургас! Благодаря Ви предварително!

 

Здравейте,

 

На личната Ви поща изпращам координати на класически хомеопат за Бургас.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се само да добавя , че проблема със страха е от 2005 - е тогава нямах дете - но ме беше страх от всичко останало - не съм приемала никакви успокойтелни, просто мълчах и траех да мине кризата. През 2013 ,след раждането на детето СТРАХА стана огромен- реших с хомеопатия , но ефект нямая притесняваме постоянната подмяна - всеки месец на лекарствата.

 

 Може би имате проблем с усещането Ви всичко да е под контрол с това да контролирате всичко. И когато се ражда детето нещата съвсем излизат от контрол!... замислете се и за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

допустимо ли е за класическата хомеопатия, ако дадено лекарство бъде антидотирано от пациента - и след антидотирането пациента рязко се влошава и се установи това да се сменя ХЛ с друго ХЛ - какво от това, че е антидотирано , нали  уж все пак е вашето лекарсто в случая на пациента и би следвало  да се продължи с него - първото ХЛ, след като се отсрани причината за антидота, за да може хомеопата да установи дали е това лекарството в действителност е вашето лекарство?

Проследяването става в рамките на месеца , но да кажем ,че пациента започва антидотирането след 2 седмица - фактически то не ти помага, но няма как да кажеш не това не ви действа - еми как ще действа - не следва ли да се продължи със него поне в рамките на още един  месец - нищо , че кризите са се влошили - не по силно от преди първия прием?

 

 

Благодаря за отделеното време!

Редактирано от fgdffgdf
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , бих искала да попитам : На какъв принцип действат  хомеопатичните лекарства срещу паразити и бактерии -trihomonas vag., neisseria, staphylococcus aureus и т.н .  Нали хом. л-ва , подсилват жизнената сила за да може организма да се справи сам с болестта, в случая нови антитела ли се образуват срещи дадените бактерии или какво?

 Въпросът ми е породен от това, че преди 3мес. ,  си правих кръвен тест за хламидия трихоматис, който се оказа положителен. С мъжа ми направихме по един курс на лечение с АБ. Сега 3 мес. по късно, при кръвно изследване титъра на антитела в кръвта е още по висок. 

 От 3 седмици вземаме neisseria, та въпросът ми е възможно ли е това л-во да е повишило антителата  в кръвта? Тъй като директния микроскопски тест на цервикален секрет не открива наличие на бактерията. Казаха ми, че понеже бактерията е стара  е възможно да се е разпространила по нагоре и да не се улавя вагинално, но естествено никой не може да ми каже със сигурност - имам ли хламидия или нямам ?!?. Това е поредното ми разочарование от традициоонната медицина. 

Радвам се, че скоро ще се видя с Александър и ще мога лично да му задам въпросите си , но все пак те може да са интересни и за други участници във форума .

Редактирано от мая27
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Напълно е възможно, само че това са т.н. специфични антитела, образувани вследствие приема на специалното хомеопатични лекарства срещу  neisseria. Апарата който ползвам не търси микроскопски, а открива паразитите, вирусите и бактериите по техния специфични електомагнитен спектър. Така за секунди, безболезнено и безопасно може да се "проникне" във всички органи и системи в тялото и да се открие къде се укриват. Но не само това, а да се открие специфичното хомеопатично лекарство, което за 30 дни окончателно да разреши проблема.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

Напълно е възможно, само че това са т.н. специфични антитела, образувани вследствие приема на специалното хомеопатични лекарства срещу  neisseria. 

Ясно. Чудя се само тези в лабораторията дали могат да различат тези специфични антитела , образувани в следствие приема на neisseria, ot антителата причинени от действителната бактерия на хламидии.

Възможно ли е да се объркат или са съвсем различни ?

Тъй като ,както казах титъра за антитела срещу хламидия е висок, а самата бактерия не се открива?

Редактирано от мая27
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Възможно ли е да се излекува напълно и изцяло хронична стафилококува инфекция в носа?
Моля, да ми препоръчате добър класически хомеопат за целта в Стара Загора. Благодаря ако ми помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,

 

Напълно е възможно, само че това са т.н. специфични антитела, образувани вследствие приема на специалното хомеопатични лекарства срещу  neisseria. 

Ясно. Чудя се само тези в лабораторията дали могат да различат тези специфични антитела , образувани в следствие приема на neisseria, ot антителата причинени от действителната бактерия на хламидии.

Възможно ли е да се объркат или са съвсем различни ?

Тъй като ,както казах титъра за антитела срещу хламидия е висок, а самата бактерия не се открива?

 

 

  Могат да бъдат различени специфични антитела към различни бактерии и вируси но не може да се направи разлика дали са вследствие от хомеопатичното л-во или вследствие прекарана инфекция.

  Метода който ползвам превъзхожда лабораторния по това, че той директно установява наличието на бактерии, вируси и паразити, докато в лабораторията най-често съдят по това, дали в човек има специфични антитела към този или онзи вирус или бактерия. Това е несигурно, тъй като вируса може да е унищожен от имунната система, но антителата се запазват понякога за цял живот.

      Но не само в това е превъзходството на метода, а и къде, в кой орган са в най-голяма концентрация, включително и там където медицината не може да бръкне - тънки черва, гръбначен мозък, главен мозък, сърце и т.н. практически навсякъде.

   Например установявам, че най-висока концентрация на бактериите отделяни от кърлеж са в гръбначния мозък и колкото по нагоре, толкова концентрацията им е по-висока, а най-много са в главния мозък. Затова и може да се появяват нарушения в координацията на движенията, подгъване на краката, залитане, главоболие. Освен това бактериите и паразитите отделят много токсини, особено когато започнем да ги умъртвяваме със специфичното лекарство, като тези токсини също причиняват главоболие и други смущения. Затова се ползват съответните специфични Анатоксини, който резорбират токсините и главоболието и смущенията изчезват.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, аз съм отскоро във вашия форум и искам да напиша за моето дете, което е на 3 г. и 5 месеца. От самото раждане съм му давала хомеопатични лекарства, педиатърката ни беше хомеопат. Към годинката започна да прави задни ринити, много често, почти постоянно, а от 1 година нчма ден, в който да е без сополи, съответно има и течност в ушите, изолирани са всякакви бактерии, които съм опитвала да лекувам с хомепатия. Преди месец направи за първи път гнойна ангина, след като хомеопатичните лекасртва не подействаха за 8 дни и нещата излязоха извън контрол според мен, детето ми изпи първия си антибиотик. Тогава хомеопатът ми каза, че има хора на които хомеопатията не действа. Тогава потърсих класически хомеопат, който лекува детето ми от месец и половина, за сега няама ефект, а сополите си текат, в момента са от жълти до светло зелени. Когато я попитах колко ще чакаме и дали товам което се случва към момента е нормално, тя ми отговори,че не можа да бъде по-умна от това и сега не знам дали и този доктор ще ни помогне. Нормално ли е за месец и половина да не може да се разбере "отговаря ли" или не. Последната ми стъпка може би ще бъде да потърся хомеопат мъж и след това се предавам. Какви са тези упорити задни сополи,не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...