Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте Александър,до преди 2 години дъщеря ми я лекувах само с хомеопатия,но лекарят се изказа много крайно за приятеля и и тя реши,че ще спре с хомеопатията.В момента се опитвам да я убедя да опита пак с хомеопатия защото много боледува от 1 година насам и е често на антибиотици.Трябва ли да пиша тук в сайта за проблемът и?

Желая здраве и благоденствие!:3d_041:

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Според мен, тъй като е голяма, без нейното изрично съгласие не би трябвало да пишете в който и да е форум за проблема и.

Пишете на Лични. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно ли е, че когато човек се лекува с хомеопатия по-добре е да не яде шоколад (и всякакви там храни, съдържащи шоколад, напр. шоколадови вафли и т.н.)?

Линк към коментар
Share on other sites

Вярно ли е, че когато човек се лекува с хомеопатия по-добре е да не яде шоколад (и всякакви там храни, съдържащи шоколад, напр. шоколадови вафли и т.н.)?

Не, не е верно за шоколада, с изключение на малкото алергични към него.

Алкохола не пречи, освен..... ако се напиете, опияните. :sleeping:

Вече от години, класическата хомеопатия не счита, че кофеин, мента, чесън и други, могат по какъвто и да е начин ПРЯКО да антидотират хомеопатичното л-во!

Пряко! Но косвено само при положение, че сами по себе си изброените вещества влошават по някакъв начин човека.

Какво имам предвид? Ако например лекуваме хипертоник и той по време на хомеопатичното лечение пие кафе или зелен и черен чай, или не дай си Боже - "енергийна" напитка, тогава за какво лечение става въпрос? Та той директно си вреди и с това опорочава и лечебното действие на хомеопатичното л-во!

Друг пример: лекуваме Цироза, а човека продължава да си пие алкохол!... и т.н.

Разбира се принципа устата да е чиста около 30 мин. преди и след прием на хо л-во остава.

Ментата? Ментата е и анастетик, който обезчувствявайки лигавицата на устата, пречи до известна степен за проникването на хомеопатичното л-во през нея. Това пак е във връзка с чиста уста, и се отнася и за цигарите, чесън, силни миризми и др. под. - 30 мин. преди и след..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър.

Моят въпрос е: Възможно ли е при неправилно подбрано хомеопат.лекарство да се предизвикат съответствуващите му симптоми без преди това да ги е имало. Или - ако ги е имало, са били съвсем слаби.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър.

Моят въпрос е: Възможно ли е при неправилно подбрано хомеопат.лекарство да се предизвикат съответствуващите му симптоми без преди това да ги е имало. Или - ако ги е имало, са били съвсем слаби.

Възможно е, и така се "доказват" хомеопатичните лекарства от група доброволци-изпитатели.

Ако не е подбрано хо л-во с т.н. близко подобие, и се докажат някои симптоми, без преди това някога да ги е имало, за което хомеопата е длъжен да пита при следващото проследяване, тогава има два варианта:

- Лекарството да е с правилно подбрано, близко подобие, но въпреки това за кратко време да предизвика появата на един, два симптома, което изобщо не е проблем, тъй като налице е добър лечебен ефект.

Другият, неблагоприятен случай е, когато хо л-вото не е правилно подбрано, но са го предписали "по схема" например 2 седмици, по 5 гранулки 3 пъти на ден, и тогава настъпва доказване на лекарството с проява на много непознати до тогава симптома. И това е излишно страдание, без обаче да има какъвто и да е лечебен ефект!

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, много благодаря за бързия и коректен отговор.

Ако при мен е възникнал вторият - неблагоприятният случай /само на "доказване" на лек. без лечебен ефект/ какъв е вашия съвет за последващи действия.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, много благодаря за бързия и коректен отговор.

Ако при мен е възникнал вторият - неблагоприятният случай /само на "доказване" на лек. без лечебен ефект/ какъв е вашия съвет за последващи действия.

Да се посъветвате с лекуващият Ви хомеопат, който най-добре познава случаят Ви, и ако той е класически хомеопат, трябва да знае как да действа.

Линк към коментар
Share on other sites

Честит празник на нашия здравен служител!Да работи с много всеотдайност за нас и да го прави по Бога!Много здраве и светлина!biggrin.gif

Благодаря! :3d_066:

Ето откъс от интервюто със световно известният ни проф. Чирков, член на Европейския елитен клуб на сърдечните хирурзи:

http://paper.standar...&article=319929

...- Като член на Европейския елитен клуб на сърдечните хирурзи съм се убедил много пъти какво високо качество на медицинските услуги предлагат клиники в Германия, Холандия и други страни от ЕС.

Първото нещо, от което трябва да започнем, е да коригираме пренебрежителното отношение към българския пациент.

Още с влизането си в лечебното заведение болният трябва да усети, че е в центъра на вниманието.

За жалост сега, щом влезе в болница, го посрещат намръщени лица от регистратурата, след това чака дълго време пред кабинетите. Вие знаете, че аз дълги години специализирах и работих в Германия. В средата на 80-те тогавашният министър-председател Тодор Живков ме покани да създам модерна болница в България. Така направих болница "Св. Екатерина". 4-5 хостеси посрещаха пациентите още на вратата.

- Какви са тези хостеси?

- Това са медицински сестри облечени като стюардеси. Помня, че взехме униформите от "Луфтханза".

Някоя от тези хостеси поемаше пациента, завеждаше го до регистратурата, а после и до съответния специалист. Почукваше на вратата и казваше на лекаря: "Доведох един пациент за вас, номерът му е едикой си, моля ви, обърнете му внимание!" Излизаше лекарят от кабинета и казваше на болния: "След като приключа, веднага ще ви обърна внимание".

Навсякъде цари приятна атмосфера, всички се грижат за болния, човешкото му достойнство е запазено.

И за да се окаже това внимание, не са нужни почти никакви средства. В същото време лекарите трябва непрекъснато да повишават своята медицинска квалификация - нали са обещали това с Хипократовата клетва..."

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

искам да питам до каква степен хомеопатията може да повлияе дегенеративните болести

и по-специално за младежката макуларна дегенерация (болест на Старгард).

В практиката срещали ли сте подобни заболявания и как са се повлияли те на хомеопатичното лечение.

Какво бихте посъветвали хората страдащи от подобни заболявания?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Един от принципите на хомеопатията е, че тя не предписва спрямо поставени медицински диагнози, а спрямо човека като цяло с всички негови индивидуални особености, включително и индивидуалните болестни симптоми. И стремежът е не тези симптоми да бъдат потиснати и замазани, а да се излекува причината, която продуцира тези симптоми.

А тя е много дълбока, специално при дегенеративните заболявания, вкл. и тази за която питате.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър!Знаете ли нещо за китайският хомеопатичен препарат Canelim?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

На 20 години съм и имам акне.Пробвала съм какво ли не -почистващи лосиони,кремове,антибиотици за външно приложение,маски,билки....и т.н.Преди няколко години използвах едно лосионче от аптеката приготвено с антибиотик.То овладя нещата за няколко години,но после кожата ми привикна към него и положението се влоши.От месец и половина взимам Testosterone 15 CH,а от 2 седмици пия и билки и чай(предписани от хомеопат),но подобрение не виждам.Даже започнаха да ми излизат повече пъпки.Незнам какво да правя.Дали трябва да отида при друг хомеопат?Бихте ли ме посъветвали нещо?Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Александър!Знаете ли нещо за китайският хомеопатичен препарат Canelim?

Здравейте!

Canelim - билкови капсули са базирани на традиционната китайска медицина, следователно това НЕ е хомеопатично лекарство.

Като знаем колко дълбока е причината за рака, а тя е и индивидуално обусловена, той за съжаление с универсални алопатични средства, като китайски гъби, билки и т.н. не би могъл да се лекува.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

На 20 години съм и имам акне.Пробвала съм какво ли не -почистващи лосиони,кремове,антибиотици за външно приложение,маски,билки....и т.н.Преди няколко години използвах едно лосионче от аптеката приготвено с антибиотик.То овладя нещата за няколко години,но после кожата ми привикна към него и положението се влоши.От месец и половина взимам Testosterone 15 CH,а от 2 седмици пия и билки и чай(предписани от хомеопат),но подобрение не виждам.Даже започнаха да ми излизат повече пъпки.Незнам какво да правя.Дали трябва да отида при друг хомеопат?Бихте ли ме посъветвали нещо?Благодаря.

Здравейте! Говорихме си и в ЧАТ-а, и вие сама можете да си вземете решение, ако продължава да нямате подобрение?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Преди 15-ина дни си контузих коляното. Нямам финансова възможност да отида на традиционен лекар, а и не вярвам много на класическата медицина. Ходя при една жена, която ми прави мануална терапия чрез, която възстановява мобилността на ставата и общо взето "разплита" всичко, което се е "омотало" в коляното... Все още имам малък оток в ставата също така някои от мускулите на подбедрицата са наранени. Използвах някои стандартни лекарства като Bi profenid(орално), както и Reparil gel N(унгвент за мазане)...

Въпроса ми е - бихте ли препоръчали хомеопатично лекарство за по-бързо възстановявяне от такава травма - наскоро мой приятел ми каза, че е ползвал Арника при сходна ситуация и е останал много доволен.

Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът Ви съдържа и отговора - Arnica!

Най-ефикасно е да се вземат 1 -2 гранулки - смучат се под езика, ако е течно се капват 1-3 капки пак под езика, непосредствено след травма! Но и по-късно също има ефект.

Линк към коментар
Share on other sites

Един въпрос и от мен, по-скоро нужда от потвърждение:feel happy:

Има вече много хранителни добавки на билкова основа. Има билкови отвари, чайове и др. подобни. Има капки на д-р Бах. Но това са наща, съвсем различни от хомеопатията! В хомеопатията се дава 1 лекарство, но не на база симтоми. Нужно е дълбоко изследване, разговор, често психологическа оценка...

Според мен Шанкаран дава най-дълбоко изследване на проблема. Работи на няколко нива: -име, структурна патология; -факт, потенция; -емоции; -делюзия; -усещане; -енергия; -празнота;

Не съм хомеопат, но обичам да съм наясно, да съм информирана, още повече, че става въпрос за здраве. Хомеопатията е невероятно добър, работещ метод за лечение. Децата си лекувам така и съм много доволна. Но се ядосвам, когато в публично пространство /по някои ТВ/ се говори от лекари за хомеопатия, свързана с чайове.

И смятам, че е време хомеопатията да заеме своето място заедно с другата медицина, въпреки, че ще бъдат нарушени интереси на лакарствени корпорации...:feel happy:

/извинете за емоционалното ми изказване/

Линк към коментар
Share on other sites

hameleona

...И смятам, че е време хомеопатията да заеме своето място заедно с другата медицина, въпреки, че ще бъдат нарушени интереси на лекарствени корпорации...

Така е, и всичко зависи от обединяването на всички използващи с успех хомеопатията за своето и на децата си здраве.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много се радвам, че попаднах на тази тема и искам да попитам възможно ли е чрез хомеопатия да се махне един едричък камък в жлъчния мехур?

Ако "да" бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна?

Сърдечно ви Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много се радвам, че попаднах на тази тема и искам да попитам възможно ли е чрез хомеопатия да се махне един едричък камък в жлъчния мехур?

Ако "да" бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна?

Сърдечно ви Благодаря!

Зависи колко е голям камъка, но тъй като при вас е: "големичък", може да се наложи да се премахне чрез операция.

Обаче тя не гарантира че няма да има рецидив, напротив, докато чрез хомеопатия може да се постигне излекуване на подлежащата причина за образуването на камъка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много се радвам, че попаднах на тази тема и искам да попитам възможно ли е чрез хомеопатия да се махне един едричък камък в жлъчния мехур?

Ако "да" бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна?

Сърдечно ви Благодаря!

Зависи колко е голям камъка, но тъй като при вас е: "големичък", може да се наложи да се премахне чрез операция.

Обаче тя не гарантира че няма да има рецидив, напротив, докато чрез хомеопатия може да се постигне излекуване на подлежащата причина за образуването на камъка.

Благодаря ти Alexander за подробния отговор. Камъкът е почти 3 см. и не ми се ще да се подложа на операция. Няма ли начин да се разгради и да се махне?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравеи!Имам въпрос относно това ,че сина ми е на 12 години и трудно влиза в материялният свят.Живее повече вътрешно и в мислене а не може да се облича сам или да си връзва връзките на обувките.Иначе като чете нещо го говори като свое и така направи впечатление на Рила .Общува с възрастните с лекота.Има страх от тъмното,не иска да спи сам.Какво да му давам за свръзка му духовната и физическа част в смисъл да управлявя по добре тялото си.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...