Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте,бихте ли препоръчали добър хомеопат за Пловдив?Благодаря предварително!

 

 

  Здравейте flover82 и valentinar1. пращам Ви ви координати на Личните Ви пощи тук в Портала.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, пиша ви във връзка с това, че от отколо 1 година имам кондиломи в началото на ствола на пениса .. преди 1 седмица след прелгед при лекар установиха, че имам човешки папиломен вирус. Изгориха кондиломите с лазер .. но сега открих че имам около и навътре в ансуса .. прочетох доста форуми и стигнах до извода, че хомеопатията може да излекува появили се кодиломи и вирусът като цяло .. наистина ли е така ?? Моля Ви помогнете .. Ако това е вярно дайте ми някакви насоки за добър хомеопат, който може да ми помогне... Живея във София .. Ще съм благодарен на всякаква помощ ..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Георги,

Виждате, че горене (същото се отнася и за опериране) само потиска проблема, но не го решава а го вкарва... все по-навътре, което вече е много по-опасно.

  Хомеопатията търси да открие и лекува причината, а не последствието, затова резултатите са трайни и необратими.

 

 Координати се дават само на Личната поща. Пращам Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Благодаря за бързия отговор,Александър!

 

От вчера насам чета задълбочено темата за Хомеопатия тук във форума. Това което ми прави впечатление  е че явно хомеопатът при който бях аз не лекува по класическата схема, а по т.н. "боарон". Изписани са ми три лекарства, като две от тях са за едно "заболяване", а третото за друго. Като човек който разглежда душата и тялото като едно цяло,ми се струва че отново се прави опит да се излекуват симптоми /както при конвенционалната медицина/ ,а не първоизточника на проблема. Чудя се дали да купувам въпросните лекарства или може би да посетя класически хомеопат,който да обърне внимание на Мен индивидуално. В тази връзка дали бих могла да помоля за координати на такъв в Пловдив?

 

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър! 

 

Ще Ви бъда много благодарна, ако отделите време да се запознаете с моя проблем и ми предложите решение. Ще се опитам да бъда максимално кратка, въпреки че сагата ни е от октомври миналата година. Синът ми е на 7 г. Изкара много тежък вирус, разви бронхит, а след не достатъчно адекватно лечение - алергичен бронхит или алергична астма. Никой не ни каза със сигурност, въпреки че го водихме на много лекари, включително и в Александровска болница. Преминахме на лечение с боаронска хомеопатия по схема. Повлия се добре дотолкова, че много намали кашлицата и просвирването (задух никога не е имал). НО... при първия прием на Ликоподиум клаватум 30 СН започна да скърца със зъби. На втората седмица го спрях и мислех, че ще се изчисти от лекарството и ще спре скърцането. Но вече 2 месеца скърца- значително по-силно е ако е настинал и има хрема. Миналата седмица хомеопатът ни каза, че явно това е неговото лекарство и чрез влошаването се доказва и каза да продължим с приема, но в разреждане 15 СН. Когато му го дам (назначено е 2 пъти седмично по 5 гр.) се влошава - прокашля и просвирва за няколко часа и после - нищо. 

 

Освен него пие Апис, Помон, Силицея и Арсеникум Йодатум, от който също малко се влошава. 

 

Днес не мога да се свържа с хомеопата му и не знам дали да увелича приемите на всеки ден, за да се изкорени проблема или трябва изцяло да го спра. Вече 2 месеца не мога спя от скърцането и съвсем искрено ми се плаче.

 

Благодаря Ви предварително за отделеното време и съветите.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър,

 

Можете ли да ми препоръчате класически хомеопат във Варна? Ще съм Ви много благодарна.

 

 

ilka22 и ckjen  - пращам Ви на Лична поща препоръка за хомеопат в Пловдив и Варна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър! 

 

Ще Ви бъда много благодарна, ако отделите време да се запознаете с моя проблем и ми предложите решение. Ще се опитам да бъда максимално кратка, въпреки че сагата ни е от октомври миналата година. Синът ми е на 7 г. Изкара много тежък вирус, разви бронхит, а след не достатъчно адекватно лечение - алергичен бронхит или алергична астма. Никой не ни каза със сигурност, въпреки че го водихме на много лекари, включително и в Александровска болница. Преминахме на лечение с боаронска хомеопатия по схема. Повлия се добре дотолкова, че много намали кашлицата и просвирването (задух никога не е имал). НО... при първия прием на Ликоподиум клаватум 30 СН започна да скърца със зъби. На втората седмица го спрях и мислех, че ще се изчисти от лекарството и ще спре скърцането. Но вече 2 месеца скърца- значително по-силно е ако е настинал и има хрема. Миналата седмица хомеопатът ни каза, че явно това е неговото лекарство и чрез влошаването се доказва и каза да продължим с приема, но в разреждане 15 СН. Когато му го дам (назначено е 2 пъти седмично по 5 гр.) се влошава - прокашля и просвирва за няколко часа и после - нищо. 

 

Освен него пие Апис, Помон, Силицея и Арсеникум Йодатум, от който също малко се влошава. 

 

Днес не мога да се свържа с хомеопата му и не знам дали да увелича приемите на всеки ден, за да се изкорени проблема или трябва изцяло да го спра. Вече 2 месеца не мога спя от скърцането и съвсем искрено ми се плаче.

 

Благодаря Ви предварително за отделеното време и съветите.

 

                Здравейте Маги,

 

Пишете че: "Преминахме на лечение с боаронска хомеопатия по схема..."    Прочетете внимателно  "Как да разпознаем добрия хомеопат?" : http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604  и ще разберете, защо имате тези проблеми и как да ги оправите.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви, Александър! 

 

Как можем да се запишем за преглед при вас? Ние сме от Бургас. 

 

За тези месеци изтормозих детето си, съпруга си и себе си. Вярвам в хомеопатията и знам, че има решение на проблемите ни. 

 

Ще съм ви много благодарна, ако можете да ни приемете. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Дъщеря ми е на 8 мес. На два месеца лекувахме с антибиотик бактерия в урината Ентеробактер аерогенес 10/5, след това на 6 мес. Е. Коли 10/5 с Бисептол. Сега на 8 мес. има Клебсиела 10/3. Може ли да назначим интервю при вас или да ни препоръчате добър хомеопат в София, за който не трябва да чакаме с месеци, тъй като проблемът не търпи отлагане. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

дали може да ми изпратите координатите на добър детски хомеопат в София. Би било прекрасно ако има такъв в района на Младост 4.

Предварително благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моят случай е малко сложен и имам нужда от съвет. Лекувам се вече няколко години с хомеопатия ,но успехът е временен и ми се струва че заболяването се задълбочава. Става дума за цистит , хроничен ,от дете. Единия хомеопат постигна успех със сепия и 1 година живях без никакви кризи. После обаче не можа да ми овладее състоянието, картината се замърси и започнах да се лекувам при друг хомеопат ,с който постигнахме много успехи в цялостното ми състояние, стабилен сън и усещане за благополучие. От известно време може би около 6 месеца правя кризи постоянно, имаме известен успех с пулсатила,но състоянието ми ту  се подобрява ту се влошава. Ходих при лекар от Израел ,практикуващ китайска медицина, който ми обясни,че биологичната ми майка /аз съм осиновена и незнам нищо за нея / е предала на мен някаква своя емоц. болка и гняв и един вид аз съм жертва на това заболяване. Доколкото разбирам става дума за миазъм . Въпросът ми е -не трябва ли да ми се назначи някакво миазматично лекарство съобразено с картината на заболяването ми? 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

дали може да ми изпратите координатите на добър детски хомеопат в София. Би било прекрасно ако има такъв в района на Младост 4.

Предварително благодаря :)

 

  Здравейте,

 

Дори и в София, добрите класически хомеопати не са толкова много, че да ги търсим по квартали, камо ли по райони от квартали. 

  Ако обаче Ви устройва по трасето на Метрото, може.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и от мен. Бихте ли ми препоръчали някаква хомеопатия за прекалено преяждане на нервна почва и стрес. Или по-скоро ядене през ноща. По цял ден мога нищо да не хапна, но свечери ли се не мога да се спра. Доста често ми се случва и през ноща да ставам да ям. По принцип си имам и психически проблеми - в момента съм на антидепресанти, но не ги пия от скоро тъй че едва ли да е от тях. Това нещо започна и продължава вече 2-3 месеца. Понякога се овладявам и се спирам сама, хапвам само някакъв плод или нещо по-леко, но понякога особено през ноща е просто неудържимо. Положението е следното - за около близо година 10 кг. отгоре. Преди 5 години ходих на лекар хомеопат със същите оплаквания. След като ме изслуша и си поговорихме за състоянието , в което съм ми изписа Анакардиум Ориентале 30С. Тогава ми подейства много добре - спрях хапчетата и свалих 7-8 кг. от теглото си. Чувствах се много добре като цяло. Това обаче продължи около 6-7 месеца след, което пак ми се появиха симптомите на паник атаките и си започнах пак хапченцата. Килограмите не качих допреди година, но сега съм на изходна позиция. Отидох на същия лекар, но ми каза, че вече нямам нужда от Анакардиума и ми даде Арсеник 200С. Ако кажа, че изобщо нищо не промени в мен няма да излъжа. Опитах пак и с Анакардиума, но този път не получих същият ефект като първия път. Знам, че проблема ми е на страхова основа и се опитвам да открия и премахна причините, но за сега жалки опити. Винаги съм поддържала около 55-57 кг. , но тези 65 вече много ми тежат. Дайте съвет моля !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Александър! Преди три дни Ви писах с молба за координатите, но съобщението ми изчезна. Може би нещо не правя както трябва?

 

Здравейте Солара,

И другите които питат за координати - Не ги очаквайте тук във форума! Само на лична поща - ТУК в този форум!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Моят случай е малко сложен и имам нужда от съвет. Лекувам се вече няколко години с хомеопатия ,но успехът е временен и ми се струва че заболяването се задълбочава. Става дума за цистит , хроничен ,от дете. Единия хомеопат постигна успех със сепия и 1 година живях без никакви кризи. После обаче не можа да ми овладее състоянието, картината се замърси и започнах да се лекувам при друг хомеопат ,с който постигнахме много успехи в цялостното ми състояние, стабилен сън и усещане за благополучие. От известно време може би около 6 месеца правя кризи постоянно, имаме известен успех с пулсатила,но състоянието ми ту  се подобрява ту се влошава. Ходих при лекар от Израел ,практикуващ китайска медицина, който ми обясни,че биологичната ми майка /аз съм осиновена и незнам нищо за нея / е предала на мен някаква своя емоц. болка и гняв и един вид аз съм жертва на това заболяване. Доколкото разбирам става дума за миазъм . Въпросът ми е -не трябва ли да ми се назначи някакво миазматично лекарство съобразено с картината на заболяването ми? 

 

 

  По принцип Цистит се лекува за около месец с Класическа хомеопатия. Вижте и тук: "Как да разпознаем добрия хомеопат?"

" http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, специално се регистрирах, за да задам своя въпрос, а именно - възможно ли е чрез хомеопатия да се регулира свръхпроизводството на андростендион, заради който хормон имам акне (само) по лицето? Появата на пъпките е циклична - появява се на около 2 седмици (в началото на месечния ми цикъл и около овулацията). Три пъти съм изследвала андростендиона, като два пъти беше много над нормата, а (странно) третия пъти беше в горната граница, но в норма. Гинеколожката ми ми изписа противозачатъчни с антиандростендионов ефект (Хлое), но аз не искам да пия хормонални хапчета, тъй като се притеснявам, че ще оправят единия хормон, а ще развалят друг (по-важен). На 26 години съм, а се изпъпчвам като тийнейджърка, а като бях тийнейджърка нямах такива проблеми. Може ли да имам късен пубертет? Все още не съм забременявала/раждала и вярвам, че след първото ми бебче ще се регулират хормоните ми и съответно ще се изчисти лицето ми, но не ми иска само да чакам да дойде моментът, тъй като това ми влияе на външния вид, а оттам и на самочувствието. Полагам грижи с козметика за мазна и акнеична кожа, но при положение, че причината е вътрешна, няма как да само външно лечение да даде ефект. Това е и причината да се обърна към хомеопатията като наука, която лекува чрез естествени безвредни методи. Много ще съм благодарна ако някой от Вашите хомеопати разгледа моя случай (предполагам през очите Ви са минали и други подобни) и ме посъветва как да постъпя и как да действам.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейне ///M ims,

 

Хомеопатията не се занимава с хормони, а и сама виждате, че дори и в норма, пак Ви излиза акнето.

Ние се стремим да хармонизираме жизнената сила, и тогава постепенно се оправя не само акнето, но и още ред невидими нарушения. Права сте че да сте внимателна и предпазлива, понеже хормоналната област е много, много деликатна!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,от доста време искам да се свържа с добър хомеопат. Става въпрос за дъщеря ми. Тя е на 11 месеца и от няколко месеца много трудно заспива,а от около 5 дни се буди през половин час и така до сутринта. Върти се иска да пие вода и зобива главата във възглавницата си. Заспива около 6 часа сутринта и спи до 10. Давам и Хамомила 09ch,но няма ефект. Молбата ми е да дадете съвет и да ме насочите към добър хомеопат в София. Блогадаря Ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...