Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, 

 

от около две години се лекувам с хомеопатия. Основните проблеми, с които отидох на първото интервю бяха пристрастяване към капки за нос, непрекъснати синузити, алергични хреми и доста тежък ПМС. За тези две години хомеопата се справи много добре с ПМС. В момента е сведен до съвсем леки (почти недоловими) неразположения преди цикъл. Обаче остана проблема с носа и алергичните реакции. При всяка една настинка изключително бързо следва запушване на носа и дори и с хомеопатичните лекарства, които ми се изписват нещата се задълбочават. До този момент на два пъти се е стигало до така неприятните за мен антибиотици. Но след като се налагаше всеки път в такова състояние смяна на поне две лекарства и съществено подобрение не се забелязваше, не намирах друг изход освен да последвам стандартната медицина. И за да не възниква въпрос - да, класически хомеопат - едно, течно лекарство съм получавала всеки път и то за по-дълъг период от време, в който съм се чувствала добре. С изключение на острите състояния, когато се е случвало да се чуем на някой от следващите дни и тогава картината е била различна и съответно ми е било препоръчан прием на друго лекарство. 

 

Как би следвало да мисля - справял ли се е този хомеопат с моето лечение?

 

Аз почнах да не се чувствам уверена, в това което прави. Потърсих друг хомеопат. При него получих пак едно течно лекарство, но в съвсем различна потенция от тези които бях приемала. При първия основните лекарства бяха 200С и 1М (рядко), 30С (само в остро). Сега при втория получих лекарство в потенция 30С за дълъг период от време. И след първото подобрение (някъде след седмица) изведнъж започна непрекъснато появяване на най-различни симптоми. Стигнах до някаква много неприятна кашлица (не съм имала такова оплакване при започване на лечението), от която не можех да спя и сериозно задълбочаване на част от другите симптоми (синузит). Получих лекарство за остро състояние. И така се завъртя някакъв омагьосан кръг, в който не се чувствам добре. Тук направо съм на кантар дали да има имам трето виждане с хомеопата. Още на първото интервю му бях споделила какви и в каква потенция съм приемала лекарствата до този момент.

 

И при двамата първото лекарство, което получих е едно и също, но в различна потенция и схема на приема. Това нормално ли е за разлика между двете интервюта от почти две години?

 

Ще бъда благодарна да прочета коментара ви. Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Каринка,

 

Първо моя принцип е, да не се казват лекарствата, които са получавани от предходния хомеопат.

 

Не мога да познавам случая Ви, по-добре от съответните хомеопати, но по това което описвате, това което сте получили не е сигурно да е Симилимум.

  При даване на симилимум, симптомите се движат отвътре - навън, към периферията.

 Освен това, дори при близко до симилимума предписване, първо би последвала по-лека или по-силна лечебна криза, последвана от облекчаване и лечебно действие, а при Вас, във втория случай се наблюдава обратното.

 

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам син на 2год. преди около месец му откриха хидроцеле.Заведах го на уролог той ми каза, че няма нищо притеснително и ни каза да го наблюдаваме.Аз обаче се притесних и се допитах до втори лекар в Пловдив, той ми каза същото ако не спадне до септември май ще се наложи да го оперират.Искам да попитам има ли хомеопатия която може да помогне за хидроцеле, тъй като четох по форумите и до колкото разбрах има дечица които са се излекували. Благодаря ви предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам син на 2год. преди около месец му откриха хидроцеле.Заведах го на уролог той ми каза, че няма нищо притеснително и ни каза да го наблюдаваме.Аз обаче се притесних и се допитах до втори лекар в Пловдив, той ми каза същото ако не спадне до септември май ще се наложи да го оперират.Искам да попитам има ли хомеопатия която може да помогне за хидроцеле, тъй като четох по форумите и до колкото разбрах има дечица които са се излекували. Благодаря ви предварително.

 

   Да, има лечение на хидроцеле с класическа хомеопатия и може да се разминете с операция през Септември. Метода е напълно безвреден и цели да стимулира жизнената сила да се справи с проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте искам савет и по някакъв начин някакво решение на проблема.Брат ми има гинитални брадавици също така му излиза и херпес в същата област.От около 1година и половина се опитват да го излекуват безуспешно...Моля за помощ или поне за съвет ние сме от Русе ще съм благодарна ако ни опътите какво да правим

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте искам савет и по някакъв начин някакво решение на проблема.Брат ми има гинитални брадавици също така му излиза и херпес в същата област.От около 1година и половина се опитват да го излекуват безуспешно...Моля за помощ или поне за съвет ние сме от Русе ще съм благодарна ако ни опътите какво да правим

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте искам савет и по някакъв начин някакво решение на проблема.Брат ми има гинитални брадавици също така му излиза и херпес в същата област.От около 1година и половина се опитват да го излекуват безуспешно...Моля за помощ или поне за съвет ние сме от Русе ще съм благодарна ако ни опътите какво да правим

 

  Здравейте,

 

Безуспешно е, тъй като и в двата случая причинителя са вируси, а срещу тях конвенциалната медицина няма открито лекарство. Проблемите на брат Ви, обаче са напълно лечими с помощта на класическата хомеопатия. Ще са нужни обаче няколко месеца за пълното излекуване. Пиша Ви и на Лична поща.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. На кратко моят проблем е свързан с постоянни и различни стептококови и стафилококови инфекции в устата, изразяващи се чрез рецесия на венците. От 5 години пролет и есен цъфваха различни бактерии, постоянно пиех антибиотици, посещавах парадонтолог и пак същия омагьосан кръг. Миналото лято целия юли изкарах със закована температура от 37.3 и ми заглъхна дясното ухо, та чак до днес. След най-различни изследвания се оказа, че имам хронична хипертрофия на лигавицата на носа и заради стеснените конхи лесно се загнездват и развиват бактерии в носа ми. Синусите са чисти. Последната бактерия е Staphylococcus aureus. Реших се на операция по обгаряне на лигавицата. Изпих 3 различни антибиотика (от антибиограма) цели 25 дни, тъй като не можех да сваля температурата от 37.3, за да ме приемат в болница. Накрая ме оперираха с 36.8 (Нормалната ми температура е 36.3). Изчаках си чинно да изпаднат всички некротични корички. Преди всяко изпадане вдигах 37.3, след като коричките падаха свалях до 36.3, ухото ми се отпушваше и дишах като за двама :) Но после пак всичко се запушваше. Единственото подобрение сега е, че се усещам се, че след операцията съм по-издържлива и не се задъхвам, особено в горещо време. Обаче дясната ноздра продължава да ми е запушена в горната си част, ухото също е запушено. Пуснах си микробилогия 3 месеца след операцията и микробиоложката ми каза, че има единични стафилококи ауреус и че повечето лаборатории дори няма да отчетат положителен резултат. С лекуващият УНГ лекар решихме да не пия антибиотик, защото се видя, че не помагат, но цял месец мазах с Бактробан в носа (излиза от антибиограма) и пръсках с "морска вода". И в първото студено време отново вдигнах 37.3 и започнах да вадя зелени секрети. Уж трябваше с премахването на хипертрофиралата лигавица да се отпуши носа  и да се задейства самопречистващата функция. Направо не знам какво още да пробвам.

 

Ще ми препоръчате ли хомеопат в София и/или Пловдив, който има опит с лекуването на бактериални инфекции?!

 

П.С. Нямам проблем с имунната система. От 1 година я подсилвам с билкови извлеци, но тези гадни стафилококи нямат изтребване

Редактирано от Djulaya
Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро искам да Ви попитам мога ли да се лекувам с хомеопатия - имам Цикломатия? :)

 

 

  Добро утро ibobb,

 

Можете спокойно да се лекувате с класическа хомеопатия и мога да Ви уверя, че това е областта в която хомеопатията има чудесни  и трайни излекувания. Нужно е обаче известно търпение, защото ефекта не се постига от еднократен прием на хомеопатично лекарство. Това е лечебен процес.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Djulaya,

 

П.С. Нямам проблем с имунната система. От 1 година я подсилвам с билкови извлеци, но тези гадни стафилококи нямат изтребване

 

 

Staphylococcus aureus е гигантски мутант, оцелял след хиляди и хиляди антибиотици които не само че не го убиват, но и той спокойно си ги използва за храна. Нарича се и "Продукт на вътреболнична инфекция".

 

Изтребване не само на тях, а и на още по-опасни бактерии, вируси и паразити има! Първо, преди да започне тяхното изтребване, трябва да се заздрави организма отвътре, чрез т.н. индивидуален хомеопатичен симилимум. След това един курс от 40 дни и се отървавате от тях, при това без рецидив.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, от пиенето на билки знам, че алтернативните лечения нямат моментален ефект. Свикнала съм да чакам :)

 

До сега два пъти съм пробвала хомеопатия, но за други здравословни проблеми. Един път Боаронска и един път класическа, но и двата пъти нямаше особен ефект. Може би не съм попаднала на добри специалисти. За това тогава заложих на билкови извлеци (не от аптеки)  и определено помогнаха за много проблеми, пред които лекарите мълчаха. Но да не се отклонявам, за да не прозвучи като реклама.

 

Все пак бихте ли ми помогнали с координати на добри хомеопати в София и/или в Пловдив, защото вече се уморих да експериментирам, да давам пари на вятъра и да губя време в чакане

Линк към коментар
Share on other sites

Да, от пиенето на билки знам, че алтернативните лечения нямат моментален ефект. Свикнала съм да чакам :)

 

До сега два пъти съм пробвала хомеопатия, но за други здравословни проблеми. Един път Боаронска и един път класическа, но и двата пъти нямаше особен ефект. Може би не съм попаднала на добри специалисти. За това тогава заложих на билкови извлеци (не от аптеки)  и определено помогнаха за много проблеми, пред които лекарите мълчаха. Но да не се отклонявам, за да не прозвучи като реклама.

 

Все пак бихте ли ми помогнали с координати на добри хомеопати в София и/или в Пловдив, защото вече се уморих да експериментирам, да давам пари на вятъра и да губя време в чакане

 

 

  Пращам Ви координате на Личната Ви поща.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

от 2 месеца лекувам алергичен ринит на дето си / 5 години/ при класически хомеопат. Когато го заведох беше на Ефира втори месец / трябваше да го пие в продължение на 1 година/ сърбеж в носа, ушите и главата - зверски. За около 1 седмица всичко отшумя, след още една спрях и Ефирата, но започна разтройство, което аз не свързвах с хомеопатията и така детето беше с разтройство почти цял месец. Отидохме на проследяване. Обсъдихме нещата пак с доктора и пак ни изписа гранулки мисля, че същите както предния път. На вторият ден след приема на гранулите пак се започна разтройството. И аз направих връзка с гранулите.Спрях гранулите и  10 дни безмлечна диета всичко беше наред. Започнах с малко масло да захранвам, на следващият ден малко сирене и към обяд пак разтройство започна.Сега ще е 3 седмици на диета детето, защото явно сме отключили алергия, която мислех за излекувана през годините. Нормално ли е това, което се случва с детото и как да съм сигурна, че е алергия,а не непоносимуст или липса на ензим....Мисля, че направих голяма грешка с хомеопатията.....сега пак ходене по мъките с тази диета и кой знае до кога :( Предложиха ми Колактив 3, Бифидус и Ацидуфилус, но не смея да давам коластра в това положение, а за пробиотиците също имам резерви.

Редактирано от sannys
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте sannis,

 

Първо запознайте се с критериите за Класически хомеопат тук: http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

 

Не Хомеопатията е виновна във Вашия случай, а как се прилага. Моят съвет е да не прибързвате още с решението си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Прочетох с надежда , че сте помогнали на пациенти с ПР. Позволявам си да ви задам в тази връзка няколко въпроса:  моя близка  проведе лечение при класически хомеопат като за  повече от месец  и изписа последователно  5-6 хомеопатични лекарства, без обаче да се постигне очакваното подобрение. При поредна ПА, тя посети психиатър и започна лечение с антидепресанти . Хомеопатът и предложи да продължи още известно време опитите да помогне с хомеопатия. Според него съвместната употреба не е проблем, трябва да има положително повлияване, но уви все още и досега повлияването е слабо!  Моля да коментирате според вас допустима ли е  едновременна употреба на  хомеопатичен монопрепарат и лекарства, предписани от психиатър за ПР, / ако "не"-възможни ли са  изключения. Възможно ли е хомеопатичното лекарство да попречи за проявяването на ефекта на антидепресанта и обратно ? Има ли вреда за организма от съвместната употреба / наясно е с вредата от антидепресантите  за организма, уви, .../ ? А  смяната на няколко хомеопатични монопрепарата проблем ли е ? В случая има общо леко подобрение, без видими странични ефекти, но дотам.Благодаря за отговора!

Редактирано от marri
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

По принцип антидепресанта потиска симптомите, чрез химическа измама на мозъка.

Хомеопатията се стреми да открие и лекува причината не последиците.

Алопатични с хомеопатични лекарства няма как пряко да си въздействат едно с друго, тъй като нямат конфликтни пресечни точки! Но въздействието върху жизнената сила на човека, е възможно да е в противоположни посоки - едното да потиска симптомите, а другото да лекува подлежащата причина.

Не коментирам колеги, но ето как Вие самата ще добиете представа за правилността на лечението Ви.

     

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, аз явно не се лекувам при класически хомеопат, тъй като са ми изписани 3 различни лекарства и шуслерова сол. Бяха ми предписани след диагностика с апарат Оберон. Приемам ги от почти седмица (2 от тях по 10 гранули на ден) и понеже не бях особено наясно с хомеопатията нямах представа, че не бива да се комбинират. Тъй като все още не разбирам напълно как действа хомеопатията, въпросът ми е може ли с това лечение да си навредя?

Линк към коментар
Share on other sites

Да mimi7727 - може, тъй като хомеопатичните лекарства, с изключение само на първия прием, трябва да се приемат изключително в течна форма. Това е така, защото преди всеки прием течното хо л-во може да се потенцира чрез сукусии и така да се повишава неговата потенция-сила, а гранулките не могат. Защо е необходимо това? - Защото чрез повишаване силата на хомеопатичното л-во, всеки път се стимулира жизнената сила да реагира на стимула, докато гранулките са с една и съща непроменима потенция, следователно след първия прием - нататък те не могат вече да стимулират.

   След продължителен и чест прием на гранулки, човек може да започне да доказва съответното хо л-во, с всички произтичащи от това неблагоприятни последици.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искала да си направя ирисова диагностика. Ще ми препоръчате ли някои, става въпрос за Сливен или околията? Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Ирисовата диагноза няма нищо общо с класическата хомеопатия, а и те си използват билки.

Не познавам там човек занимаващ си с ирисова диагноза, не познавам такъв и в София.

Линк към коментар
Share on other sites

Синът ми е на 16г. Има проблем от около година , изразяващ се в обилни,зелени секрети от носа и гърлото дъхът му също е неприятен. Изследван е за наличие на бактерия, но резултата е отрицателен. Общото му състояние е добро с изключение на посоченият проблем. Посъветвахме се с хомеопат и му изписа Tuberkulinum bovinum kent LM1. Десет флакона течна форма не на спиртна основа. След приема им детето започна да храчи непрекъснато. Зелени, гъсти и жилави секрети. Много по-обилни от преди. Това добър знак ли е или доказване на лекарството?

И другият въпрос Lachesis 200CH 20 гранули в 50 мл. вода 5 приема- за дете на 1г.6м.? Проблемът беше повръщане и лека температура. Резултатът задоволителен . Остана с хъркащ нос и лека кашлица.

Моля за мнение относно потенциите на посочените лекарства. Не са ли опасни?

Хомеопатът ни е нов. До сега са ни лекували най-много с 30CH по 5 перли 3 пъти на ден. Лекарството в зависимост от проблема.

Линк към коментар
Share on other sites

Не желая да коментирам, само отбелязвам, че класическата хомеопатия не предписва "перли".

Ето критериите по които сами да си прецените: "

"Как да разпознаем добрия хомеопат?"

 

           http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=8604

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

здравейте аз съм от варна може ли да ми препоръчати  класически хомеопат имам син на 9м. и ни откриха бактериа псевдомонас аеругиноза възможмо ли е лечение с хомеопатиа благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...