Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте и от мен,

детето ми е на 4г и 3 м. С диагноза увеличена трета сливица 2 към 3 степен и препоръка за оперативно лечение.След консултация с Боаронски хомеопат ни изписаха Аграфис нютанс 5 2 х 3 гранулки, шуслерови соли 3 и 6,пулсатила 15 веднъж седмично , Септилин сироп, но ми се иска консултация с класически хомеопат.Моля да ми препоръчате кл. Хом. В Пловдив

. Благодаря за отделеното време

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! 31г. мъж 76кг. от Бургас От 5год. страдам от стафилококи, които са се настанали в каналчетата на миглите. Предизвикват  така наречения "блефарит" който не мога да излекувам от горепосоченото време след изпити над 7 вида антибиотик по антибиограми, всякакви имуностимулиращи и имуномодулиращи препарати, посещения при десетки най-добри професори светила и доценти офталмолози в страната - ефект нулев. До сега положението се влошава с всеки изминал месец - просто е плачевно! След последно и при хомеопати тук в Бургас ефект няма никакъв. Скоро разбрах че има и "класически хомепати" които обаче липсват такива в моя град. Може ли да ми препоръчате посещение при такъв специалист който да помогне защото вече незнам накъде да се насоча ? Благодаря Ви предварително!

 

  Здравейте,

 

Надявам се че ще се намери адекватно лечение на вашия проблем, пиша Ви и на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

не знам дали все още някой отговаря на въпросите тук.

Бих искала да попитам какво се препоръчва за тотален хаос в хормоните - завишен тестостерон, завишен пролактин, поликистоза, липса на цикъл /забавяне с по 4-5 месеца/, Хашимото лекувано с хормон. Досега са ми изписвали само противозачатъчни, които отказвам да пия, ходила съм при 3-ма различни ендокринолози, дори с престой в болница за изследване - не могат да ми кажат кое от кое следва и при 2-ма гинеколози, които пък ме прехвърлят при еднокринолозите....така до безкрай от 2 години насам. Вече имам и завишено окосмяване, което ме е страх да не се увеличи. Нямам 30 години и нямам деца все още, не съм правила и опити от страх с тези показатели, тъй като последния ендокринолог ми каза, че ще трябва да пия противозачатъчни, ако не ми подействали друг хормон, ако не трети, пети и така докато не стана един прост химичен продукт :((( В момента пия само хормона за Хашимотото и нищо друго. Чай от джоджен ще има ли ефект??

Благодаря! Хубав ден!

 

   Първото което препоръчва хомеопатията е, че хормоналната област е много деликатна и правилно сте отхвърлила химическо въздействие.

Противозачатъчните са нож с две остриета и може да се прибегне до тях само в крайни случаи, но вашия не е такъв.

  Колкото за Ел-тирокса, той е хормоно - заместващ, тъй като се предполага че имате хипо-фунция на щитовидната жлеза и тя не го произвежда или е недостатъчен. Там също хомеопатията може да Ви помогне.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте! Ако капкомерът на едно течно хомеопатично лекарство по невнимание при взимане на дозата се докосне до устната, след това има ли негативни последствия за лекарството ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,може ли да ми предложите хомеопатия,за паническо разтройство.Родих преди 6 месеца и сега отново са ме почнали ПА,едвам се справям с всички грижи и задължения ..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Ако капкомерът на едно течно хомеопатично лекарство по невнимание при взимане на дозата се докосне до устната, след това има ли негативни последствия за лекарството ?

 

  Има, защото така се пренася микро флора от устата  - в лекарството. Може да добавите малко медицински спирт, който ще предотврати размножаването на бактерии.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,може ли да ми предложите хомеопатия,за паническо разтройство.Родих преди 6 месеца и сега отново са ме почнали ПА,едвам се справям с всички грижи и задължения ..

 

  Здравейте Адриана,

 

По принцип, хомеопатия се предлага след час и половина - два хомеопатично интервю и последващ анализ. Във вашия случай подобрението може да настъпи бързо, при положение че се определи точното Ви индивидуалното хомеопатично л-во.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, може ли да ми препоръчате добър хомеопат в Пазарджик. Става въпрос за 10 мес. бебе. Подходящо ли е чрез хомеопатия да се прави засилване на имунната система?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, може ли да ми препоръчате добър хомеопат в Пазарджик. Става въпрос за 10 мес. бебе. Подходящо ли е чрез хомеопатия да се прави засилване на имунната система?

 

Здравейте,

 

Разбира се че може, дори и на по-малки бебета хомеопатията действа чудесно.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравйте, моля да ми препоръчате добър хомеопат във Варна! Става въпрос за синът ми, който е на 2г и 11 м. От септември започна детска ясла и веднага започна ходене по мъките! Диагнозата е много голяма трета сливица. Първо започна със задна хрема и силна кашлица което продължи около месец и половина, премина към ушите, от там чести кониктьовити, след това ангина, а сега буквално веднага след ангината започна дрезгава кашлица и температура. Сменихме двама УНГ + личната му лекърка. Изпи 2 антибиотика един след друг, изписваха му куп други традиционни и хомеопатични лекарства. Ефекта е 0 и вече не знаем какво да предприемем!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте V_iotova,

 

Класическата хомеопатия е отдушник и спасение, за мнозина от тези, на които медицината не е могла да помогне.

Ще се помъча да Ви помогна и дано този път детенце да получи подобаващото алтернативно лечение.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Какво хомеопатично средство може да предложите за candida albicans (вагинални гъбички)? Изключително упорити са, и след лечение с антибиотици, изчезват за известен период от време и после пак се появяват.

 

Благодаря предварително! 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, моля ви за съвет. Детето ми е на 6 г.  и много боледува от гнойни ангини. Лятото и откриха стрептококи пневмомия в гърлото и от тогава е изпила 4-5 антибиотика и без промяна, бактерията е още там. Пробвах да давам стрептококцинум 15 през ден, но тя постоянно се разболява и не мога да го давам. Педиатърката ни препоръча да вадим сливиците и вече пролетта ще се съгласим. Мойте са извадени, като малка също много съм боледувала. Какво ще ни посъветвате? Дали честото боледуване се дължи на бактерията? Как да я излекуваме? Да вадим ли сливиците?

Предварително благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Какво хомеопатично средство може да предложите за candida albicans (вагинални гъбички)? Изключително упорити са, и след лечение с антибиотици, изчезват за известен период от време и после пак се появяват.

 

Благодаря предварително! 

 

  Това са гъбичките създавани от... самия антибиотик, така че параграф 22. Иначе хомеопатията може да предлоши решения, но те са индивидуални при всеки отделен пациент.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, моля ви за съвет. Детето ми е на 6 г.  и много боледува от гнойни ангини. Лятото и откриха стрептококи пневмомия в гърлото и от тогава е изпила 4-5 антибиотика и без промяна, бактерията е още там. Пробвах да давам стрептококцинум 15 през ден, но тя постоянно се разболява и не мога да го давам. Педиатърката ни препоръча да вадим сливиците и вече пролетта ще се съгласим. Мойте са извадени, като малка също много съм боледувала. Какво ще ни посъветвате? Дали честото боледуване се дължи на бактерията? Как да я излекуваме? Да вадим ли сливиците?

Предварително благодаря!

 

  Здравейте,

Не се дължи само на бактерията, макар че "благодарение" на безразборното използване на антибиотици вече има патогенни мутанти - бактерии. Дъжи се и на специфично предразположение. Само като факт, в цивилизованите страни е забранено оперативното премахване на сливиците до 14 годишна възраст. Сливиците са много важни за правилното израстване на имунната с-ма, а и са преграда пазеща ларинкса и белите дробове.

  Хомеопатията - класическата, правилно разбира проблема и чрез индивидуалното хо л-во може да постигне чудесни и трайни резултати.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, откриха ми алергия от прах и куче в началото на този месец, изразяваща се в силна кашлица. Имам леко облекчение от предписаните ми лекарства. Какво бихте ми препоръчали? Как мога ли да се свържа с хомеопат третиращ такива проблеми? Възможно ли е първоначалното интервю да се проведе по скайп, тъй като аз живея в Англия. Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, откриха ми алергия от прах и куче в началото на този месец, изразяваща се в силна кашлица. Имам леко облекчение от предписаните ми лекарства. Какво бихте ми препоръчали? Как мога ли да се свържа с хомеопат третиращ такива проблеми? Възможно ли е първоначалното интервю да се проведе по скайп, тъй като аз живея в Англия. Благодаря.

 

  Здравейте,

В Англия има много добри хомеопати - опитайте там. Нищо не може да замени хомеопатичното интервю на живо.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте ,
синът ми е на година и почти 5 месеца, има алергия към мляко ,АБКМ, която се опитваме да преборим , и често вдига температура, при изникване на всички зъби .
Но сега съм много съм притеснена, 6 дена вдига 38,5-39 градуса , също така много го втрисаше и трепереше,  най вече следобед и презноща, последните 2 дни спадна на 38.
От 3тия ден на високата температура му излезе херпес на устата, и на другия ден забелязахме че венците и зъбите са много възпалени и подути , дори има бели образувания около самите зъби който кървят ,като рани , и много го болят , предписаха му антибиотик Цефаклор, сирон Изопринозин,  шустлерови соли 3,4 , калкареа фосфорика , да мажем с афтекс, камилия и гранофолин., каза че е наложителен антибиотика , но засега подобрение не се вижда, дори имам чувстовото че белите рани се увеличават.. зъбите му при най малкия допир кървят.., нощно време много се поти, целия става мокър. Докторката , която е и хомеопаат и общо практикуващ лекар, каза че има херпесна инфекция с гингивит.
От 4 дена пие само мляко Фризо АЦ заради алергията,  не иска да яде, и също го боли стомаха , последната нощ много се будеше с плач , свива се , и постоянно има газове точно като колики.

Преди 20 дена също вдигна температура 39 за 2 дена, и на третия през ноща се появи лаещо дишане и на другата сутрин ни приеха в спешното заради остър ларингит. и се наложи пак лечение с АБ и инжекции урбазон заради трудното му дишане.

Много се притеснявам за състоянието на венците и последствията за зъбите, няма подобрение вече 4ти ден, мислите ли че пие правилните лекарства?
Ще съм ви много благодарна да ми отговорите!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, може ли да ми препоръчате класически хомеопат в Младост? Искам да се консултирам във връзка с дъщеря ми, която е на 3 годинки, а също и за мен. Благодаря предварително

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, извинявам се, че пак пиша, но понеже времето минава и не е ясно кога ще намерим хомеопат, а искам да дам на дъщеря си хомеопатия, която да изчисти антибиотик наскоро приеман, дали има хомеопатично, което е универсално за тази цел, или дори за чистене на антибиотик, отново са индивидуални? Изпила е половин от дозата за нейните колиграми на Субамед за три дни (такава беше препоръката на лекаря), това й е първия антибиотик, изобщо първо лекарство различно от билкои сиропчета, DHU и т.н. и съм много притеснена. Mного се затруднпваме да намерим хомеопат, хомеопатката, с която сме се консултирали по някои не спешни въпроса, е недостъпна и часове има след седмици.... Така, че молбата ми за препоръка на класически хомеопат в района на Младост остава. Предварително Ви благодаря за всяко съдействие!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...