Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, Александър! 

Моля Ви за съвет как да антидотирам Tuberculinum 15 CH. Беше изписан на сина ми (на 7 г.) заради дълго продължаваща кашлица. По 10 гранули 2 пъти в месеца. След втория прием получи много странични ефекти (или доказване на лекарството) - зелени сополи при хрема, каквито никога не е имал, лека форма на хидроцеле, за няколко месеца се оплакваше, че когато тича много бързо го стяга сърцето за кратко, започна да скърца със зъби нощем. Мисля, че всичко друго отшумя, но остана нощното скърцане със зъби, което продължава вече година и половина. Когато казах на хомеопата за появата на скърцането, той каза само "Ами той си е такъв, чувствителен." НО, той не си е такъв. Вторият хомеопат при който го заведох (класически) след неуспешно лечение каза "Ами както е дошло, така ще си отиде. Какво ви притеснява?" 

Моля Ви за съвет как да елиминирам действието на това лекарство и да върна спокойният сън на семейството ми. Ако му дам еднократно дозата в същата потенция дали ще помогне или ще му навредя още повече?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Маги,

Нали не си представяте, че двама хомеопата, втория класически, след прегледи не са успели да се справят с проблема, а аз така по интернет ще мога. Никой, най малкото хомеопат ще си позволи да предписва по интернет. Още повече че не става въпрос за антидотиране. То би могло да стане в първите няколко дни или седмица, след даване на гранулките, но сега вече нещата са отишли твърде далеч...

 Хубав ден,

                     Александър

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 9.11.2015 г.,, нико89 каза:

Здравейте,лекувам се с хомеопатия от 4 години имах проблеми изразяващи се в следното:изтръпване на глава и крайници чувство за страх, мислех си,че ще умра. Всичко беше отминало до преди две седмици пак започнаха симптомите не са толкова страшни като в самото начало,но са достатъчно мъчителни.Въпросът ми е днес взех cenchris 10 m  защото предната нощ не можах да спя и пак се бях паникьосала.Кога би трябвало да усетя подобрение? 

Здравейте нико89,

Самолекуването с хомеопатия, особено по време на паника, е възможно най-погрешния вариант. Особено пък със Cenchris contortrix и то в много висока потенция 10М! Това хомеопатично лекарство може да продуцира много тежки както физически, така и особено ментални симптоми - съответно и да ги лекува, когато е предписано от специалист хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, бих искала да Ви попитам следното нещо : лекувам се с хомеопатия, имам алергичен риносинуит, (изразяващ се в кихане, кашлица, запушване на носа, сърбеж в ухото, алергия към кандидин, сочи теста за алергия), предписано ми бе хомеопатичното лекарство Туя 200, по веднъж на ден, ползвам  го от 15 дни, почнаха да ми излизат жълти секрети от носа и носа ми се запушва здраво и пак си кихам, това нормално ли е според Вас и колко време мога да го прием, т.е. интересуваме дали има предозиране от туята? Благодаря сърдечно!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, аз съм болен от Сифилис, откриха ми болестта преди 2 седмици и вече се лекувам със съответните медикаменти. Оказа се че съм бил заразен 2 месеца преди да разбера за заболяването. Търся всички възможни начини да се излекувам от тази опасна и коварна болест. Прочетох в интернет, че билката Сарсапарила помага при Сифилис. Когато я потърсих в аптеката ми предложиха Sarsaparilla 9 ch на BIORON. За съжаление този хомеопатичен препарат се продава без листовка или информация за употреба. Бихте ли ме посъветвали дали този хомеопатичен лекарствен продукт е подходящ за моето заболяване и как да го приемам. Благодаря ви предварително. Наистина имам нужда от помощ.

Редактирано от lubopetrov
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте. Имам проблем с генитални папиломи. Искам да знам дали мога да ги лекувам с хомеопатия и евентуално да ми препаръчате класически хомеопат в Стара Загора.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Бихте ли определили типа на дете при следните данни:

Забавяне в говорно развитие - сега е на 5 г и говори по детски с доста неразбираеми думи и трудност при образуване на изречение и свързващи срички и думи - Прохождане на 1 г и 1 месец с бягане, но след стрес от падане напълно отпускане и прохождане на 1 г и 3 месеца - късно поникване на зъби - първи зъб кътник на 1 г и 4 месеца е установено че е там - не обича много храната - предпочита сокове, плодове, течни храни /супи, хляб и тестени - има определени неща които харесва и не обича да опитва - помирисва храната и избира дали да я вкуси - обича шоколадови, солени - не яде кисело мляко - яде прясно мляко с бисквити

Чувствително и нерешително дете в градината, очаква помощ от възрастен, не агресивно, винаги усмихнато и на разположение, стабилен характер без изблици, кооперативно и изпълнително. Чести боледувания. Трета сливица увеличена, което води до повтарящи се хреми, кашлица и слизане на секрет в дробовете. Температура вдига не всеки път при хремата - зависи от тежестта на заразяването.

В къщи очаква помощ - но нещата които вече може, иска да прави само, но трябва стимул обикновено чрез състезание - много енергично - обича спортните игри в къщи и си прави такива само - на вън е по притеснително от другите деца. Не обича да се храни само, освен ако няма да покаже нещо, няма да получи нещо или в състезание. Така е и с обличането. Обича игрите с родителя с близък контакт.

Майката е имала нормална бременно, без повръщане и други притеснения. Раждането с малка спънка от къса пъпна връв и по-трудно излизане. Изпреварва с 3 седмици датата на термина - но нормално развито. Дълга жълтеница - 3 месеца след раждано и прием на фенобарбитал за отшумяване. Кърмено 9 месеца. Първо заболяване след 1 година.

Неочаквана и не доста нежелана бременност. Плаха майка с постоянни пристъпи на стрес дали е взела правилно решение след като се ражда детето. Първоначален стрес дали ще се справи. Постоянно разчита на възрастен родител. Съмнения и обвинения, дали и как да станат нещата. После депресия, че нещата са извън контрола й. Че нищо не може да се промени от тук нататък. Че живота свършва едва ли не. Все още понякога го мисли. Обвинява детето понякога, че не се разбира с мъжа си. Че нещата са се променили. Не приема промяната, стреми се пак към същото спокойствие от преди бременността и раждането.

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 6.12.2015 г.,, lubopetrov каза:

Здравейте, аз съм болен от Сифилис, откриха ми болестта преди 2 седмици и вече се лекувам със съответните медикаменти. Оказа се че съм бил заразен 2 месеца преди да разбера за заболяването. Търся всички възможни начини да се излекувам от тази опасна и коварна болест. Прочетох в интернет, че билката Сарсапарила помага при Сифилис. Когато я потърсих в аптеката ми предложиха Sarsaparilla 9 ch на BIORON. За съжаление този хомеопатичен препарат се продава без листовка или информация за употреба. Бихте ли ме посъветвали дали този хомеопатичен лекарствен продукт е подходящ за моето заболяване и как да го приемам. Благодаря ви предварително. Наистина имам нужда от помощ.

 

 Здравейте lubopetrov,

 Сифилиса е най-сериозното и разрушително заболяване, по опасно и от рак и е немислимо и загуба на време да се лекува с билки. Медицината го лекува, но заболяването преминава в латентна форма, а там само с класическа хомеопатия може да се премахне.

 Добре знаете, че никъде не се предписват лекарства ей така по интернет, най-малко пък хомеопатични. Те се предписват индивидуално след задълбочено интервю и последващ анализ. За сведение еднояйчни близнаци диагностицирани с една и съща медицинска диагноза, може да имат нужда от различни хомеопатични лекарства.

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

миналия месец посетихме класически хомеопат във Варна за първи път. Дъщеря ми беше определена след интервю като калкареа карбоника,само че не помня в каква потенция й беше дадена тя. От няколко дни има кашлица,първо само нощем,но от днес вече и сутринта..бих казала все още суха и дразнеща,но сякаш се опитва да е отхрачваща. Преди 10 дни някъде имаше температура 37,3 но по предписание на хомеопата нищо не давах. След това премина в хрема. Сега единствено киха много често и се появи кашлицата. Тъй като хомеопата не отговаря на моите опити за контакт,моля за Вашия съвет.

Благодаря предварително

Линк към коментар
Share on other sites

В 30.07.2015 г.,, hrizantema каза:

Благодаря Ви за отговора Alexander.Искам да споделя,че в крайна сметка ходих на хомеопат в Пловдив.Интервюто продължи към два часа и половина.Не съм обаче напълно убедена,че съм била при класически хомеопат в смисъла,в който Вие го обяснявате и по-точно за начина и вида на изписване на ХЛ.Даде ми шест гранулки да ги изпия по две през десет дена и успоредно ми изписа друго ХЛ за всеки ден по пет гранулки за един месец.Междувременно се чувахме по телефона,като ми каза да продължа с друго ХЛ през ден по пет гранулки.И първите,които приемах,и вторите са на Боарон.НО постепенно започнах на психо-емоционално ниво да се чувствам по-добре,а от една седмица и сърцето не ме мъчи.С две думи се чувствам ЧОВЕК.Разбира се съчетавам ХЛ с гимнастика,релаксация и т.н.Твърдо съм решена да се лекувам по този начин.

 

В 1.08.2015 г.,, Alexander каза:

Дано не съм прав, но от толкова много гранулки с неизменна потенция, обичайно се постига доказване с потискане на симптомите, а не решаване на проблема. Вижте тук: http://www.beinsadouno.com/board/forums/topic/8604-как-да-разпознаем-добрия-хомеопат/

Здравейте Alexander.Отваряла съм линка,който ми изпращате и съм прочела най-обстойно как да разпозная добрия хомеопат.Но няма как да знам дали хомеопата наистина е класически и добър предварително.Това евентуално мога да разбера едва след интервюто,загубеното време и дадените пари на вятъра.Отидох чак в Пловдив на интервю.Да,продължителността беше към 2часа и 30мин.,но накрая изписаните ХЛ не ми вдъхнаха голямо доверие,както сте коментирал и Вие по-горе.И така-отивам при втори,трети и все не случвам,а времето си минава.Моля Ви, препоръчайте ми такъв във Варна /най-близо е до Русе/ на лични.Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искал да помоля за координати на добър класически хомеопат в североизточна България - Варна, Шумен, Русе...

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

В 26.12.2015 г.,, Десислава Кирова каза:

Здравейте,

миналия месец посетихме класически хомеопат във Варна за първи път. Дъщеря ми беше определена след интервю като калкареа карбоника,само че не помня в каква потенция й беше дадена тя. От няколко дни има кашлица,първо само нощем,но от днес вече и сутринта..бих казала все още суха и дразнеща,но сякаш се опитва да е отхрачваща. Преди 10 дни някъде имаше температура 37,3 но по предписание на хомеопата нищо не давах. След това премина в хрема. Сега единствено киха много често и се появи кашлицата. Тъй като хомеопата не отговаря на моите опити за контакт,моля за Вашия съвет.

Благодаря предварително

  Здравейте Десислава,

    И веднага да бях отговорил, отговора щеше да е същия: Никой не може да Ви предпише така по интернет, без да познава случая. Пожелавам Ви успех и весели празници.

Линк към коментар
Share on other sites

В 29.12.2015 г.,, shabancho каза:

Здравейте, бих искал да помоля за координати на добър класически хомеопат в североизточна България - Варна, Шумен, Русе...

Благодаря ви предварително!

Моля всички които искат лична информация, като имена, телефони и други подобни, да ми пишат на Лични - на лична поща. Не тук в темата.

Редактирано от Alexander
допълнение.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте от три месеца водим едногодишното си дете при класически хомеопат. Интересува ме нормално ли е три месеца детето непрекъснато да има хрема, която се променя?Примерно както единият ден си мислим, че хремата затихва, прозрачна е и оскъдна, на следващия ден, изведнъж става обилна, а на третия ден директно придобива зелен цвят. Няколко дни по-късно детето, започва през нощта да кашля - лаеща кашлица. Това продължава вече три месеца без да е имало и един ден, в който детето да няма хрема. На нас това не ни се струва нормално. Според хомеопата няма причина за безпокойство и било нормално да изтече от организма на детето гнойта. Да ама три месеца без прекъсване с влошаване на няколко пъти с висока Т, а педиатърът ни обясни, че обилната хрема, води до възпаление на лигавицата, от това детето получава ларингит и съответно вдига температура. Моля да ми обясните няма ли начин да бъде овладяна тази хрема, отидохме за пръв път при хомеопат точно с тези същите симптоми? Дайте ни съвет дали да се обърнем към друг хомеопат, дали да направим изследвания и да му даваме антибиотик или просто е нормално. Ако е нормално моля да ми обясните защо е нормално и защо предната есен и пролет това не беше нормалното състояние на детето?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Хремата не е проблема, а следствието на някаква причина, която ако бъде излекувана и хремата ще се нормализира. В смисъл, че няма съвсем да изчезне, но ще е прозрачна и оскъдна.

 Има стотици мини рино вируси, които причиняват хреми.  Често те се дължат и на  така наречените "продукти на вътре-болнична инфекция" като Staphylococcus - aureus и Moraxella catarrhalis при които антибиотика е безполезен.

 Това че прави ларингити според мен е тревожното в случая и показва системно нарушение за което не е виновна хремата която се стича.

 

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, моля ви посъветвайте ме към кой класически хомеопат да се обърнем в град Пловдив.Дъщеря ми е на 19г и преди година й откриха лека форма на епилепсия (честно да си призная никой доктор не се ангажира с точен вид), започвам да се съмнявам дали е такова. Лекарството, което дъщеря ми пие е Конвулекс хроно и има странични реакции, като покачване на теглото, косопад, обриви по кожата и много чести състояния на дискомфорт. Обадихме се на един хомеопат, но тя отказа с уточнението, че не лекува такива проблеми. Много ще съм благодарна, ако ме напътите.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Видях си смисловата грешка, извинявам се. Имам предвид да ме упътите. Незнам как да ви пиша на личния. Но се надявам да ми пишете на имейла, ако прецените че не е уместно да публикувате информация в общата тема. Имейлът ми е dea123@abv.bg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,дъщеря ми е на 10 месеца и от раждането е със запушени слъзни канали и бактерии в очите.Едното и око постоянно е насълзено,възпалено и с много секрети и гурели.Лошото е,че очния рекап,при 3ойто ходим када са не правим масажи,за да не разнасяме бактериите и месеци нарес лекувахме бактериите,а е трябвало обратното.Имаме месец до сондирането,в нашия случай ще трябва и ЯМР.Има л. нещо,което би помогнало в нашия случай?Казаха ми за Аргентум нитрикум 30,но първо не знам как ке дава и второ не смия на своя глава,тъй като пие пропранолол/ в мн малки дози/.Какво бихте ме посъветвали?

Линк към коментар
Share on other sites

Първо ще Ви посъветвам да си четете това което пишете, преди да го публикувате.

Второ, намерете си класически хомеопат, а не правете опити за самолекуване на детето си. Много е опасно дори с хомеопатия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,моля да ми препоръчате класически хомеопат от Варна .Става въпрос за 18 -год. ми дъщеря,която има фобия от повръщане,ОКР и паническо разстройство.Благодаря предварително.Опитахме вече лечение с антидепресанти ,но поради многото странични ефекти,тя реши да прекъсне лечението.Сега надеждата ни е в класически хомеопат,понеже прочетох ,че има излекувани от различни фобии и ПА,

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 4.03.2016 г. at 18:02, Лидия Лилова каза:

Здравейте,моля да ми препоръчате класически хомеопат от Варна .Става въпрос за 18 -год. ми дъщеря,която има фобия от повръщане,ОКР и паническо разстройство.Благодаря предварително.Опитахме вече лечение с антидепресанти ,но поради многото странични ефекти,тя реши да прекъсне лечението.Сега надеждата ни е в класически хомеопат,понеже прочетох ,че има излекувани от различни фобии и ПА,

  Здравейте,

Отговорих Ви на лична поща, но няма отговор...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, свекърът ми е с диагноза полиомиелит и напоследък свали нивото на хемоглобина на 50 единици, поради което все по-често му преливат кръв. В комплект с това му заболяване е с диабет тип "Б", подагра, камъни в жлъчката, високо кръвно, много отлагания по ставите на ръцете и краката на кристали на пикочната киселина и силни възпаления. Човечецът не желае да пие повече тоновете лекарства (и аз не бих ги пила), но изпитва страшни болки в ставите и вече не спи изобщо, на ръба на силите си е от болки. И сами установихме, че лекарствата, които пие за облекчаване на болките му водят до още по-рязкото спадане на хемоглобина, но пък с болка не се живее, дори да знаеш, че до час ще си идеш от този свят ти се иска да не те боли поне. Тъй като е на 71 години и му казват, че за него друго лечение няма освен да пие шепите лекарства и да му преливат вече на три месеца кръв, а пък сега се присетиха и проба от костният му мозък да взимат, а той едва ли би издържал и това Ви питам най-наивно - хомеопатията може ли да му помогне по някакъв начин? Казвам наивно, защото съм пълен лаик по темата, просто се ловя вече като удавник за сламка, и предварително благодаря за вниманието и отговорът Ви!

Редактирано от mm22
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, страдам от паническо разстройство вече 8 години.Лекувам се от хомеопатия но не се получава.искам да помоля да ми препоръчате Добър хомеопат във Варна , защото вече съм на прага на силите си, а имам две малки деца и прекрасно семейство! Ще Ви бъда много благодарна!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...