Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравеи!Имам въпрос относно това ,че сина ми е на 12 години и трудно влиза в материялният свят.Живее повече вътрешно и в мислене а не може да се облича сам или да си връзва връзките на обувките.Иначе като чете нещо го говори като свое и така направи впечатление на Рила .Общува с възрастните с лекота.Има страх от тъмното,не иска да спи сам.Какво да му давам за свръзка му духовната и физическа част в смисъл да управлявя по добре тялото си.

Здравейте,

Въпреки и синтезирано, това което споделяте е само една малка част от двучасово хомеопатично интервю с класически хомеопат, така че това е крайно недостатъчно за едно наистина сериозно предписание.

Освен това в никой форум, поне аз не познавам такъв, където се предписват лекарства, пък били те и хомеопатични,така - по интернет.

Ако желаете, пишете ми на Лични и ще ви намеря добър класически хомеопат, който вярвам ще Ви помогне.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, много се радвам, че попаднах на тази тема и искам да попитам възможно ли е чрез хомеопатия да се махне един едричък камък в жлъчния мехур?

Ако "да" бихте ли ме посъветвали към кого да се обърна?

Сърдечно ви Благодаря!

Зависи колко е голям камъка, но тъй като при вас е: "големичък", може да се наложи да се премахне чрез операция.

Обаче тя не гарантира че няма да има рецидив, напротив, докато чрез хомеопатия може да се постигне излекуване на подлежащата причина за образуването на камъка.

Благодаря ти Alexander за подробния отговор. Камъкът е почти 3 см. и не ми се ще да се подложа на операция. Няма ли начин да се разгради и да се махне?

Писах Ви на Лични. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, Alexander!

Възможно ли е с помощта на хомеопатията да се лекува шум в ухото?

Появи се преди около два месеца в лявото ми ухо като високочестотен

пулсиращ шум. Имам усещането, че през нощта се усилва, защото

често ме буди...Но го чувам и през целия ден. И това много ме притеснява

и натоварва...

Благодаря Ви предварително за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Да, възможно е да бъде излекуван този непиятен шум в ушите, който може да се дължи на хиляди възможни причини, като високо кръвно, нервност, неудовлетвореност, стеснение на единственият захранващ вътрешното ухо кръвоносен съд и т.н. За хомеопата са нужно още много, много симптоми и ивндивидуални особености за да определи подходящото индивидуално съобразено хомеопатично лечение.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви за бързия отговор!!!

Ако не Ви затруднявам и ако желаете, ще се радвам да ми препоръчате

класически хомеопат. Аз съм от Русе, но ако се налага, ще пътувам...

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички в сайта.

Тъй като мисля да се обърна към хомеопат за детето си искам да науча няколко неща които много ме интересуват.Може ли хомеопатията да помогне при пневмония, гноен отит, гнойна ангина и други доказани бактериални инфекции?Деттето ми направи два отита за 6 месеца и се притеснявам ако започна да го лекувам с хомеопатия и се разболее по сериозно (все пак ходи на градина) от споменатите горе болести ще може ли да се излекува чрез хомеопатия и без антибиотици.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

И добре дошла при нас! :feel happy:

Да, лекува всички изброени от Вас болести и то трайно, тъй като хомеопатията не потиска симптоми, а премахва причината която ги поражда.

Освен това не воюва пряко с бактериите, тъй като това е безсмислено - те мутират много бързо и стават все по-резистентни към антибиотиците.

Хомеопатията прави друго, много по разумно, дава информация на жизнената ни сила, как сама бързо да се справи с бактериите и вирусите, а и срещу последните няма лекарство...

Хомеопатичното л-во лекува успешно тежки предиспозиции, като такава, както личи от казаното от Вас, може би има и детето Ви.

Вижте повече и тук: Грип - план за действие на жизнената ни сила

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , Бих искал да попитам дали Хомеопатията би помогнала при случай няобясним страх .Не знам как да го нарека с по точни думи . В определени ситуации наглед най-обикновени се стряскам и получавам учестено сърцебиене което е много неприятно след което ми трябват поне 5 минути дълбоко дишане за да се оправя , не знам на какво се дължи и продължава откакто се помня , мислил съм за восъколеене и други подобни методи но не съм предприел нищо .

Ще съм благодарен на всякъкъв вид съвет .

Благодаря предварително !

С пожелания за всичко най -добро !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да задам един въпрос точно на класически хомеопат. Имам си момиченце на 2 м. и следващия месец трябва да почна да я захранвам. Но и двамата с мъжа ми имаме алергии. В тези случаи се препоръчва по-късното захранване. Така обаче има риск от недостиг на желязо(особено ако наддава по много) и съответно - анемия, а от там и по-голям риск да се разболее. Аз разбирам нещата по този начин. За мен е много важно да взема мнението на класически хомеопат по въпроса. Какво бихте ми препоръчали?

Редактирано от alisaa
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Искам да задам един въпрос точно на класически хомеопат. Имам си момиченце на 2 м. и следващия месец трябва да почна да я захранвам. Но и двамата с мъжа ми имаме алергии. В тези случаи се препоръчва по-късното захранване. Така обаче има риск от недостиг на желязо(особено ако наддава по много) и съответно - анемия, а от там и по-голям риск да се разболее. Аз разбирам нещата по този начин. Но искам задължително да взема мнението на класически хомеопат по въпроса. Какво бихте ми препоръчали?

Здравейте!

Мислите ли че Твореца е пропуснал желязото в майчината кърма? Нашите прабаби са кърмили 1 - 2 години, без някой да ги плаши с анемии и децата им са били изключително здрави.

При вашият случай, колкото по-късно се сблъска с кравето мляко (т.н. АМ - адаптирано мляко?...) толкова по-късно ще отложите страданията и. А и тогава ще може да я захранвате с продови пюрета и така да избегнете кравето мляко. А то, според класическата, Ханеманова хомеопатията е полезно само за.... теленцето на кравата.

Лактозата и Казеина в кравето мляко задъсват лигавиците и предизвикват подуване на лигавиците на носоглътката и увелични сливици и трета сливица, особено при деца с Алергична предиспозиция.

С майчиното мляко, Вие му давате не само всички необходими хранителни вещества и витамини, но и готови антитела, и така го предпазвате от болести.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , Бих искал да попитам дали Хомеопатията би помогнала при случай няобясним страх .Не знам как да го нарека с по точни думи . В определени ситуации наглед най-обикновени се стряскам и получавам учестено сърцебиене което е много неприятно след което ми трябват поне 5 минути дълбоко дишане за да се оправя , не знам на какво се дължи и продължава откакто се помня , мислил съм за восъколеене и други подобни методи но не съм предприел нищо .

Ще съм благодарен на всякъкъв вид съвет .

Благодаря предварително !

С пожелания за всичко най -добро !

Попитайте майка си, как е протекла бременността и с Вас. Щом страхът е необясним, може би там се крие отключващата причина. Или стресиране на майка Ви по време на самото раждане.

Докато е била бременна с вас, може би е преживяла някакъв стрес, нещо или някой да я е нападнал или стреснал.

В някои случаи сме стигали и до опит за аборт или дори самото му обсъждане...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , Бих искал да попитам дали Хомеопатията би помогнала при случай няобясним страх .Не знам как да го нарека с по точни думи . В определени ситуации наглед най-обикновени се стряскам и получавам учестено сърцебиене което е много неприятно след което ми трябват поне 5 минути дълбоко дишане за да се оправя , не знам на какво се дължи и продължава откакто се помня , мислил съм за восъколеене и други подобни методи но не съм предприел нищо .

Ще съм благодарен на всякъкъв вид съвет .

Благодаря предварително !

С пожелания за всичко най -добро !

Попитайте майка си, как е протекла бременността и с Вас. Щом страхът е необясним, може би там се крие отключващата причина. Или стресиране на майка Ви по време на самото раждане.

Докато е била бременна с вас, може би е преживяла някакъв стрес, нещо или някой да я е нападнал или стреснал.

В някои случаи сме стигали и до опит за аборт или дори самото му обсъждане...

Родем съм с цезарово сечение бил съм доста голям 4.5кг ,но бремеността не е била нежелана или свързана със стрес ,

по скоро причината е другаде но не знам къде , може би хипнозата би помогнала в моя случай , ще мисля и търся ...

Благодаря ви !

Линк към коментар
Share on other sites

Разбира се така, от две изречения е несериозно да се прави анализ, в хомеопатията за това се изискват не по-малко от два часа.

Цезаровото сечение е доста стресиращ фактор!

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Значи само кравето мляко е проблем. А с всичко останало ще се захранваме нормално(от третия месец).

Само да уточня, че коментирах само АМ - т.н. адаптирано мляко, което е на база краве мляко, и което е силен алергизиращ фактор. Към останалите захранващи продукти трябва да се подходи индивидуално.

Линк към коментар
Share on other sites

Значи само кравето мляко е проблем. А с всичко останало ще се захранваме нормално(от третия месец).

Мила alisaa, имаме цял голям форум Бременност и деца, моля, погледни там относно твоя въпрос.

Има и специално подфорум Бебето и детето. Отглеждане, а в него и теми специално за кърменето, захранването, кога, как, с какво ... Не зная кой те съветва непременно да започнете захранване от третия месец и въобще каква е ситуацията - нямаш кърма или др. проблем, но там, в тези форуми ще намериш, мисля, хубава и актуална информация.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за съвета! Ще подходим индивидуално.

Аз пак не разбрах кое налага захранването му от 3-тия месец? Кое толкова налага да го лишите от най-добрата му храна - майчиното мляко и от психо/емоционалната му закрила, явяващ се самият акт на сученето, близкият контакт с майката?

Всяка друга храна крие риск от отключване на алергия и според мен е неоправдан риск.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за съвета! Ще подходим индивидуално.

Аз пак не разбрах кое налага захранването му от 3-тия месец? Кое толкова налага да го лишите от най-добрата му храна - майчиното мляко и от психо/емоционалната му закрила, явяващ се самият акт на сученето, близкият контакт с майката?

Всяка друга храна крие риск от отключване на алергия и според мен е неоправдан риск.

Имам предвид да я захраня с пюрета. Ще си я кърмя дълго. Просто гледам да спазвам разумна дистанция от "модерни" и "нови" методи, чиято достоверност ще се потвърди или отхвърли след прилагането им върху нашите деца. Имам горчив опит с по-голямото си дете(момче на 5г), когото кърмих до 1г и 2м. Захраних го по-късно(с пюрета имам предвид). Наддаваше много бързо(по време на кърмене) и направи желязодефицитна анемия. Разбрахме го след като изпи 2-3 антибиотика на 6м възраст. Така всъщност влоших повече положението. Да спомена и по-важното, че му давах и глюкоза 5% поне месец за да преодолее жълтеницата. Преди 5 години се препоръчваше вместо захарта, понеже се разграждала по-бързо от захарта и не предизвиквала колики.

Зададох въпроса си тук ,защото за сега класическата хомеопатия според мен е най в хармония с организма и еволюционно издържан метод. Но това не значи в никакъв случаи, че не е опасен. Просто е най адекватен. И аз държа да знам гледната точка на класическия хомеопат по моя въпрос.

Редактирано от alisaa
Линк към коментар
Share on other sites

Не се поддавайте да Ви налагат чувство на вина.

За какво са му давали няколко антибиотици? Това ще да се дължи на някаква предразположеност...

Линк към коментар
Share on other sites

За сина си вече ползвам услугите на класически хомеопат, но не сме говорили нищо за евентуални причини. Просто си му изписа лекарство. Можеби не трябва, за да няма никакво настройване, но ми се иска да мога да ги изкоментирам тези неща. Следващия път ще пробвам.

За бебо ще се посъветвам индивидуално с нашия хомеопат и ще се опитам да приложа най-близкия модел до майката природа и огтоваряща на еволюционното ни развитие. Ще се радвам да ми препоръчате подходяща литература. Благодаря за вниманието.

Линк към коментар
Share on other sites

"Емоционалното състояние на майката по време на бременността и отражение на плода"

Може да се намери в "хомеопатичното общество" на ул. Пиротска 97 или в хомеопатичната Аптека на ул. Чаталджа - 13

вижте и тук: Миазмите, какво представляват

Линк към коментар
Share on other sites

Имате ли идея как може да се подтисне HPV с хомеопатия? Най-добре ще е да се елиминира тотално,но е почти невъзможно...ако някой се сеща и ме светне ще съм благодарна!

Линк към коментар
Share on other sites

Имате ли идея как може да се подтисне HPV с хомеопатия? Най-добре ще е да се елиминира тотално,но е почти невъзможно...ако някой се сеща и ме светне ще съм благодарна!

Хомеопатията не потиска, тази "привилегия" сме я оставили на алопатичната медицина. И не воюва директно с бактерии, още по-малко с вируси. Ние обаче се стремим да обучим жизнената сила, сама да се справи с тях, давайки и огромен обем информация как да го направи. Но това става индивидуално за всеки отделен човек. И този метод е както безвреден, така и много успешен. Така е и с HPV.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...