Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Здравейте, бихте ли ми дали контакти на добър класически хомеопат в София. Става въпрос за лечение на паническо разстройство. 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Дъщеря ми е на 11години,от 5 години има проблем със стомаха.Лекарите казаха първо колит,после гастрит,след това били само газове.Проблемът е,че на пролет и  на есен детето се превива от болки. Моля,препоръчайте ми хомеопат за гр.София.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

В 28.09.2016 г. at 15:40, Ася Павлова каза:

Здравейте, бихте ли ми дали контакти на добър класически хомеопат в София. Става въпрос за лечение на паническо разстройство. 

 Здравейте Ася,

При паническо разстройство, най-добре е хомеопата да е и психо-терапевт. Успех в търсенето!

Линк към коментар
Share on other sites

В 4.10.2016 г. at 12:25, steluko каза:

Здравейте!

Дъщеря ми е на 11години,от 5 години има проблем със стомаха.Лекарите казаха първо колит,после гастрит,след това били само газове.Проблемът е,че на пролет и  на есен детето се превива от болки. Моля,препоръчайте ми хомеопат за гр.София.

Благодаря!

Проблема би могъл да е психо-соматичен, но това че се проявява в определени сезони отрича тази хипотеза. По-вероятно да е хранителна алергия или чревни паразити.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

Искам да попитам дали Молускум контагиозум може да се лекува с хомеопатия. Синът ми е на година и 3 месеца и има тези брадавици по шията от няколко месеца. Личният ни лекар беше сигурен, че това са пъпчици от претопляне, а педиатърът ни не им обърна никакво внимание, затова се консултирахме с кожен лекар, който ги определи като бебешки брадавици и изписа кортикостероиден препарат. Детето има и атопичен дерматит от както е на три месеца и половина (за нас се появи като страничен ефект от ваксина). За дерматита също ни изписаха единствено кортикостероидни мазила и медицинска козметика. 

Ще бъда много благодарна ако някой може да ни насочите към хомеопат в Ботевград или в София. Търся и вариант да сменим личният си лекар с личен лекар хомеопат.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Евгения,

Личен лекар и класически хомеопат - такава комбинация не съществува! Виж личен лекар плюс раздаващ хомеопатични гранулки без дълбоки познания как всъщност действат хомеопатичните лекарства: много!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, имам силна чувствителност (алергия, астма) към почти всякакви видове химикали, лакове, парфюми, бои, лепила и тнт (МЦС, множествена химична чувствителност). Има ли възможност тези оплаквания да бъдат подобрени с хомеопатия? Ходил съм при др. Атанас Гълъбов, но нямаше никакъв резултат. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

В 9.10.2016 г. at 22:06, angelov каза:

Здравейте, имам силна чувствителност (алергия, астма) към почти всякакви видове химикали, лакове, парфюми, бои, лепила и тнт (МЦС, множествена химична чувствителност). Има ли възможност тези оплаквания да бъдат подобрени с хомеопатия? Ходил съм при др. Атанас Гълъбов, но нямаше никакъв резултат. Благодаря предварително!

  Да, има възможност да се подобри състоянието.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 часа, maksuel79 каза:

Помага ли хомеопатията при депресивни състояния ? Примерно при тежка депресия ?

Да, понякога резултата е много бърз, понякога изисква време.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 6 часа, Alexander каза:

Да, понякога резултата е много бърз, понякога изисква време.

Благодаря Александър за отговора.

Предполагам,че помага и при ПА ,силна тревожност и натрапливи мисли .

По какво можем да разберем дали един хомеопат е класически или е т.н. "Боаронски" ?

Бихте ли дали координати на добри класически хомеопати в София ?

Редактирано от maksuel79
Линк към коментар
Share on other sites

В 10/9/2016 at 12:55, Alexander каза:

Здравейте Евгения,

Личен лекар и класически хомеопат - такава комбинация не съществува! Виж личен лекар плюс раздаващ хомеопатични гранулки без дълбоки познания как всъщност действат хомеопатичните лекарства: много!

Благодаря за отговора. Разбирам! 

Линк към коментар
Share on other sites

В 11.10.2016 г. at 9:07, maksuel79 каза:

Благодаря Александър за отговора.

Предполагам,че помага и при ПА ,силна тревожност и натрапливи мисли .

По какво можем да разберем дали един хомеопат е класически или е т.н. "Боаронски" ?

Бихте ли дали координати на добри класически хомеопати в София ?

Помага и при ПА, но зависи колко дълго е потискането с а-лопатични транквиланти и психотропни и до каква степен мозъка е попаднал в "зависимост" от тях.

 При силна тревожност и натрапливи мисли, но без ПА, и при т.н. Депресия, хомеопатията действа безапелационно!

 Боаронската школа предписва хо л-ва, основно гранулки с идеята да облекчава и премахва симптоми, т.н. палиация. И разбира се има известни успехи.

 Ханемановата класическа хомеопатия се предписва на принципа на подобието: "Подобното подобното лекува". Целта е не да се потискат симптоми, а да се открие причината и когато тя бива излекувана симптомите изчезват. Освен това хармонизира жизнената сила на човека. Когато класическия хомеопат открие т.н. симилимум или индивидуалното конституционално хо л-во, то действа благотворно на цялата соматика и психика, чийто сбор ние наричаме Жизнена сила.

Линк към коментар
Share on other sites

В 25.02.2010 г. at 13:11, Alexander каза:

Благодаря Александър за отговора.А би ли ми предложил класически хомеопат в София,към който ще мога да се обърна ? 

.

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, много се радвам, че вече успях да пиша тук, дано се е получило.

Още веднъж радвам се че съм сред вас, поздравления за всичко, което на първо четене видях.

Молбата ми е за помощ, към вас, да ми дадете кординати на истински класически хомеопат, защото вече две години се лутам със сериозен здравословен проблем без никакъв резултат от традиционните медици.

Линк към коментар
Share on other sites

Надежда, винаги има надежда! Добре дошла при нас!

Лични адреси, телефони и др. под само на "Лична поща", ако обичате.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, извинете ако нещо не съм направила както трябва. Просто още се ориентирам, ще се опитам да направя нещата както трябва.

Много се радвам, че сте ми писали, аз съм от Стара  Загора , така че някъде по в района, ако може да ми помогнете за класически  хомеопат.

Благодаря ви предварително!

Поздрави, 

Надя

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте и благодаря че ме приехте във форума!

Извинявайте, че ви безпокоя ...,но днес на малкия му поставиха диагноза херпангина и си нямам на представа какво да му дам. Изписаха и антибиотик, трети за два месеца...имам чувството че му е много. 

Имаме си хомеопат, но тя отсъства от града, не работи...аз просто не знам какво да му дам! Изчетох половината нет, но не мога да реша...

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

От вече 7 дни детенщето ми, което е на 2 год. и 2 мес., е със диагноза Атопичен дрематит.

Сърбежа му е повече от ужасен...не е спокоен,постоянно се чеша (нищо че по цял ден ходим след него със думите "Не така.." и др.)..Въпросът ми е- Възможно ли е с хомеопатия да се лекува този тип обрив? И какво ще препоръчате за лечение? ... Нямам доверие на педиатри..

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, Alexsander! Пиша Ви във връзка със сина ми, който е на 16 год. От петгодишна възраст той беше на лечение при класически хомеопат - д-р Костадинов от гр. Варна, който много ни помогна. Ще кажа само, колко много съжаляваме за д-р Костадинов! Затова от няколко години се лутам безуспешно, търсейки добър лекар хомеопат. В момента се борим с доста силно изразено акне, а лечението, което ни се предлага е антибиотик - както вътрешно, така и външно.Затова Ви моля за координатите на добър класически хомеопат във Варна. Благодаря Ви !

Линк към коментар
Share on other sites

В 28.11.2016 г. at 1:17, cvetoslava92 каза:

Здравейте!

От вече 7 дни детенщето ми, което е на 2 год. и 2 мес., е със диагноза Атопичен дрематит.

Сърбежа му е повече от ужасен...не е спокоен,постоянно се чеша (нищо че по цял ден ходим след него със думите "Не така.." и др.)..Въпросът ми е- Възможно ли е с хомеопатия да се лекува този тип обрив? И какво ще препоръчате за лечение? ... Нямам доверие на педиатри..

Благодаря!

  Здравейте,

Да, лесно може да се излекува, но не като се потиска симптома - сърбежа, а като се излекува причината и тогава сърбежа ще изчезне!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...