Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук

Recommended Posts

В 10.03.2019 г. at 1:20, Krasiivanova2019 каза:

Здравейте, имам въпрос относно лечение с хомеопатия. Питам за една приятелка тук. Лекува се с хомеопатия. Но идва момент в който я хваща сезонен грип вирус. Хомеопата казва да се следи единствено температурата и ако стане над 38.5 тогава се започва с лекарството по схема на прием. Но моята приятелка се влошава по други критерии. Гърлото се покрива с гной, температурата не надвишава вечер 38.3 и сама си спада сутринта до 37.-1-2-3. Едвам преглъща, кашля сухо от гърдите вече. Но според хомеопата, всичко е наред. Организма се чистел. 

Въпросът ми така ли се процедира винаги с хомеопатията? Гнойта не се лекува. 

Хомеопата е класически. 

Благодаря на отзовалите се! 

Привет. Аз малко късно, но все пак :-)

Под чистене в хомеопатията се разбират доста неща.

Но когато състоянието настъпва внезапно и е свързано със силен дискомфорт, лечение е наложително. Ако след възпаление на тонзилите се стига до кашлица в гърдите, това е влошаване по Херинг. В такива състояния винаги се търси и лекарско мнение, не за друго, а да се отхвърлят евентуално настъпилите усложнения. Едно такова заболяване не е за подценяване в никакъв случай. Възможно е ако човекът има дълга история на потиснати ангини, сега тази да се явява лечебна криза.

Има още няколко варианта, но ще бъде спекулация от моя страна без да познавам случая

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега