Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук

Recommended Posts

В 11.02.2019 г. at 14:29, bggalya каза:

Здравейте.

Дъщеря ми (на 27 г.) се лекува от 2017 г. при хомеопат. Основният и проблем е улцерозен колит. Доволни сме много от хомеопатката си, с изключение на един проблем, който се оказа съществен за нас - много неудобно работно време и липса на връзка в спешни случаи. В петък, събота и неделя нямаме връзка с нея. В другите дни работи само след обяд - без вторник. Миналата събота дъщеря ми получи силни болки в кръста, остана неподвижна, наложи се да викаме спешна помощ. Бяха и направени няколко инжекции. Чак в понеделник след обяд се свързах с хомеопатката и  започнахме лечение със съответните хомеопатични капки. През седмицата имаше известно подобрение, но в почивните дни пак настъпи влошаване и се наложи инжектиране на други обезболяващи. Във връзка с това моля за информация за добър класически хомеопат в Пловдив. Надявам се да намеря хомеопат, който отделя повече време на пациентите си, защото заболяванията на дъщеря ми са сериозни, животозастрашаващи и ми се ще да имам връзка с лекуващия. Ще повторя отново - моля за координати на добър класически хомеопат в Пловдив!

Здравейте - вижте тук: Намери добър класически хомеопат в твоя град

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

В 30.01.2019 г. at 16:23, Alexeo каза:

Можеш ли да докажеш с нещо тези твърдения.  Нямам предвид приказки, а сериозна информация и научни изследвания.  Какво разбираш под "свръхстимулация на имунната система" и как според теб тя ще се получи от хапче мултивитамини, в което се съдържат препоръчителните дневни дози от тези жизненоважни за тялото вещества.

Наясно ли си, че мултивитамините представляват комплекс от вещества с различни свойства.  Доста от тези вещества - например витамин А, С, Д, цинк - имат решаващо значение за правилния имунен отговор.  Те също така е много вероятно да не достигат у дете, което не се храни добре.

Ето например едно научно изследване за ефекта на допълнителното приемане на витамин Д, който е включен в мултивитамините, върху честотата на острите респираторни инфекции

Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory infections

Накратко, разбрали са, че 

Vitamin D supplementation reduced the risk of ARI among all participants

Vitamin D supplementation was safe, and it protected against ARIs overall.

Или изводът е, че допълнителното приемане на витамин Д е безопасно и намалява риска от остри респираторни инфекции.  

Медицината е доказала, че хипер витаминоза е дори по опасна от хипо витаминоза. Единствения витамин който не се натрупва в организъма ни е вит. С който трябва да приемаме ежедневно, за предпочитане чрез плодове и зеленчуци, където е в свързан вид и четвърт ябълка, портокол или 5 - 6 листенца магданоз са ни достатъчни за дневната доза. И тъй като той не се натрупва в организма,  излишния синтетичен вит С се изхвърля, как? Като се свързва с калция в кръвта. И когато нивото на калция  в кръвта спадне, тя си го набавя от костити, на първо време от зъбите. Подобно е и положението със синтетичната захар. Затова и зъбите се развалят от прекалена употреба на захар и захарни изделия.

Сподели това мнение

Миналата година м.Април паднах от стълба, с комоцио, повръщане, в безсъзнание, не знам ,колко време -бях сама. Лежах в неврохирургия,гр.Бургас ,направиха ми скенер, реннтген-нямам счупване. Но ето сега ме мъчи главоболие, дори ,когато мигам ме боли горе -фонтанелата. Бях при невролог, бях на ЕЕГ, уж нищо ми няма, а ме боли глава и натъртеното от падането. Вчера бях при неврохирург-изписа ми- Neurotop-200- Тинозидин-4 мг, Гинко билоба с Омега-3, невробекс. Но пия-конкор и ритмонорм-та в описанието пише да не се пие при прием на бетаблокер. Моля за компетентен отговор, Благодаря.

на 55 години съм.
Какво можете да ми препоръчате от хомеопатията.
Не искам да пия химически лекарства.
Благодаря.

Сподели това мнение

В 12.02.2019 г. at 22:04, Alexander каза:

Медицината е доказала, че хипер витаминоза е дори по опасна от хипо витаминоза. Единствения витамин който не се натрупва в организъма ни е вит. С който трябва да приемаме ежедневно, за предпочитане чрез плодове и зеленчуци, където е в свързан вид и четвърт ябълка, портокол или 5 - 6 листенца магданоз са ни достатъчни за дневната доза. И тъй като той не се натрупва в организма,  излишния синтетичен вит С се изхвърля, как? Като се свързва с калция в кръвта. И когато нивото на калция  в кръвта спадне, тя си го набавя от костити, на първо време от зъбите. Подобно е и положението със синтетичната захар. Затова и зъбите се развалят от прекалена употреба на захар и захарни изделия.

Това сега го виждам.  Но и сега няма да го коментирам, защото не знам откъде да започна.  Учудвам се, че някой може да мисли така.  Трябва да изпишат много страници с обяснения.

Хора, тялото ви е едно!  Поинтересувайте се как работи.

Сподели това мнение

Здравейте, имам въпрос относно лечение с хомеопатия. Питам за една приятелка тук. Лекува се с хомеопатия. Но идва момент в който я хваща сезонен грип вирус. Хомеопата казва да се следи единствено температурата и ако стане над 38.5 тогава се започва с лекарството по схема на прием. Но моята приятелка се влошава по други критерии. Гърлото се покрива с гной, температурата не надвишава вечер 38.3 и сама си спада сутринта до 37.-1-2-3. Едвам преглъща, кашля сухо от гърдите вече. Но според хомеопата, всичко е наред. Организма се чистел. 

Въпросът ми така ли се процедира винаги с хомеопатията? Гнойта не се лекува. 

Хомеопата е класически. 

Благодаря на отзовалите се! 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега