Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук

Recommended Posts

В 11.02.2019 г. at 14:29, bggalya каза:

Здравейте.

Дъщеря ми (на 27 г.) се лекува от 2017 г. при хомеопат. Основният и проблем е улцерозен колит. Доволни сме много от хомеопатката си, с изключение на един проблем, който се оказа съществен за нас - много неудобно работно време и липса на връзка в спешни случаи. В петък, събота и неделя нямаме връзка с нея. В другите дни работи само след обяд - без вторник. Миналата събота дъщеря ми получи силни болки в кръста, остана неподвижна, наложи се да викаме спешна помощ. Бяха и направени няколко инжекции. Чак в понеделник след обяд се свързах с хомеопатката и  започнахме лечение със съответните хомеопатични капки. През седмицата имаше известно подобрение, но в почивните дни пак настъпи влошаване и се наложи инжектиране на други обезболяващи. Във връзка с това моля за информация за добър класически хомеопат в Пловдив. Надявам се да намеря хомеопат, който отделя повече време на пациентите си, защото заболяванията на дъщеря ми са сериозни, животозастрашаващи и ми се ще да имам връзка с лекуващия. Ще повторя отново - моля за координати на добър класически хомеопат в Пловдив!

Здравейте - вижте тук: Намери добър класически хомеопат в твоя град

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

В 30.01.2019 г. at 16:23, Alexeo каза:

Можеш ли да докажеш с нещо тези твърдения.  Нямам предвид приказки, а сериозна информация и научни изследвания.  Какво разбираш под "свръхстимулация на имунната система" и как според теб тя ще се получи от хапче мултивитамини, в което се съдържат препоръчителните дневни дози от тези жизненоважни за тялото вещества.

Наясно ли си, че мултивитамините представляват комплекс от вещества с различни свойства.  Доста от тези вещества - например витамин А, С, Д, цинк - имат решаващо значение за правилния имунен отговор.  Те също така е много вероятно да не достигат у дете, което не се храни добре.

Ето например едно научно изследване за ефекта на допълнителното приемане на витамин Д, който е включен в мултивитамините, върху честотата на острите респираторни инфекции

Vitamin D supplementation to prevent acute respiratory infections

Накратко, разбрали са, че 

Vitamin D supplementation reduced the risk of ARI among all participants

Vitamin D supplementation was safe, and it protected against ARIs overall.

Или изводът е, че допълнителното приемане на витамин Д е безопасно и намалява риска от остри респираторни инфекции.  

Медицината е доказала, че хипер витаминоза е дори по опасна от хипо витаминоза. Единствения витамин който не се натрупва в организъма ни е вит. С който трябва да приемаме ежедневно, за предпочитане чрез плодове и зеленчуци, където е в свързан вид и четвърт ябълка, портокол или 5 - 6 листенца магданоз са ни достатъчни за дневната доза. И тъй като той не се натрупва в организма,  излишния синтетичен вит С се изхвърля, как? Като се свързва с калция в кръвта. И когато нивото на калция  в кръвта спадне, тя си го набавя от костити, на първо време от зъбите. Подобно е и положението със синтетичната захар. Затова и зъбите се развалят от прекалена употреба на захар и захарни изделия.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега