Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия - попитай класически хомеопат. Задай въпрос тук


Иво

Recommended Posts

Минавам към по-сериозен въпрос. Малката упорито си смуче пръста. Зная, че при нея това е компенсаторна реакция, след като махнахме бибата, а това беше твърде рано, пък при нея сукателния рефлекс е много силно изразен. Сега си блъскам главата, че не бях по-настоятелна, но баща и все повтаряше " да не свиква с тия боклуци" и сега резултатът е налице. Наред с това смуче и езика и скърца със зъби. В началото и двете бяха по-силно изразени, напрнаво ожесточено. При опит да и се извади пръста от устата, силно се изнервяше, чак притреперваше. Смучеше го когато нещо е на зор и при заспиване, така се самоуспокояваше. С времето започна да намалява. Сега вече започва да разбира повече и като и се напомни - спира да смуче езика за известно време, а пръста остана само за заспиване и ако сънува нещо лошо, пак влиза в действие. На палчето има жестока рана. Сега въпросът е как да го преодолеем. Зная, че за целта има детски лакчета с горчив вкус. Страх ме е обаче, че ако "не може да разчита на пръста", компенсаторно ще се засили смукането на езика в резултат на незадоволена потребност. Мисля, че при нас проблемът е по скоро на емоционално и психично ниво. Не питам дали хомеопатията може да помогне - аз съм сигурна, че може, с точния хомеопат - който ние още не сме намерили. Ще съм много благодарна обаче, да чуя и твоето разсъждение по въпроса и разбира се препоръки.:feel happy:

Редактирано от Kali_ina
Линк към коментар
Share on other sites

Правилно тълкуваш смученето на пръста. От една страна е компенсаторна реакция особено при некърмени или кратко кърмени деца и същевревенно самият акт на сучене им действа успокояващо.

Хомеопатията повече или по-малко може да помогне при този и други подобни проблеми като гризане на нокти или кожички по пръстите, скубане на мигли и др. под. прояви на тревожност, неспокойствие, потиснат гняв...

Линк към коментар
Share on other sites

Правилно тълкуваш смученето на пръста. От една страна е компенсаторна реакция особено при некърмени или кратко кърмени деца и същевревенно самият акт на сучене им действа успокояващо.

Хомеопатията повече или по-малко може да помогне при този и други подобни проблеми като гризане на нокти или кожички по пръстите, скубане на мигли и др. под. прояви на тревожност, неспокойствие, потиснат гняв...

Благодаря ти. :feel happy: Хубаво е, да разчитам на компетентно мнение. Относно детските лакчета, не нали? :thumb down:

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти. 60.gif Хубаво е, да разчитам на компетентно мнение. Относно детските лакчета, не нали? thumbdown.gif

Какви лакчета имаш предвид?

Имам пред вид специални детски лакове с горчив вкус, за отказване от смукането на пръстите. Има извлеци от семки на грейпфрут /супер горчиви/ и др. подобни.
Линк към коментар
Share on other sites

Имам пред вид специални детски лакове с горчив вкус, за отказване от смукането на пръстите. Има извлеци от семки на грейпфрут /супер горчиви/ и др. подобни.

Не, не е добра идея. Това е потискане!

Когато след успешно хомеопатично лечение психиката се хармонизира, детето само отказва да си смуче палеца или да си гризе ноктите.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е добра идея. Това е потискане!

Когато след успешно хомеопатично лечение психиката се хармонизира, детето само отказва да си смуче палеца или да си гризе ноктите.

И мен това ме спря. Помислих, че сме блокирали още в началото един естествен рефлекс, отнемайки бибата т.е. външното проявление. В резултат на което, нещата задълбават по на вътре - пръста и накрая на най-дълбокото ниво - езика. Т.е. вместо от вътре навън, както би трябвало да бъде естественото освобождаване от даден проблем, ние сме нарушили хармоничното развитие, в резултат на което нещата тръгват в обратна посока - първо външното проявление - бибата, после навътре - пръста и накрая най- дълбоко - езика. Достатъчно "добрини" сме причинили, от тук нататък, най-добрата услуга, която можем да и направим е да спрем и да дадем възможност на хомеопатията да възвърне хармонията на всички нива на развитие.

Такива са моите разсъждения.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

сайтът Ви е чудесен.

Искам да попитам с какви хомеопатични продукти, мога да лекувам безсънието си. Заспивам късно,( поради, което пия мелатонин и валериана ) и се будя много по- рано от колкото е необходимо. Проблем ми е повече към момента това ранно събуждане.

Иначе съм чувствителна, впечетлителна и колеблива натура. Със светла коса и кожа, пълничка и бавен темперамент ( но вътрешно неспокойна ) . На нощното ми шкафче имам седатив ПЦ и дормикинд.

Благодаря Ви предварително за отговора!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Карамела!

В нашият хомеопатичен справочник има точно 500 (петстотин) различни хомеопатични лекарства при безсъние.

Важни са много други индивидуални ментални и физически характеристики и модалности за да се предпише подходящото хо л-во, което ще излекува конкретния случай. И затова е нужно двучасово хомеопатично интервю и последващ анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще бъде изключително полезно с хомеопатията да предприемете и стъпки в хранителния си режим към природосъобразен такъв.:sorcerer:

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам един принципен въпрос по повод смукането на пръста, за което става дума по-горе и което е много сериозен навик и при моето дете (само за информация - кърмено е успешно и доста дълго, но никога не му е давана залъгалка и аз търся евентуални причини още през бременността). Трябва ли, както е здраво детето да се подходи срещу смукането или е по-добре да се чака някакъв друг повод за взимане на хомеопатично лекарство, което ще е съобразено с този невротичен навик и той ще се повлияе като страничен ефект?

За отказването с овкусяване на пръста с нещо неприятно дори и страндартната ни педиатърка не ще й да чуе :)

Линк към коментар
Share on other sites

От скоро се интересувам от хомеопатия,мога да кажа че съм сравнително нова в тази наука ако мога така да я нарека,защото ми звучи абсолютно различно дори като начин на мислене.Имам кожен проблем ,не е от определен момент или случка.Аз определям,че е до ген.Може ли да ми се помогне ако се окаже ,че е така.Въпреки това не съм спряла да търся решение на проблема ми..поне мога да опитам и искам да опитам.Моля ако можете да ми кажете хомеопат в Люлин ,към когото да мога да се обърна,нова съм и не мога да преценя по нищо кой да предпочета.Ако и Alexander може да прецени някой ще се радвам да започна този надежден начин на лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам син на 4 години. Наскоро му извадиха трета сливица, около два месеца след това се разболя /от ангина предполагам или някакъв вирус/, нашият хомеопат му предписа лекарство, приемахме го два дни 3 пъти по 3 гранулки, при което на третия ден вечерта синът ми вдигна 40 градуса температура, при прозвъняване по телефона /това става около 2 часа посред нощ, хомеопатът ми казва да звънна на бърза помощ. При което мъжът ми побесня и така на следващият ден при джипито и традиционната медицина./ антибиотик, противоалергични и т.н./

Бих искала да попитам нормално ли е да вдигне толкова висока температура, при положение че вда дни пие хо л-во. Възможно ли е лекарството да не е било правилното.

Имам и една една молба, ако може да ме насочите към хомеопат във Варна, който да не ми казва посред нощ да се обадя на бърза помощ.

Предварително Ви благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам един принципен въпрос по повод смукането на пръста, за което става дума по-горе и което е много сериозен навик и при моето дете (само за информация - кърмено е успешно и доста дълго, но никога не му е давана залъгалка и аз търся евентуални причини още през бременността). Трябва ли, както е здраво детето да се подходи срещу смукането или е по-добре да се чака някакъв друг повод за взимане на хомеопатично лекарство, което ще е съобразено с този невротичен навик и той ще се повлияе като страничен ефект?

За отказването с овкусяване на пръста с нещо неприятно дори и страндартната ни педиатърка не ще й да чуе :)

Здравейте и добре дошла в темите за хомеопатията! :feel happy:

И хомеопата и психолога ще кажат същото, което сте чули от педиатърката - не мажете пръста с нищо.

Не споменавате колко е голямо, но по принцип хомеопатията подхожда индивидуално, като трябва и да се откие действителната причина за това.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Имам син на 4 години. Наскоро му извадиха трета сливица, около два месеца след това се разболя /от ангина предполагам или някакъв вирус/, нашият хомеопат му предписа лекарство, приемахме го два дни 3 пъти по 3 гранулки, при което на третия ден вечерта синът ми вдигна 40 градуса температура, при прозвъняване по телефона /това става около 2 часа посред нощ, хомеопатът ми казва да звънна на бърза помощ. При което мъжът ми побесня и така на следващият ден при джипито и традиционната медицина./ антибиотик, противоалергични и т.н./

Бих искала да попитам нормално ли е да вдигне толкова висока температура, при положение че вда дни пие хо л-во. Възможно ли е лекарството да не е било правилното.

Имам и една една молба, ако може да ме насочите към хомеопат във Варна, който да не ми казва посред нощ да се обадя на бърза помощ.

Предварително Ви благодаря.

Да, така е, за да бъде излекувано едно хронично състояние често се минава през Остро състояние с висока Т. след което настъпва пълно излекуване.

Според медицинските предписания в т.н. "бели държави" Т. до 39 С в продължение до 3 денонощия не се сваля, а в някои страни като Австрия и Швейцария до 39.5 С! Същото е разбирането и на хомеопатията. Т. от 40С обаче трябва да се сваля, дали с мокри кърпи на главата и около гърдите или с полу-топъл/хладък душ или с подходящото индивидуално хо л-во.

Вижте и тук: Грип - план за действие на жизнената ни сила

Линк към коментар
Share on other sites

От скоро се интересувам от хомеопатия,мога да кажа че съм сравнително нова в тази наука ако мога така да я нарека,защото ми звучи абсолютно различно дори като начин на мислене.Имам кожен проблем ,не е от определен момент или случка.Аз определям,че е до ген.Може ли да ми се помогне ако се окаже ,че е така.Въпреки това не съм спряла да търся решение на проблема ми..поне мога да опитам и искам да опитам.Моля ако можете да ми кажете хомеопат в Люлин ,към когото да мога да се обърна,нова съм и не мога да преценя по нищо кой да предпочета.Ако и Alexander може да прецени някой ще се радвам да започна този надежден начин на лечение.

Да, може да Ви помогне, като хомеопатията лекува "отвътре - навън" а не обратното, както се опитва дерматологията, при което вместо да се лекува причината, се потискат симптомите, а това крие рискове в смисъл че болеста се потиска и вкарва обратно - навътре. Вижте и ТУК

писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за отговора.

А относно молбата ми за лекар хомеопат от Варна, ще ми помогнете ли. Аз не искам да се отказвам от това лечение, знам че то е най-доброто за сина ми т.к.той е проблемен още от раждането и сме пили много антибиотици и т.н. , а съпругът ми категорично отказва да ходим при хомеопата който ни лекуваше до сега, /след случая с високата температура/, но пък не се отказал от това лечение.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за отговора.

А относно молбата ми за лекар хомеопат от Варна, ще ми помогнете ли. Аз не искам да се отказвам от това лечение, знам че то е най-доброто за сина ми т.к.той е проблемен още от раждането и сме пили много антибиотици и т.н. , а съпругът ми категорично отказва да ходим при хомеопата който ни лекуваше до сега, /след случая с високата температура/, но пък не се отказал от това лечение.

Писах Ви на Лични.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

имам един принципен въпрос по повод смукането на пръста, за което става дума по-горе и което е много сериозен навик и при моето дете (само за информация - кърмено е успешно и доста дълго, но никога не му е давана залъгалка и аз търся евентуални причини още през бременността). Трябва ли, както е здраво детето да се подходи срещу смукането или е по-добре да се чака някакъв друг повод за взимане на хомеопатично лекарство, което ще е съобразено с този невротичен навик и той ще се повлияе като страничен ефект?

За отказването с овкусяване на пръста с нещо неприятно дори и страндартната ни педиатърка не ще й да чуе :)

Здравейте и добре дошла в темите за хомеопатията! 60.gif

И хомеопата и психолога ще кажат същото, което сте чули от педиатърката - не мажете пръста с нищо.

Не споменавате колко е голямо, но по принцип хомеопатията подхожда индивидуално, като трябва и да се откие действителната причина за това.

Благодаря за отговора. Разбира се, че трябва да се подходи индивидуално. Просто ме интересуваше принципно как стои този въпрос в хомепатията, тъй като за смукането на пръст нищо никъде няма като алтернативен метод. Детето е на 1.5 години, смуче си го от 3месечно.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора. Разбира се, че трябва да се подходи индивидуално. Просто ме интересуваше принципно как стои този въпрос в хомепатията, тъй като за смукането на пръст нищо никъде няма като алтернативен метод. Детето е на 1.5 години, смуче си го от 3месечно.

Сученето освен снабдяване с природни хранителни вещества, витамини и готови Антитела!...

... е и прекрасна психотерапия. Нещо подобно е и смученето на палеца - действа успокояващо и приспивно.

Така че всяко насилствено действие води до психо-емоционално потискане с всички произтичащи от това негативни последици.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Благодаря за хубавия Форум!!!!thumbup2.gif

Може ли ,да ме посъветвате за добър хомеопат в Ст.Загора.

3d_043.gif

Благодаря

Добре дошла при нас! :feel happy: Ще Ви пратя на "Лични"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...