Jump to content
Порталът към съзнателен живот

25-ти кадър


Eлф

Recommended Posts

Здравейте!

Вчера в курса ми по английски една колежка сподели т.е. така дойде на приказка обсъждайки домашното :), за скритите послания в рекламите и т.н...Тя разказа, че е споменато по време на нейните лекции в колежа, но не разказа подробности, но аз се заинтригувах и потърсих в интернет. В нета попаднах на ТОЗИ материал и го прочетох на един дъх. Много бих искала да ви попитам какво знаете и мислите по този въпрос, но не знаех дали въпроса ми е подходящ за подфорум - Психология, затова го пускам тук. Ще ми бъде интересно да науча повече неща. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Хубава тема!

Чела бях подобна информация, но още преди това ( явно подсъзнателно :) ) реагирах с НЕгледане на телевизия.

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че 25 кадър е забранен, но дали ...?

В този клип се говори за използването на телевизията като средство за контрол над масите.

http://www.vbox7.com/play:1a2fa5d9

Сериозно за Н.Л.О 53 (Зверът 666)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Вчера в курса ми по английски една колежка сподели т.е. така дойде на приказка обсъждайки домашното :) , за скритите послания в рекламите и т.н...Тя разказа, че е споменато по време на нейните лекции в колежа, но не разказа подробности, но аз се заинтригувах и потърсих в интернет. В нета попаднах на ТОЗИ материал и го прочетох на един дъх. Много бих искала да ви попитам какво знаете и мислите по този въпрос, но не знаех дали въпроса ми е подходящ за подфорум - Психология, затова го пускам тук. Ще ми бъде интересно да науча повече неща. Поздрави!

Повечето неща в линка, мисля че са верни. Въпросът е че много неща има добавени от авторите, което ги приравнява до същото равнище на тези срещу които пишат. Въобще антиконспираторите са най-доброто оръжие на конспираторите.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубава тема!

Чела бях подобна информация, но още преди това ( явно подсъзнателно :) ) реагирах с НЕгледане на телевизия.

:thumbsup: Права си, и мен отдавна не ме влече да гледам телевизия, само понякога когато има много интересен филм или предаване, иначе телевизията не ме блазни. За сметка на това пък непрестанно се бутам в интернет, за което си давам сметка, че е крайност която меко казано не е никак полезна.

Повечето неща в линка, мисля че са верни. Въпросът е че много неща има добавени от авторите, което ги приравнява до същото равнище на тези срещу които пишат. Въобще антиконспираторите са най-доброто оръжие на конспираторите.
Съгласна съм.

Благодаря ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Това за 25 кадър го знам отдавна и като започнат рекламите спирам звука и отвръщам поглед от телевизора.По принцип ненавиждам реклами и никога не купувам нещо което усилено се рекламира(не само по телевизията).

Телевизия гледам много ограничено-новините и някой филм.Интернет ми отнема не повече от час на ден.Предпочитам други занимания в свободното си време.

Мразя да се опитват да ме манипулират по какъвто и да било начин!

Линк към коментар
Share on other sites

На мен рекламите са ми забавни и интересни. Те са вид изкуство, макар и манипулиращо. В крайна сметка след като има определен избор от стоки, ако приемем че са с едно и също качество горе - долу, нямам против да си купувам от тази стока, чията реклама е била най - готина за мен. А пък стоката не ми хареса, ще се насоча към стоки, които не са рекламирани въобще, или пък рекламите им не са ме изкефили достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm::hmmmmm::hmmmmm:

Със сигурност има софтуер, които да може да позволи гледане на даден филм кадър по кадър - ей така, за любопитство....

Но кои са тези програмни продукти??? :hmmmmm::hmmmmm::hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

В нета попаднах на ТОЗИ

много неща има добавени от авторите

:thumbsup:

Употребата на 25-кадър е забранена, както се знае. Макар у нас да няма кадърно действаш Закон за ЕМ, то имаме комисия СЕМ, която все пак си върши работата. А и никоя уважаваща себе си медия, не си позволява подобни елементарни трикове - първо, защото глобите са доста соленички, и второ - това е "гола вода" в манипулационната техника. Всяко студентче по Журналистика /като мен/ минава подобна практика, а както и всеки оператор - фасулска работа.

Да, има апаратура да се прегледат кадрите на забавен каданс и да се излови лесно аудио- и видеосугестията.

Въпросът, обаче е друг. Мисля, че интелектуалният багаж на хората днес далеч надвишава този от началото на 60-те години на миналия век. Също така, "телевидението" вече не е "о, чудо невиждано". Хората днес не се впечатляват особено от техниките на убеждаващото въздействие и не се подават безусловно. Затова, нека не правим от мухата слон.

Днешните манипулатори и сугестори боравят с далеч по-коварни техники.

Пример за това са, ако щете, и всички дискове за автотренинг - уж с хуманна цел, а с вкаран глас-скроул или нискочестотни "свиркания".

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

всички дискове за автотренинг - уж с хуманна цел, а с вкаран глас-скроул или нискочестотни "свиркания".

Чебурашка, извинявай, но като лаик да попитам:

какво по-конкретно означава това?

:(

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно означава, че като се прослуша записът със специална програма, в по - бавно темпо и се чуват думи, които не могат да се чуят при нормално слушане.

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно означава, че като се прослуша записът със специална програма, в по - бавно темпо и се чуват думи, които не могат да се чуят при нормално слушане.

Точно това означава - казано безобидно и просто ;)

Късметче, няма начин да не си попадала в езотерични книжарници на подобни дискове.

Тук, например в "Универсум Езотерика"-Варна / на Занко Занев/ още от входа те "трясват" с едни такива сугестивни музички. За добре тренираното ухо - даже и командите са доловими без апаратура.

П.П. Информация на ухо: В подобни магазини обикновено продават камъни и минерали. Обърни внимание колко са замърсени - особено планинския кристал... Те са добри индикатори и отчитат "мръсотията" по тия места.

В подобни магазини аз лично влизам само по неизбежност, ако никъде другаде не съм намерила дадена книга. Но НИКОГА не си пазаря кристали или махало, или каквото и да е - защото енергийния му заряд е толкова огрухан, че не става за нищо. Поне в моята работа това е важно и аз имам "дефекта" да ги усещам тия неща болезнено. Затова се доверявам само на Братски хора и пазаря от тях.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! Не ползвам такива магазини в София. Дори да съм ги забелязала, вече съм забравила местонахождението им. Но другата инфо, която имаш ( за набавяне на кристали) , е интересна за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, който е по- сензитивен ги усеща тези неща. Аз отдавна не си бях купувала камъни, но тези дни поработих на един коледен базар продавайки много такива неща. Една седмица имах възможността да ги съзерцавам и да усещам какво е вложено в тях. Например индианските неща които продавах усещах много силно че им е "баяно" така да се каже и никак не ми вдъхваха доверие. Един ден влезе жена която се занимава точно с продажбата на такива неща в София и ми заразказва, за тях. Казах и, не ми вдъхват доверие, нещо е вложено, защото тя си ги позна нещата които идват от нейната борса и ми каза - " ето това е правено от шаман и т.н... Казва, абе те са много мили хора нищо, че нещата изглеждат малко зловещи тя културата им е такава, дори внуците им помагат в работата ;) (те внуците са чираци май :rolleyes: )... " Е, не им се доверих и по- сензитивните хора също, но пък имаше и такива които от интерес взеха за подарък. На следващия ден дойде при мен един габровец със собственоръчно изработени изделия, казвам ви, веднага усмивката ми цъфна на лицето, нещата му грееха като слънчица въпреки, че се усещаше тарикатлъкът му хахаха :D , но носеха хубави енергии и си взех нещо което майка ми много хареса, купих и го за Коледа. Обаче думата ми беше за камъните, измежду "хилядите" гривнички, герданчета и т.н... които продавах, един ахат ми взе ума направо, влюбих се в тази проста гривна от пръв поглед. Първоначално се отказах да си я взема, но то постоянно ме привличаше, викаше ме така да се каже, най- накрая склоних и си го взех, скъсах гривната и отделих от него другите по- малки камъчета и ми остана само то, защото знам че сме приятелчета и ми отдава много хубава енергия, усещам го със сърцето си. Тук е мястото да цитирам думите на един приятел казани ми по друг повод - "Според мен хората трябва да избират със сърцата си, а не водени от други желания." И аз мисля така :angel: Поздрави!

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

:D Мисля, че си живеем дружно в 25-ти кадър много отдавна и за много неща дори не си даваме сметка.

Рекламите са много добре изработена манипулация.

Всички малки деца, които гледат ТВ първото нещо на което се заглеждат са рекламите.Казват, че е заради повтаряемостта на едно и също нещо, може и да е така, но не съм убедена.

Доста от майките на злоядите деца си решават проблема с храненето по този начин, без да съзнават какви вреди нанасят.Детето се захласва по рекламите до такава степен, че изключва всичко заобикалящо го и през това време майката пълни устата с храна. :) доста често прилаган метод от доста майки.

Мен лично рекламите ме дразнят, но е факт че рекламирането на един и същи продукт дълго време, неизбежно влияе на избора ни в магазина.Дали е добре или не не знам, но е факт.

Линк към коментар
Share on other sites

При рекламите звукът е засилен.

Което води до това, че дори да сме пуснали ТВ, му "вземаме думата" по време на рекламите.

Обратен ефект. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, :3d_136:

Аз също се замислям върху писаното от теб, допускам го, че е точно така.Не обичам да гледам телевизия по-точно мисля, че всички медии имат за цел да манипулират човешкото ни съзнание, имах периоди, в които не можех да търпя тия информации.Просто чувствам , че искат умишлено да ме стресират, да ми разклатят позитивните усещания да ми внушават неистини.Разбира се не отхвърлям труда на журналистите, които ме запознават с изкуство,култура, музика.

Сама чувствах повдигане на духа. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

...Разбира се не отхвърлям труда на журналистите, които ме запознават с изкуство,култура, музика.

Сама чувствах повдигане на духа. :rolleyes:

:thumbsup: Да и точно в такива моменти когато съм се задълбочила, и на най- интересното място като прекъснат, за реклама и ми действат направо вцепеняващо. Спомням си че веднъж си правих експеримент дали ще мога да се изкъпя по време на рекламите :3d_146: хей така просто за спорта да видя дали ще съумея да се побера във времето. Пуснаха ги при което, аз изфучах до банята, съблякох се и си хвърлих един бърз освежаващ летен душ. След това излязох седнах и си догледах филма :dancing yes: . Тази щуротия само за спорта и за проверка иначе като влезна докато не изразходвам всичката топла вода не излизам от вътре :D

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...