Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жените сами ще зачеват


Guest Христо

Оплождане на жените, без участие на мъже  

11 гласа

  1. 1. Мислите ли, че ако тези опити се доведат до успешен край, това би могло да се отрази негативно върху духовното развитие на човечеството ?

    • Да
      8
    • Не
      2
    • Не знам
      0
    • Не съм сигурен/сигурна
      1


Recommended Posts

  • Отговори 45
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

По филмите са давали ( пък и съм чел), че на някои планети бебетата се отглеждат в специални съдове, в които им се поддържа живота, става въпрос за времето преди да станат достатъчно узрели за живот извън тялото на майката ( в случая годни за живот извън съответния съд с течност). Вие жените как гледате на това ? :D Бихте ли се съгласили, детето което сте заченали да бъде отглеждано извън тялото ви ? Ако да, защо ? Ако не, защо ?

Линк към коментар
Share on other sites

По филмите са давали ( пък и съм чел), че на някои планети бебетата се отглеждат в специални съдове, в които им се поддържа живота, става въпрос за времето преди да станат достатъчно узрели за живот извън тялото на майката ( в случая годни за живот извън съответния съд с течност). Вие жените как гледате на това ? :D Бихте ли се съгласили, детето което сте заченали да бъде отглеждано извън тялото ви ? Ако да, защо ? Ако не, защо ?

Въпреки шеговития тон на цялата тема и претенциите й за научност, от друга страна, ще отговоря на Хриско. Не знам за какви неведоми планети става дума и откъде си прочел или видял за това ...

Книгата, в която се споменава за подобен тип "оплождане" и "раждане", е антиутопията "Безсилието на всемогъщите" на Хайнер Ранке. Междувпрочем, това е една от любимите ми книги, но поради други проблеми, засегнати в нея.

Линк към коментар
Share on other sites

Едно време бяха ми казали един виц: от кога Йоан Златоуст започнали да го наричат така?

И така... Събрали се всички светии да разискват въпроса, от сега нататък, как да се зачеват децата. Разисквали, спорили, предложения най-различни. Йоан Златоуст казал: Да се прави както се е правило досега! А Света Сетка възкликнала: Златна ти уста Йоане.

Та от там и Йоан Златоуст.

Линк към коментар
Share on other sites

Това което разбрах от статията е, че ако опитите бъдат доведени до успешен край, ще може една жена да оплоди друга жена. Ако това стане реалност, мислите ли че ще се отрази зле върху развитието на човечеството ? Това не е ли опит за погазване на природните закони ? Или пък би било начин за оплождане, който да е неприроден, но в същото време и безвреден ?

http://www.dnes.bg/health/2008/02/01/glavn...-zachevat.46993

Извинявам се, че не прочетох статията.

Твърде много време и средства се хвърлят в света за неестествени и ненужни действия, за да дам и своето време.

Душата няма пол. Това изчерпва отговора.

Ако хората сами променят историческото и биологичното си развитие, ще имат и нови понятия за естетика.

Ще бъде жалко да се вършат излишни неща, но кой може да каже през какво още трябва да мине човечеството за своето поумняване.

Линк към коментар
Share on other sites

"Въпреки шеговития тон на цялата тема и претенциите й за научност, от друга страна, ще отговоря на Хриско. Не знам за какви неведоми планети става дума и откъде си прочел или видял за това ...

Книгата, в която се споменава за подобен тип "оплождане" и "раждане", е антиутопията "Безсилието на всемогъщите" на Хайнер Ранке. Междувпрочем, това е една от любимите ми книги, но поради други проблеми, засегнати в нея."

В книгите на Лиана Антонова, контактьори твърдят подобни неща, казвайки че извънземните им ги съобщават. Дори единият от контактьорите твърди, че лично е виждал подобно нещо... В научнопопулярно предаване за извънземните ( "Тайните дневници на извънземните) се говореше за хора, които са видели подобно нещо, или поне така твърдят ...Във филм на Стивън Спилбърг ( мисля че беше "Похитени"), също има такъв мотив.

................................................................................

" П.П. според мен да се отдели животинското означава да съумеем ние хората (особено младите мъже) да си владеят инстинктите и хормоналните бури, а не обратното.

Потискане на животното и на секса е абсолютно подвеждащ превод от страна на англичаните, които са искали да създадат един лош и отблъскващ имидж на индийците и древната им цивилизация...но това е друга тема..."

Нали англичаните са били (уж) пуритани. :) Би трябвало да са представяли индийците като много развратни и разпуснати, изтъквайки колко "морални" са те (англичаните), за разлика от езичниците диваци ( както сигурно са ги наричали).

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Едно време бяха ми казали един виц: от кога Йоан Златоуст започнали да го наричат така?

И така... Събрали се всички светии да разискват въпроса, от сега нататък, как да се зачеват децата. Разисквали, спорили, предложения най-различни. Йоан Златоуст казал: Да се прави както се е правило досега! А Света Сетка възкликнала: Златна ти уста Йоане.

Та от там и Йоан Златоуст.

Аз знам един разказ, в който се казва същото, от същия светец. Разказът се казва "Светите застъпници", автор е Елин Пелин. Творбата е част от сборника философски разкази "Под манастирската лоза".

http://balgarin.bravehost.com/elinpelin/loza/svetitez.htm

Линк към коментар
Share on other sites

Нали англичаните са били (уж) пуритани. :) Би трябвало да са представяли индийците като много развратни и разпуснати, изтъквайки колко "морални" са те (англичаните), за разлика от езичниците диваци ( както сигурно са ги наричали).

Въпросът не е само в темата за морала и страстите, а в желанието да се изкриви йога и цялата ведическа философия и да се покажат тези хора като варвари, а християните като богоугодни.....

Едва преди около 50 години, когато на Запад дойдоха много истински йоги, те преведоха, обясниха и адаптираха йога и веданта към нашето съвремие.... но това е друга тема....

Линк към коментар
Share on other sites

" П.П. според мен да се отдели животинското означава да съумеем ние хората (особено младите мъже) да си владеят инстинктите и хормоналните бури, а не обратното."

А къде е границата между това те да те владеят и ти да ги владееш ? Може би се има предвид, да не ни владеят прекалено ? :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Едно време бяха ми казали един виц: от кога Йоан Златоуст започнали да го наричат така?

И така... Събрали се всички светии да разискват въпроса, от сега нататък, как да се зачеват децата. Разисквали, спорили, предложения най-различни. Йоан Златоуст казал: Да се прави както се е правило досега! А Света Сетка възкликнала: Златна ти уста Йоане.

Та от там и Йоан Златоуст.

Аз знам един разказ, в който се казва същото, от същия светец. Разказът се казва "Светите застъпници", автор е Елин Пелин. Творбата е част от сборника философски разкази "Под манастирската лоза".

http://balgarin.bravehost.com/elinpelin/loza/svetitez.htm

Хриско, прочетох разказчето. Хубаво, че по време на час по литература съм блял някъде, или съм оглеждал дъскалицата, защото иначе можеше повече да се покваря. Ами то е жива боза. Язък! Имах по-добро мнение за Елин Пелин. Язък! Шербет!

Коктеил от боза и шербет. Мани---....

Редактирано от braman
Линк към коментар
Share on other sites

Може да не сте го учили този разказ. Нали в крайна сметка се казва същото, като в онзи виц дето са ти разказали на времето ? Също така се Отстоява Естествеността на начина за продължаване на рода, начин определен от бога. В сборника има и такива разкази, които може да ти харесат повече от този. Аз съм ги чел всичките, въпреки че не бяха задължителни. Елин Пелин е писал тези разкази като противодействие на лицемерието и прекаленият, и заклеймяващ сексуалността морализъм на църквата. Мисля че разказите " Една обиколка на свети Георги", " ЗАНЕМЯЛИТЕ КАМБАНИ", " ОЧИТЕ НА СВЕТИ СПИРИДОН", "Огледалото на свети Христофор", "Веселият монах", може да ти харесат повече от "Светите застъпници."

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Може да не сте го учили този разказ. Нали в крайна сметка се казва същото, като в онзи виц дето са ти разказали на времето ? Също така се Отстоява Естествеността на начина за продължаване на рода, начин определен от бога. В сборника има и такива разкази, които може да ти харесат повече от този. Аз съм ги чел всичките, въпреки че не бяха задължителни. Елин Пелин е писал тези разкази като противодействие на лицемерието и прекаленият, и заклеймяващ сексуалността морализъм на църквата. Мисля че разказите " Една обиколка на свети Георги", " ЗАНЕМЯЛИТЕ КАМБАНИ", " ОЧИТЕ НА СВЕТИ СПИРИДОН", "Огледалото на свети Христофор", "Веселият монах", може да ти харесат повече от "Светите застъпници."

Гарантираш ли? Защото имам няколко негови книжки - да не спретна аутодафе?!

Линк към коментар
Share on other sites

"Аутодефе" - Тази дума значи нещо свързано с теб, но какво точно ? Какво е "дефе" ? Ами смятам, че вероятността да ти харесат повече е минимум 90%. За "Занемелите камбани" давам сто процента. За обиколката на свети георги - поне 90%, за очите на свети спиридон - поне 90%, за веселия монах - 90 и няколко %. Така мисля. :)

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Душата няма пол. Това изчерпва отговора.

Начи... лошо, лошо...

И тая ли ще зачева от себе си...

Все се надявах да бъде оплодена от дух, ама...

И предлагам, щом е тъй, за да не изпадаме в заблуди,

да казваме вече - душото.

Линк към коментар
Share on other sites

Душа- звучи в женски род

Душ- звучи си в прекалено мъжки род (щото май жените много по-честого ползват...или просто защото си падат повече по хигиената..)

Душето- е те тва е...Звучи много астрално и тузарско, а и Душето пробужда асоциация с име на член на някоя окултна банда, занимаваща се с организирана (йерархична) окултна дейност и контрабанда на астрални продукти за венозна употреба (ама без етерен бандерол)...

Линк към коментар
Share on other sites

Размечтаване наблюдавам :)

А защо да не изполваме името Душко например. Нем е мъжки род по българския, а нем с душко наричаме и жените. Две в едно направо.

Хем мъжко, хем женско.

Всъщност май такава е и душата. Мъжката част дава силата за постижение, а върху женската е оформа то.

Ама още сме на Душа, т.е. Психея, демек психиката на човека. А за Духа какво? Мъжки ли е или женски?

Линк към коментар
Share on other sites

Душа- звучи в женски род

Душ- звучи си в прекалено мъжки род (щото май жените много по-честого ползват...или просто защото си падат повече по хигиената..)

Душето- е те тва е...Звучи много астрално и тузарско, а и Душето пробужда асоциация с име на член на някоя окултна банда, занимаваща се с организирана (йерархична) окултна дейност и контрабанда на астрални продукти за венозна употреба (ама без етерен бандерол)...

....:3d_065::3d_133:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 5 years later...
В 19.12.2009 г. at 21:02, braman каза:

 

 

 

Хриско, прочетох разказчето. Хубаво, че по време на час по литература съм блял някъде, или съм оглеждал дъскалицата, защото иначе можеше повече да се покваря. Ами то е жива боза. Язък! Имах по-добро мнение за Елин Пелин. Язък! Шербет!

 

Коктеил от боза и шербет. Мани---....

Интересно, какво ли щеше да изкоментираш, ако беше прочел и поемата "Ку*виада" от същия автор... :3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
преди 9 часа, ivostanev каза:

Подобно нещо за пореден път би доказало, че този свят не върви на добре.

оо на против :)  . Потвърждава убеждението за смисъла на днешния наш живот . Което е , овладяване на ума и поставянето му на подходящото място в инстументариума на човека .Болшинството хора са в положението на тинейджър в чийто очи пуслират огромни цици .Та развитието е в овладяването на  ума   и излизайки от детството , както възрастния , да се виждат зад циците ръката с юздите .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...