Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Астма и хомеопатия


Дъгата

Recommended Posts

Астмата, особено при децата се повлиява много добре с хомеопатия.

Изобщо всички алергии може да се контрилират и повечето - дори да се излекуват с хомеопатия. Но с е иска участието на цялото месейство.

Имам приятели хомеопати (лекуват със сърце и душа) - поне те искат да се лекува цялото семейство, особено майката. ПОнякога дори само балансиране на майката, която е достатъчно изморена, изнервена, изтощена води до подобряване при детето.

Според наблюдения има много алергии при деца на артистични, философски, духовни семейства. Т.е. децата са при сензитивни родители, и те самите са свръхсензитивни и имат свръх реакция.

Според други идей до алергия и астма се стига при поява на второ дете. Това е изява на скрита ревност и искане на внимание. Имам такива познати.

На детето се внушава как идва едно прекрасно бебе, което при момиченцата се приема по-добре. НО момченцата реагират по-царствено, ако престанат да са център на внимание и може да се редуват обриви със задушаване - значи някой трябва да е до мен!!!А не до бебето!!!!!!

Моля споделете опит. Имате ли наблюдения върху вас и ваши близки?

Лекували ли сте астма с хомеопатия?

С какви резултати?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Какви са психичните причини за астмата?

.........................................

Дете на моя позната го разви - а живеят толкова здравословно у тях.

И толкова силно се възмущават на света/месото/лошото/грубото....

из Астма - природни и алтернативни форми на лечение

Смятям, че подчертаният от мен, цитат на Viki3, е показателен за това,

как усещането за заобикалящ ни враждебен свят, може да отключи Алергия и Астма.

И тогава как реагира Имунната система на този враждебен свят? - С прекомерно силна, алергична реакция. Както се казва, "стреля с-у врабчета с оръдия"

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...