Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатия и Аква сорс


Розалина

Recommended Posts

Здравейте,

От два месеца ползваме в семейството продукти на Аква Сорс, по собствен избор след запознаване с брошура. КолАктив3 и Аква Сорс Муун баланс.

Отчитам много добрия ефект върху себе си и моите близки.

Моля споделете може ли да се комбинира хомеопатия с продуктите на аквасорс?

Допълват ли се или взаимно се изключват?

Има ли някакви противопоказания или опасност при смесването?

Има ли някой, който ги е комбинирал и да сподели опит?

Линк към коментар
Share on other sites

Сори, но не мога да приема че нещо, крепящо се на финансова пирамида, която ако не "засмуква" все нови и нови консуматори, ще рухне!... ще е заинтересувана от това да сме здрави и... да спрем да купуваме продуктите и, чиито цени са десетки и стотици пъти по-високи от себестойноста им.

И кой ще ми гарантира, че някой няма да се изкуши да слага разни стимуланти, в името на "Пирамидата". Това е мое лично мнение.

Но дори и да имат позитивен ефект, то той е палитивен, временен, само докато се приема, а спрем ли ги - релапс. И пак тичане до съответният дистрибутор...

Колкото до паралелното им приемане, повечето хомеопати сме против, тъй като те могат да продуцират или замазват симптоми и така да попречат на проследяването на лечебното хомеопатичо въздействие

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Alexandar за този отговор.

Трябва да кажа,че винаги съм се отнасяла с доза скептицизъм към подобни широко рекламирани и пропагандирани форми .За пръв път вземам такива продукти.Мотивирах се да го направя покрай таз годишната грипна епидемия за единия продукт,а другия ми се стори като мека форма за неизбежните физиологични процеси,пред които организма се изправя в един момент.Допълнителна мотивация получих от факта,че продуктите на аква сорс се препоръчват от лекари-хомеопати.

Тъй като вашият отговор също е разумен и логичен,правя извода ,че и в това направление -хомеопатия, специалистите не са единни в методиките си.

Според скромното ми мнение самата медицина ,като наука за лекуване на човека се е развивала на принципа на пробата и грешката през вековете.Следователно , хомеопатията и използването на продукти като тези на аква сорс не правят изключение.Само в продължителен период на проба върху различни организми може да се каже кое лечение действува и как.И да се предлага за всички подобни случаи,при положение,че организмите не се променят качествено.

Светъл ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм ползвала продукти на Аквасорс - за себе си и предимно за децата, като бяха по-малки. Според мен са добри и действат общоукрепващо или подпомагащо в конкр. област на физическо ниво, затова и при широк кръг от хора (да не кажа, че при всички) се забелязват положителни ефекти, като, разбира се, при някои са повече, при други - по-малко. Продуктите им са по принцип хранителни добавки, следователно не би следвало да има някакво специално взаимодействие с хомеопатичното лечение.

Иначе и на мен, като на Александър не ми харесва пирамидалната им структура (на дружеството) за печалби, още по-малко надутите цени. Това беше едната от причините да престана да ги купувам; другата - децата укрепнаха, общо взето сме здрави в семейството, а и започнах да прилагам други, по-евтини и по-ефективни методи на лечение.

Но ето и в момента имам едно кремче от тях :) - хем да направя един жест към приятелка, която ги разпространява, хем съм доволна, че е от малкото, в които няма ароматизатори, оцветители и т.н. вредни добавки, а и не е по-скъпо от другите хубави кремове в търговската мрежа.

Линк към коментар
Share on other sites

Само в продължителен период на проба върху различни организми може да се каже кое лечение действува и как.И да се предлага за всички подобни случаи,при положение,че организмите не се променят качествено.

Само че това не се отнася за хомеопатията, при която, за разлика от всички останли методи, не се търси универсално л-во, предписано според някоя медицинска диагноза, а се предписва строго индивидуално, спрямо всеки отделен човек на принципа на подобието, а не антисимптоматично.

Линк към коментар
Share on other sites

Alexandar,приемам казаното от вас,понеже вие сте специалиста и нямам причини да не се доверя на преценката и мнението ви ,когато става дума за лечение на заболяване.Нещо повече ,искам да кажа,че моя приятелка ,миналата година след 3 месеца ходене по мъките с традиционната медицина,намери лек след като довери проблема си на лекар хомеопат.Лечението беше наистина индивидуално и по-бавно ,но тя се излекува наистина.Т.е аз приемам без резерви избора между хомеопатия и традиционна медицина в частта антибиотици и др.лекарства .

Моите въпроси по-скоро са свързани със случаи ,при които не става дума за лечение, а например за подпомагане имунитета на децата,укрепване и подпомагане на възрастните хора,на женския организъм в периода на менопаузата.

Към тези случаи какво е мнението на специалиста.Предлага ли хомеопатия алтернативни варианти,за да разглеждаме тях.Т.е да сравняваме сравними неща.Тук не очаквам от вас конкретни предложения,а търся общото ви мнение,за да се ориентирам във възможностите на хомеопатия извън тези свързани с лечение.Надявам се въпроса ми да е формулиран коректно.

/позволих си да поправя само една дума - лек, вместо ляк/

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Разбирам.

И именно тук, като профилактика, хомеопатията е чудесна, защото хармонизира душата, а оттам и тялото посреща спокойно и адекватно физиологическите предизвикателства, едно от които е стареенето, менопаузата, депресия, остеопороза и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

AquaSource е основана през 1994 от Дейвид Хауъл и Робърт Дейвидсън.И двамата са водещи хомеопати във Великобритания ,според представянето им в сайта на "АкваСорс"ЕООД България.

Аз не съм дистрибутор,нито рекламен агент на тази компания,а както казах човек,който е решил да пробва продуктите.

За мен ,като икономист ,мрежовият маркетинг не е нещо ново .Това е един от съвремените начини на продажба .Не мисля,че само на това основание следва да пренебрегна информацията за продуктите. А описанието на съдържащите се в тях съставки и описаната технология на добиване и производство, изглеждат съобразени с изискванията ми за продукт,чиито съставки са с естествен произход .

Искам да споделя,че като човек,който от скоро се занимава с изучаване на Учението на Беинса Дуно ,възприемам схващането,че относително здравите хора е най-добре да се опитат да променят начина си на живот ,като започнат да живеят здравословно според заветите на Учителя.Но да се направи това от един момент нататък ,е нужно време за изчистване и пригаждане на организма към новите условия .В тоя преходен период за нашия организъм, може да прибягваме до терапии и профилактики основно за отстраняване на вредите,които сме си нанесли от невежество и ползване на "благата" на нашата цивилизация дълго време.Макар че ,сигурно е възможен скок и без използване на външна терапия.Нямам достатъчен личен опит ,за да го споделя тук.

П.С.Благодаря за правописната корекция Alexandar.Искам да ви кажа,че думата ляк употребих съзнателно в горното си мнение.Харесвам повече тази народна дума.Лек освен лечение,лекарство има още няколко значения.Лек е албанската парична единица.Лек е дума свързана с теглото на нещо.

Но ,приемам корекцията,защото правописната норма си е правописна норма.

Светъл ден.

Редактирано от Klaudia
Линк към коментар
Share on other sites

В заключение, няма никакъв проблем да ги приемате, успоредно с хомеопатично л-во, тъй като те нямат никакви пресечни точки.

Хубава вечер.

Линк към коментар
Share on other sites

:rolleyes: Проблемът при всички терапии и търговии с тях е не толкова, че човек може да даде пари за нещо не толкова полезно или че някой може да забогатее от това. Основният проблем е или би следвало да е дали въпреки това целебно-предпазният комплекс ще е оптимален. Нямам нищо против ако някой настоява да постигне оптималния баланс чредз скъпи добавки, масажи и други грижи, за които той не е проблем да даде пари. Но винаги търся вариант и за онзи, който няма парите, но може да ги замени - понякога изненадващо успешно - с интелигентни собствени усилия за правилно хранене, нескъпи добавки, упражнения и домашни процедури. :) Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Преди години мислех да рабоотя за тях. След кратко проучване разбрах, че са забранени в много страни и се отказах.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 11 months later...

Сори, но не мога да приема че нещо, крепящо се на финансова пирамида, която ако не "засмуква" все нови и нови консуматори, ще рухне!... ще е заинтересувана от това да сме здрави и... да спрем да купуваме продуктите и, чиито цени са десетки и стотици пъти по-високи от себестойноста им.

И кой ще ми гарантира, че някой няма да се изкуши да слага разни стимуланти, в името на "Пирамидата". Това е мое лично мнение.

Но дори и да имат позитивен ефект, то той е палитивен, временен, само докато се приема, а спрем ли ги - релапс. И пак тичане до съответният дистрибутор...

Колкото до паралелното им приемане, повечето хомеопати сме против, тъй като те могат да продуцират или замазват симптоми и така да попречат на проследяването на лечебното хомеопатичо въздействие

Стана ми интересно защо ще рухне и защо се нарича финансова пирамида. Вече в мрежовия маркетинг има компании без първоначални такси, ето NWA например - Моята връзка което означава, че не е пирамида, нали така?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Преди години мислех да рабоотя за тях. След кратко проучване разбрах, че са забранени в много страни и се отказах.

Наистина ли? Аз в момента ползвам едни хранителни добавки на АкваСорс и малко се притеснявам като чета това мнение. Каква е причината да ги забранят?

Линк към коментар
Share on other sites

Струва ми се, че темата се плъзна по наклонената плоскост на... популяризиране на Аква сорс. Пак повтарям, двете нямат нищо общо, никакви допирни точки, така че не могат да си пречат. Колкото до водещ хомеопат,  то и в Бг си имаме такъв ... за съжаление. Казвам за съжаление, тъй като според мен, не може нещо чиято себестойност е няколко долара, да те насилват да го купиш за 100 - 130 лева!

  Колкото до лечебните методи, мога само да ви препоръчам една велика книга: "Болестта като път" от Торвалд Детлефсен и д-р Рюдигер Далке.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...