Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сподели настроението си с музика или стих - 5, Продължение


Eлф

Recommended Posts

Охоо, радвам се!!   :feel happy:  А тази твоя дама на мен ми е много любима също   :thumbsup2:

Ето и още едно за топло настроение  :3d_050:

Редактирано от Vespertine
Линк към коментар
Share on other sites

Да съм слънчево момиче

В дланите ми каца слънцето червено -

добро и светло, като гълъб ален,

то сгушва се усмихнато във мене

и пулсът ми запява в миг запален.

Аз искам слънце цял живот да имам

и дланите ми винаги да парят;

да нося дъх на слънце негасимо

и буйно да горя, да не догарям.

И хората да гледат мен засмени,

да казват "Тя е слънчево момиче,

във вените й слънчево червени

дъхът на слънцето с кръвта й тича."

Аз искам, щом издъхна уморена,

то - слънцето - със мен да не изстине,

а светло като мойта кръв червена

да блесне над земи и над градини.

Да литне между хората щастливи,

за себе си и мен да им разказва

и аз ще бъда жива, вечно жива,

защото мойто слънце няма да залязва.

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрав за всички, които като паднат не променят доброто си настроение:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

"......Той върви през пустинята. Той носи качулка. В едната си ръка той има тояга, а в другата - фенер.

Най-първо е пътуването през пустинята.

Той е разбрал преходността на нещата в този живот и копнее да придобие качества, способности, които да му останат вечно. Той се чувства тук чужд, защото знае за царството на светлината и живота. Той не е в къщи. Той пътува за там. Също и тази страна, нашата земя не са твоя дом. Отечеството на твоя дух е царството на живот, откъдето си дошъл и където се завръщаш след всяко въплътяване като човек. Нашият дух чувства често, че тук той се движи като в една пустиня и копнее за там, където ги няма веригите на тялото, никакви съблазъни и желания, никакви ограничения чрез време и пространство. Затова човекът, в който духът властва, е един пилигрим в този живот.

Второ - качулката.

Тя има дълбок смисъл. Качулката не позволява да се гледа, нито в страни, а само напред. Така е и с човекът осъзнал своето предназначение. Той не мисли за връщане назад към предишния си живот. живот. Той не гледа на това или онова удоволствие, което може да му бъде предложено и което ще го задържи в неговото развитие. Не, той гледа напред, той иска да стане това, за което е избран, той се бори за благословията, за да може да я предаде и на другите.

Трето - неговата тояга.

Тя означава съдържанието на свещените ръкописи. Тогава, което скитникът е научил от книгите, това е неговата опора. Чудната мъдрост, която го е озарила от ръкописите, непобедимата логика на тяхното съдържание го направлява винаги. И той има нужда от опора, въпреки, че е пилигрим, той все пак е човек, състоящ се от разни части. Не само гласът на неговия дух се чува да говори в него, а също животинските нужди на тялото, както и фините изисквания на душата, често се чуват. Да не говорим за това, което идва отвън към него. Той може да се поколебае в своите решения и затова той се нуждае от една тояга, за да стои здраво и сигурно. Споменът за великата еволюция на всички неща му помага да види определени мисли, изкушения и грижи във вечната свет-лина и чрез това да превъзмогва превратните течения.

Мисълта, че неговата тояга, след свършека на на неговото скитане ще се превърне в царски скиптър, дава на пилигрима чудна сила и го държи изправен.

Най-накрая - четвъртото - фенерът.

Той представлява една затворена, на него поверена светлина, съзнание, дадено му от по-висши същества, осветява пътя на пилигрима. Той вижда траповете, също и змиите по своя път и може да ги избегне.

Фенерът не осветява целият път, той осветява само една част от него. Ако пилигримът би видял целият път, може би при вида на всички мъчнотии и изпитания той ще загуби смелост, затова пътят му се показва само крачка след крачка. Всеки ден си има своите тежести."

източник:   книгата на ТОТ.

Линк към коментар
Share on other sites

ето една моя любима приказка. много се радвам, че я намерих!

надявам се езикът да не е проблем. само малко намалете звука.

приятно гледане!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...