Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бедствията - кaкво всъщност става в момента?


pencil

Recommended Posts

Да помогнем на Варна в този труден момент!

 

Най-лесният начин е да изпратите SMS на открития дарителски номер 17777 с текст DMS VARNA, открит съвместно от Българския дарителски форум и Нова телевизия.

Стойността му е 1 лев и ДДС не се начислява.

Предполагам, че ще бъде открит подобен дарителски номер и за другите пострадали райони.

 

Пунктове за събиране на помощи:
София ул. Подуево N1 организираме пункт в Нови Искър Драгомир Ангелов, Казичане, бул. СЛИВНИЦА Marin Marinov КАФЕ ОНГЪЛ.

Ще се организират и други пунктове.

 

Българският червен кръст активира краткия номер 1466 към всички мобилни оператори за набиране на финансови средства чрез изпращане на благотворителни SMS-и на цена 1 лев в полза на пострадалите от наводненията в страната.  

БЧК откри и специална банкова сметка:
УНИКРЕДИТ БУЛБАНК АД 
BG64UNCR76301078660913 
UNCRBGSF 
(За пострадалите от наводненията в страната).

Линк към коментар
Share on other sites

Тази история със светкавичното откриване на DMS номер ми е много интересна, тъй като се осъществи за по-малко от 24 часа?!

А когато се отнася за набиране на средства за спасяване човешки живот независимо на дете или възрастен са необходими месеци до половин година, за да се реализира...

Линк към коментар
Share on other sites

Хармония, колко са болните? И колко пари ще отнемат. При подобна здравна каса, няма как да искаш за всеки да има манни небесни.

Тук става дума за бедствие или искаш за всеки болен да има специално отношение?

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

Ето къде ви отиват парите от дмс номера: http://www.varna.utre.bg/2014/06/21/237273-romi_tovaryat_chuvali_s_hranitelni_pomoshti_v_mertsedesi

В цяла свевероизточна България има щети от пороите. Само за Варна се отвори такъв номер,защо?? Знаете ли географията на Аспарухово и къде са най-много бедстващите семейства?

Ето кратко информационно видео:

https://www.youtube.com/watch?v=2WcNmrNBt_w

Линк към коментар
Share on other sites

Това не са парите от смс-и. И хайде да не подценяваме смс кампаниите, които са събрали през годините милиони левове.

Колкото до циганите, какво като ми отиват там парите, и без това всеки месец от заплата ми отиват и за тях, и за други безработни.

Според теб, те не трябва да получават ли?

Мога да напиша и други неща, но ще нагнетя излишни коментари, каквито нямам идея да провокирам.

Колкото до причините, те станаха известни още на другия ден след трагедията. Причините са мащабни, но най-вече са плод на човешка, човешки грешки.

 

Който иска да пуска смс-и, който не желае, да бъде така добър да не подценява усилията на хиляди хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Луила, не съм аз човекът, който трябва и може да казва как да се разпределят парите от тези смс-и. Влез в групата във фейсбук @Да Помогнем На Аспарухово и можеш да се информираш от очевидци и доброволци, кой как получава помощи. Когато агитираш за нещо, трябва да си готов да видиш и другата страна на кампанията, а не да си затваряме очите.

Хубаво ще е тези средства да се разпределят поравно, много се надявам!

Права си, нека кой както иска да си изразходва парите, ти си избрала този вариант, аз ще избера другият.

Редактирано от Vespertine
Линк към коментар
Share on other sites

Гледам снимки,  . където доброволци ринат тинята, само българи, нито един орки

От друга страна чета, че орките и от другите махали на Варна се затичали да получават помощи

и мародерстват и крадат каквото може от колите и къщите в Аспарухово, дори покрай пострадалите коли ограбвали и здравите

Та си мисля, сигурно за тях не са стигнали ботушите и лопатите, та са решили да разчистват по техен си начин

Линк към коментар
Share on other sites

Това не са парите от смс-и. И хайде да не подценяваме смс кампаниите, които са събрали през годините милиони левове.

Колкото до циганите, какво като ми отиват там парите, и без това всеки месец от заплата ми отиват и за тях, и за други безработни.

Според теб, те не трябва да получават ли?

Мога да напиша и други неща, но ще нагнетя излишни коментари, каквито нямам идея да провокирам.

Колкото до причините, те станаха известни още на другия ден след трагедията. Причините са мащабни, но най-вече са плод на човешка, човешки грешки.

 

Който иска да пуска смс-и, който не желае, да бъде така добър да не подценява усилията на хиляди хора.

Баста на смс-те лично от мен.Една стотинка повече няма да дам.Не само твоите пари Лиула отиват там.Моите и твоите и на хиляди работещи БЪЛГАРИ.Ела да видиш,как циганите работят тук и какви къщи имат.Мога да напиша и аз други неща.Човека ,ах човека.Кой човек? Този с главната буква или с малката?Никой не подценява усилията на хиляди хора.Понякога една молитва изречена от сърце струва ,колкото 100 смс.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Отностно бедственото положение в община Приморско искам да кажа на всички: Аз живея в Приморско .Всичко , което се изписа  и изговори по медийте не отговаря на истината.За съжаление в България в момента ,най-печелившият бизнес е лъжата.Нямаме нужда от SMS-ми.

Линк към коментар
Share on other sites

Е, чак пък всичко не е лъжа за Приморско. Аз точно същия ден се опитвах да стигна до него откъм Ясна поляна и не успях, защото пътят действително беше залят от Дяволската река, по-късно като се върнах, разбрах че и главния път е още по-наводнен към завоите край Ропотамо където са. Добре е, че няма пострадали хора

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...