Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Раждане в къщи, в извънболнична среда


Recommended Posts

Може някои и да могат да си осигурят безпроблемно раждане вкъщи, но като цяло наистина това е опасна авантюра. В близко семейство имаше един такъв опит неотдавна, по чудо не завърши трагично. Дори да има човек отлични условия и даже добър лекарски екип, все пак една клиника има повече възможности за адекватна реакция. Съвременното здравословно състояние на младите майки не е добра основа за такова приключение.

Обаче ми е интересно друго:

Някой има ли информация за възможност у нас за раждане във вода?

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1040/84/

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В момента работя върху един по различен сайт за съзнателната бременност и майчинство. Мисля да включа теми за децата и вегетарианството, значението на бременността и пренаталното възпитание, храненето по време на бременност, йога за бременни и деца, алтернативната медицина и още доста такива теми. Ще ми бъде приятно да включа информация и за раждането у дома.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Да наистина темата е интересна.Мен лично първото нещо, което ми изникна пред очите е аз да родя в къщи.Дъщеря ми ще се наложи да слуша виковете.Слушала съм стенанията в АГО.Нещо не ми се навързва.Мислите ли ,че децата трябва да бъдат въвлечени във това?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че живеем в 21 век. И изобщо не виждам смисъл от раждането по естествен път даже.

А раждането вкъщи, ми се струва пълна лудост. Да раждам като баба си, макар, че тя е раждала в болница.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest irenastoyanova

Аз мисля, че живеем в 21 век. И изобщо не виждам смисъл от раждането по естествен път даже.

А раждането вкъщи, ми се струва пълна лудост. Да раждам като баба си, макар, че тя е раждала в болница.

Здравей, Мона!

Ти направо ме развесели! Това което се предлага за "естественото" раждане има голям положителен психофизически смисъл за майката и детето /бих казала и за бащата, но по-добре той да си го признае това/. "Формата" на раждането ще е като при баба ти, но майката ще бъде обградена с любов - това е "съдържанието" на самото раждане, детето ще се роди, тогава, когато природата, а не човек със скалпел реши това, защото Природата е Великата ни майка и всичко в нея е в пълен ред и порядък, съобразно законите на живота. Мона, не мислиш ли, че сме забравили нормалните неща, за да става дума изобщо за "естествено" раждане.

Линк към коментар
Share on other sites

Пренаталното възпитание е 90% от цялото възпитание на бъдещия индивид. Добре разучените от аналитичните школи в психологията процеси за връзката между характеровите предразположености и ранните години на детето, са важни в рамките само на оставащите 10-на процента дооформяне на психичната матрица на детето. Всичко друо се дава по време на бременността и от нея зависи начинът по който детето ще възприема ставащото в живота му - дори и да е стресово.

Част от пренаталния процес е самото раждане. Освен ако няма сериозни медицински причини, природният процес на раждане е най-добрият. Раждането чрез операция винаги е силно стресиращо за детето!!!

За мен майка, която избира раждане чрез операция по егоистични причини, без реални противопоказания, върши престъпление против психичното здраве и щастие на детето си! Някои майки са като психически динозаври...

За раждането в къщи - аз не мисля, че връщането към каменната епоха ще промени съзнанието на хората по отношение на същностната им природа като цяло и важността на предродовия процес в частност за осъществяване на връзка с тази природа. Има нужда от разбиране на сакралността на бременността, на раждането, на решаващото им значение за развитието ни като биологични и духовни същества! Има нужда от ново съзнание на родителите, обществото, психолозите, лекарите по отношение на бременността като нещо свято!!!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Егоистични причини. Кой си мисли, че майката трябва да е тотално жертвоготовна и кой още живее с тези митове за всепоглъщата вагина?!

Раждане със сексцио има едва от 20-ти век като масова практика. Едва ли майките-динозаври са от миналия век само. Кастриращите майки нямат никаква връзка с раждането като процес. А пък думата "престъпление" е престъпление спрямо личния избор. И как ще ражда една жена, си е нейна работа. В противния случай да се опита да роди оплодителят й.

Линк към коментар
Share on other sites

Егоистични причини. Кой си мисли, че майката трябва да е тотално жертвоготовна и кой още живее с тези митове за всепоглъщата вагина?!

Раждане със сексцио има едва от 20-ти век като масова практика. Едва ли майките-динозаври са от миналия век само. Кастриращите майки нямат никаква връзка с раждането като процес. А пък думата "престъпление" е престъпление спрямо личния избор. И как ще ражда една жена, си е нейна работа. В противния случай да се опита да роди оплодителят й.

Майката трябва да е жертвоготовна спрямо детето си, както дървото е готово да жертва и последната си капка сок за качественото узряване на плода си. Ако майката не е жертвоготовна, тя не е майка, а чудовище.

Кастриращите психично майки именно в предродовия процес извършват най-голямата част от нанасянето на психотравмите на децата си!

Как ще ражда и как ще извърши пренаталния процес, засяга цялото общество, защото майките динозаври раждат деца престъпници!

Ролята на мъжа в целия процес на бременността е равнопоставена на тази на майката! Актът на зачеване е жертва преди всичко на мъжа. А присъствието му по време на раждането се препоръчва горещо от пренаталните психолози!

Линк към коментар
Share on other sites

Там, където е стъпил Едип, трева не никне - няма никаква връзка с раждането. А който изисква твърде много от майка си (и изобщо от жените), има нужда от психоаналитик.

Диалогът е приключен за мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Едиповия комплекс е презумпция на Фройд. По-точно е да говори за обектни отношения - и не задължително само както ги разбира Мелани Клайн... А самите отношения са само дооформяне на вече присъстващи от предродовия процес заложености, като реакцията на малкия човек спрямо случващото се зависи от вече гравираните в него предродови и перинатални матрици!

Приключен е монологът ти, Мона ...

Линк към коментар
Share on other sites

Тогава да си довърша монолога, че да приключа и с него. :3d_146:

Пренатален е термин, определящ периода до раждането, а самото раждане се нарича натален а после следва постнатален период.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, а терминът перинатален се използва в съвременната психология за обозначаване на наталния период и постнаталния непосредствено след раждането - тоест около натален период.

Линк към коментар
Share on other sites

Майката трябва да е жертвоготовна спрямо детето си, както дървото е готово да жертва и последната си капка сок за качественото узряване на плода си. Ако майката не е жертвоготовна, тя не е майка, а чудовище. Кастриращите психично майки именно в предродовия процес извършват най-голямата част от нанасянето на психотравмите на децата си!Как ще ражда и как ще извърши пренаталния процес, засяга цялото общество, защото майките динозаври раждат деца престъпници!Ролята на мъжа в целия процес на бременността е равнопоставена на тази на майката! Актът на зачеване е жертва преди всичко на мъжа. А присъствието му по време на раждането се препоръчва горещо от пренаталните психолози!
Орлин, ти присъствал ли си на тежко раждане?
Линк към коментар
Share on other sites

Може би е хубаво да споделят тук мненията си и раждали жени. :rolleyes:

Родила съм 2 здрави нормални деца по нормален начин - в АГО. Преди 20 години никой не си го представяше по друг начин.

Като си спомня обстоятелствата около ражданията, мисля, че не е невъзможно раждане у дома - а и от моя братовчедка - акушерка в селски район знам, че на нея и се е случвало много пъти.

Разбира се, за самата родилка мисълта,ч е около нея има достатъчно лекари и апарати, които да помогнат на детето или на нея ако все пак нещо тръгне зле, е много важна. Това дава спокойствие и вниманието се съсредоточава в самото раждане.

Не мисля,че е фатално отсъствието на бащата - на мен дори ми беше по-спокойно. Мислех си за него през цялото време, но не ми липсваше - някак това си беше моята, майчина женска територия. Може и да е предразсъдък, не знам. Вътре в себе си и преди раждането и по време и малко след това си представях само как му подавам бебето - вече почистено, увито, успокоено.

От друга страна отново съдейки от опита си мисля, че не е невъзможно присъствието на бащата, дори и неговата помощ - стига и двамата да го желаят и да са подготвени за това предварително. За присъствието на друго малко дете - не бих опитвала. Наистина може да бъде травмиращо за него, а и винаги ще остане в съзнанието му, че децата причиняват болка на майките си, когато се раждат - нещо като комплекс за вина. Моят син ми задаваше преди раждането много въпроси за това - искаше да се увери,ч е аз няма да пострадам и няма да ме боли, когато раждам сестричката му. Питаше ме дали ме е боляло много, когато е излизал той....

Въобще мисля, че естественото раждане (независимо дали е в АГО или у дома) е за предпочитане, когато няма мед. противопоказания. Моя приятелка, на която в последния момент се наложи да направят секцио още ми споделя,че и липсва преживяването. А то наистина е невероятно! Бог ни го е дал, за да компенсира стократно всички болки и неудобства преди или след него.

Линк към коментар
Share on other sites

1. Периода до раждането се нарича пренатален.

2. Периодът на раждане се нарича натален, като самият той се дели на 3 пелиода:

- период на разширение на маточната шийка,

- период на изгонване на плода - това е същинският натален период

- плацентарен период

Първият и третият, заедно с ранният следплацентарен период се наричат перинатални периоди,

след ранният следплацентарен период чак следва постнаталния- следродов период, който трае от 6 до 8 седмици

Нека тази информация послужи за бъдещите бащи, и тези мъже, които си мислят че е лесно да се ражда, нека знаят, че само жена, която е носила плода в себе си толкова дълго има пълното право да решава как да роди.

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Ролята на мъжа в целия процес на бременността е равнопоставена на тази на майката!

Eдна Жена Е достатъчно силна, за да износи, роди и отгледа детето си И сама ! - факт :)

Ролята на мъжа е не~отри`чана :) - бащата на дъщеря ни й пееше тихо песни, допрял устни до огромния ми бременен корем, а тя му отвръщаше като хълцаше възторжено :sorcerer: /много е смешно, когато бебетата хълцат в околоплодните води/.

А присъствието му по време на раждането се препоръчва горещо от пренаталните психолози!

Като че ли присъствието Му си е негов "проблем", защото "присъствието" на майката така или иначе си е наложително :))))

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво е в целия процес от самото начало до отглеждането на детето да присъстват и да участват и майката и бащата.Доказано е ползотварното влияние и на двамата и липсата на по-късен етап на единия-ако има такъв. А иначе жената е устроена така, че тя да изтоси и роди детето и това не е случайно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Майката трябва да е жертвоготовна спрямо детето си, както дървото е готово да жертва и последната си капка сок за качественото узряване на плода си. Ако майката не е жертвоготовна, тя не е майка, а чудовище.

Кастриращите психично майки именно в предродовия процес извършват най-голямата част от нанасянето на психотравмите на децата си!

Как ще ражда и как ще извърши пренаталния процес, засяга цялото общество, защото майките динозаври раждат деца престъпници!

Ролята на мъжа в целия процес на бременността е равнопоставена на тази на майката! Актът на зачеване е жертва преди всичко на мъжа.

:3d_132:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз съм за сайт за раждане вкъщи... Какъвто конкретно е и поста на pencil... Щом има хора, които подкрепят това раждане няма какво повече да говорим... Който е за да се обади и да действаме...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Един чудесен филм за раждане във вода, у дома и в различни условия в различни части на света:

Първият плач

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Темата е супер!!! Браво на смелите и успелите!

Аз нямам сила и смелост, и широк таз за таквова раждане. НО знам за поне 3-4 такива - даваха ги и по телевизията.

Ето и моя личен опит:

1.Преживяла съм и естествено раждане, и секцио по медицински показания - предпочитам естественото. ПО-добре малко повече болка и хормони, отколкото да се влачиш с рана от операция.

Раждах и двата пъти в билница, все пак второто дете бе оплетено и нямаше шанс да излезе само. Ако бях сама в полето - щяхме да си заминем и двамата. Но оцеляхме, за което благодаря на медицината.

2. При естественото раждане се отделят специфични хормони, който са много важни са самото хормонално и метаболитно развитие на детето.

На мен лекарите ми се смееха, че искам да раждам естествено на 30г. с тесен таз - аз се колебаех, и реших момента да си дойде. И имах прекрасно първо раждане, даже без епизиотомия и т.н.

3. По статистически данни ( съжалявам, не си помня източника) след 20 години водене на статистика се показват метаболитни проблеми при деца, родени със секцио.

Поради това и редица други проблеми сега в Америка и Европа има много силни кампании за естествено раждане и кърмене.

4. Секциото стана модно, лекарите нашашкаха майките и те за спокойствие си плащат - и видеозон на 20-30 дни, и секцио - защото така е по-гот на лекаря. Идва в удобно за него време (дежурство), приема "по спешност" майката, която с "виден астролог" е определила дори и часа на раждане.

И 45 мин работа (1000-2000лв в джоба) - и честито!

Ама не е ясно за какво честитим!

Но за съжаление много майки, които са със секцио почти губят шанс за кърмене ( все по често им изписват и антибиотици) и те вече легално се оправдават, че не искат да кърмят и си пушат

5. Една позната е раждала в къщи - може би преди около 45 години - извикали са акушерка и мед.сестра. Всичко си е било наред. А втория път пак същата акушерка й е казала, че има нужда от операция и са я рязали.

А и не всеки съпруг е способен да издържи психически на подобно нещо. Освен това запознати казват, че от енергияна и психическа гледна точка не е желано присъствието на бащата в момента на раждане.

Да, не са длъжни, но е тъжно да крачат в коридора с пачка и цигара в коридора. А после да се натрясават няколко вечери подред.

Ами нека разберат,че това не е само женска работа. Или понеже природата така е отредила - ами жената да си бере грижата.

На мой приятел баща му така е останал сираче - понеже имали гости, то жената излязла, за да не ги протеснява, родила в обора и умряла после от пневмония.

Познавам татковци, били на раждането -

казват,че ако един мъж знае какво тайнство губи - не биха се отказали.

И че либидото не се губело, а напротив - повече си уважавали жените.

В момента работя върху един по различен сайт за съзнателната бременност и майчинство. Мисля да включа теми за децата и вегетарианството, значението на бременността и пренаталното възпитание,

Моля би ли споделила кой е този сайт?

1- Пренаталното възпитание е 90% от цялото възпитание на бъдещия индивид.

2- Добре разучените от аналитичните школи в психологията процеси за връзката между характеровите предразположености и ранните години на детето, са важни в рамките само на оставащите 10-на процента дооформяне на психичната матрица на детето.

3-Всичко друо се дава по време на бременността и от нея зависи начинът по който детето ще възприема ставащото в живота му - дори и да е стресово.

4- Има нужда от разбиране на сакралността на бременността, на раждането, на решаващото им значение за развитието ни като биологични и духовни същества! Има нужда от ново съзнание на родителите, обществото, психолозите, лекарите по отношение на бременността като нещо свято!!!

4- !!Евала!!!!!

Да :thumbsup2: :thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2: !!!!!

1- :hmmmmm::hmmmmm::hmmmmm: Това кой и как го измери?

Не се ли прехвърля много голяяяяяяяяяяяяяяяяяям товар на плещите на майките?

Не искаме ли иделаното, а пък си живеем в реалното?

2- И така родители и учители, психолози и педагози не искат ли да кажат, че който си е роден луд си остава луд, те са невинни и това е! Те дават 10%, и не са болшинство, ами хайде да абдикираме... и да продаваме успокойтелни, че сме на процент от оборота...

В лични разговори със западен специалист по ребърдинг, той сподели, че най-големият стрес е именно раждането - излизането на белия свят!!!

Смяната на температурата - шоково, острите светлини, силни аромати, оглушителни до белезненост звуци ( които са по-силни при секцио) и т.н....

3- Според мен има определени хормонални влияния,които са си чисто материални и не може да обвиняваме жените, че са ....живи.

Да, има доказано научно как при баби, живели в области със промишлени замърсявания има хормонален дисбланс, които води до леки увреждания при тяхното дете, но по-големи проблеми при внуците.

Други казват - карма! Причина и следствие.

Едните обясняват хомосексуализма с хормонален дефицит или модно услечение.

"Други - с изчерпване на енергия в рода поради липса на Любов към Бога и морал -> липса на енергия и чист мотив за споделяне и помощ -> липса на общуване, материализъм -> егоизъм-> краен егоизъм =

=> раждат се деца без нагласа да дават, да споделят, его центрични!!! -> хомосексуална насоченост= не дават енергия, не се жертват за поколенията, имат амбиции в кариерата и наистина напредват много, цялата енергия( на редица поколения напред!!!) отива за удоволствия и пари. И така родът им угасва! Човечеството отмира. Като Содом и Гомор..."

За горният абзац не спорете с мен, а с Н.С.Лазарев - автор на "Диагностика на кармата". Може да пращате гневни писма на www.lazarev.ru. или да погледнете негови неща в torrents.ru.

Но щом и официалната медицина признава и регистрира как при него има излекувани пациенти от последен стадии рак, значи все пак нещо вижда.

Майката трябва да е жертвоготовна спрямо детето си, както дървото е готово да жертва и последната си капка сок за качественото узряване на плода си. Ако майката не е жертвоготовна, .

.. все повече коментари казват, че ако майката не е истински жертвоготовна, тя често не може да стане майка, а по кармични причини ще й се даде "лечение на мързела" ...

Как ще ражда и как ще извърши пренаталния процес, засяга цялото общество,

!!!!!!ДА!!!!!!!!! :thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Ролята на мъжа в целия процес на бременността е равнопоставена на тази на майката! Актът на зачеване е жертва преди всичко на мъжа. А присъствието му по време на раждането се препоръчва горещо от пренаталните психолози!

!!!!!!ДА!!!!!! :thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Раждала съм няколко пъти.

Всеки път по различен начин.

Ако сега трябва да родя( :) въпреки че нямам вече подобни намерения) отново бих родила в болница.

Нямам против раждането у дома, но това определено не е моя избор и не бих го препоръчала.

Пиша тук, за да споделя изумлението си от чутото по новините снощи за двойка млади хора които сами са извършили раждането в къщи, във ваната под вода ,бащата израждал и т.н.

Лошо няма, било им на мерак, интересували са се имали са КЪСМЕТ , успели са.Но.

Не знам в интернет ли някъде или къде не зная , са прочели изумителната глупост, че не трябва да срежат пъпната връв и детето стои вързано с плацентата докато тя сама се отделяла, защото това спомагало за духовната връзка на детето с майката.

Изумлението ми беше огромно.Все пак живеем във век с доста напреднала медицина и освен това неестествено е една майка да разнася детето си с все пъпната връв и плацентата стояща във тенджера със солена вода.

Животните че са животни прегризват пъпната връв и отстраняват плацентата.

Всеки сам решава каква обстановка да предостави на детето си ,за появата му на бял свят, но моя горещ съвет е - нека не залитаме в едната крайност , като тотално отричаме другата, защото истината винаги е някъде по средата.

Разказът на Red Tulip е много показателан за това, до колко можем да се осланяме само на вярата си.Освен това познавам майки загубили децата си заради раждане у дома без специализирана помощ.

Акушерката от древни времена, не случайно, е била най- уважавания и почитан човек в селото.

Нека не умаловажаваме тяхната работа и важността на тяхното присъствие.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...