Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Гледане на Таро за други хора


Guest Мона

Recommended Posts

Кога сме готови да гледаме на други хора?

Кога идва онзи момент, когато даден човек се чувства готов да гледа на други хора?

И да каже с категоричност - това ще стана така и картите Таро да го потвърдят.

Кога ще бъдете готови да кажете и да произнесете присъди, защото с Таро се произнасят присъди - кога ще усетите, че времето е дошло и как?

Защо казвам това?

Защото, когато навлизате в картите всичко изглежда весело и лесно, дори и неразбираемо. Но, с всяка изминала година личната проблематика отстъпва на обществената и няма как да се отървете от това. Готови ли сте да откликнете на човешките нужди, потребности и егоизми?! Готови ли сте да бъдете на разположение и да помагате?

Ако си отговорите на този въпрос, ще си отговорите и защо ви е било нужно Таро.

Ако сте потърсили картите само за своя лична полза, независимо дали е било полезно или не това запознанство, ако сте добри, рано или късно, ще усетите необходимостта да сте полезни и на други хора.

Защото, повярвайте, Таро може може да променя съдби, да направлява и най-вече да помага. Много време се иска и много отдаденост, но аз вярвам, че сред вас има такива хора ...

Само в мига, когато усетиш, че Таро помага, че е полезно, че разпознаваш човешки съдби (в повечето случаи не толкова трудни), се осъзнава силата и мощта на картите Таро ...

Започва се с личната съдба, преминава се през други - неизбежно и едва след това следва Таро - ето това, ако може поне 10% да го разберат, ще има смисъл тази наука.

Разберете, с Таро можете можете да поместите планини, които отдавна древните писания мислят за мъртви :)

Но, преди това трябва да се помогне на другите хора, независимо на кого - та как вие бихте усетили, че моментът е настъпил да помагате на другите и изобщо имате ли такива намерения?

За мен това е основният въпрос в Таро.

И ако имате такива проблеми, моля, обсъдете ги. Както и аз ще ги объдя с вас, от моя личен опит. Разбира се с нужната доза конфиденциалност.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знаеш ли ... винаги съм имала една вътрешна убеденост за това,което трябва да направя в определен момент.Аз просто си зная ,че да помагам на хората с картите Таро е това,което трябва да направя и го искам с цялото си сърце.Зная и осъзнавам напълно каква голяма отговорност е това.

Представете си ... идва човек при вас и иска да разбере колко живот остава на негов роднина !Ще живее ли ?Ще оздравее ли ?Очите му пълни с тъга и едновременно те гледа с надежда,че ти ще му дадеш отговор!Хвърляш картите и оп ... какво става?Не ги разбираш или се колебаеш!В този момент не може да станеш от масата и да му кажеш „Ей сега ще се върна ... само да попитам в един форум какво значи отговора на картите!” Можеш ли да разбиеш сърцето на един влюбен ,като му кажеш ,че няма да бъде с любимия си човек ,а този отговор всъщност да е грешен и породен от тоталното ти незнание?Можеш,но не бива!

В този ред на мисли .... ще позная ,че съм готова когато съм убедена в отговора на Таро и познавам картите достатъчно добре,за да нямам нужда от помоща на друг за тълкуването им!

Когато стигна момента ,в които ще гледам и на други хора ,то този момент ще е един от най-хубавите ми ,защото аз вече съм полезна и на други.

Иска ми се да почна сега ... още сега !

Ще преживявам и тъгата и мъката заедно с хората ,но живота не е розов лист хартия ...ароматизиран при това ! При Таро също е така ...

Има свят до които искам да се докосна и невидими неща ,които искам да видя .

Все още стъпвам плахо и съм неуверена .Не мога да мънкам с „Амиииии” на човека търсещ отговор на проблема си!Аз и сега усещам необходимост да гледам и на други хора ,но се тревожа,че нямам все още необходимите знания,а когато всичко това се промени ще зная и ще усетя най-вече ,че момента е настъпил!

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! Много хубава тема! Разбира се, че е важно да помагаме на хората около нас - не само, когато се занимаваме с карти Таро, но и по принцип, с всяко свое действие.

Аз, макар че имам доста скромен опит, съм гледала на мои приятели и техни познати. В началото много се притеснявах, защото не се чувствам толкова сигурна в умението си да разчитам картите. Но се оказа, че те ме водят и съм доста по-точна, когато се отнася за други хора. Което, може би, доказва тезата, че картите искат да служат за помощ на другите, не само за лично ползване.

Бях доста скептична относно това да гледам на хора, които не познавам и дори никога не съм виждала, но после разбрах, че е било доста точно онова, което е излязло.

Аз се уча най-добре, рискувайки и правейки неща, които ми се струват трудни и малко плащещи - затова и именно се осмелявам да гледам на други хора, въпреки че се занимавам от сравнително скоро.

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! На въпроса на Мона ще отговоря, да бих го правила ,бих помагала на хората дори с риск ,че може и да ме "засмучат" в проблемите си, но за сега все още се уча. Осмелявам се да го правя във форуми където ясно се знае ,че е поле за обучение и обмяна на мнения ,опит ,съвети и информация. Аз всъщност и за това правя тези плахи опити - искам да се науча ,да проверя себе си ,чрез практическо използване на нещата които съм прочела, да сверя интуицията си до коко е близо до вече установените от по- опитните. Кокото и егоистично да звучи,че използвам нечия чужда надежда за да обучавам и проверявам себе си ,но знам ,че няма друг начин. Това е пътят.Да аз също като Деяна искам ,ако може утре да се събудя и вече да съм прогледнала,знаеща ,можеща. Бих го правила с желание, бих минала през нуждите и егоизма на хората, ако знам ,че това ще е от поза за тях.Бих взела част от тяхната болка и бих я заменила с част от мойта надежда, защото смятам ,че това е начинът-няма как да помогнеш на някого ,ако не отнемеш част от неговото страдание и не отдадеш част от душата си."Познанието идва със страданието".Как и кога бих разбрала ,че съм готва-ами сигурно след като получа достатъчно обратни връзки ,че нещата са такива ,каквито съм ги казала.Това неминуемо ще ми даде увереност , че интуицията ми работи на високи честоти. Това ме подсеща за един друг въпрос- възможно ли е да се изучи науката Таро до толкова добре ,че вече да няма нужда да се използва интуицията и при всяка подредба да виждаш константни съчетания ,които си имат собствените си значения и тълкувания? Нещо като когато се учиме да четеме ,в началото полагаме огромни усилия ,сричаме в желанието си да произнесем всички думи и звуци,но от напрежение и напъване губиме смисъла,но след време усилието липсва,отваряме текста и просто четеме и разбираме? Да се изгради нещо като условен рефлекс.Дано ме разбирате каво точно имам в предви,че ми е трудно да го напиша по-ясно.

Редактирано от shopkata
Линк към коментар
Share on other sites

Това ме подсеща за един друг въпрос- възможно ли е да се изучи науката Таро до толкова добре ,че вече да няма нужда да се използва интуицията и при всяка подредба да виждаш константни съчетания ,които си имат собствените си значения и тълкувания? Нещо като когато се учиме да четеме ,в началото полагаме огромни усилия ,сричаме в желанието си да произнесем всички думи и звуци,но от напрежение и напъване губиме смисъла,но след време усилието липсва,отваряме текста и просто четеме и разбираме? Да се изгради нещо като условен рефлекс.Дано ме разбирате каво точно имам в предви,че ми е трудно да го напиша по-ясно.

Нарочно болднах точно тези думи.

Да, точно това се случва :) Става неусетно, става лесно, става ясно. Не е необходимо анализиране на отделните карти, освен ако не искаш да подчертаеш пред някой друг защо си казал това, което си казал на някого.

В един момент цялата палитра от значения на картите Таро става прозрачна. Като дойде този период, човек много рядко вече си гледа, гледа избирателно и само в крайни случаи. Това не е отдалечаване от човешките проблеми, не. Просто виждаш как въпросите са едни и същи, ала и отговорите са, независимо от съчетанията. Това е момент на прелома, на прехода. Таро вече не са карти са гледане, а твое огледало, път към себе си, нещо отвъд гледането на себе си или на другите хора. Осъзнаваш, че в повечето случаи ти не можеш да помогнеш или да предотвратиш дадено събитие, ти просто го констатираш. Следва другата стъпка - да уловиш тенденциите и да се опиташ да надвиеш съдбата, защото и това е възможно, да обърнеш времето, дори и да направиш сделка ... Не искам да звуча магьоснически, но и това е възможно.

Ала за всичко това се изисква време, много работа и посветеност в картите, но и без талант не може. Обикновено това се усеща към третата/четвъртата година.

Гледането на други хора е една безкрайна отговорност, но и увереност. Безсамочувствие не се научава нищо, затова просто си вярвайте, че можете. Картите сами ще ви кажат дали наистина ставате или не. Доверете им се с любов :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Хъм :3d_134: !Малееее, колко съм далечеееее! Това поражда много други въпроси ,за които не съм сигурна ,че това е мястото да ги задам....Добре ,в такъв случай трябва ли да се абстрахираме от рисунките(символиката) на картите ,които за всеки отделен тълкуващ, разгадател или не знам как точно да го нареча, носи определена, собствена символика,смисъл придобита ,било от личен опит или де да занам -от птиците , от приказките, от баба и дядо ,от книги? Трябва ли да се изчистят" Авгиевите обори"преди това? Защото различните колоди имат рисунки,които по един или друг начин афектират душата ти,носят индивидуално посляние, провокират те и ти изпитваш, припомняш,боледуваш, това което вече си го преживял,чул, запомнил,забравил и сега се появява като прозрение, които тотално се разминават с общоустановеното тълкуване?Като пример ще дам последната си колода която ме грабна в началото,но сега ми се вижда много гротескна-Bruegel Tarot. Ето една от картите:1233952325_hzke3186_71-Minor-Wands-08.jpg

И въобще в този дух на мисли-какъв процент от картите носят положително послание?(Моля да ме извините ,но тази последната ми колода ме стрестна? )

( Мона ,понеже темата знам ,че не е за тук ,премести я където и е мястото,моля те! Но наистина се надявам да ми кажеш/те как да се справя с това. Чувствам се объркана.)

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва ли да позволяваме на хората ,които искат да им гледаме да задават много въпроси ?Говоря над 7-ем въпроса ,различни ,но за една ситуация!

Правилно ли е когато сме дали вече отговор на човека допитал се до нас ,но след ден,два той отново иска да зададе същият въпрос да се съгласим?Не трябва ли да мине повече време ?

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва ли да позволяваме на хората ,които искат да им гледаме да задават много въпроси ?Говоря над 7-ем въпроса ,различни ,но за една ситуация!

Правилно ли е когато сме дали вече отговор на човека допитал се до нас ,но след ден,два той отново иска да зададе същият въпрос да се съгласим?Не трябва ли да мине повече време ?

Няма нито 7, нито 10, нито 3 въпроса. Всичко зависи от ситуацията, но ако даденият човек пита за едно и също нещо и манипулира по този начин: нито картите ще бъдат способни да бъдат адекватни на ситуацията, а гледащият ще се изнерви. Има хора, които са като латерни и говорят за едно и също до припадък - така не се получава нищо. Аз лично отдавна съм се дистанцирала от подобен тип гледания и гледам само на един въпрос, ако отговорът дава яснота и за други неща или щрихира нови положения, тогава гледането продължава, но в посока определена от мен, не от питащия. Т. е. насочвам го аз. Много често хората изобщо не могат да формулират правилно въпросите си, формулирам ги аз.

На един въпрос не можедва пъти да се отговаря в рамките на два-три дена. Отговорът няма да е по-различен или просто картите ще се подиграят и с гледащия, и с питащия. Първото хвърляне на един въпрос дава най-сигурната и точна прогноза, всичко останало след него е една каша от значения и послания, трудно разгадаеми.

Има случаи, когато събитията и отговорите в Таро се менят мълниеносно, но това е нещо изключително рядко срещано и затова е по-добре да се придържаме към тезата, че не трябва да се гледа за един и същи въпрос два пъти в кратки срокове: най-рано след седмица и нещо.

Изключение може да има само за болни хора/за болести имам предвид. И тук нещата са променливи.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! От няколко дни ме мъчи нещо. Не знаех в коя тема да пиша точно, така че ако тук не е удачно, може да го преместите.

Преди няколко дни някаква гледачка на Таро е гледала на моя приятел. Казала му е някои верни неща - за следването му, за това, че сме отскоро заедно ала бала. Обаче му е казала, че след година-две ще срещне друга, ще се ожени за нея и до 6 години ще има 3 деца... Аз ужасно много се разстроих и не знам да вярвам или не. Убедила съм се в силата на картите от личен опит и не мога просто с лека ръка да преглътна това. Ние наистина сме отскоро заедно, но се познаваме цял живот и усещам и знам, че сме един за друг. Животът ми се стече като филм с него, сякаш винаги ни е било писано да бъдем заедно. Съжалявам, че ви занимавам с личните ми драми. Но ми беше интересно във вашия личен опит дали се е случвало в една подредба да има и верни и грешни неща, т.е. неща които не са се случили? И надеждно ли е да се гледа с Таро за големи времеви периоди?

Линк към коментар
Share on other sites

Baby, аз нямам нито опита, нито компетенцията да отговоря на въпростите ти, но мисля, че не трябва да забравяме, че картите все пак показват тенденция и възможност, не коват бъдеще. Недей да се тормозиш за нещо, на което е даден такъв дълъг срок от време. От моя много много малък опит мога само да кажа, че в един период ми се падаха много песимистични карти за отношенията ми с човека до мен, но в крайна сметка не се получи така - всичко е в наши ръце и ние сами правим избора си и сами ковем съдбата си. Въпросът ти е много сериозен и разбирам, че се нуждаеш от компетентен отговор, аз само споделям виждането си. От сърце ти пожелавам всичко да е наред!

Линк към коментар
Share on other sites

Бейби тази жена най-вероятно нищо не разбира от Таро.Това са глупости .В смисъл такъв ,че с Таро може да се каже дали по принцип човек ще има деца ,но чак пък точно колко ?Зная,че може да се разбере пола ,но броя???

Инфото което е дала тази "разбирачка" на Таро за мен е абсурдна ! Ти като човек ,които се занимава с картите би трябвало да знаеш ,че за такова инфо трябват конкретни въпроси ,а не говорене по принцип ! Ти усещаш,че този човек е за теб ... вие сте заедно .Остави другото.Вярвай само на собствените си усещания и чувства.Не си глупава :)

Според мен тази е шарлатанка!

Линк към коментар
Share on other sites

Деяна, Lifetime, много ви благодаря за куража! :3d_041:

Аз просто си падам малко параноична, защото до сега все не ми е вървяло в тези въпроси

Редактирано от baby777
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Искам да Ви попитам случвало ли Ви се е, когато гледате на някой друг картите да хвърчат, и то много? Уточнявам, че това се случва само, когато човека е срещу мен.

При мен това се случва винаги, когато го правя и ми е странно. Имате ли представа на какво се дължи това?

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да Ви попитам случвало ли Ви се е, когато гледате на някой друг картите да хвърчат, и то много? Уточнявам, че това се случва само, когато човека е срещу мен.

При мен това се случва винаги, когато го правя и ми е странно. Имате ли представа на какво се дължи това?

Като че ли това става, когато очакванията са големи или въпроса е належащ и важен (особено второто), без значение дали си гледам сама, дали на някой друг, и дали той е срещу мен или далеч. Това съм забелязала - например, веднъж гледах на приятелка, тя беше при мен, нито една карта не ми е изскочила и накрая се паднаха само чаши - имаше Паж и 5, пълно униние. Друг път й гледах, когато беше далеч, не спря да изпада 6 жезли и накрая се паднаха Рицар пентакли и 6 жезли, които просто говорят за събитие, за действие, а и въпроса беше важен за нея.

Така се получава и когато си гледам сама, а тогава рядко се доверявам на хвърчащите карти, освен ако упорито не се повтарят. Иначе обикновено са собствената ми проекция.

Горе - долу това като обощение на наблюденията ми :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Всеки отговор в Таро и реалността на случващото се при другия човек, трябва да е присъда.

Най-реалната присъда - ти срещу времето, ти срещу бъдещето, ти срещу реалността.

И ако от 5 от 10 случая не познаеш какво казват картите за човека срещу теб, то ти не си за Таро.

Сметките са прости, много прости са сметките.

Присъдата на времето е страшна, присъдата на съдбата, ала най-вече присъдата на Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки отговор в Таро и реалността на случващото се при другия човек, трябва да е присъда.

може да е съвет, може да е само мнение

не е задължително гледането да е с крайна дестинация, а е възможно да обхваща процес, състояние, настроение

друг въпрос е доколко гледащият разбира картите и доколко другият ще се вслуша

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Всеки отговор в Таро и реалността на случващото се при другия човек, трябва да е присъда.

може да е съвет, може да е само мнение

не е задължително гледането да е с крайна дестинация, а е възможно да обхваща процес, състояние, настроение

друг въпрос е доколко гледащият разбира картите и доколко другият ще се вслуша

Вятър, нещо не си ме разбрала.

Отговорът на картите е присъда по силата на това дали е верен на 100% или не е верен. В този смисъл е присъда. Присъда за гледащия.

Истината винаги е истина, независимо от това дали питащият я приема или не. С Таро не се спори.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Исках да споделя за един случай от моята практика.

Става дума за семейство с много тежки проблеми, с което се занимавам от половин година.

Ситуацията върви от смъртта до имотни проблеми. Защо казвам това?

От самото начало картите са благосклонни към тези хора, но тях ги застигна най-лошото във всеки един смисъл на думата и най-повтарящата се карта беше Светът и Ас пентакли. Трябваше да минат през Страшния съд, за да осъзнаят и Светът.

Ако им бях казала и за миг, че нямат надежда, то надеждата нямаше да има, защото търсех упорството на Света и на Дяволът с Рицар пентакли. Месеци наред все едни и същи карти, месеци наред никаква промяна ...

Някъде ни очаква онова бъдеще, за което ние копнеем, но не сме готови да понесем - от страх и от ужас. Минавайки между страха и невярата, ние лишаваме Светът от осъществяване и от надежда за битие.

Затова е много важно, ако гледате на хора, които не вярват вече, да ги убедите да вярват, да осъществат замисъла на съдбата - оттам насетне всичко е въртележка.

Това е много тънката граница между истината и осъществяването - даването на надежда. На отчаяния човек - дай вяра, дай сила и надежда, без значение ти в какво състояние си, след като можеш да дадеш вяра - давай.

Защо казвам това – трябва да се помага на картите да се осъществят като такива. И ако седмици наред се падат карти, които вещаят много добри неща, това в това има смисъл и няма нищо случайно.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Кога идва онзи момент, когато даден човек се чувства готов да гледа на други хора?

Трябва да опита, иначе няма начин да се разбере:).

От около една седмица на мен ми се иска да опитам да гледам на хора, гледала съм досега на познати, приятели, роднини, но ме блазни това да не знам нищо за човек отсреща.

Усетих, че ми е по-интересно да не знам нищо, сама да откривам нещата, по-очарователно е, чувството е хубаво:).

Но и съзнавам, че отговорността е голяма да говориш на човек който не познаваш, пък и всички знаем как хората лъжат и то в очите без срам :), за разлика от картите.

Нямам голям опит с Таро, едва две години, но до известна степен се чувствам готова да гледам:).

Линк към коментар
Share on other sites

гледала съм досега на познати, приятели, роднини, но ме блазни това да не знам нищо за човек отсреща.

Усетих, че ми е по-интересно да не знам нищо, сама да откривам нещата, по-очарователно е, чувството е хубаво:)

Като написа това ме подсети колко ме дразни до като говоря по зададения въпрос някой да ме прекъсва и да ми казва "О, да, да ама това е точно така." или някакви подобни и се почват едни обяснения да ти се пръсне главата. Казвам им да изчакат да свърша, защото понякога ми излизат някакви картини в съзнанието и като ме прекъснат с подобни изказвания после изобщо не мога да се сетя какво съм "видяла". Имах един приятел, които веднъж ми каза така "Ти само кълнеш нещата с тия твоите карти" понеже му казах, че няма да си вземе изпита, а той всъщност освен, че изобщо не учеше, ами и не се вясваше на лекции. Стана ми смешно :)

Редактирано от Деяна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес гледах на хора. Стана много спонтанно, изобщо без да мисля или да се замислям.

Видях и усетих, че да се гледа на хора не е лесна работа. Освен това не бяха типичните любовни въпроси, тематиката беше друга - здраве, а там нещата са още по-сериозни.

Картите се държаха по особен начин - хвърчаха, обръщаха се в началото. Постепенно се успокоиха, усетих ги леки в ръцете си.

И установих, че усещането е много по-различно, когато гледам онлайн и когато е наживо.

Радвам се, че го направих, а непременно и ще продължа.smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Днес гледах на хора. Стана много спонтанно, изобщо без да мисля или да се замислям.

Видях и усетих, че да се гледа на хора не е лесна работа. Освен това не бяха типичните любовни въпроси, тематиката беше друга - здраве, а там нещата са още по-сериозни.

Картите се държаха по особен начин - хвърчаха, обръщаха се в началото. Постепенно се успокоиха, усетих ги леки в ръцете си.

И установих, че усещането е много по-различно, когато гледам онлайн и когато е наживо.

Радвам се, че го направих, а непременно и ще продължа.smile.gif

Това е единственият път да се познае Таро, следващата стъпка е на непознати хора.

И след това се връщаш към себе си и към ... Таро.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Хора, дайте идеи за въпроси, които не биха позволили наши проекции? Споделете какво питате най-често когато гледате за други хора? С какви въпроси напипвате болното място? Макар, че като се замисля, болното място излиза и без много въпроси :) Какво питате, за да разберете някой по-добре, за да видите историята му?

Ако искате Таро да оживее, това е начина. Вие сте скучни. Това е истината :) 

Линк към коментар
Share on other sites

...Привет,Деа...бях решила да оставя картите поне за седмица,за да си починат от въпросите ми...доста ги натоварих с любопитството за себе си...,но ти ме провокира та сега отново са наредени...за въпрос "Какъв ще е резултатът от протестите из страната?"...и какво се получи:                                                  

                                           1.4жезли   2.Крал меч...3.Маг

 

  Чудесни карти,стига местата им да бяха други...По 4жезли и Крал Меч виждам причината за всичко случващо се...хората вече не се чувстват удовлетворени и спокойни в ежедневието си ,имайки предвид,че 4жезли всъщност олицетворяв и дома... Еуфорията по 4 жезли и желанието въпроси и искания да се разрешат сега...по комбинацията с Крал меч не дава развитие в Мага....за съжаление...Няма план,няма хора,които да са на лице...няма лидери...всеки си е сам за себе си Маг...Единствено искане за крайно решение/което е свалянето на правителството от трона/...гневът на хората като състояние,но ми се струва,че ако Кралят и Магът бяха разменили местата си,тогава вече нещата май щяха да са други... :3d_076:

 

...Какво е вашето мнение?...

Редактирано от Ceca
Линк към коментар
Share on other sites

Хората искат спокоен живот и благоденствие (4 жезли), което може да се постигне посредством установяване на ред и законност (Крал мечове), обаче този Маг, честно казано не знам как да го изтълкувам. Рядко ми излиза тази карта, дори май само веднъж и нямам преки наблюдения за нея.

 

Да ти кажа, повече щях да се зарадвам на някоя Кула, защото това щеше да гарантира промяна и то сериозна.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...