Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кога мъжът става мъж


B__

Recommended Posts

Да не би да се има предвид, че мъжете са по - зависими сексуално от жените, отколкото жените от мъжете ? :D:hmmmmm:

Не само сексуално. Мъжете не се възпитават в достатъчна степен на самостоятелност. Вече беше писано доста за това в темата.

Нека обърнем внимание и на още един въпрос. В обществото е прието за нормално определен вид дейности да се извършват от жените – готвене, пране, почистване, шиене и т.н. Това си има своите исторически корени и в миналото е било необходимост. Обаче в случая става въпрос за зависимост, която се счита за нормална и нито мъжете, нито жените (най-вече майките) правят необходимото за да прекъснат. За мъжете е много удобно, че жените „са длъжни“ да извършват тези дейности, защото като цяло на мъжете им е трудно да признаят, че имат нужда от помощ, да поискат помощ, а също така и по-трудно я получават, защото те са „силния пол“, а никой не помага на силните. А мъжете в случая имат нужда от помощ, просто защото не са научени да изпълняват тези неща сами и, нещо повече: изпълняването им в голяма степен се счита от тях и от обществото за срамно.

Линк към коментар
Share on other sites

Не мисля, че ще е фатално за обществото ако тези дейности продължат да се вършат от жените, както досега. Може би ще е по - справедливо мъжете да подпомагат жените в тези им дейности. Защото жените освен домакинските задължения, ходят и на работа. И им се събира повече, отколкото на мъжете. Но има и неща, които като че ли са по - подходящи за мъжете : цепене на дърва, дърводелство, работа в строителството, охрана ( има и жени, но повече отива на мъжете да са охранители ;) , в полицията и армията са много повече мъжете, защото тези дейности са по - подходящи за тях, отколкото за жените, предполагам че и в автомонтьорството са много повече мъжете, в поправката на различни електрически уреди преобладават мъжете.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Фатално за обществото ли? Нали говорим за мъжете? И пак не, че има нещо фатално, но просто е една зависимост (една от многото), която за да бъде човек самостоятелен и независим трябва да преодолее. Не става въпрос кой готви, чисти и т.н., но мъжът трябва да може да го прави.

Линк към коментар
Share on other sites

( Редактирах мнението)

Ок, трябва да може да го прави, съгласен. А тази зависимост как точно е свързана с духовното развитие на мъжа ? Просто питам, не се сещам, може и да е свързана. Както казах, съгласен съм, че е по - добре мъжа да няма тази зависимост. А ако някои неща във връзка с дома може да ги прави само мъжа, това сигурно означава че и жената трябва да се научи на тях. ;)

................................................................................

П.п. Мисля че е добре, колкото се може мъжете да са по - независими от жените.И обратното де, и жените да са независими. Не знам дали е възможна пълна независимост, и дали въобще е нужна. Тоест мъжете и жените да са заедно, не защото не могат едни без други, а защото им е по - добре едни с други.

" В обществото е прието за нормално определен вид дейности да се извършват от жените – готвене, пране, почистване, шиене и т.н. Това си има своите исторически корени и в миналото е било необходимост."

Хубаво е тези неща да ги може мъжа, за да не е зависим от жената. Някои от тези неща ги мога от части ...И мога ако пожелая, мога лесно да получа още по - големи умения в съответните области... Макар че това което науча, в близките три - четири години няма да ми се налага да го правя, поради една или друга причина. А и в днешно време, нещата не са така, както са били преди сто години - в магазините има богат избор на храна, има студентски столове, не е кой знае каква философия да си изчистиш или изпереш ( правя го), ако нещо случайно ми се скъса мога да си го зашия сам, а ако не успея ще го дам на шивач .

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът на първо време трябва да е отговорен – за себе си и за тези около него (семейството). Мъжът трябва да бъде отговорен и за грешките на жена си, и за грешките на децата си. Това е принцип в управлението: управляващия носи отговорност за всичко, което му е поверено. И в същото време не трябва да нарушава свободата им.

Мдам. Мъжката сила действа на формата, за да се получи все пак нещо, а да не изфиряса на халост. Да, може да се каже, че мъжкото "управлява" женското като му придава форма, но без женското мъжкото си стреля във въздуха.

Можем да се сетим за картината Свети Георги убива змея. Всъщност не го убива, а картината изобразява как мъжкото работи в женското (змея), за да създаде този свят.

От друга страна всеки мъж има и мъжка и женска страна и всяка жена има и женска и мъжка страна. Така че, се получава, че всеки работи върху всеки в даден момент. Свършената работа става начало на нова и т.н.

Но да, мъжа "управлява" жената. Но тук трябва да се направи дебела забележка, и да се подчертае, какво точно се управлява.

Нееее, не става въпрос да се управлява семейния бюджет, правенето на слатка и сипването на ракийка.

Архетипното управление на мъжкото начало върху женското е друго. Аз дори бих го нарекъл не управление, а работа и форма на сливане.

Управлението на мъжа над жена се изразява във духовното начало, духовната искра, която мъжът е длъжен да осигури на жена си. Това е управлението, това е водачеството. Мъжът трябва да осигури на жена си духовна искра, духовна среда, духовно водачество. Това е и отговорността на мъжа и от тук следва неговата отговорност: каквато духовност успее да влее в жената, такова му се пише и на кармата :)

И сега като няма посвещения, мъжете не разбират отговорностите си. Жените се оплакват от мъжете като страдат несъзнавано от липсата на духовната искра и изместват тази своя неосъзната нужда от духовно водачество към брилянти и нова пералня.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Зависимостта може да се срещне и при жените. Не знам дали може съвсем точно да се определи влияние върху духовното развитие на човека. Първо тя води до поддържането на доста предразсъдъци, свързани с това какво трябва и какво не трябва да прави мъжът. Тя води до несигурност, когато наблизо няма жена, която да свърши въпросните „женски“ задължения. Създава се чувство за слабост и неувереност, което често се прехвърля и в други области. Това в повечето случаи е неосъзнато, тъй като мъжът държи на самочувствието си и трудно би признал подобна слабост.

Линк към коментар
Share on other sites

" Управлението на мъжа над жена се изразява във духовното начало, духовната искра, която мъжът е длъжен да осигури на жена си. Това е управлението, това е водачеството. Мъжът трябва да осигури на жена си духовна искра, духовна среда, духовно водачество. Това е и отговорността на мъжа и от тук следва неговата отговорност: каквато духовност успее да влее в жената, такова му се пише и на кармата :) "

А жената,какво трябва да осигури на мъжа в един по - философски смисъл ? Чел съм, че вътрешното състояние на жената, определя външното поведение на мъжа.

Линк към коментар
Share on other sites

" която да свърши въпросните „женски“ задължения."

Моят съквартирант, казва че се радва че се е научил да пере и да си вари яйца, защото според него колкото и да е дребно нещото, което човек е научил, все може да му е от полза.Но пък смята, че тези работи са женски и че по принцип не трябва той да ги върши. А един съученик на сестра ми и е казал, че най - важното изискване към бъдещата му жена е да може да готви.

" Създава се чувство за слабост и неувереност, което често се прехвърля и в други области. Това в повечето случаи е неосъзнато, тъй като мъжът държи на самочувствието си и трудно би признал подобна слабост." - Прав си.

П.п.Веднъж с една съученичка като си чакахме рейса на автогарата, около нас взе да се върти едно куче и да ръмжи, и естествено кой мислите, че го прогони ? :D Аз ;) Поне още един такъв случай съм имал. ;) Може тези мои съученички да могат да готвят ( но не е сигурно ;) ), но в съответните ситуации неготвещия им е помогнал. :D Имал съм и др. случки, в които ако не съм бил момче е можело да получа зъбни отпечатъци. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

За мен може би когато има изградена някаква ценностна система,която да го прави достоен човек и да е възпитъл добър характер.А тези неща стават трудно.

Относно жените,когато започне да ги разглежда като равни му същества,които си имат своите предимства и недостатъци.

Линк към коментар
Share on other sites

В миналото е имало посвещения, които твърде често да давали свръхсетивни опитности на хората, досег до смъртта. И след тези лични изживявания те са имали друго отношение към т.нар. религии, вярвания, митове и легенди.

След като човек се докосне до смъртта, той става друг.

Спомня си, че е нетленен дух, без пол и възраст, една безспирна игра на ин и ян.

Спомня си, че е една вечна Искра.

И така възприема социалните роли като малка, мимолетна част от Битието.

И не се противи на нито една от тях.

Не е срамно мъж да готви (а защо ли най-добрите готвачи са мъже); не е срамно и една жена да си смени крушката или да си смени с крика спуканата гума на колата.

Но не е в това работата.

Нещата не опират до това какво правим, а защо го правим. Как се стигна до тук?

Защо има властни майки, защо има т.нар. "синдром на отсъстващия баща".

Защо съпругите "отписват" съпруга си, той все си намира извинение да работи, а после синът "заема" неговото място. Ето това е една изпитана рецепта за разбито семейство.

Въпросът е кой и как да излезе от този модел?

Защо жените имат импулс да узурпират властта в семейството? Защо на много жени "работния ден" е 6-23ч.?

Или пък мъжете им отърва мама да им решава проблемите и да носи отговорност за живота им....

Защо от една страна мъжете искат силни, смели, решителни жени, които да носят пари и да готвят и пишат домашни с децата, докато те си гледат мача със ракийка и салатка?

Но от друга страна този "женски биоробот" трябва да му се подчинява безприкословно?

И защо мъжете си мечтаят за

""идеалната съпруга=супер домакиня в къщи+супер дама в обществото+супер любовница в леглото""

Май всичко опита до култура в общуването и лична отговорност, себевъзпитание и себеусъвършенстване...

А всяка промяна е трудна, отнема време и енергия,..

а егото боли ли, боли....

раната на старите навици кърви...

А Пътят до Духовната болница всеки сам ще си извърви...

Линк към коментар
Share on other sites

И днес живота събира мъжете на групи, където те се учат на самоинижиатива и сами да вземат решения, такава е ситуацията(казармата я пропускам) когато се става студент в друг град, не знам дали ще ми повярвате но в студентското общежитие, където бях като цяло стаите на колежките бяха много по-разхвърляни от стаите на колегите, това него казвам за да обидя накого , просто навремето това много ме впечатли.Друга житейска ситуация е работата в чужбина, да видите само как доскорошни "мамини синчета" се научават да работят,сами да си готвят, да си перат и т.н., да мислят и премислят по-няколко пъти преди да вземат решение, да планират, абе коренна промяна.

Сега за взаимоотношенията между "полярностите", нищо на готово няма , всичко трябва да се проверява, всеки сам си трупа опита.Много е лесно да прочетеш Учителя каза:" Мъжкият принцип е водещия, а женският принцип е управляващия", ама като тръгнеш да го прилагаш, виждаш че не е толкова лесно, ако го цитираш някъде веднага разбираш,че колкото човека около тебе, толкова различни мнения.Поне аз засега за себе си смятам че доколкото човек се научи да разбира и съобразява със собстваните си полярности, дотолкова ще се справя и с полярностите вън от себе си.Предполагам всеки попрочел нещо от Учителя е наясно, че историята на Адам и Ева, всъщност е история за човешкия ум и човешкото сърдце, не се ли постигне хармония между ума и сърдцето, вътре в себе си, отвън едва ли ще се намери.Лесно е да прочетеш че "сърдцето тръбва да приема директивите на умъ, а пък умът да поддържа това дето сърдцето почувства", ама като река да го прилагам за себеси,... абе за сега намога да се похваля с особенни успехи, овен че съм започнал да работя по въпроса.Нивото ми много напомня един пример от беседа (извинявам се, че не цитирам, поскоро преразказвам, но ми е трудно да намеря точните цитати), става дума за гражданската воина в Америка, пред един съдия докарали двама воиника обвинени в кражба на ябълки, единият хром, другият сляп, пред съдията всеки се оправдавал, че това е невъзможно, "аз съм сляп", казвал слепият, "аз не мога да ходя", казвал хромият, обаче накрая ги осъдили, защото пазача на ябълковата градина свидетелсвувал, че когато ги хванали хромият бил на гърба на слепия.Коментара на Учителя беше, че това често става с ума и сърдцето на човек, за да направят някой золум се съюзяват, а като ги хванат после се оправдавали по отделно, а нямало как да не се съюзяват, защото умът нямал крака, а пък сърдцето нямало очи.

Та мисълта ми е, че без работа над самите нас, която в крайна сметка със или без чужда помощ сами трябва да извършим, че без да работим върху себе си, трудно ще се похвалим с успехи.

Линк към коментар
Share on other sites

" където бях като цяло стаите на колежките бяха много по-разхвърляни от стаите на колегите," - И аз съм чувал такова нещо

Понякога си мисля, не е ли отегчително и скучно да се живее вечно, понеже Вики спомена че сме вечни искри. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Като се замисля - май наистина казармата е била голяма школа, дори инициаьия за някои хора.

Не одобрявам лошите неща, които да се правили, но принципно е дала голяма закалка и самостоятелност на много мамини момчета.

Тренирането на бойни изкуства също е добра закалка. Особено семинарите с японски сенсей.

:3d_076:

Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът става мъж точно тогава и точно по същия начин, както жената става жена. Няма никаква разлика между половете що се отнася до сексуалната природа...още повече, що се отнася до практикуваната напоследък все по-масово най-голяма природна сексуална перверзия сред хората- моногамията....

Природата не е моногамна, с някои съвсем малки изключения....сред които певечето мътят яйца, а бозайниците които парктикуват моногамия най-често живеят в условия, при които моногамията се оказва по-малкото зло...

Относно това, дали един мъж е предимно моногамен- има си критерии. Колкото по-малки тестиси има един мъж- толкова по-моногамен. Факт. За мъжете с по-голям размер тестиси изневярата не е "втора" а "първа" природа...а в същото време женската "първа" природа е напълно пригодена да си понесе последствията от това, без да губи нищо, и дори може да излезе на печалба в края на краищата...

Редактирано от Кристиян
Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът става мъж точно тогава и точно по същия начин, както жената става жена. Няма никаква разлика между половете що се отнася до сексуалната природа...още повече, що се отнася до практикуваната напоследък все по-масово най-голяма природна сексуална перверзия сред хората- моногамията....

Чекай, чекай малко.

Тука не говорим за сексуалността само. Или поне не в ограничения смисъл.

Тука ми идва да дам за пример следния афоризъм: "Истинския мъж се познава, че е мъж дори, когато е гол"

Хе хе.

Но това, че "няма никаква разлика между половете що се отнася до сексуалната природа" лекинко си го пренатегнал. Я си избери един мъж и понеже нямало разлика, му предложи той да е жена във вашата връзка :) хе хе хе. Разгледай си чакрите, тези на половинката и да видим какво ще кажеш пак :)

Но да, за развноправието съм абсолютно за. Вдигам си двете ръце и всичко дето го има за вдигане.

И да, за моногамията също си много прав. Дори ще те цитирам пред жена ми :) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Т.е. Брачната клетва е излишна за единия от двамата - мъжа.

Тогава защо я има?

И защо мъжът изпада в дива ярост само ако си помисли, че част от поколението може да не е от него?

Двоен стандарт?

Мисля, че тъкмо брачната клетва е инициация.

Човекът, бил той мъж или жена, не е само природна даденост, но и социално същество.

Да приемеш посвещението да създадеш, възпиташ и обучиш за живот следващо поколение с един партньор, като същевременно постигнеш заедно с него духовно усъвършенстване и духовно сливане ( а каква духовност, при положение че нараняваш чувствата на някого) - това е зрелост.

Сегашните млади мъже израстнаха с образа на отсъстващ, незаинтересован и обруган баща ( мнозинството, не всички). Те имат само отрицателния модел на поведение. Не знаят как се държи положителният. Затова бягат от отговорност. Нормално.

Впрочем мъжете ( все още) изневеряват предимно с жени. Ако жените са верни, то аритметиката не излиза. :)

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Всяко същество когато се роди и се усети като жив елемент, започва да възприема и да подражава на това което го заобикаля.

Попива модели на поведение, виждания, разсъждения.

Когато едно същество от мъжки пол се роди и израсне в женска среда, където основните заобикалящи го ,са мама, баба, лелите, приятелките на мама с които пием кафе и се разхождаме няма как да се попие мъжкия модел.

Когато бащата липсва или е приходящ, основно непознат човек няма как да стане комуникацията.

Когато мама е властна и размахва пръсти в къщи и всяка втора дума и е "... аз всичко правя , ти за нищо не ставаш", когато татко вземе,че сготви и реакцията на мама е подигравателна или неодобрителна.

Когато татко иска да вземе детето на разходка, а мамата после им трие сол на главата(ако изобщо се стигне до разходката), когато мама е сама , а тати е само на снимка, когато мама е силната и единствена фигура и на това се акцентира постоянно, тогава детето от мъжки пол няма как и от къде да разбере какво е да си мъж, единственото което разбира е, че трябва да си намери силна жена, защото това е спасението.

Факт!

Който Ние жените все повече натрапваме и дори го обявяваме с гордо вдигнати глави.

Еманципация!Честито!Резултата - няма мъжка култура.

Обратния вариянт, за който нямам примери.

Дете от женски пол, което се отглежда от мъже, липса на майка, роднини по мъжки, с приятелите на татко с мъжкото разбиране на света.Нима ще има женска култура!?Няма да има.

Два крайни вариянта, от които преобладава първия.

Лошото е, че майките доста често се фиксират в синовете си и (или) забравят за дъщерите си.

Това води до липсата и на женска култура.

И така днес имаме болшинство от жени с мъжко поведение, недоволни от мъжката част на човечеството и обявяващи себе си за силни, страхотни и можещи всичко.И мъже с женско поведедение, на които ние все повече предоставяме бебешките колички , манджите,пранетата и вечното си недоволство.

Няма как да върнем времето назад, защото зад гърба си имаме цял век стремеж към женска независимост и еманципаципация.

На мъжете им било по -лесно да си търсят силни жени, равноправни и т.н.,ами нали това искаше жената на 20 век?

И така превръщането на мъжа в мъж не само затихна, но и започна да се губи като процес.

Няма почва за неговото провеждане.

Линк към коментар
Share on other sites

Относно моногамията и изневерите - сигурно нещата ще се опростят доста ако семейството отпадне като клетка на обществото. :D Чел съм че при разни слаборазвити племена, няма семейства. Жените и мъжете не се събират по двойки.Там мъжете и жените се събират, за да правят деца, и родените деца се гледат общо от всички жени. :3d_139: Стадна работа. :3d_006: Една част от мен като че ли не приема моногамията за нормално нещо, а друга част като че ли се убеждава, че е моногамията е по - правилна от полигамията и неслучайно е заповядана в Библията.

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Ами то всичко си има обяснение. Мъжете смятаха, че жената им е длъжна да пере, чисти, гледа деца, да е на разположение за задоволяване на животинските нагони...

И тя реши да покаже, че може да е равна на мъжа. И като управляваща, и като силна, и като умна... но жена. Е, искаше да я зачитат, но пък и позагуби нещо от това :feel happy:

И понеже все пак идва нова епоха, явно нещата преди да се понаредят трябва да се объркат.

Мъжете били посвещавани-да, ама и жените са вече посветени.

Абе, изобщо всички си учим уроците и си носим последствията на амбициите и желанията. Пък кой крив, кой прав-Господ знае... ;)

А това, че някой предпочита много-гамията, пак си поема отговорностите. :dancing yes:

Знам едно ако искаме нагоре да вървим, малко и ограничения са нужни... :angel:

И всички проблеми са ни в главите :P

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросните полигамни общества от европейска гледна точка може да не са особено развити икономически, морално или каквото е там, обаче от гледна точка на разбиранията си за свобода, уважение към другия, съпричастност и т.н. - май са по-напред от нашите модели.

Имам приятел лекар, който от години работи в Африка и прилежащите й държави. В момента е в Конго и това, което ми разказва за наследниците на зулуската култура - доста ме изненадва.

Въпросната полигамия (нямам предвид някаква сексуална разюзданост или перверзия), според мен, много повече позволява в отношенията да има "въздух", да не се вкопчваме един в друг "докато смъртта ни раздели" и други подобни заблуди.

И така като гледам, ако изходим от това, че всяко едно физическо заболяване започва от някаква психо-емоционална причина - може би, следва да се замислим защо всички проблеми в пикочо-половата система са приоритет на негово величество расовия европеец, радеещ за вкопчването в брака.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен трябва да имаме повече вяра във възвишения свят. Няма нужда да се рисуват апокалептични картини и да вадим от старата ракла риза след риза. На цветето му трябва слънце, а торта сама ще си свърши своето.

Мъж, жена, това са принципи от висшия свят, които са слезли и ни помагат в сегашното развитие. И си е живо просветление да разберем в същината си какво означават. А кундалини само тогава може да тръгне на горе.

Линк към коментар
Share on other sites

" Въпросните полигамни общества от европейска гледна точка може да не са особено развити икономически, морално или каквото е там, обаче от гледна точка на разбиранията си за свобода, уважение към другия, съпричастност и т.н. - май са по-напред от нашите модели."

Може някои европейци да са против такова битие, понеже може би в онези общества на жените дори някой да не им харесва пак трябва да спят с него, хората ако се влюбят не могат да са си заедно както тук ( по двойки), не могат да познават кои са им децата, всичко е общо. :hmmmmm:

Линк към коментар
Share on other sites

Т.е. Брачната клетва е излишна за единия от двамата - мъжа.

Тогава защо я има?

И защо мъжът изпада в дива ярост само ако си помисли, че част от поколението може да не е от него?

Двоен стандарт?

Мисля, че тъкмо брачната клетва е инициация.

Човекът, бил той мъж или жена, не е само природна даденост, но и социално същество.

Да приемеш посвещението да създадеш, възпиташ и обучиш за живот следващо поколение с един партньор, като същевременно постигнеш заедно с него духовно усъвършенстване и духовно сливане ( а каква духовност, при положение че нараняваш чувствата на някого) - това е зрелост.

:thumbsup2: Да, това е признак на зрелост. Макар, че всеки подпис лесно се "изтрива".

Венчаването, брачните ритуали, песни и танци са вид инициация и насочване на вниманието и енергията на подсъзнанието към продължение на рода, грижа за оцеляването, жертвеност, отдаденост, да си готов да дадеш и живот, и мило, и драго...

В племената може всеки да е с всички, но там никои не придиря за ДНК-тест за бащинство.

О-о, жената на вожда никога не е обща. Тя си е само негова.

То и маймуните бонобо са много полигамни... но са маймуни..

Аз познавам само 1 мъж, които не иска да има деца, но отглежда детето на приятелката си от друг мъж. И е доволен, че той не носи отговорност за развитието на детето.Лесно му е.

А в този форум има ли мъж, който би отглеждал дете на любимата му от чужд мъж, рожба на нейна изневяра?

Или пък любимата му жена да си прави каквото иска с когото иска?

И после най-добрите му приятели да му разказват?

Двоен стандарт? А защо?

Линк към коментар
Share on other sites

В това ръководство имам пръст и аз, но в основната си част съм го заимствал.

КАК СЕ СТАВА МЪЖ

______________________________________________________________________________

(Ръководство за мъже. Съответното ръководство "как се става мъж за жени" следва.)

1. Всеки ден се става в 5 часа (сутрин). Не ме питайте защо, но действа.

2. Забравете мисълта, че жена (вкл. маминка) може да ви направи мъж. Мъж може да ви направи само друг мъж или вие самите с много упоритост.

3. Съвсем забравете илюзиите, че жена може да ви направи мъж или че само жена може да ви излекува раните, да ви нахрани и обогати емоционално. Това последното е много важно. На мъжки чувства може да ви научи само мъж или вие самите. Да се лекувате сами може да ви научи само мъж или вие самите. Е, и някои майки успяват, но може да им викаме направо учители.

4. Набийте си в главата да не обожествявате майка си. Да, да, знам, че сте яки пичове, но дълбоко в себе си обожествявате майката...100%. Голяма грешка. Има си архетипна майка, има си Богиня, те се боготворят. А и нищо чудно майка ви предишната инкарнация да е била мъж, хе хе.

5. Не се срамувате да сте мъж. Това да си пъчите пакета, не означава, че сте горди, че сте мъже. Точно обратното. Да не се срамуваш да си мъж означава да слушаш "мъдростта на члена". Да, да, за това, което казват, че няма мозък, но мозъкът на мъжа е в него има мъдрост. Влушайте се в нея и забравете какво ви натрапват като модели обществото и мама. Свършвате много бързо с някоя жена. Какво означава това? Че не сте достатъчно мъж?! Глупости. Това просто означава, че искате по-бързо да се разкарате от тази жена. Тя не е за вас. Това е мъдростта на члена. На Низшия Аз. На този който пази кожичката ви и който може да ви помогне да стигнете до Висшия си АЗ.

5. Във вас няма лоши страни. Няма! Това е. Когато допускате в себе си мисълта, че сте лош, то все едно регресирате към детството, когато мама ви е казвала, че сте лош, защото не си ядете попарата. И като си мислите, че сте лош, изпадате във активно или пасивно покорство. Активно покорство е например да набиете жена си. Сещам се една приказка, в която девойка преминава едно блато като хвърля хлябове в него и стъпва на тях. Езотеричния смисъл на приказката е, че трябва да нахраните тъмната си страна, за да може светлата да се движи напред върху тъмната.

6. Осъзнайте, че имате баща. Общувайте с баща си. Опитайте да се се учите от него. Ако вашия баща не става, намерете си друг, който да го замести.

7. Осъзнайте заблудите на баща си. Излседвайте и наблюдавайте внимателно и дадълбочено. От страни може да видите много неща. А ви гарантирам 100%, че така ще опознаете своите заблуди, защото вие носите всички заблуди и грешки на баща си.

8. Признайте си заблудите и страховете, които имате. И ще ви олекне. Иначе си криете главата в пясъка. Признайте си заблудите и страховете. Само така ще разберете, че са си лично ваши. А каво са си ваши, но може да се справите с тях.

9. Осъзнайте смисъла на иницияцията (1) и посвещението, което са правели дедите ни. Потърсете как да се инициирате или самоинициирате в съвременния свят. И вярвайте. Сещате се в какво.

10. Потърсете мъж, който може да ви бъде баща, приятел, посветител, учител. Има такива. Общувайте с него. Това, което научите, се опитайте да го споделите и с другите мъже. Така създавате нова благоприятна за мъжете атмосфера.

11. Мъже, обюувайте и с мъже! Беше споменато, че мъжете са много зависими от жените. Това е така, защото мъжете се притесняват да общуват с мъже. Намират го за признак на слабост или поне жените им се подхилват с такива намеци. Но никой няма да обвини в слабост жена, която говори два часа по телефона със своя прителка. Статистиката сочи, че след развод мъжете се женят отново много по-бързо от жените. Това е така, защото семейните мъже нямат достатъчно приятели мъже и се чустват самотни без жена. Жената след развод остава със своите приятелки и го приема много по-лесно. Мъжът след развода губи и малкото си приятели мъже, защото обикновено те са били от семейните двойки приятели и вече е невъзможно да общува с тях. Затова, мъже, общувайте с мъже, имайте приятели мъже, обичайте мъжете. Не само за пиене на бира и ходене на риба.

12. Споменах, че мъжът трябва да се научи да се лекува сам, да лекува душевните си терзания сам. И да. Лекувайте се! Така ще прекъснете поредицата заблуди и страхове, предавани от бащи на синове. Лекувайте се. Вие сте отговорни за вашето психично равновесие. Някои ще кажат, че майките и обществото са виновни, че сме такива. Да, но ни сме приели да сме такива. Наш избор е било навремето да приемем например идеята, че "чуждите жени е хубаво да са развратни, ама нашата трябва да е светица". Вие съзнавате ли колко противоречия залагате в себе си само с тази мисъл?! Да кажеш, че другите са виновни за това, което сам правиш по собствена вола и избор, е все едно да кажеш колко тъп е компютъра, който всъщност прави само това, което му кажеш.

13. Открийте истинския смисъл на живота и разкарайте фалшивите цели от него. Знайте, че истинската цел е идеал и е вътре във вас и поради това постижима. Работете за нея, а не да удовлетворите жените и обществото.

14. Не се самозалъгвайте! Не се самосъжалявайте! Не съжалявайте! Да се самозалъгвате означава да водите живот насън. Да се самосъжалявате означава да мислите, че нищо не зависи от вас. Да съжалявате другите означава да мислите, че вашето щастие е възможно само за сметка на щастието на другите. А това не е така. Щастието на всеки си зависи от него и е независимо от щастието на другите. Не съжалявайте, а помагайте на себе си и другите.

15. Работете за идеи. За идеята да стигнете духа в себе си, да помагате на другите, да творите. Можете най-спокойно да преуспявате материално правейки го преследвайки висши идеи. Попитали един суфи как може да живее в такъв разкош. А той отговорил, че живее в такъв, защото не може да си позволи по-голям.

15. И накрая, всичко това може да се постигне на дребни стъпки. Няма да се презорите.

---------

(1) Инициацията е съзнателния и целенасочен преход на момчето към света на мъжете чрез откъсване от майката. По този начин не само се преминава ритуално в света на отговорностите, но и се прави разлика между физическата и архетипната майка. Резултат от инициацията в онези по-добри времена е и посвещаването на висшите идеи, които стават основна цел в живота.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

БожидарЗим, много полезно!

Като размениш наименованията на половете, по същия начин е полезно и за момичета. Но кой знае защо , момичетата и жените9 мнозинството) не са загубили себе си в такава степен и все още равят тези неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...