Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Кога мъжът става мъж


B__

Recommended Posts

И аз ви обичам всичките ! Честита Нова година ! :sorcerer:

П.п. Понеже в тази тема много се говореше за майките, аз се вдъхнових и написах стихотворение за тях. Ако не сте го видяли, бихте могли да го видите в темата "Жената". Нека новата година бъде Нова ! :thumbsup1:

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че ако жената възприема мъжа като истински силен мъж, тя е склонна да го слуша/да му се подчинява. Това е писано от жена психолог. Жените в сайта, какво мислят, истина ли е това ? :P:lol:

Линк към коментар
Share on other sites

Чел съм, че ако жената възприема мъжа като истински силен мъж, тя е склонна да го слуша/да му се подчинява. Това е писано от жена психолог. Жените в сайта, какво мислят, истина ли е това ? :P:lol:

За съжаление в България повечето жени се подчиняват от страх.По-големият процент от мъжете у нас са си едни обикновени бабаити,които избиват комплекси подчинявайки "слабия" пол.

Под истински силен мъж аз разбирам духовно силния.Такъв човек няма в приоритетите си да властва над когото и да било.Не знам каква е причината,но такива мъже са рядкост.Възможно е вина да има местоположението на страната ни-все пак е на Балканите! :D

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Мъжът си е мъж и го носи в природата си.Да е силния в една двойка, и в същото време е нещо крехко като индивидуалност.Да си ловец- образно казано е нелека задача.Трябва да имаш същество до тебе, което да те крепи, разбира, повдига.Такъв стана живота, че жените със силата на характера си успяват и крепят много задълженияно, но само професионално- обществена реализация за една жена не стига.Тя е и майка и домакиня.Впрочем ако няма мъж до себе си една жена май не е жена.Еквивалентно звучи и за мъжа.Може би майката е тази която възпитава сина си за мъж.Какъвто модел възприеме момчето от баща си...в семейството.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Всяко същество когато се роди и се усети като жив елемент, започва да възприема и да подражава на това което го заобикаля.

Попива модели на поведение, виждания, разсъждения.

Когато едно същество от мъжки пол се роди и израсне в женска среда, където основните заобикалящи го ,са мама, баба, лелите, приятелките на мама с които пием кафе и се разхождаме няма как да се попие мъжкия модел.

Когато бащата липсва или е приходящ, основно непознат човек няма как да стане комуникацията.

Когато мама е властна и размахва пръсти в къщи и всяка втора дума и е "... аз всичко правя , ти за нищо не ставаш", когато татко вземе,че сготви и реакцията на мама е подигравателна или неодобрителна.

Когато татко иска да вземе детето на разходка, а мамата после им трие сол на главата(ако изобщо се стигне до разходката), когато мама е сама , а тати е само на снимка, когато мама е силната и единствена фигура и на това се акцентира постоянно, тогава детето от мъжки пол няма как и от къде да разбере какво е да си мъж, единственото което разбира е, че трябва да си намери силна жена, защото това е спасението.

Факт!

Който Ние жените все повече натрапваме и дори го обявяваме с гордо вдигнати глави.

Еманципация!Честито!Резултата - няма мъжка култура.

Наистина е така! Съгласен съм с всеки ред от тези разсъждения! Момчето е нужно да преодолее едиповата връзка, като приеме бащиния модел. Ако бащата е 'втора цигулка" в дома, по-пасивен и женствен, а жената командва, тогава? Тогава или става подобен на баща си пасивен и слаб мъж, който търси в жената майка си амазонка, или интернализира нейния модел и стил и става по женски властен мъж (с женски качества, но борбен, реактивен стил на поведение). И в двата случая има предпоставки за пасивно или активно гей поведение. Или пък донжуановско отмъщаване на майката, бягство от майчиния комплекс в промискуитетни връзки с несъзнавано търсене на мама във всяка жена! И в трите случая отвън е мъж, но отвътре жена.

Обратния вариянт, за който нямам примери.

Дете от женски пол, което се отглежда от мъже, липса на майка, роднини по мъжки, с приятелите на татко с мъжкото разбиране на света.Нима ще има женска култура!?Няма да има.

Два крайни вариянта, от които преобладава първия.

Лошото е, че майките доста често се фиксират в синовете си и (или) забравят за дъщерите си.

Това води до липсата и на женска култура.

И така днес имаме болшинство от жени с мъжко поведение, недоволни от мъжката част на човечеството и обявяващи себе си за силни, страхотни и можещи всичко.И мъже с женско поведедение, на които ние все повече предоставяме бебешките колички , манджите,пранетата и вечното си недоволство.

Няма как да върнем времето назад, защото зад гърба си имаме цял век стремеж към женска независимост и еманципаципация.

На мъжете им било по -лесно да си търсят силни жени, равноправни и т.н.,ами нали това искаше жената на 20 век?

И така превръщането на мъжа в мъж не само затихна, но и започна да се губи като процес.

Няма почва за неговото провеждане.

Дори да не е отглеждано от мъже, момичето в семейство с преобърнати родителски роли е в интересна позиция. При преминаването през електрините взаимоотношения, ако интернализира майчиния интроект, момичето се превръща в същата кастрираща мъжественото в мъжа амазонка. В мита амазонката наистина убива мъжките си деца, докато в съвремието амазонките, в колкото и красиви тела да са, убиват мъжествеността в синовете си. Понякога през контрола на обгрижването си. Ако момичето има по-силна връзка с пасивния си баща, а мама по някаква причина разреши това да продължава, ще приеме от пасивността на баща си, но пак ще има повече мъжки качества. И в двата случая отвън ще е жена, но отвътре по-скоро мъж!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

КАК СЕ СТАВА МЪЖ

1. Всеки ден се става в 5 часа (сутрин). Не ме питайте защо, но действа.

2. Забравете мисълта, че жена (вкл. маминка) може да ви направи мъж. Мъж може да ви направи само друг мъж или вие самите с много упоритост.

3. Съвсем забравете илюзиите, че жена може да ви направи мъж или че само жена може да ви излекува раните, да ви нахрани и обогати емоционално. Това последното е много важно. На мъжки чувства може да ви научи само мъж или вие самите. Да се лекувате сами може да ви научи само мъж или вие самите. Е, и някои майки успяват, но може да им викаме направо учители.

4. Набийте си в главата да не обожествявате майка си. Да, да, знам, че сте яки пичове, но дълбоко в себе си обожествявате майката...100%. Голяма грешка. Има си архетипна майка, има си Богиня, те се боготворят. А и нищо чудно майка ви предишната инкарнация да е била мъж, хе хе.

5. Не се срамувате да сте мъж. Това да си пъчите пакета, не означава, че сте горди, че сте мъже. Точно обратното. Да не се срамуваш да си мъж означава да слушаш "мъдростта на члена". Да, да, за това, което казват, че няма мозък, но мозъкът на мъжа е в него има мъдрост. Влушайте се в нея и забравете какво ви натрапват като модели обществото и мама. Свършвате много бързо с някоя жена. Какво означава това? Че не сте достатъчно мъж?! Глупости. Това просто означава, че искате по-бързо да се разкарате от тази жена. Тя не е за вас. Това е мъдростта на члена. На Низшия Аз. На този който пази кожичката ви и който може да ви помогне да стигнете до Висшия си АЗ.

5. Във вас няма лоши страни. Няма! Това е. Когато допускате в себе си мисълта, че сте лош, то все едно регресирате към детството, когато мама ви е казвала, че сте лош, защото не си ядете попарата. И като си мислите, че сте лош, изпадате във активно или пасивно покорство. Активно покорство е например да набиете жена си. Сещам се една приказка, в която девойка преминава едно блато като хвърля хлябове в него и стъпва на тях. Езотеричния смисъл на приказката е, че трябва да нахраните тъмната си страна, за да може светлата да се движи напред върху тъмната.

6. Осъзнайте, че имате баща. Общувайте с баща си. Опитайте да се се учите от него. Ако вашия баща не става, намерете си друг, който да го замести.

7. Осъзнайте заблудите на баща си. Излседвайте и наблюдавайте внимателно и дадълбочено. От страни може да видите много неща. А ви гарантирам 100%, че така ще опознаете своите заблуди, защото вие носите всички заблуди и грешки на баща си.

8. Признайте си заблудите и страховете, които имате. И ще ви олекне. Иначе си криете главата в пясъка. Признайте си заблудите и страховете. Само така ще разберете, че са си лично ваши. А каво са си ваши, но може да се справите с тях.

9. Осъзнайте смисъла на иницияцията (1) и посвещението, което са правели дедите ни. Потърсете как да се инициирате или самоинициирате в съвременния свят. И вярвайте. Сещате се в какво.

10. Потърсете мъж, който може да ви бъде баща, приятел, посветител, учител. Има такива. Общувайте с него. Това, което научите, се опитайте да го споделите и с другите мъже. Така създавате нова благоприятна за мъжете атмосфера.

11. Мъже, обюувайте и с мъже! Беше споменато, че мъжете са много зависими от жените. Това е така, защото мъжете се притесняват да общуват с мъже. Намират го за признак на слабост или поне жените им се подхилват с такива намеци. Но никой няма да обвини в слабост жена, която говори два часа по телефона със своя прителка. Статистиката сочи, че след развод мъжете се женят отново много по-бързо от жените. Това е така, защото семейните мъже нямат достатъчно приятели мъже и се чустват самотни без жена. Жената след развод остава със своите приятелки и го приема много по-лесно. Мъжът след развода губи и малкото си приятели мъже, защото обикновено те са били от семейните двойки приятели и вече е невъзможно да общува с тях. Затова, мъже, общувайте с мъже, имайте приятели мъже, обичайте мъжете. Не само за пиене на бира и ходене на риба.

12. Споменах, че мъжът трябва да се научи да се лекува сам, да лекува душевните си терзания сам. И да. Лекувайте се! Така ще прекъснете поредицата заблуди и страхове, предавани от бащи на синове. Лекувайте се. Вие сте отговорни за вашето психично равновесие. Някои ще кажат, че майките и обществото са виновни, че сме такива. Да, но ни сме приели да сме такива. Наш избор е било навремето да приемем например идеята, че "чуждите жени е хубаво да са развратни, ама нашата трябва да е светица". Вие съзнавате ли колко противоречия залагате в себе си само с тази мисъл?! Да кажеш, че другите са виновни за това, което сам правиш по собствена вола и избор, е все едно да кажеш колко тъп е компютъра, който всъщност прави само това, което му кажеш.

13. Открийте истинския смисъл на живота и разкарайте фалшивите цели от него. Знайте, че истинската цел е идеал и е вътре във вас и поради това постижима. Работете за нея, а не да удовлетворите жените и обществото.

14. Не се самозалъгвайте! Не се самосъжалявайте! Не съжалявайте! Да се самозалъгвате означава да водите живот насън. Да се самосъжалявате означава да мислите, че нищо не зависи от вас. Да съжалявате другите означава да мислите, че вашето щастие е възможно само за сметка на щастието на другите. А това не е така. Щастието на всеки си зависи от него и е независимо от щастието на другите. Не съжалявайте, а помагайте на себе си и другите.

15. Работете за идеи. За идеята да стигнете духа в себе си, да помагате на другите, да творите. Можете най-спокойно да преуспявате материално правейки го преследвайки висши идеи. Попитали един суфи как може да живее в такъв разкош. А той отговорил, че живее в такъв, защото не може да си позволи по-голям.

16 И накрая, всичко това може да се постигне на дребни стъпки. Няма да се презорите.

---------

(1) Инициацията е съзнателния и целенасочен преход на момчето към света на мъжете чрез откъсване от майката. По този начин не само се преминава ритуално в света на отговорностите, но и се прави разлика между физическата и архетипната майка. Резултат от инициацията в онези по-добри времена е и посвещаването на висшите идеи, които стават основна цел в живота.

Не знам кой е авторът на това, но е гениално! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност подзаглавието на темата е по-интересно, отколкото самото заглавие на темата.

Всяко общество от древни времена има ритуали на инициация, при които момчетата стават мъже, а момичетата - жени. Антрополозите и етнолозите достатъчно са писали затова, дори и известни психоаналитици. Една от най-добрите книги в това отношение е Тотем и табу на Фройд.

Отвъд едиповите и електрините комплекси, обаче съществуват общочовешки правила за мъжественост, макар, че аз не виждам особена разлика при мъжете и при жените - мъжествеността е съзряване, а то винаги е откъсване от инфантилните схеми на поведение и мислене.

Докато един мъж не се отдели от мама и от тати - няма как да стане мъж, самостоятелен индивид, личност. Това важи в пълна степен и за жените.

Сещам се за едно изследване, според което, много български мъже около и над 30-те живеят с родителите си. Е, това е тъжно. Сещам се и за лафа: - остави го, то е момченце, ще му стане нещо ... Да, ще му стане ..., че ще се превърне в хленечещ лигльо, очакващ от всяка жена да е майка му.

Както и да е, жените в България са основните виновници за ордата от несполучливи в социално отношение мъже, визирам майките. Ако се възпитават и мъжете, и жените в самостоятелност, това няма да се случи. Безкрайното бдение над едно дете го превръща в инвалид, който ще очаква всички хора около него да са му болногледачи.

Тъжна картинка.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Брей, че сте ни умнични всички тука. Защо никой не каза (ако е казал, извинявам се предварително), че човек е само точка в пейзажа и че в блатата рози не растат, както и борове в пустинята? Не мислите ли, че има определена корелация човек - общество?

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

Попадна ми една малка книжка от възрастен адвокат, работил като такъв и преди 9.09.1944 год. Там той цитира тогавашното законодателство, което забранява заемането от жени юристки на професии като съдия, прокурор и адвокат.Защото според тогавашния законодател жената е доста променлива като личност.Доста често страха и подбуди от моментен характер се отразяват на взетите от нея решения, от които зависят човешки съдби .Сега като помислиш магистратите са основно жени.Говори се за криза в съдебната система.Жените са мнозинство в почти всяка администрация, често и на най–ръководни постове.Повечето стигат до тях чрез елиминиране на мъжете , които са по–малко адаптивни в такава среда. Учителя някъде казва, че "Ключът от Царството Божие е даден в ръката на жената". Изходът от ситуацията е , че жените трябва да оставят мъжете да управляват, както в семейството, така и в обществото като цяло, разбира се и с изключения, като смирено признаят това като мъжка даденост. Не случайно в Братството по време когато Учителя е бил във физическо тяло тук на земята и след Неговото заминаване не е дадено на жена да управлява. Нейната роля е на сестра.Вярно, че не всички мъже са дораднали до ниво да вземат решения, но това е основно от ролята която имат в техния живот майките, бабите и съпругите им, които си казват "как ще оставя в ръцете на това момченце съдбата на семейството и пр.?" Именно в неговите ръце жени оставете вземането на важните решения, като го насърчавайте и подпомагайте.Наистина той може да сбърка веднъж, дваж, но ще се научи с грешките да взема правилното решение и после все по–малко ще греши.Помогнете му да стане истински мъж, а не удобна пионка в женски ръце, било то ваши или чужди. И той ще оцени това. И всичко ще дойде на своето място.

Линк към коментар
Share on other sites

Bugi, ще си позволя да кажа, че това е неразбиране. Да, жените и мъжете имаме различни роли, но не пречи жена да е разумна и да е сестра. Жената може и трябва да дава добри съвети на мъжа, та даже и в съдебната система. Все пак жената еима нежност и мекота в себе си.

Малко балкански синдром има тук. Жената-в къщи да си гледа децата и да готви пере, чисти, а мъжа-да я управлява и да управлява...:dancing yes:

Друг е въпроса, че не всички жени покриват това, но нека не обобщаваме. Съдебната система е в криза заради корупцията и остарелите методи... Защото хората вътре в себе си не са обърнати към Бога и за това не вземат правилни решения...;) Има човешки и Божествени закони.

Много често виждам мъже да реагират по-емоционално, а не разумно, за разлика от жените...:feel happy:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

За икономическита сфера добавям към мнението на Bugi, че жени брокерки на фондовите борси не се допускат да практикуват!?А що се отнася за сферата на правните отношения не знам какви мотиви са залегнали, да не са практикували жени в миналото.

Мъжът става мъж и преуспява в живота си, ако има до себе си силна жена.Учителя например дава такъв съвет, че жена без мъж се вкисва и обратното е валидно.Двойката е като две същества, които работят едно върху друго за духовното си израстване. За задълженията между двата пола, може да се разменят от време на време.Възпитанието на децата си е задължение на майката, тя има мекота на характера.Нищо лошо няма и бащата да участва по подходящи начини.По принцип логическото изразяване при мъжете ги прави емоционално различни.Жените трябва да намират езика на повдигане на мъжа до себе си.Нямам усещане за това някой да ме управлява в двойката, има безкрайно творене, интересни решения и това да носи радост в живота ми.Ум да има употребен на точното място и от двамата.Мъжът си е мъж и дано всички жени оценяват по достойнство човека до себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Мъжът става мъж много преди да срещне каквато и да било жена, нито една жена не може да направи от мъжа мъж, това е смешно. Нека жените не се ласкаят толкова. Това е процес от личностното израстване на всеки и не се определя по това, кого си срещнал. Още повече, че за изборите на много мъже (дали изобщо имат мъжко самочувствие), се съди по жените, които са си избрали :) Проекцията е ясна и работи безотказно - покажи ми жена си, избраницата си, за да ти кажа кой си, какво ти е самочувствието, дали си депресивен или холеричен тип, много неща могат да "лъснат" по направените избори, радостното е, че те не траят во веки веков.

Това се отнася реципрочно и за избора на жените.

Линк към коментар
Share on other sites

Истинският мъж открива и истинската жена,тук става дума за развити като психика хора,осъществени,ярки индивидуалности,всеки със своите победи,всеки със своите качества,всеки със своите грешки и житейски опит.

Способността да се понася отговорност и при мъжа и при жената,говори за изграден характер,за свободна личност.

Това е,човек става свободен и независим,тогава,когато поеме цялата отговорност за собствения си живот.

Ако един мъж не знае как да се грижи за себе си и собствения си живот,той не е станал мъж.

Ако една жена не отговаря за постъпките си, не е осъществена дори в професионален план,аз не мисля,че тя би могла да създаде здраво семейство и стабилни отношения ,тя ще бъде един придатък на мъжа, ще има ниска самооценка,ще й липсва индивидуалност и дори мъжът й ще престане да я възприема като отделно същество .

А пък проблемът с майката,направо ме ужасява честно казано,просто нямам нерви да превъзпитвам такива "мъжленца".

Живее ли "мъжът" с родителите си, дори в един и същи град е малко изнервящо.

Честно казано искрено съчувствам на тези семейства,които живеят с нечия "майка".Независимо дали става дума за майката на мъжа или тази на жената.

Всъщност нещата са толкова строго индивидуални,че мисля,че всички тези дадени рецепти за мъжество всъщност не работят/дори и да са симпатични и забавни/.Не мисля,че само мъже формират съзнанието на други мъже или пък че само жени формират жени.Това ми се струва абсурдно,по- скоро зависи от качествата на двамата родители.

Аз съм възприела много от качествата на баща ми в професионално отношение, но като тип жена приличам по- скоро на майка ми.

Както и брат ми виждам ,че е взел много от професионалните качества на майка ми, просто те двамата имат еднакви таланти и наклонности,така както аз наследих баща ми като професия, без да искам.

От друга страна аз виждам колко много брат ми прилича на баща ми в отношението си към жените, като самосъзнание изобщо, дори и да не си го признава.Дори начинът, по който общува с приятелите си мъже и начините, по които се забавлява с тях.

Същевременно и двамата сме надскочили тяхното развитие в професионално отношение, за което те много се радват.

Възможно е малко да съм излязла от темата, но аз не разделям мъжът и жената, като качества и психика.

Просто съвременният мъж и съвременната жена мисля,че са възприели един много по- цялостен модел на съзнание от стереотипите за мъжко и женско съзнание и качества.

Аз не бих искала да имам стеротипът за мъж до себе си, аз просто искам един съвременен талантлив мъж, който работи за мечтите си и се осъществява, уважава моите мечти и заедно сме личностите, които искаме да бъдем. Това е.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Мъжът става мъж много преди да срещне каквато и да било жена, нито една жена не може да направи от мъжа мъж, това е смешно. Нека жените не се ласкаят толкова. Това е процес от личностното израстване на всеки и не се определя по това, кого си срещнал. Още повече, че за изборите на много мъже (дали изобщо имат мъжко самочувствие), се съди по жените, които са си избрали :) Проекцията е ясна и работи безотказно - покажи ми жена си, избраницата си, за да ти кажа кой си, какво ти е самочувствието, дали си депресивен или холеричен тип, много неща могат да "лъснат" по направените избори, радостното е, че те не траят во веки веков. Това се отнася реципрочно и за избора на жените.

Тука има едно финно капанче. Финно, но много дълбоко капанче.

Усещате ли го?

Личното израстване на всеки зависи точно и от това кого е срещнал. Както и всеки допринася положително или отрицателно за личностното развитие на човека до себе си.

Да кажеш, че от теб ама съвсем не зависи личностното развитие на човека до теб е не просто недосещане, а отказ от отговорност за личностното развитие на човека до теб.

Защото ние винаги му влияем положително или отрицателно и просто трябва да си поемем отговорностите.

Линк към коментар
Share on other sites

Да кажеш, че от теб ама съвсем не зависи личностното развитие на човека до теб е не просто недосещане, а отказ от отговорност за личностното развитие на човека до теб.

Личностното израстване на човека до мен си е негова отговорност, не е моя. От мен зависи друго - да давам оценки, ако ме помолят за това. Да говоря, когато сметна, че това е нужно, както и да помагам. Но отговорността, както и вината са индивидуални понятия, не общи. А и всеки има глава на раменете си и преценява.

Което междувпрочем, от много ранна детска възраст се научава - както никой не ми е длъжен, така и аз не съм длъжна никога, дори и на онзи, когото обичам.

Но, има и още нещо, това по повод на преждеговорилите: защо непременно израстването на мъжа се свързва с конкретен образ до него, особено обвеян със щампата на любовта. И не мога да разбера защо повечето жени мечтаят как благодарение на някаква голяма любов, ще променят човека, мъжа и ще се случи небесното щастие. Тая инфантилност ме плаши.

Аз лично бих се притеснила, ако човека до мен ме слуша за всичко и е неспособен да взема решения и е винаги и навсякъде, където го потърся. А мъже под чехъл в България дал Господ.

Много може да се говори по темата, но не зная дали е нужно.

Харесвам свободолюбиви мъже, защото съм убедена, че това е призванието на мъжа - да е свободен, освободен от комплекси. Може би тогава е истински мъж.

Това е.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Да кажеш, че от теб ама съвсем не зависи личностното развитие на човека до теб е не просто недосещане, а отказ от отговорност за личностното развитие на човека до теб.

Личностното израстване на човека до мен си е негова отговорност, не е моя. От мен зависи друго - да давам оценки, ако ме помолят за това. ........

А мъже под чехъл в България дал Господ. Много може да се говори по темата, но не зная дали е нужно. Харесвам свободолюбиви мъже, защото съм убедена, че това е призванието на мъжа - да е свободен, освободен от комплекси. Може би тогава е истински мъж. Това е.

Ами де да знам...

На мен лично ми се струва, че влияем на околните (не само на половинките) и само чрез нашата същност. Чрез това, което сме.

Особено влияем на децата си с това, което сме. Няма как да не влияем и на половинката си с това, което сме. Особено като се има предвид енергийната връзка, която се създава между двамата.

Малко ли са случаите, които едно такова влияние е очевидно?

Разбира се, не може да се повлияе на човек в определена посока, ако тази посока я няма поне малко в него, но партньорът може да засили тази настройка и само чрез присъствието си. Чрез това, което е.

Помислете си за случаите, когато партньорите започват да си заприличват и физически?

Мисля, че има много силно влияние между партньорите, което влияе и на личностното развитие.

А пък в семейството за щастието му основна роля играе жената.

Абе ще дам пример от радиестезията. Мъж и жена съпрузи пенсионери. Оказва се, че мъжът вдига жизненото ниво на жената с 8 единици (що-годе нормално), а жената сваля жизненото ниво на мъжа със 7 единици, което си чисто енергийно насилие.

Това ако не е влияние, което засяга и личностното развитие какво е?!

Това измерване е отражение на това, което се нарича съвместимост между хората. Ако няма съвместимост, то те не могат да работят заедно и поне на единия нещата няма да вървят.

Тези двамата се оплакват, че цял живот са били нещастни. Докарали са си куп болести един на друг.

Това за "свободолюбивия мъж" ми изглежда много трики. Хайде сега пак изискване мъжът да е свободолюбив :) "Ама бъди свободолюбив! Какъв мъж си ти, ако не си свободолюбив?!..." :) :) :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Мислила съм си за типовете мъже. Ей така, изследователски. Има мъже-ловци, войни, които искат да доминират, да управляват жената, тя да е пленена и опитомена от тях. Да се покажат силни... Дали с ум, дали с физическа или друга сила, но да доминират...

Има и други, които са, като зомбирани от жените, покорни кутрета, слабохарактерни, хленчещи...

Много ужасно нещо е да имаш и от двата типа до себе си. Както каза Ивета хубаво е мъжът да е свободолюбив, но и да уважава чуждата свобода.

Мъж, който уважава себе си, наясно е със себе си, знае какво иска и има вяра, увереност би уважавал жената, като равна. Както мъжа, така и жената е редно да поемат отговорност, за своя си и за съвместния живот... И жената, и мъжа имат право да се развиват. Да провеждат откровени разговори и ако у двамата има желание да се променят, да осъзнават грешките си е супер! Няма по- и най-! Взаимно подпомагане и израстване...

Факт е, че всички имаме по нещо наследствено, нещо от средата, в която сме израстнали.... Но все пак от всичко можем да се учим...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами мисля,че цялостната личност не отговаря на тези фиксирани определения.Аз мисля,че всеки мъж/ а пък и жена/,съвременни типажи от 21 век, са и ловци и воини и хленчат и падат понякога/просто няма как да си нон стоп силен или пък воин или пък ловец/.

Свободата също е въпрос на житейски избор, но той няма как да бъде перманентен.Комплексите идват и си отиват.

Генетичните дадености също,понякога са силно изразени,както в нашето семейство,понякога са подтиснати.

Средата има голяма роля,начинът на живот,но всичко това е преходно,временно,един вид ние постоянно избираме всички тези роли.

От всичко в цялата работа ми се вижда най- важен таймингът,или кога какво постигаш и какъв си .

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм, че е възможно преминаване от един тип, в друг... Изобщо и аз не съм съвършена и прекрасна... Е, съм но това е друга тема :3d_146:

Та все пак е важен вътрешният стремеж, желанието да се търси разбирателството. Всъщност ако има любов, тя оправя и примирява различията... Изобщо може да ни промени и в добро и в лошо направление, щото и разума е нужен... :3d_053:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз мисля,че мъжът, а и жената са прекрасни,когато са всичко това заедно, иначе ще умра от скука.Хахаха.Аз си харесвам и без това сложните комплицирани личности.

Поздрави,Ина .

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Например идеята във вас: „Аз трябва да бъда свободен.“ Или: „Аз съм свободен човек.“ Хубаво, като кажеш, че си свободен, до колко си свободен? Ти казваш: „Свободен“, но не си свободен от страха. Ти казваш, че си свободен, но не си свободен от глада, от болести, от сиромашия. Ти казваш, че си свободен. В какво седи тогава вашата свобода? Вашата свобода е много зависима. Колко други фактори могат да дойдат и да ви ограничат? И вие пак казвате, че сте свободни! Свободният човек е независим. Независимият човек седи над всички препятствия в живота. Той е приятел с глада, със сиромашията, с безсилието, със страха, защото щом те е страх, страхът е господар на тебе. Щом си сиромах, сиромашията е господар над тебе. Щом си безсилен, безсилието е твой господар. А пък щом сте приятели с тях, тогава е друг въпрос. И ако вярваш и вярата е господар над тебе. Щом казваш: „Аз вярвам“, аз казвам: Добър господар имаш. Да допуснем, че не вярваш. Значи, лош господар имаш. Казваш: „Богат съм.“ До някъде лош и добър е този господар. Сега под истинско богатство, ние разбираме разумността в човека.

Централното вътре в човека е Любовта. Тя е основата на всичко. Любовта върви по един правилен начин, проявява се по един правилен начин. Щом казваш: „Аз съм разумен“, това е пътя, по който твоята любов трябва да се прояви. Щом кажеш, че си благ, това е път, по който твоята любов трябва да е прояви. Щом кажеш, че си силен, това е път, по който твоята любов трябва да се прояви.

Всички качества, които човек може да има, това са пътища за Любовта. Любовта трябва да се прояви чрез човешката душа, а пък чрез това проявление, човек печели. Две места има най-опасни в света, в този живот: Местото гдето обичаш и гдето те обичат. А пък всички искате да бъдете обичани и да обичате. А те са най-опасните места. Ако на това место не си внимателен, ти можеш да станеш щастлив, а можеш да станеш и нещастен. Можеш да придобиеш живота си и можеш да го изгубиш.

Когато Бог се изяви на човека, когато го направи и му се изяви, че го обича, хората се намериха в едно опасно место и само за едно ядене, развалиха приятелските си отношения с Бога. Казва им Господ: „Няма да ядете от това дърво!“ Те се запитаха: „Защо да не ядем?“ И всичкото нещастие дойде от яденето. Ева искаше да похапне нещо. Вие може да кажете: „Ева направи това.“ Не, във всеки човек има тази слабост. Вие искате да хапнете нещо, което ще причини скъсването на вашата любов. И тогава какво стана? Скъсаха Любовта и ги изпъдиха вън от рая и от 8000 години, все се мъчат да възстановят първите връзки, които са имали с Бога и още не могат да ги възстановят напълно. Някои мислят, че са възстановили връзките. Ако това е истина, то аз се радвам. Защо в петък трябва да се пости? – Най-опасно место е. Ако ядеш, беля ще имаш, с хиляди години ще плащаш. Едно ядене ще ти костува хиляди години. Така е. Нали знаете, някой път можеш да кажеш една дума и после 20 години можеш да я изправяш. Мога да ви приведа много примери, но това няма да ви ползува. Вие сами си имате примери.

Условията за растеж

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Когато писах в тази тема, исках да подложа на ревизия и преосмисляне митове, в които нашето общество трайно е настанено и по-скоро мишкува между ежедневното битие и идеализма, който явно е повсеместен.

Очевидно, това е мисия невъзможна. Както се казва, ще търпим :)

Би било интересно да се види тема от типа: Кога жената става жена? 100% оттам ще лъха на посткомунистически пиетет към жената-майка и ред подобни.

Както и да е.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че в днешното динамично време в което стереотипите рухват е трудно да се говори за мъжа, като Мъж и за жената като Жена.

По принцип рамките които поставяме на тези две понятия са доста ограничени културално, географски и религиозно.

Християнският мъж на Балканския полуостров е нещо съвсем различно от африканския мъж на Африканския континент и още по далеч от мюсюлманския мъж в Азия.

Така че...... за кой мъж говорим?

А в Европа стана такова размазване на половете по редица причини, че според мен се появява нов пол.

Линк към коментар
Share on other sites

Би било интересно да се види тема от типа: Кога жената става жена?

Това няма как да стане, тъй като участниците във форума с много голямо болшинство са жени, а жените предпочитат да обсъжат някой друг, но не и себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Би било интересно да се види тема от типа: Кога жената става жена?

Това няма как да стане, тъй като участниците във форума с много голямо болшинство са жени, а жените предпочитат да обсъжат някой друг, но не и себе си.

Жалко, нали :)

Но има доста други форуми, предимно от жени, и освен всичко друго, което обсъждат, обсъждат и себе си. И в тази връзка нещо смешно: ежедневно се занимавам с търсачки поради специфика на работата си и попаднах на една тема в един форум - Писна ли ви от колежките на мъжа ви? :3d_146: Това ме уби.

Понеже по-горе говорим за стереотипи, ние още и 100 години ще плуваме в този сос. Така, че Диди, кое е променено, не знам.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...