Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сън. Бълнуване.


Recommended Posts

Здравейте! Обръщам се към васю,тъй като мисля,че това са едно от малкото разумни форуми в Интернет пространството,тъй като ви чета дълго,но съм нямал причина да пиша.

На 17 съм,мъжко,винаги положително настроен. Преди година се преместих в родният ми град при баба ми,вуйчо ми и семейството му (Пловдивско),който не ми харесва,но хората са някак по-топли,не знам... от Варна,където живях/ея 6 години вече,там остана майка ми,баща ми е в София.

Баба ми по принцип винаги е познавала нещо.В смисъл в повечето случаи каже ли нещо,то ще се случи и прочие. При мен мисля,че е същото или е дежа ву ... не знам. Мисля си за някои когато примерно съм на кафе,ей така случайно и той идва след 2-3 мин.Онзи ден се прибирах от диско вечерта,минавах през треви и ме "прасна" мисълта да не настъпя някое умряло животно и по-точно гълъб. Не настъпах,но след минута и нещо в една градинка ми се "изпречи" пред пътя ми умрял гълъб,преместих го в храсти и така си продължих към нас.Има още стотици такива случаи,всичко става по приницип минути след като съм го казал,рядко става с дни,макар че когато нещо се случи - лошо или хубаво,съм сигурен,че съм го мислил това и по-точно съм го сънувал и знаел,че ще се случи,но така и не мога да съм напълно сигурен. За последните от 2005 до 2008,починаха около 7-8 мои роднини (баба и дядовци),както и домашни любимци,с които съм бил от момента на раждането ми,буквално.

Винаги съм и булнувал,2-3 пъти ставах и на сън. Но снощи си беше най-гадното ми преживяване. Имах цел да не се разболявам до края на годината,всички около мен се разболяваха,но тъй като винаги съм боледувал десетки пъти годишно си поставих цел да не се разболея(грипове,пневмонии,бронхити,ангини и т.н),колктоо и глупаво да звучи. До онзи ден. С висока температура,топли и студени вълни,силна кашлица и т.н. По-миналата вечер не можех да спя. Изкарах я. Но тази вечер беше истински кошмар,2 часа не можех да спя като хората. Легнах в 12,заспах в 1. В 3 се субидх от треска,баба ми в същото време повръщаше и трепреше,макар че до преди 1-2 часа беше на 100% добре. После се опитвах да заспа,но всеки път като затварях очите ми се преплитаха адски много сънища и то всичките в един момент,т.е не можех да отсея един.Постоянно се будех.По принцип от малък имам 1 сън,който се проявява поне 1 път годишно-бухал и сърна. Все пак,заспах малко и по едно време усетих как лампата свети и съм прав до леглото на баба ми,като преди това бях сънувал и все още сънувах,макар че бях прав,че някои ме преследва. Питала ме е какво ми е,казал съм,че съм сдървен,но си спомням единствено,че се въртях в кръг и ходих по една черта,престъпвах нервно и правих нещо с ръцете.Питала ме е какво става,казал съм,че искам да си ходя (майка ми си идва от Варна днес,но никой друг не знае,освен мен),тя ме питала във Варна ли,казал съм не тук.Тръгнал съм да излизам,тя ме дърпала да не ходя никъде,питала дяволчето ли е тук и цитирам "не каза нищо,само ме погледна странно и силно". Очите ми са били насълзени. По принцип мога си контролирам сънищата,знам че сънувам,мога ако се събудя и заспя пак да продължа и контролирам съня си,през цялото време знам,че това е сън. Когато се случи това,тази вечер към 3,знаех че сънувам,но в същото време ми идваха и мисли,че не сънувам ми го правя осъзнато и буден Закарала си ме е до леглото и повече не се събудих до към 10 и 30/.

Как мога да ги предотвратя тези случки? :( Не знам какво става вече. Ходил съм и на баячки,като че ли не са ми помогнали много-много.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Само ще ти кажа, че сънят е един чудесен психотерапевт, без който не може да издържим повече от 3 денонощия!

Имаш ясновидски плюс телепатични способности.

Емоционално си много чувствителен и това ти натрупва голямо напрежение, което чрез сънуване се опитваш да освободиш.

По принцип Твореца ни е дал, да не помним сънищата си, за да не ни тревожат през деня, това че ги помниш, също се дължи и на чувствителноста ти.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

...

Как мога да ги предотвратя тези случки? :( Не знам какво става вече. Ходил съм и на баячки,като че ли не са ми помогнали много-много.

Много е важно с какви мисли заспиваш. Опитай се да мислиш за нещо положително преди да заспиш. Забрави за ежедневните си страхове и проблеми и насочи вниманието си към нещо по-красиво и възвишено, дори и да не е реално, а свързано с твои желания или мечти. Освен това си повтаряй наум няколко пъти преди да заспиш, че сам определяш сънищата си и че ще сънуваш само положителни сънища. Молитвата преди сън също може да ти помогне, но всичко зависи как възприемаш молитвите по принцип.

Мисля, че няма да зле да опиташ някакви упражнения за концентрация. Например можеш да си избереш някакъв предмет, да го наблюдаваш, като се опиташ да запомниш възможно най-точно и детайлно формата му. После затвори очи и се опитай да пресъздадеш предмета в мисълта си, като поддържаш вниманието си неотклонно върху образа за няколко минути (3-5 мисля, че са достатъчни).

Линк към коментар
Share on other sites

louche, намираш се в състояние, когато има дисхармония между развитието на психичните способности (както сам си забелязал) и волята.

Психичните способности са изпреварили волята и просто не можеш да ги контролираш.

Трябва да почнеш упражнения по усилване на волята. Има в Интернет, може да потърсиш.

Ако четеш английски, мога да ти постна тук няколко много добри.

Нашият уважаван съфорумец Станимир говори за концентрация, което наистина изисква воля, за да се постигне, но само по себе си може да задълбочи дисхармонията и аз лично бих внимавал с нея :)

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравей louche!

Не се страхувай от нещата, които ти се случват. Приеми ги със спокойствие, разбери себе си и знай, че са нормални. Тези дарби са свързани с отговорност. Както каза БожидарЗим, нужна ти е воля и сила.

И тук във форума има упражнения Развиване на волята и ...

Линк към коментар
Share on other sites

Нашият уважаван съфорумец Станимир говори за концентрация, което наистина изисква воля, за да се постигне, ...

Концентрацията развива будността на вниманието. Концентрацията развива способността за мислене, контрол на мисленето и съсредоточаване на мислите в една точка. Визуализацията развива контролираното творческо въображение, а не това при което сме само пасивни приемници. Самото изпълняване на дадено упражнение редовно засилва волята, постоянството, търпението...

Линк към коментар
Share on other sites

louche, намираш се в състояние, когато има дисхармония между развитието на психичните способности (както сам си забелязал) и волята.

Психичните способности са изпреварили волята и просто не можеш да ги контролираш.

Трябва да почнеш упражнения по усилване на волята. Има в Интернет, може да потърсиш.

Ако четеш английски, мога да ти постна тук няколко много добри.

Нашият уважаван съфорумец Станимир говори за концентрация, което наистина изисква воля, за да се постигне, но само по себе си може да задълбочи дисхармонията и аз лично бих внимавал с нея :)

То хубаво, но когато спим, съзнанието и съответната воля също спят.

Спи и цензурът - Егото.

Какво не спи? Подсъзнанието, което чрез сънищата ни представя една картина на нашата "некомпенсираност".

В сънищата, ние сме в "некомпенсирано" състояние, сиреч самите себе си, както се казва "без маска и без грим"

Станимир е прав за това, че е важно с какви мисли заспиваме, какво даваме като задача да бъде "отработено" чрез евентуални сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, няма да говорим за понятията, но това "без маска и без грим" на несъзнаваното доста ме обърква. Точно по време на сън се изявяват символно всички маски и всички гримове.

По време на съзнателните преживявания (в будно състояние) се образуват и създават всички "маски и гримове", които после потъват в несъзнаваното.

Волята може да повлияе на съществуващите "маски и гримове" и да попречи на създаването на нови.

Затова волята влияе и на несъзнаваното. Вкл. и волята да се осъзнаеш директно влияе на несъзнаваното.

А пък вечер да се зареждаш с добри мисли, също изисква воля.

Имах забележки по отношение на предложената концентрация, единствено защото самата тя по себе си може да усили психичните спосодбости и да разтвори още ножицата между сособности и воля.

П.С. Между другото една есенция на др. Бах (4) може да помогне в случая, но аз не разбирам от това лечение и случайно попаднах на тази връзка. Някой сведущ по др. Бах може да даде мнение, ако е удачно.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Несъзнаваното, както по време на сън, така и в будно състояния, не подлежи на контрола на волята. То затова и се казва: Несъзнавано. :)

Да, при преодолими и не дълбоки проблеми, зареждането с добри мисли помага.

Ако обаче проблема е дълбок и трудно преодолим, горното не помага, напротив това е като опит за "замитане боклука под килима"

В такъв случай не пъденето на мислите, а осъзнаването на проблема е верният път за решението му.

Линк към коментар
Share on other sites

Alexandar, ...... изтрих тука малко директни мисли.

Алексансър, как мислиш, че се променят хората, че по желание се променят, че психоанализата действа. Ама човека има ли свободна воля ?!

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Alexandar, ...... изтрих тука малко директни мисли.

Алексансър, как мислиш, че се променят хората, че по желание се променят, че психоанализата действа. Ама човека има ли свободна воля ?!

Човек винаги има съзнание и свободна воля да направи своят избор.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.
×
×
  • Добави...