Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Любов и влюбване при голяма разлика във възраста


Дъгата

Recommended Posts

Познавам една възрастна жена(74),която има квартирант,който е с около 30 години по-млад."Информаторите" от квартала не спират да разнасят какви ли не клюки по неин адрес.Това си е чист български манталитет - да ровиш в личния живот на съседа,да правиш предположения какво се крие зад чуждите стени и на тази база да фабрикуваш клюки с цел създаване "лошо име" на човек само поради това,че той живее различно от теб.Тази "болест" може да я има и в други държави,но у нас за съжаление,тя е взела размерите на епидемия.:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Според мен голямата разлика във възраста не е чак токова голя проблем след като хората си се рабират и искат да са заедно.Ние сме свикнали да приемаме,когато мъжът е по-голям от жената,но когато видим обратния случай,повечето сме против тази връзка и сме обедени ,че не е правилно.Но според мен хара сами трябва да си преценят дали са един за друг.Аз лично съм питала доста мъже,който са били и с по-големи от тях , и с по-малки,досега само един ми е казал,че му е по-добре с по-голяма.Всички други предпочитат по-младите момичета.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...

Има ли нещо общо между осъждането на връзки, в които има голяма разлика във възрастта и мисли на осъждащите, които мисли касаят кръвосмешението ? Сигурно сте срещали подобни изрази : "Та тя може да ти е дъщеря !!", "Та аз може да съм ти майка !!"

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ако приемем, че любовта между две души може да е вечна..какво са тогава 10-15 години разлика на фона на вечността  ;)

Редактирано от Акация
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Повечето от връзките с такава разлика са по сметка, но има и таквиа който са истински. За това аз не ги слагам под един знаменател!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Здравейте! Нова съм форума, а виждам и много полезни съвети.Живея с мъж 9 г.по малък от мен.Аз съм на 41, той на 32.И двамата сме разведени с по едно дете.Моят син е вече голям и ще бъде студент.Аз съм мед.сестра, а той беше пациент и така се запознахме.Пламна една гореща любов, той беше този, които тичаше след мен да ме спечели.И двамата работим, аз изкарвам повечето, затова и той когато намери време работи и на друго място.Проблема е, че го ревнувам/ както и той мен, но гледаме да  си имаме лично пространство/.Поддържана жена съм, и дори ни мислят за набори.В речника му постоянно е" любов моя, какво щях да правя без теб, обичам те" Преминахме през много трудности и двамата, подкрепяли сме се.Доказал го е по някакъв начин, 2 г живеем заедно.Аз не се познавам такава, но януари месец се случи нещо, което ми остана травма.

Имахме феисбуци и двамата.Една вечер някой, когото не познавам ми писа, че съм била прекрасна.Половинката се ядоса и ми счупи телефонаПаралелно с това обаче/ много преди този да ми пише, разбрах го след 3 дни/ той е поискал тел номер на сервитьорка, чието заведение са посещавали с приятели.Разбрах като влязох в профила му.Как може да ми чупи телефона със скандал, като седмица преди това е поискал номера на момиче.Поисках раздяла.Да, той бил поискал номера за негов приятел.Не, не му повярвах и до днес не му вярвам.Много говорихме по темата, натяквах му месеци, стигаше се до раздяла.Започнах да си правя фалшиви профили, купувах си фалшиви номера за да разбера какво е ставало Кой кого е свалял.От тогава насам намразих всички млади момичета, всички за мен са леки, всяка една непозната която видя я виждам съперница.Бях започнала да проверявам телефона му и като видех непознат номер се обаждах, проверявах личните му вещи за да намеря нещо,  И намерих листче с номер Той естествено не знае на кого е, а беше неговия почерк.Проследих и се оказа на жена, живееща доста по далече.След месец се появи ново листче със същия номер, объркани бяха последните цифри.Казах му истинския номер.Не, той не знае на кого.Споменах името на жената,  а неговия отговор" само да правиш нещо зад гърба ми, мисли му" Мозъка ми продължава да преработва тези събития и не мога да се отърся. Наскоро беше в неговия град по работа и спомена, че играел на топка с едни момиченца.Побеснях вътрешно.И веднага изплува флирта или какво там със 18 г.сервитьорка.Да, той е по контактен и лесно завързва приятели, не е флиртаджия, личи си, че ме обича, аз съм по затворена и той е спокоен от това. Но аз все мисля къде е в този момент, с кого е, дали флиртува....И това е от януари,когато се случи това. И все се питам резервен вариант ли е търсил, флиртувал ли е, его ли, какво...защо постъпи така? Думите му бяха" мислиш ли, че мога да ти го причиня? " И в мислите ми е- момиченцата ще пораснат, ще станат жени, а аз колкото и да се поддържам остарявам.Дали няма да ме зареже заради нещо по младо и аз да си остана сама? Не спирам да се тормозя..

Редактирано от magg-i
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Много би ми било интересно да прочета онова, което би споделила една жена, в която е влюбен много по-млад от нея мъж......

Е, в мен е влюбен младеж, по-млад с 13 години.

За омайното чувство няма да говоря, защото това е най-красивата ми история дотук. Само ще кажа, че съм щастлива, че се чувствам жена, крехка, красива, обгрижвана, желана, нежно приласкана и защитена с чувството, което този човек ми изпраща...

....

А какво ще стане бих могла да кажа след години....Надявам се, че това ще е моята история до гроб.

Това беше само едно лирично отклонение на една жена, която за първи път разбира какво е да я обичат всецяло (на 38.....).......

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...