Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Глобалното затопляне


Recommended Posts

Глобалното затопляне. Преди няколко дена късно вечерта гледах един филм по Дискавъри за глобалното затопляне. Даваха доста картини от цял свят, както и мненията на множество учени, които са правили сериозни изследвания по въпроса. Картинката хич не е розова. Според филма в последните 100 години глобалното затопляне е било само 0.6 градуса. В следващите сто годино обаче се очаква да бъде 6 градуса! Ако това е вярно, само след 50 години, глоаблното затопляне ще окаже значителни промени в климата на света. Засегнати според филма ще бъдат почти всички населени места, които са в голяма близост до големи водни беасейни, които се намират в сеизмологични зони и т.н. Очакват се буквално масови екологични бедствия почти във всяка точка на планетата - включително промяна на въздушните и водните течения, топене на ледници, покачване на световния океан, свличане на големи маси кал и пръст и мн. др. Според авторите на филма, даже и глобалното затопляне да спре веднага, процесите вече са започнали и последици (по-малки или по-големи) ще има. А дали точно този топлинен ефект не е една от причините за бедствията, които скоро връхлетяха България?

Според мен филма беше малко пресилен и твърде апокалиптичен. Направих си труда да се поразровя в Интернет. Според Международната Организация за следене промените в климата, прогнозата за глобалното затопляне за следващите 100 години е между 1.4 и 5.8 градуса по Целзий. Не е като да е 6 градуса, но само си помислете какви наводнения стават сега, какви промени в климата, а какво би било при затопляне от 2 до 10 пъти по-голямо от сегашното? Дано не са прави.

Предлагам тази тема да съберем информация за глобалното затопляне – линкове към статии и сайтове в мрежата, вашите лични мнения по върпоса, изказвания на мистици.

И да на забравяме основния въпрос – какво всеки от нас може да направи, за да помогне да намалее глобалното затопляне.

Снимка за очакване на нарастване на глобалното затопляне от НАСА:

105583main1_GlobalWarming_2060_t.jpg

http://vbox7.com/play:bcb15047

Неудобната Истина: Част 1 | Част 2 | Част 3 | Част 4 | Част 5 | Част 6

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В момента се изместват леко поясите. Аз поне мисля, че България вече еизцяло е в субтропичния пояс, докато доскоро бяхме предимно в умерения. Това, от гледна точка на магнитните полюси, които променят бавно положението си, е нормално. Относно прогнозите на учените - те не са достатъчно обективни, тъй като не взимат предвид промянат на съзнанието на хората и по точно това, че те вече обръщат внимание на околната среда. Не защото ни е грижа вече за Майката Земя, а защото виждаме, че предизвикваме собственото си унищожение. Така че, аз виждам светлина в тунела и единственото, което трябва да направим е да се замисляме!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Какво имаш предвид под " правилно "?! Разбира се, че показват правилно посоката на магнитните полюси. На магнитните компаси това е целта, състоят се от много чувствителни магнитни елементи, ориентиращи стрелката по магнитните полюси. Те обаче са вече доста остарели. Имат грешки, като всеки прибор, но те са предвидими и изчислими, което определя точността. Подобно е и при жирокомпасите, чиито стелки се ориентират за съвпадане с меридиана, което разбира се значи, че сочат точно Северен и Южен полюс. Грешкитер, съответно поправките са от друг тип, но отново се изчисляват и измерват...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Благодаря!Правилно сте ме разбрали.

Това, от гледна точка на магнитните полюси, които променят бавно положението си, е нормално. Относно прогнозите на учените - те не са достатъчно обективни, тъй като не взимат предвид промянат на съзнанието на хората и по точно това, че те вече обръщат внимание на околната среда. Не защото ни е грижа вече за Майката Земя, а защото виждаме, че предизвикваме собственото си унищожение. Така че, аз виждам светлина в тунела и единственото, което трябва да направим е да се замисляме!

Някъде бях чел в беседите на Учителя, че северният полюс символизира егоизма на мъжа или ума, а южния - егоизма на жената или сърцето.

Каква може да е тази връзка с полюсите и има ли някакво значение за промяната на съзнанието на хората по принцип не само към околната среда.Имате ли някаква идея. :hmmmmm:

:hypocrite: Мир и Любов

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:1eye: Всъщност дали глобалното затопляне е "лошо" нещо? B)

:dancing yes: Тъкмо ще понамалим разходите за "отопление"+ разни безсмислени "облекла"/парцалки...хората ще се научат да "плуват"+ да се адаптирааат бързо+ ще усъвършенстват разните си тела/обвивки+ще започнат ....да се "хранят" с прана и т.н. и т.н. и изобщо...ЖИВОТЪТ винаги ще е и Е...красив и изобилен и Бог над нази е Всемилостив! :hypocrite:

:thumbsup2: ЗЕМЯТА ни ще я БЪДЕ! ВИНАГИ ! :thumbsup2: и някои от нас ...на нея! Нали нищо не се губи! :harhar: само сменя "ползвателя" си...

:v: Виделината Винаги е била на Земята и ще бъде! :v:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

:v: Здравей!

Оптимистите са хора с храносмилателна и дихателна система работещи хармонично! За "непукането" - така е от тея съм дето изобщо не им пука!

Всеки с инструмента си в земния оркестър - има сериозни научни разработки и постижения , има все пак средства/ресурси за екологията на земята ...малко са в сравнение с парите за войната...но Виделината е била , тук е и ще бъде!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2::thumbsup2::thumbsup2:

Ми това с хлопането на дъската...си е баш така! Поздравления! А то значи :v:

Значи си ЖИВ, умнико :v: навремето когато още нямало доктор да пише смъртния акт и слагали човека в кофчега и го заковавали :huh: ми оказвало се , че някой само временно бил "утихнал" :1eye: и той човекът нали бил ЖИВ :thumbsup2: .почвал да хлопа хлопа хлопа по дъската...да се освободи напирал :thumbsup2:затуй не ги слагат веднага в земята , а и "гушнал китката" също е с променен смисъл в тази връзка.После с времето смисъла на израза "ХЛОПА МУ ДЪСКАТА се е "деформирал" до днешното :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В момента се изместват леко поясите.

Кои полиуси имаш в предвид. Четейки книгата "Пророчеството Орион", разказваща за апокалипсиса, който ни очаква през 2012 година, на няколко пъти ставаше дума за обръщане на полиусите, но не магнитните (те са се обръщали, обръщат се и ще продължават да се обръщат), а за географските такива. А това вече е доста опасно и сериозно... :(

Линк към коментар
Share on other sites

:)

natural,

Венцислав_ има предвид поясите.

Книгата за която пишеш, съм чувал че не е много надеждна относно подробностите, но иначе е интересна като насока (имам я, но още не съм я проучил докрай). <_<

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

... от гледна точка на магнитните полюси, които променят бавно положението си...

Благодаря ти, Лиубо. Моя грешка в цитирането...ето, сега вече става :)

Линк към коментар
Share on other sites

natural,

Моля, радвам се че има разбиране м/у участниците тук. :feel happy:

Дали Венци има предвид магнитните полюси... той може да каже най-добре, a аз мисля - да... :ph34r:

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Кои полиуси имаш в предвид. Четейки книгата "Пророчеството Орион", разказваща за апокалипсиса, който ни очаква през 2012 година, на няколко пъти ставаше дума за обръщане на полиусите, но не магнитните (те са се обръщали, обръщат се и ще продължават да се обръщат), а за географските такива. А това вече е доста опасно и сериозно...

Според "Пророчеството Орион" и магнитните и географските полюси ше се преобърнат, то май магнитен = географски полюс, или се лъжа? А самата книга е твърде интересна според мен. На www.bard.bg (не е реклама :D ) има още интересни книги по въпроса, като например тези на Морис Котерел за слънчевите петна, пророчествата на маите и т.н. Там по доста оригинален начин се обяснява глобалното затопляне- всичко зависи от 11,5 годишнич цикъл на слънчевите петна, теория, непозната на много голяма част от съвременните астрономи. Вероятно и човешката дейност, като например енергоемките производства, допринасят в някаква степен за затоплането, но личното ми мнение се припокрива с това на Котерел :thumbsup1: Всъщност не можем да избягаме от съдбата си...

Линк към коментар
Share on other sites

:D

Магнитнят полюс, Julian, е резултат от теченията на лавата и пр. във вътрешността на Земята, затова магнитнят полюс не винаги е = географския.

ОТ Морис Котерел също съм срещал интересни неща относно астрологията но не познавам много подробности. :lol::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Може и теченията да са резултат от магнитния полюс... Пък и те са предполагаеми... Глей ся: географските полюси знаете ли как се обръщат - като го реши човечеството, ама ако не го реши каквото и да стане ще си бъдат непоклатими...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

:1eye: Всъщност дали глобалното затопляне е "лошо" нещо?  B)

:dancing yes: Тъкмо ще понамалим разходите за "отопление"+ разни  безсмислени "облекла"/парцалки...хората ще се научат да "плуват"+ да се адаптирааат бързо+ ще усъвършенстват разните си тела/обвивки+ще започнат ....да се "хранят" с прана и т.н. и т.н. и изобщо...ЖИВОТЪТ  винаги  ще е и Е...красив и изобилен и Бог над нази е Всемилостив! :hypocrite:

:thumbsup2: ЗЕМЯТА ни ще я БЪДЕ! ВИНАГИ ! :thumbsup2: и някои от нас ...на нея! Нали нищо не се губи! :harhar: само сменя "ползвателя" си...

:v: Виделината Винаги е била на Земята и ще бъде! :v:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Звучи/изглежда/мирише Красивоо :harhar:

Кефкефкефкеф :) Мерси обратно.

Линк към коментар
Share on other sites

:D Изчетох поста си + усетих че мнението/отношението ми никак не се е изменило същичкото си е....неизменно дааа...нямам значи развитие по темата :P:1eye:

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

за вас нз,но на мен определено ми пука за глобалното затопляне,и смятам че вашия 'ъоптимизум'' по-скоро е непукизъм! това е нещо лошо! замислете се!ако го няма баланса в природата ,ако само един незначителен на пръв поглед животински вид изчезне,ще изчезне и друг и друг и друг,докато не се стигне до човешкият вид и изчезнем всички!моля ви,наистина,замислете се за баланса в природата за да живеем нормално!идея е да спрем ползването на дезодоранти,да се придвижваме с кракомобил(пеша),и дори да прозвучи като реклама,съветвам ви да гледате поредицата на national географиц-странни дни на планетата земя,която се излъчва по btv.помислете си!надявам се че сред вас има хора на които им пука,и които не смятат че ако просто си живеят живота и щракат с пръсти всичко ще се оправи!ако искате не обръщайте внимание,то си е за ваша сметка!но аз ви предлагам да направите всичко възможно за да помогнем на планетата да се излекува!само да не се окаже че филмът ядрото е показал какво ще стане след години!съветвам ви да гледате филма,да поразмишлявате над това което може да се случи,и какво може да се направи за да предотвратим катастрофата!за да има ,помислете какво можем да направим и с какво ще помогне то!благодаря Ви предварително!

Пишете на кирилица! Мнението е "преведено" на кирилица от екипа на Портала.

Редактирано от Ваня Златева
Линк към коментар
Share on other sites

:) замисляне ...който има гънки може и да му остане време, но няма ли сърце да усети..няма и да има и така нужните дела + дела + пак дела...Призивите са добро нещо , щото подсещат някои поотнесъл се в друга посока умник.

идея е да спрем ползването на дезодоранти
Не купувайте дезодорантите, в които се използват Фреоните( с пулверизатор) :sleeping: а който има нужда може да ползва само "сухите" + още една стратегическа народна рецепта - ЗАМЕСТИТЕЛ на дезодорантите изобщо :

Малко сода бикарбонат се втрива под леко  навлажнени мишници...пробвайте и изберете - по еФтино и по екологично!

А най - добрия вариант е да имаш вътрешно чисто тяло...тогава потенето е благоуханно :D

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...