Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как виждате светa около себе си?


Как виждате светът около себе си ?  

15 гласа

  1. 1. Как виждате светът около себе си ?

    • справедлив
      8
    • несправедлив
      0
    • справедлив и несправедлив
      5
    • по скоро справедлив
      2
    • по скоро несправедлив
      0


Recommended Posts

Интересно ми е да видя какво мислите ,какъв е светът през вашите очи ?

Само ,че без да исках сложих анкетата в тема Храни :).

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

Светът е странно нещо.Хубаво е да се научи човек първо да живее.Тагава ще го види в едно неповторимо многообразие без някакви крайности на емоциите.И дори в най-лошото или страшно нещо ще вижда и красота и добро.И ще се опитва да оползотвори всеки свой миг на тази земя.А може би след това следва друго....по-точно сигурна съм.Нека ,който е стигнал до там продължи...

Линк към коментар
Share on other sites

сега и мойто мнение ще споделя ,през моите очи в света има една абсолютна справедливост ,една съвършенна справедливост .

Линк към коментар
Share on other sites

Светът е справедлив и всеки получава това което си пожелае. Дори на под съзнателно или ментално ниво всеки получава това което иска. Не можеш да мислиш негативно и да очакваш да ти се случват хубави неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Светът около мене може да е както справедлив, така и несправедлив. Веднъж даден човек може да постъпи справедливо, друг път – не. Всичко е свобода на избора. Наистина, в своята цялост светът е справедлив; в своята същност е справедлив. Съществува една сила, която вечно възстановява нарушаваното от свободната воля на хората равновесие. Несправедливостта обаче съществува във света на формите и проявленията около нас, въпреки че е преходна и в този смисъл илюзорна.

Линк към коментар
Share on other sites

Справедливостта е преди всичко морална категория. Не виждам в този смисъл този свят да е справедлив.

Аз лично го виждам такъв, какъвто е - шарен. Светът, в който живея сега е просто света, в който живея и аз го приемам. Каквото мога да променя, ще променя - но започвам първо от себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно ми е да видя какво мислите ,какъв е светът през вашите очи ?

Само ,че без да исках сложих анкетата в тема Храни :) .

Аз виждам света такъв, какъвто всеки си е сътворил, своите мечти, мисли, така както си е съчетал ума, сърцето и волята.

Линк към коментар
Share on other sites

Светът е прекрасен.

Справедлив или не това всъщност няма никакво значение.

Светът е интересен.

"Да живееш в итересни времена"-китайско проклятие.

Под него живеем в момента-интересесно.

Когато черупката се разчупи и се погледне отвисоко на този свят няма как да не се удиви човек на всичко което му е дадено.

Наблюдавам с огромен интерес всичко случващо се , най- вече , защото сме във време в което започва големия "разговор" между Земята и Човека.

Виждам света около себе си от позицията на наблюдател и все по- малка като участник.

Линк към коментар
Share on other sites

Светът си е такъв какъвто е.Просто отношението ни към него е различно,а то зависи от това как приемаме ситуацията в която сме попаднали в даден момент.Ако тази ситуация ни носи добро(според нашите си понятия за добро!) светът става добър,справедлив и т.н.Ако страдаме светът става лош и несправедлив.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...