Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За просията


pencil

Recommended Posts

Аз също подминавам просяците, защото вече е доказано, че са институция.

Сблъсквайки се обаче с проблема от една друга страна, ми стана ясно, че институцията "просия" съществува, защото има какво да я захранва и тя си има своята основна роля в живота на някои хора.

До скоро нямах представа, не се бях замисляла, а и не е стояло като проблем пред мен, какво се случва с децата с умствена изостаналост от домовете за сираци, когато навършат 18 години и трябва да излязат от дома. Държавата ги отглежда до 18 години, след това отваря вратите на дома и тези хора, които никога не са виждали нищо извън тази институция, застават в една напълно непозната зона.

Алтернативата пред тях е да умрат от глад, от студ или от болест след известно време. Другият вариант е институцията " просия" или "проституция" да ги приюти. Тъжно нали?

Това за пореден път ми показа, че празно няма в този живот.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Отговори 28
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Розалина :

В таз годишния филм,който спечели Оскарите-"Беднякът милионер",индустрията на просията в Индия беше много добре показана.Мисля,че в България положението не е по-различно.

Преди малко го гледах ! Хубав филм ! Мислех, че ще е по - скучен.:)

Линк към коментар
Share on other sites

http://vbox7.com/play:ff5a79ac%5B"]Опасна е просията! Да се внимава на кого и какво се дава, че стотинката хвърлена в шапката на просяка може и да топъл жест, но ако е дадена от сърце за сърцето на просяка, и грях е, ако стотинката е дадена на системата, ' щото системата работи безмислостно. Циганетата, които всяка сутрин пресрещат колите на Горнобански път. Не е тяхното борба за оцеляване - лична и неприкосновенна. Не просят, работят изпълнявайки служебните си задължения. И само обществената непримиримост може да реши проблема. Не като даде стотинка на просещия, а като откаже да се възползва от гузната си съвест. Помощта ще се изрази в нежеланието и борбата срещу просешката мафия. Нейната двигателна сила са нашите съжаления. Тя работи благодарение на нас. Ние сме анонимни съучастници, които съдействат на системата. Ние можем да поискаме от държавата сметка. Защо държавата принуждава гражданите да съдействат на просешката мафия. Ние ще продължим да помагаме на децата в немилост, но помощта ще се изрази не в паричното рушветчийство, а с дрехи, храна, а и най - важното - емоционална подкрепа! Всеки в знак на съпричастност може да даде пари на " босите крака ", но малко са онези, които ще окажат емоционална подкрепа. Именно помощта на онези с ярката подкрепа и желанието да помогнат на просяците ще бъде стил за подръжание, стил, който ще повлече след себе си една огромна вълна на осъзнаване и истинска помощ.
Линк към коментар
Share on other sites

Тази сутрин във входа ни за пръв път се появиха мургави просяци.

Как са влезли, не знам, но не отворих вратата когато звъннаха...

Не мисля, че трябва да се дава каквото и да било на хора, които просят по този начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...