Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Жестокостта към животните е престъпление!


aviana

Recommended Posts

Жестокостта към животните е престъпление !МОЛЯ, ПОДКРЕПЕТЕ ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯТА.

https://www.secureconnect.at/chetiri-lapi.o...90205/index.php

Всеки ден в България по особено жесток начин умишлено са убивани или осакатявани десетки животни. Според българското законодателство това не се счита за престъпление, макар отдавна да е доказана връзката между насилието върху животни и домашното насилие.

Фондация ЧЕТИРИ ЛАПИ настоява особената жестокост към животните да бъде класифицирана като престъпление в Наказателния кодекс на Република България.

ЧЕТИРИ ЛАПИ ще използва петицията при преговори с политици.

Линк към коментар
Share on other sites

Жестокостта към животните е престъпление !МОЛЯ, ПОДКРЕПЕТЕ ОНЛАЙН ПЕТИЦИЯТА.

https://www.secureconnect.at/chetiri-lapi.o...90205/index.php

Всеки ден в България по особено жесток начин умишлено са убивани или осакатявани десетки животни. Според българското законодателство това не се счита за престъпление, макар отдавна да е доказана връзката между насилието върху животни и домашното насилие.

Фондация ЧЕТИРИ ЛАПИ настоява особената жестокост към животните да бъде класифицирана като престъпление в Наказателния кодекс на Република България.

ЧЕТИРИ ЛАПИ ще използва петицията при преговори с политици.

Линка не се зарежда.

А за осакатяването ... не ми се говори вече. Живеем в ужасна държава. Малко от тях са спасявани, спасени - така, на парче, както се случва и със старите и самотни хора, умиращи в нищета и мизерия, с децата в домовете ...

Петиции не помагат, а промяна в мисленето. Няма да е скоро.

Затова, каквото мога - спасявам, каквото не мога - оплаквам. И продължавам :(

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям. От психолози съм чувал че е доказано, че по принцип хората използвали насилие към други хора, първо го правят несъзнателно към животните. Така че това би било крачка към повече мир в България.

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип в Америка има зоо полиция(не само там).

Подават се сигнали за лоша грижа или насилие към животни.

Животните се отнемат от некоректият стопанин и се закарват във ветеринарна клиника, там се грижат за тях, после ги водят в приют и им се намират домове.

Към хората, които са постъпили жестоко към животните се водят дела и се наказват. В България даже не се смята за престъпление, насилието над животни.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих подкрепил петиция в която освен посоченото, се настоява стопаните на животни да носят отговорност за действията им, все едно те са ги извършили. За безстопанствените животни в населените места и в радиус от 2 км. около тях отговорността да се поема от съответните общини. И да има солени обезщетения: за нахапване и други наранявания минимума да е поне 5 000 лева, а при смъртен случай 500 хил. Петиция в която се защитават едностранно само правата на животните няма да подпиша.

Линк към коментар
Share on other sites

Е още не сме достигнали този етап. В тази петиция се цели просто, насилието над животните да бъде незаконно, както е за насилието спрямо хора.

Странно, че започна така да се обсъжда, мислих, че е ясно. В смисъл, просто е: уважаваш природата, уважаваш животните, уважаваш човешкият живот и за грубите си действия, носиш последствия.(от закона, а закон за животните няма)

Казах каквото искам, предоставих информацията, това е кауза, за които вие сами ще решите дали да подкрепите. Дали насилието над животните, да стане наказуемо от закона.

Линк към коментар
Share on other sites

Е да де, ама така се получава, че ако аз извърша насилие над някое животно ще нося отговорност, а ако някое животно ме нападне на улицата, никой не носи отговорност.

Малко извън темата, но ми е неприятно и от това, че се използват манипулативни методи за агитиране (имам предвид снимката). Иначе подкрепям инициативата за промени в закона , но считам че е половинчата и не защитава еднакво двете страни.

Линк към коментар
Share on other sites

Пуснах линк в една от темите в сайта на Христо Ватев. Няма да е лошо да се пусне по скайп и на имейл всеки на приятелите си. Дано имате успех. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Наистина това, което се случва с животните в България е повече от жестоко и нехуманно.Няма значение дали става въпрос за домашни любимци като кучета или котки, които зверски се матретират по улиците, или за диви животни, които се острелват законно и браконерски из планините и горите на страната ни. Да не говорим за кланиците, които са легални фабрики за убийства.

Дано инициативата има успех, така че да се възприеме едно добро законодателство в посока спиране на терора върху животните.

Поздрави: Bethedi

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих подкрепил петиция в която освен посоченото, се настоява стопаните на животни да носят отговорност за действията им, все едно те са ги извършили.

За безстопанствените животни в населените места и в радиус от 2 км. около тях отговорността да се поема от съответните общини.

И да има солени обезщетения: за нахапване и други наранявания минимума да е поне 5 000 лева, а при смъртен случай 500 хил.

Петиция в която се защитават едностранно само правата на животните няма да подпиша.

:thumbsup::thumbsup::thumbsup: И аз съм за баланса!!!

Ето реален случай с мен и детето ми:

Мрачен ден, ние сме на разходка в парка. Детето ми е на 1г. 10 месеца.

Минаваме покрай едно старо стрелбище, което се намира до детски пясъчник. Детето е на 2-3 метра от мен и си яде сандвич.

И изведнъж към него се спуска голямо куче (смес между овчарка и дог може би).

И пред втрещените ми очи му налапва цялата длан.

Детето пищи, аз се спуснах, кучето избяга.

За щастие само му взе сандвича, нямаше кръв.

НО после детето бълнува, бе го страх от кучета, само като чуе лай се криеше при мен.

Започна да заеква.

Отне ми година да го усокоя и да преодолее травмата.

При все, че сме съзнателни и будни хора (или поне се страем).

От тогава като мина оттам все виждам кучето и лелята от стрелбището, която си го храни.

Да, за другите тя е добра самарянка. :hmmmmm:

Ала онзи ден не си бе нахранила песовете. ( два такива са)

И аз все и напомняХ, че някой ден, ако не си ги занесе в къщи.... ще ги намери.. не живи.

Не искам и друго дете така да пострада... заради нейните добри грижи...

Е, сега ме освиркайте...

но само след като ми кажете как бихте реагирали вие, ако това стане с вашето дете

И как се е чувствало детето ми, виждайки как едно куче, почти по-високо от него го напада.

И какво ли сънуваше милото детенце толкова седмици, че все с плач се будеше..

Е, сега вече може да ме нападате .... и вие......

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих подкрепил петиция в която освен посоченото, се настоява стопаните на животни да носят отговорност за действията им, все едно те са ги извършили.

За безстопанствените животни в населените места и в радиус от 2 км. около тях отговорността да се поема от съответните общини.

И да има солени обезщетения: за нахапване и други наранявания минимума да е поне 5 000 лева, а при смъртен случай 500 хил.

Петиция в която се защитават едностранно само правата на животните няма да подпиша.

:thumbsup::thumbsup::thumbsup: И аз съм за баланса!!!

Ето реален случай с мен и детето ми:

Мрачен ден, ние сме на разходка в парка. Детето ми е на 1г. 10 месеца.

Минаваме покрай едно старо стрелбище, което се намира до детски пясъчник. Детето е на 2-3 метра от мен и си яде сандвич.

И изведнъж към него се спуска голямо куче (смес между овчарка и дог може би).

И пред втрещените ми очи му налапва цялата длан.

Детето пищи, аз се спуснах, кучето избяга.

За щастие само му взе сандвича, нямаше кръв.

НО после детето бълнува, бе го страх от кучета, само като чуе лай се криеше при мен.

Започна да заеква.

Отне ми година да го усокоя и да преодолее травмата.

При все, че сме съзнателни и будни хора (или поне се страем).

От тогава като мина оттам все виждам кучето и лелята от стрелбището, която си го храни.

Да, за другите тя е добра самарянка. :hmmmmm:

Ала онзи ден не си бе нахранила песовете. ( два такива са)

И аз все и напомняХ, че някой ден, ако не си ги занесе в къщи.... ще ги намери.. не живи.

Не искам и друго дете така да пострада... заради нейните добри грижи...

Е, сега ме освиркайте...

но само след като ми кажете как бихте реагирали вие, ако това стане с вашето дете

И как се е чувствало детето ми, виждайки как едно куче, почти по-високо от него го напада.

И какво ли сънуваше милото детенце толкова седмици, че все с плач се будеше..

Е, сега вече може да ме нападате .... и вие......

Спокойно Вики, няма да те освиркаме!!! :)

Всеки родител спонтанно би реагирал така. Ако се приеме някакво нормално законодателство, което да задължава и санкционира общините, ако не са прибрали в прюити скитащите кучета, плюс регламентиране на хуманно отношение към животните, проблемите могат да се изчистят до голяма степен. Освен това да не забравяме, че животните реагират първосигнално, и често в тях е събрана доста злоба, породена от жестокото отношение на гамени и други недобросъвестни граждани.

Човек попива определени енергии /положителни и отрицателни/ от животните, но и животните попиват много от негативизма на хората. В много случаи /и това е описано в разкази на учениците от Школата/ в някое животно се проявяват заминали и други пакостни "духове", които като го използват за посредник, могат да навредят на околните.

Има и болни от бяс животни, които трябва да получат специализирана помощ.

Във всеки случай, мисля, че отдавна е назрял момента да се регламентира отношението на българина към животните и животинския свят.

Приятна вечер: Bethedi

Линк към коментар
Share on other sites

Днес се разрових в сайтовете свързани със защита на животните и такива форуми, в които всички, които искат могат да помогнат на животинче в беда - да изпратят дарение (да, не само хората се нуждаят от лечение), могат да осиновят котенце или кученце, могат да помогнат като временно предоставят убежище на животно. Има някои ужасяващи истории, с жестокости.  И хора, които се опитват да спасяват и помогнат. Колкото повече хора си отворят сърцата толкова по-добре. :feel happy:

Не знам дали мога да копирам връзки към тези сайтове, ако има проблем, модераторите могат да ги изтрият:

http://www.bezdom.info/- има обяви за подаряване на животни и форум.

http://forum.dog.bg/-f55.html 

http://www.catfriends-bg.org/- Приятели на котката 

:3d_053:

п.с. Линкът с петицията се зарежда :)

Редактирано от Vespertine
Линк към коментар
Share on other sites

Моят немалък опит ме е научил, че петиции в България не вършат работа, особено пък що се отнася до животни.

За съжаление трябва да мине време, времето ще отмие злобата на бедността и на криворазбраната парадигма за грижата към старците и към децата - вечно простивоспоставяни едни на други, особено спрямо животните. Това не е ли жалък спектакъл на още по-жалкото ни общество?!

Всеки има място под Слънцето, но не всеки може да оцелее - просто на това ниво сме, тук.

Аз съм убедена, че много неща ще се променят, но всичко започва с личната отговорност и инициатива.. Т. е. какво направих аз една душа да страда по-малко. Мен лично никога не са интересували подобни говорилни, има и изключения ... Всеки да помогне, постепенно ще помагат и други хора и така, докато това обичайно нещо - грижата за животни стане част от една социална държава.

Докато няма държава, такава, има добри хора.

Тази тема странно и синхронично кореспондира с други две теми, актуални теми в сайта - Млади да гледат стари и съвсем топлата идея да се подпомагат изпадналите в самота или нищета братя и сестри от Бялото Братство. Аз лично направих паралел.

Не е случайно, нали. Все пак доброто си пробива път. На това се надявам :)

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

То хубаво сте се сетили но в тая бедничка държава надали ще намерите подкрепа. Аз самата обичам много животните за момента си имам 2 кучета, 3 котки, питон, тарантулки и скорпиони, обаче не очаквайте подкрепа от ши*****а ни държавица!!! На мен веднъж ми хрумна нелепата идея да съобщя в "Зелени балкани" че гледат животни в супер мръсно и не хигиенично помещение и познайте какъв беше резултата!?! Не се сещате... Ами ще ви кажа, набъбнала сметка за телефон няколко дена по ред и никакъв краен положителен ефект!

Линк към коментар
Share on other sites

Държавата - това сме ние.

Докато ние сме такива, каквито сме, или просто отсъстваме, макар че сме си тук, а някои си мислят, че хитруват, като прилагат тактиката "за малко съм и не съм от тука" и никак не им хрумва, че нещата пак върху тях рефлектират - все така ще си бъде. И с животните, и с хората - няма значение млади или стари.

Линк към коментар
Share on other sites

Може би не е случайно и това, че 2010 е обявена от Европейския съюз за "Европейска година на борбата с бедността и социалното изключване"... така, че е хубаво още в началото на годината да се развият някои нови идеи :)  Така ще могат да се съберат повече хора и ще има повече гласност, а доброто бавно, но сигурно би успяло да си пробие пътя... :rolleyes:

"Бедността не е ограничена само до развиващите се страни, европейските общества също са засегнати от нея. Тя е сложен проблем и не позволява на хората да водят начина на живот, който повечето от нас считат за даденост. Причините за нея са най-различни - лошо образование, алкохолна или наркотична зависимост или трудно детство с ограничен достъп до културни, социални и материални ресурси."  Ако показваме на децата хубави примери за разбирателство, добрина към животните и хората, въпреки всички трудности и пречки, бихме имали по-голяма гаранция за повече добри хора в бъдеще!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Все повече не мога да проумея какво става с този свят. Хората напълно се изродиха. mad.gif Тази сутрин напълно ме потресе една новина от форума на дог.бг. По-добре вижте сами: http://forum.dog.bg/-t31413.html (ако можете да издържите да видите всичко). Не мога да разбера какви са тия "хора", способни на такова деяние!!! Че те са опасни и за хората, щом могат да причинят такова нещо на малки животинки! mad.gif Май ще е по-добре краят на света да дойде по-скоро! Все повече се отчайвам, че този свят ще се оправи.

Линк към коментар
Share on other sites

Както и повечето от пишещите във форума, и аз съм твърде чувствителен към отношението към животните. Напоследък лошото отношение към животните ме ранява повече от това към хората. Преди време такава позиция ми се виждаше странна. Работех за една англичанка в скалистите планини, жена с доста милиони, която беше дарила и продължаваше да дарява огромна част от тях за спасяването на птиците, боровете и въобще животинския свят. Струваше ми се странно. птиците там измират поради киселинните дъждове, идващи от "любимия" на канада съсед, щатите. канадците между другото масово ненавиждат американците. Нямат много общо в характерите си като цяло, макар че имат общи вериги супемаркети, автобусни линии и език... Щатците вземат водата, нефта, енергията, учените и въобще каквото си поискат от канадците и всеки канадец знае, че ако това не се позволява, канадските провинции бързичко ще станат американски щати... Но, отклонявам се. Тази жена даряваше огромна част от парите си за природата. не беше никак идеална като човек - блади проклета английска лейди беше с много опърничав нрав. Но при вида на убито или наранено животно се разплакваше като дете. Тогава четях агни йога, "живата етика' - лейди Елена Рьорих твърдеше, че животните дори не бива да се гледат като домашни любимци, че хората са приоритет, поддържаше едно много студено отношение към по-малките, но много по-чисти и свързани с цялото наши братя. И аз го бях попил. Работодателката ми, въпреки всичките си милиони, всеки ден работеше на няколко полета, всяко по доста акри - органик агрикалчър, разбира се. Аз заедно с нея вадех цвекло, моркови, картофи, покривах посевите със специални огромни с декари платнища, за да не измръзват и т.н. и т.н. Никой българин, който не е живял в такава област от глобуса, си няма идея какво е богат див живот. Над нас летяха белоглави и скалисти орли - на няколко само метра над главите ни. Имаше и едни подобни на орли рибояди, много големи птици. Ежечасно пред очите ни минаваха стада сърни и сръндаци, единични или по няколко големи елени и лосове. Муфлоните и дивите кози пък са наброй колкото са тук врабчетата. Има няколко вида мечки, които са в изобилие - гризли, кафяви, черни. На север има и бели, но аз бях на юг. За двете си години в този район съм се разминавал буквално на метри с черни мечки - те са по-малки, не повече от триста четириститин килограма, за разлика от по-големите кафяви и гризли. Самите мечки просто проръмжаваха и заобикаляха - знаеха що за проклето животно е човекът... Сега споделям визията на тогавашната си работодателка. С годините започвам да осъзнавам онази по-дълбока връзка с цялото, с вселената, която всяко животинче има естествено. И тя не зависи от логиката, която те също имат, но само в по-малка степен. Логиката, ако завземе сърцето, дори блокира тази връзка. Това е и причината за масовото бездушие на човечеството сега - че издига логиката в култ, вместо да я ползва единствено като инструмент. Оттам тръгва цялото отдалечаване от вътрешната ни природа и закачане единствено за базисните ни нагони. и се превръщаме в чудовища - в снабдени с интелект зверове. С интелект, но лишени от душената връзка с цялостта, която всяко животинче има! оттам и цялото ни подивяване, което наблюдавам. технологиите са нещо чудесно, те са неутрални инструменти. В никакъв случай обаче не са показател за човещина и напредък. Просто са плод на бинарната логика, нищо повече. Човещината обаче е далеч над тази логика - и ако се загуби връзката с нея, остава единствено студения механичен егоистичен ум и нагоните. нагоните за оцеляване на всяка цена, за безогледно постигане на ниски егоистични цели, за агресия и грубо сурово несублимирано удоволствие. Та - всичко тръгва от психиката ни!

като сравня б-я и скалистите планини по природа - българия е една пустиня. разбира се, не е , но на фона на тамошното изобилие, това сравнение ми изниква. А пустинята ни идва от българщината ни. Къде са ни животните, стадата ни с елени и диви свине, ятата орли и хилядите мечки? Убити са, изядени са! подобно е положението във всички държави от третия и четвъртия свят. А това е ... диаболично. Понякога си мечтая тази планета да олекне от всичкия си този безполезен 8 000 000 000 - ов товар. И хиляда човеци стигат, стига да са свързани с пулса на вселената. Сега, психичната, а оттам и икономическа и социална атмосфера и системи на планетата ни просто "ухаят" на сяра, метафорично казано!

наистина по отношение на животните, тези по-съзнателни от много от нас същества, положението в такива държавички като нашата е тежко. разчитат единствено на хората с добро сърце! такива слава богу има достатъчно. Им и от другите - има ги извергите ловци например. Едва ли държавата ще направи нещо обаче. Тя науката и изкуството игнорира, че какво да си говорим... Та, оставаме ние. Радвам се, че има организации, като "четири лапи". Аз засега просто лично се намесвам като видя насилие към животно - това мога засега, за това ми стигат силите и времето.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че в България все още има хора като тези във форума "Без дом" на дог.бг. Просто тези хора там са спасили много животинки от смърт и от болести и то съвсем доброволно, без да са членове на някаква организация. Много животинки намериха дом и то в други европейски страни като Белгия, Холандия и Швейцария и там хората доста се "чудили" какви са тия българи, които се отнасят по такъв чудовищен начин с животните.

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...