Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Житен Режим 2010


Розалина

Recommended Posts

  • Отговори 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Пуснете си музика от песните на Учителя. .. И в тази атмосфера,съдадена специално за вас и специално за случая си изяжте порцията

Наистина се получава погрешно впечатление, че е само диета. Затова и аз ще потвърдя за духовнитв практики - просто хората не бият тъпан за нещо толкова лично и по собствен избор.

При мен специално без тях би било невъзможно да издържа на режима - по принцип не правя диети, наложени от някаква мода, списание, приятели или нещо друго.

Сложих цитата горе, защото той ми даде отговор на ужасните ситуации, в които попадам по време на целия режим - все в разни спорове, борби за надмощие , манипулиране ... в доста от случаите съм си дъвкала житцето далеч от идеалните условия ( вкл. на работа в почивките, заобиклена от различни разговори).

Е, успявах някак да си създам свой мисловен остров от слънчева тишина.

Това ще да е било - да ми се покаже, че мога.

Благодаря от сърце на всички вас и на всички в моя живот!

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

И около мен имаше ескалация на лошотията на хора,което пък ме принуди да се вгледам в нея,както ris 78.Ако някой има догадки какво значи това,да каже.Всяка идея е важна,особено когато наблюдателят е непредубеден.

Линк към коментар
Share on other sites

И около мен имаше ескалация на лошотията на хора,което пък ме принуди да се вгледам в нея,както ris 78.Ако някой има догадки какво значи това,да каже.Всяка идея е важна,особено когато наблюдателят е непредубеден.

Според мен, изпитание. Например, може да се чувстваш спокоен и уравновесен, да изпитваш любов към обкръжаващите, когато няма конфликт между вас, но за да си постигнал истинско спокойствие и равновесие, за да можеш да твърдиш, че обичаш истински, ти трябва да можеш да имаш тези състояния независимо от външните обстоятелства.

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля че това е доста тънък ефект и има връзка с кармата на човека.

Когато се изчистват астралното и етерното тяло, човк става привлекателен

за хора които

- имат тенденции към духовност,

- обичат да се хранят астрално, това не е вампиризъм. Просто когато човек изпитва

страдание(състрадание) те хапват от астралните тъмни парчета които падат от пречистващия се човек

Добре за всички. Те получават нова енергия и стимул. Духовните хора - пречистване, което много трудно

може да стане по друг начин. Много от пречещата на развитието карма е отнесена също.

Всичко това работи най добре и без проблеми когато вътрешно се казват молитви и окултни формули.

Линк към коментар
Share on other sites

Малко споделен опит от тази година.

Тази година за мен режимът мина особено леко и приятно. Май най-хубавият ми досега.

Почти не ми се е дояждало, с изключение на няколко пъти...

Изкарах само на жито и даже дневната доза ми идваше доста вповече. Като се замисля, май повече от половин килограм не съм употребил за целия режим. Просто организма ми не искаше повече.... Пих обаче много гореща вода с лимон и мед. На шестия ден някъде обаче изведнъж спря да ми се яде мед и пих главно гореща вода с лимон. Мед добавях само към житото и то по малко.

Чувствах се много добре през по-голямата част от времето. Свалих доста килограми. Чувствам се леко, все едно съм свалил една раница багаж от гърба си... Кръвното, което го измерих завишено (периодично имам проблеми с него) преди режима се подобри значително и сега е ок. Някои стари болежки и травми, сега са значително по-добре. Дойдоха ми много нови и свежи идеи относно различни житейски ситуации или творчески задачи, които имам.

Тук споделих за някои съпътстващи практики от тази година.

Тук споменах за някои сънища.

Тук за някои дребни лечебни кризи

Да видим сега как ще е захранването :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали сте добре или сте се вманаятчили, но този житен режим ви е испил мозъка. Сайта трябва да бъде винаги отворен, не зависимо какво става по света. То ва е безобразие от страна на - Бялото земно братство. Научете се най-после, че не сте само вие на този свят.

Редактирано от ahey
Линк към коментар
Share on other sites

ahey, казвай с какво можеш да помогнеш, за да стане по-бързо заглавната страница на сайта и да не се налага да измисляме подобни послания.

Колко време разполагаш да отделяш всеки ден за работа и в коя област?

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали сте добре или сте се вманаятчили, но този житен режим ви е испил мозъка. Сайта трябва да бъде винаги отворен, не зависимо какво става по света. То ва е безобразие от страна на - Бялото земно братство. Научете се най-после, че не сте само вие на този свят.

A ти, ahey, не чувстваш ли необходимост да поправиш правописа си?

Житният режим е част от живота на сайта. Приеми го ТИ с отворени обятия ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Е, моят интерес отдавна е "предизвикан" ;-) Иначе за темичка не знам. Нещата май стават с правене повече отколкото с говорене, но лошо няма да се споделя при нужда.

Линк към коментар
Share on other sites

... жито ... дневната доза ми идваше доста вповече. Като се замисля, май повече от половин килограм не съм употребил за целия режим.

... спря да ми се яде мед.

Като че ли за тези особености прочетох от няколко души, при мен също беше така. Интересно, дали има нещо общо със самата година?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели.Поздравявам всички,с които заедно направихме нещо малко за себе си ,тая година.Аз свърших малко по-рано ,защото започнах на 1.02. и пазих тишина до вчера.:thumbsup2:

На гледащите от страни ,не знам защо гневно:3d_077:,искам да кажа,че могат да опитат и те.Няма да се повредят.Проверено е.Всички сме имали първи път.Е,още сме тук и сме цели.:3d_097:

По въпроса за екскалацията на лошотията,мисля,че може да е в резултат и на нещо друго.

Тази екскалация си върви на бързи обороти от известно време и според мен е свързана с карма на едно доста по-голямо цяло,от отделен човек.Житния режим изостря чувствителността,сетивността.Така че,Мария,може просто да е успяла да го регистрира за пръв път в следствие на повишената си сетивност,а не,че непременно е свързано с нея.Моето мнение разбира се,е само още една гледна точка.

Моля да ме извините за правописа,но записах мнението си без проверка.Поздрави.:3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам, ако има желаещи, да си направим такава темичка " 3 дни житен режим месечно " и да се поддържаме взаимно, за да не забравяме. Също така може да споделяме ефекта и разните ситуации при всеки един.

Късметче,присъединявам се.Още повече,че миналата година го направих точно по този начин до ноември.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Виж тази тема: Кога може да се прави житен режим? По кое време на годината?

Виж и последните две мнения в темата...

Линк към коментар
Share on other sites

И около мен имаше ескалация на лошотията на хора,което пък ме принуди да се вгледам в нея,както ris 78.Ако някой има догадки какво значи това,да каже.Всяка идея е важна,особено когато наблюдателят е непредубеден.

Според мен, изпитание. Например, може да се чувстваш спокоен и уравновесен, да изпитваш любов към обкръжаващите, когато няма конфликт между вас, но за да си постигнал истинско спокойствие и равновесие, за да можеш да твърдиш, че обичаш истински, ти трябва да можеш да имаш тези състояния независимо от външните обстоятелства.

Мисля че това е доста тънък ефект и има връзка с кармата на човека.

Когато се изчистват астралното и етерното тяло, човк става привлекателен

за хора които

- имат тенденции към духовност,

- обичат да се хранят астрално, това не е вампиризъм. Просто когато човек изпитва

страдание(състрадание) те хапват от астралните тъмни парчета които падат от пречистващия се човек

Добре за всички. Те получават нова енергия и стимул. Духовните хора - пречистване, което много трудно

може да стане по друг начин. Много от пречещата на развитието карма е отнесена също.

Всичко това работи най добре и без проблеми когато вътрешно се казват молитви и окултни формули.

ПРИЯТЕЛИ,много съм ви благодарна за отзива на моя пост.Много ми помогнахте.

С няколко думи и без да навлизам в подробности ще кажа как.

Ситуацията се оформи изцяло в събота.Аз вече бях чела постовете ви и ги осмислях,приложени към случките.

Аз съм в "главна роля",а останалите персонажи се сменяха в годините,но ситуациите просто бяха идентични.

Няма съмнение,че това е кармично изпитание,в него са сплетени много нишки в един огромен възел,

който чака да бъде разсечен.Осъзнах нещата в целия им мащаб,но още по-важно е ,че този път имам идея как да се справя.

Пожелайте ми успех на" поправителната сесия"и ако се сетите,кажете мъничка молитва за мен.

Желая ви светлина по пътя!!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Колко съм невежа, време е да направя нещо по въпроса. Нали не е късно да направя житния режим сега ?

Никога до сега не съм го правила...

Линк към коментар
Share on other sites

Мария-София, благодаря ти за споделеното! Желая ти успех :)

Колко съм невежа, време е да направя нещо по въпроса. Нали не е късно да направя житния режим сега ?

Никога до сега не съм го правила...

Elfidka, и аз бях невежа първия път... И след всеки следващ път, който го правя режима, все повече разбирам колко малко знам и колко много аспекти има житния режим... както и колко много нива на въздействие има.

Виж и тази тема

Мисля,че можеш и след мартенското пулнолуние да го направиш, т.е. на 3-ти март.

Успех!:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Миналата година направих три поредни месеца житения режим , при което ослабнах с около 12-14 кг. При което се чувствах много добре . тази година мисля пак да започна от 28.02.2010 г. какво ще стане ако вместо 10 дни подулжа 15 - 20 ?

Редактирано от v_savov67
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет и от мен :thumbsup1:

От приятел, научих за житния режим.Бяхме решили да го направим на 14 .02, както и го стори моя приятел,но аз се пообърках в морето от информация и пропуснах.Но сега съм готова за утре.Има ли и други, които ще започнат житния режим утре?

Да, и аз започвам днес ! :rolleyes: :rolleyes::dancing yes:

И аз започнах днес

Здравей, mekota :thumbsup:

Здравей, НелиТ :thumbsup:

Как се чувствате?

Вчера ме болеше малко глава, но днес преливам от енергия.Дори ходих да поплувам.Малко и поизнервена бях вчера, но днес съм толкова спокойна.

Надявам се така да е до края на режима.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и аз от вчера съм на режим. Много ме боля главата. Но днес съм добре. Малко и в градината почистих.

Дано утре да съм още по-добре!

Не ми се яде житото, но хапвам по малко.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет на тези,които правят мартенски режим.Аз го започнах от вчера 4-ти.

Имах адско главоболие и желание за сън.Днес вече съм добре.

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и на теб Мария-София!

Вече трети ден, чувствам се страхотно,пълна с енергия.Само ми е леко студено, но незнам дали се дължи на режима или на променливото време.

Със какво жито започнахте вие?Аз започнах с грухано, но още на втория ден го смених и вкуса на негруханото по ми допадна.

Редактирано от Бронте
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...