Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хомеопатията и гинекологичните проблеми


Донка

Recommended Posts

Каква е територията на хомеопатията при гинекологичните проблеми? Могат ли да се повлияят кисти, сраствания и други подобни проблеми? А каква е помощта при проблемна менопауза?

Линк към коментар
Share on other sites

Територията на хомеопатията и тук е доста обширна, дълбока и сполучлива.

От лекуване на ПМС, миоми, кисти, възпаления на яйчниците, профилактика,предотвратяване на ракови заболявания, до профилактика и лечение на депресия и други съпътстващи менопаузата състояния.

Единствено без сраствания и друга необратима физическа патология.

Донка, от теб и други четящи тази тема, очаквам по-конкретни въпроси (може и на лични) :)

Линк към коментар
Share on other sites

Преди 7-8 години ми се появи киста на яйчника, която излекувах с хомеопатични лекарства. Преди много повече години съм оперирана при спукване на киста и през годините се е случвало пак да се образуват, но след употребата на хомеопатичните не съм имала този проблем. Но мисля, че е необходимо да се знае точно вида на кистата, както и големината й, за да се изберат най-подходящите хомеопатични лекарства, както и схема за пиенето им.

Линк към коментар
Share on other sites

Моника13 да, така е, не само лекува, но и предотвратява рецидиви, защото хомеопатията действа на дълбоко ниво и се опитва да излекува причината за поликистозата и други гинекологични заболявания, а не следствието - симптомите.

Предписването на подходящото хомеопатично лекарство, за разлика от другите лечебни методи, не става според медицинска диагноза, а според сбора от индивидуалните за всеки отделен човек особености плюс физическото нарушение. Така например, дори при близнаци с поставена една и съща медицинска диагноза, хомеопата може да изпише две различни хомеопатични л-ва. И това става след обстойно т.н. хомеопатично интервю и последвал анализ, като първия път това трае около 2 часа.

Редактирано от Alexandar
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

  Излекувани полипи и раничка на шийката на матката.

 

 Kokonut: Оххх много съм щастлива :)

Редактирано от Alexander
неработещ линк след обновяване на сайта.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

здтавеите аз за сажаление сам в ит и не знам как мога да направя такова интрвю с хомеопат,уплашена сам и обаркана ,молиа ви помогнете ми по някакав начин.На 50 год сам от около 10 месе.имх леко кьрвене преди 20 дни ми спря кьрвенето и ас си помислих че всичко е наред /защото лекаря ми каза че е менопауза и трябва да взема хормонални,аз не ги взех/.След този перод от20-23дни започнх да се чувствувам не добре -подувам се ,тежест в корема краста .И в сабота си открих голиам полип които се показа от благалището.Ходих на генеколог -полип на цервикалниа канал. иска да го махнат и изпратят за изследване.не искам да се лекувам с химия моля да ми помогнете да избера хомеопатичното лекарство.БЛАГОДАРЯ.

Линк към коментар
Share on other sites

здтавеите аз за сажаление сам в ит и не знам как мога да направя такова интрвю с хомеопат,уплашена сам и обаркана ,молиа ви помогнете ми по някакав начин.На 50 год сам от около 10 месе.имх леко кьрвене преди 20 дни ми спря кьрвенето и ас си помислих че всичко е наред /защото лекаря ми каза че е менопауза и трябва да взема хормонални,аз не ги взех/.След този перод от20-23дни започнх да се чувствувам не добре -подувам се ,тежест в корема краста .И в сабота си открих голиам полип които се показа от благалището.Ходих на генеколог -полип на цервикалниа канал. иска да го махнат и изпратят за изследване.не искам да се лекувам с химия моля да ми помогнете да избера хомеопатичното лекарство.БЛАГОДАРЯ.

И аз не знам, Вие си преценете какво да правите, но след операция и отстраняване на полипа е възможен рецидив.

Ако решите да прескочите до София, може да Ви се помогне. Има евтини аеролинии, например Wizzаir.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

Единствено без сраствания и друга необратима физическа патология.

При прием на хомеопатично лекарство преди години ми изчезна срастване на левия яйчник с 25год. давност.

Гинеколожката ми беше много очудена...,както и аз донякъде....,защото не съм вземала

лекарството с тази цел.

Но това е част от хомеопатията....:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Едно въпросче, ако цикъла закъснява, а преди това е прието хомеопатично лекарство, как ще разберем че е бременност, а не се дължи на лекарството? И дали хомеопатичното лекарство може да попречи на забременяването?

Линк към коментар
Share on other sites

Имам въпрос smile.gif. моя близка на 68 год е с диагноза полип на ендометриума. Лекарят не е сигурен полип ли е възпаление ли е, но и е казал, че най- добре като превантивна мярка да и махнат матката !!!!!

Тя се е лекувала с хомеопатия по повод други проблеми и вярва на този метод, но хомеопата не е класически(дано не бъркам класификацията) . Въпросът ми е: може ли този проблем, на тази възраст да се лекува с хомеопатия?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

Бих искала да попитам дали чрез хомеопатия се лекува успешно кандида и колко време отнема лечението ? Благодаря.

Да, успешно се лекува, а срока е различен, от 1 до 4 седмици.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Здравейте,

днес бях на лекар и има съмнения за полип на ендиметриума. Сега съм 20-ти ден от цикъла и ми препоръча да отида в началото на следващия цикъл, за да мойе да се види дали наистина става въпрос за полип. Дали може с хомеопатия да изчезне евентуалния полип? Четох, че има случаи, в които е помогнало вземането на Silicea-D6, по 10 капсули/ден за 40дни. Какво е вашето мнение за това? Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Няма т.н. "универсално" хомеопатично лекарство. Хомеопатията е лечебно изкуство, при което се предписва индивидуално, според конкретната картина на всеки отделен индивид. Така че моят съвет е, да се консултирате с класически хомеопат.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

"...Националният съвет за саморегулация спря рекламата на ваксина за рак на шийката на матката с Юлиян Вергов и Силвия Лулчева, тъй като е „агресивна“ и „манипулативна“.

Срещу рекламната кампания на ваксината Cervarix са подадени четири жалби, в това число от Съвета за електронни медии и отворено писмо от 120 физически лица и две неправителствени организации..."

 

източник: http://offnews.bg/index.php/185565/spryaha-reklama-za-vaksina-za-rak-na-matochnata-shijka

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Бих искала да Ви помоля да ми препоръчате лекар-хомеопат, към когото бих могла да се обърна за такива проблеми. Благодаря Ви предварително!

 

  Здравейте relence,

 

И извинявайте че съм пропуснал въпроса Ви. Отговарям Ви на лични.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте! И аз искам да ми препоръчате класически хомеопат от Пловдив. Имам полип на шийката на матката. Гинекологът естествено препоръчва кюртаж, но аз искам да опитам с хомеопатия.  Благодаря Ви!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
В 13.12.2015 г.,, Bibsy.Slavova86 каза:

Здравейте. Искам да попитам мога ли да излекувам генитални брадавички с хомеопатия. 

  Здравейте Бибси Славова,

  Въпреки и по-трудни като продължителност на лечение до 2 месеца, е възможно да се изчистите от тях.

   Хубав ден,

                                   Александър

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 22.04.2013 г.,, Alexander каза:

"...Националният съвет за саморегулация спря рекламата на ваксина за рак на шийката на матката с Юлиян Вергов и Силвия Лулчева, тъй като е „агресивна“ и „манипулативна“.

Срещу рекламната кампания на ваксината Cervarix са подадени четири жалби, в това число от Съвета за електронни медии и отворено писмо от 120 физически лица и две неправителствени организации..."

 

източник: http://offnews.bg/index.php/185565/spryaha-reklama-za-vaksina-za-rak-na-matochnata-shijka

Браво,браво,браво!!!!!!!:3d_163:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...