Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Иво

Новата визия на Форумите. Харесва ли ви?

Recommended Posts

Guest Veselin

Прави сте, функционалността е важна. На мен много ми харесва новия начин за вмъкване на клипчета в мнение. Браво! thumbup2.gif

Сподели това мнение

Guest Мона

В този си вид, форумите са далеч по-функционални, по-адаптирани технически, става дума за време - бързина, както и лесен достъп: сега има 2 стъпки към едно действие, а преди за същото се изискваха поне 3. Но, така и трябва да бъде. Много български сайтове и социални мрежи използват този темплейт.

Сега за визията: на мен лично този син цвят ми звучи стерилно, в него няма живот, няма тръпка. В него няма и новина. Така ставаме част от всички, което, от една страна е добре - за комуникирането между различните острови на интереси в интернет - улеснява се и се типизира, но от друга - загуби от своята индивидуалност.

Не искам да омаловажавам труда на никого и браво за усилията, но така мисля аз :yinyang:

Редактирано от Мона

Сподели това мнение

Най-големият акцент при този етап от ъпгрейда е функционалността.

По детайли от цветовата схема, дрешката на форума, може да се работи на един по-следващ етап. Настоящият дизайн е доста изпипан по принцип, макар и малко стандартен.

Възможно е също и да има повече от един скин/дизайн/цветова схема и всеки да си избира, както е предложила Вики.

Засега обаче това е с нисък приоритет, тъй като ще изисква още време и усилия.

В момента има технически неща от критична важност за функционирането на сайта, които са на дневен ред. Има работа за седмици напред, да не кажа месеци.

Освен още доста работа по форума, има планирани и множество промени по основния сайт, както вече писах тук. Отделно от това в момента тече ъпгрейд и на още една секция от сайта.

Тези, които по-отдавна следят портала, може би ще си спомнят, че и в началото на съществуването му също беше така. Първо изградихме функционалността и набора от модули. И едва след това подобрихме дизайна и структурата, добавихме повече красоти и удобства.

Като цяло, мисля, че в момента участващите във форума имат на разположение един изключително съвременен, мощен и лесен за ползване форум. Надявам се това да е от полза за всички.

Това е накратко. Всичко с времето си :)

Сподели това мнение

Скъпи наши, многоуважавани :hypocrite: администратори и :sorcerer: модератори,

благодарим, че сте създали и се грижите за този прекрасен Портал!!!

Благодарим, че ви има и се грижите за нас и/въпреки/ разноликите :3d_076: и разноцветните :3d_102: ни мнения!!!:feel happy:

Благодарим за разбирането, търпението и професионализма!!!

:3d_161::3d_041::3d_044:

Редактирано от Viki3

Сподели това мнение

Честито, добре е! Добре сте се постарали. Малко цвета е студен според мен, но колкото хора толкова :feel happy: вкусове така, че това не е от значение. Поздрави, за усилията и хубав ден!

http://www.youtube.c...h?v=NzKbG0Ny9CE

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Честито, добре е! Добре сте се постарали. Малко цвета е студен според мен, но колкото хора толкова :feel happy: вкусове така, че това не е от значение. Поздрави, за усилията и хубав ден!

Цветовите нюанси на синьото са различните цветове на Седемте Небеса!

Редактирано от Alexandar

Сподели това мнение

Виждам, аз, виждааааам biggrin.gif Появяват се все повече нови скрити и удобни "джобчета", които олекотяват цялостното съдържание, а при нужда могат да бъдат ползвани wink.gif

Отлична и изпипана работа, Иво thumbup2.gif Какви ли още хитроумни изненади ни готвиш... tongue.gif

Сподели това мнение

Преди имаше една много полезна според мен опция:

Темите днес

Темите тази седмица

Темите последните 2 седмици

Темите през изминалия месец

Сега не мога да я намеря.

Сподели това мнение

Сега е малко по-различно.

Ако влезеш във форума като гост и щракнеш върху линка горе вдясно "Ново във форума" има опция за покзване на последните мнения и теми в последните

- 24 часа

- седмица

- две седмици

- месец

- 6 месеца

- година

Ако влезеш като регистриран потребител, този линк показва всичко ново от последното ти посещение във форума. Това е опция по подразбиране. Може да се промени да показва всичко ново, което не си прочела.

За да смениш опцията, влез в контролния си панел

Най-долу има секция: Настройки за търсене

В полето "Начин за разглеждане на новото съдържание" избери съответна опция.

Това е :)

Какви ли още хитроумни изненади ни готвиш... tongue.gif

Надявам се до няколко дена да успея да пусна още нещо ново... а после предстоят и още множество промени.

Сайта трябва да стане много по-добре интегриран с форума, много по-бърз (както вече е видно, че е сега форума) и много по-лесен за използване.

Сподели това мнение

Привет!

Поздрави за труда и вложената енергия! А относно визията ,на мен лично ми носи усещането за стерилност.Може да е въпрос на навик,знам ли?!Но определено старият вариант ми беше по-уютен.За функционалността още не мога да изкажа мнение.

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Как да направя така, че чрез Мозилата да ползвам пълния набор от опции в сайта ? Визирам опцията за редактиране на мнения. Който/когато има време да ми отговори ...

Сподели това мнение

Ако в другите браузъри няма проблем, значи и в Мозила няма.

Най-вероятно след ъпгрейда на форума, бисквитките малко са се омотали милите. И при мен се случи така :)

Само трябват някои трикове да се направят.

1. Слизаш най-долу под форума и цъкаш върху линка:

Изтриване на моите бисквитки (cookies)

2. След това отиваш в настройките на Firefox

Tools -> Options -> Privacy -> Show cookies

Селектираш всички от beinsadouno.com и цъкаш Remove Cookies

1 + 2 би трябвало да оправят проблема.

Сподели това мнение

Guest hrisko_89

Оправиха се нещата, най - сетне. Благодарско.:)

Оправиха се нещата, най - сетне. Благодарско.:)

Пробвах опцията за цитиране, защото и с нея май имам проблем. В този случай няма дефект.

Сподели това мнение

А не сте ли забелязали,че периодично имаме нужда да насищаме пространството около нас с преобладаващи -един или няколко цвята?Аз бях изненадана да констатирам,как един цвят винаги ме е привличал и съм го поддържала около себе си в най-различни варианти.

Това си има своето обяснение .Учителят е писал за цевтовете интересни неща.Аз ,като един начинаещ в изучаването на беседите ,съм срещнала все още малко по въпроса,но то дава някаква посока за размисъл.Защо един харесва топлите цветове,а друг този бледо син цвят?

Новата визия е добра и функционална.Свикнах с нея.

Все още не се справям с някои настройки,но и това ще се реши постепенно.

Сподели това мнение

А не сте ли забелязали,че периодично имаме нужда да насищаме пространството около нас с преобладаващи -един или няколко цвята?Аз бях изненадана да констатирам,как един цвят винаги ме е привличал и съм го поддържала около себе си в най-различни варианти.

Това си има своето обяснение .Учителят е писал за цевтовете интересни неща.Аз ,като един начинаещ в изучаването на беседите ,съм срещнала все още малко по въпроса,но то дава някаква посока за размисъл.Защо един харесва топлите цветове,а друг този бледо син цвят?

Новата визия е добра и функционална.Свикнах с нея.

Все още не се справям с някои настройки,но и това ще се реши постепенно.

Аз пък за пореден път забелязвам, че винаги, когато споделиш свое прозрение - то отключва и в мен размисъл..thumbup2.gif Благодаря ти!

Съгласна съм с теб напълно. И сега правя следните аналогии, разсъждавайки:

Аз винаги съм се обличала с розово-лилаво-синя гама в ежедневието (като изключим понякога служебно-деловия стил в черно). Никога не съм имала дрехи с пастелни тонове, бежово, сиво, зелено, кафяво, жълто, оранжево, червено.. и въобще земните цветове. Обаче, по някакви интересни причини (за които едва сега си дадох сметка) всичките ми приятели предпочитат тези цветове. Вероятно има някакво търсено допълване между нас.. Оглеждайки се сега около мен вкъщи, виждам как аз съм единственото "розово петно" тук и всичко около мен е в жълто-оранжево, най-вече стаята ми.

От друга страна, интересен е и начинът, по който околните те "виждат" и възприемат. Още от дете майка ми ме обличаше в розово-лилаво - тя казваше, че това е за мен. Естествено, аз в началото помня как бурно й се противопоставях, докато един ден сама не установих, че тя е права и най-комфортно се чувствам в тези тонове - майчината й интуиция е била вярна. Така ме възприемаха впоследствие и околните - в тези цветове - и даже се шегуват, когато не им розовея biggrin.gif

Не зная дали тук има тема за цветовете и значенията им от Учителя. Би било много полезно.

п.п. Да, мисля, че всички свикнаха с Форума и се радват на промените. biggrin.gif

Сподели това мнение

Четете ми мислите. Наскоро си представях форума в такива цветове. Между другото, чела съм някъде, че виолетовия цвят помага, за лекуване на онкологични заболявания. Не си спомням източника, поправете ме ако греша.

Редактирано от Eлф

Сподели това мнение

Здравейте,

Моля да ме извините, живея в Германия и рекламните банери които виждам(генерирани от Google), меко казано развалят идейния облик на страницата. И едва ли някой от нас ще кликне на тях.

Предложение то ми е те да се заменят или заместят с нещо съдържателно - Google ad не е добра идея за beinsadouno.com .

С Уважение!

Сподели това мнение

Супер звучи. Готов ли си да станеш спонсор на сайта?

Готов съм да давам колкото е по възможностите ми и с радост ще го правя.

Какъв вид хостинг плащате на ICN-BG?

Сподели това мнение

Привет на екипа!:rolleyes:

Скъпи приятели, имам две предложени относно удобството на форумците при четене и "сърфиране" из форума.

Първото предложение засяга това, че при четене на някоя тема, когато да речем си стигнал до 12-тото мнение и понечиш да се върнеш в началото (горе) на същата "страница", никъде не се открива "бърз бутон" за това, ами е необходимо да ползваш други средства. Може ли да се направи нещо по тоз въпрос?

Следващото предложение е свързано със заглавната страница на сайта и "Последни Мнения от Форумите", които могат да бъдат видяни на нея. При "кликване" на определена тема/мнение, въпросната се отваря там където е найното начало - при първите мнения на съфорумците. До колкото си спомням, преди не беше така.

Възможно ли е да се направи така, че при "кликване" върху даден линк към тема, посочката да те отвежда при последните четени от теб мнения, или направо на последното мнение?

До настройки ли опира това?

Според мен е по-удобно това, което предложих по-горе, но нека и други да си кажат мнението, че да се види как е най-добре.:yinyang:

Редактирано от Ники_

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.