Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Днес имахме интересна опитност с упражнението "Даване". Първите 10 упражения понякога се играят малко механично, може би защото са по-изчистени като фигури, а краката само стъпват. Стори ми се,че при "Даване" движенията на ръцете бяха особено автоматични, защото упражнението е лесно за изпълнение. Тогава направихме следното нещо: участниците застанаха един срещу друг по двойки и го направихме на място, без крачки. Когато единият "даваше" на другия, партньорът му "получаваше" и обратно. По своя инициатива хората от всяка двойка започнаха гласно да си пожелават най-хубави неща един на друг: давам ти топлина, давам ти радост. Изведнъж стаята засвети и се затопли. Толкова е хубаво когато чрез паневритмията се учим да общуваме и когато изпълняваме движенията й съвсем съзнателно!

Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасна идея! Ще го изпробваме и в нашия курс!

За мен даването беше много важно в още един аспект. Когато подавах напред ръцете си, неволно ги размахвах прекалено надолу. Тогава нашата учителка ни предложи да си представяме, че държим в ръцете си поднос с нещо върху него. Едно такова размахано движение и всичко ще полети, нали? :3d_146:

С моята развинтена фантазия веднага си го представих съвсем като наистина. И тогава изтръпнах от прозрението - ами и аз така винаги давах - с толкова много хъс, че.... Сега внимавам, когато усетя, че е време да подам нещо към другия - не се опитвам да му го хвърля или натикам в ръцете, а го държа спокойно пред себе си, а той е свободен да си вземе каквото и колкото поиска и му е нужно - или дори да откаже....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Права си, всяко упражнение на паневритмията, когато се съпреживее, ни кара да надникнем по-дълбоко в себе си. Например са ми казвали, че когато извършват с ръцете "късането" пр упражнението "Осввобождаване", хората наистина усещат някаква лекота, като че ли оставят зад гърба си нещо, кото ги е сковавало.

И нещо скорошно - забавно но и значимо:

Пследния четвъртък играхме "Аум" и прочетохме коментара, написан от бр. Боян, че чрез ръката, която отива назад (и крака) се отвеждат в земята "нечистото, необработените енергии от тялото". Една жена възкликна - "А, значи сега ги изхвърляме в човека зад нас" 3d_101.gif - защото сме малко натясно и разстоянията между двойките понякога са къси ! rolleyes.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...