Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо се разпадат толкова бързо човешките взаимоотношения?


Дъгата

Recommended Posts

Много хубаво! v.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Говорихме си в здравната служба с бащата на един позат и от дума на дума стигнахме до човешките взаимоотношения и еволюцията.Как технологиите,науката се развиват ,а ние откривателите им не сме успели да открием отговорите на чисто човешките въпроси.Как да живеем добре,без да се случват лошите неща известни ни от край време.Да сме приятели,да сме добри колеги,да имаме добро семейство ,но не само привидно.И нито аз ,нито той знаехме отговор на тези въпроси.Нито един универсален, който можем да кажем.В началото на разговора ни гледаха с насмешка,после с интерес(човека е голям разказвач) и накрая утихнаха всеки търсейки своите отговори.Бяха малко хора.

Линк към коментар
Share on other sites

По някога си мисля,че имаме ниска култура относно това как да живеем.Вземайки решение не преценяме последствията,говорейки не знаем какво казваме,правейки нещо и снего да вредиш на себе си,убивайки себе си,а уж за добро.Може би в училище трябва да има предмет за човешките взаимоотношения от реалноста ,а не в някакъв академичен стил.Какъв е смисъла дете да учи религия или човекът и обществото ,ако той не се е формирал като човек,не е определил значението на другия човек?

Линк към коментар
Share on other sites

По някога си мисля,че имаме ниска култура относно това как да живеем.Вземайки решение не преценяме последствията,говорейки не знаем какво казваме,правейки нещо и снего да вредиш на себе си,убивайки себе си,а уж за добро.Може би в училище трябва да има предмет за човешките взаимоотношения от реалноста ,а не в някакъв академичен стил.Какъв е смисъла дете да учи религия или човекът и обществото ,ако той не се е формирал като човек,не е определил значението на другия човек?

:yinyang:

Когато една душа се преражда, родителите с поведението си, са отговорни да й помогнат да освети заложената в нея "матрица", за да си припомни необходимостта от това прераждане.

Осветената "матрица" е предпоставка за събуждане на търсенията на тази душа.

И в тези търсения, тя ще достигне до идеята за самовъзпитанието.

Там където няма родители, дори най-близкият човек, който тази душа възпрема, също оказва силно въздействие.

Нашата отговорност е да възпитаваме себе си и да дадем пример на децата. Колкото повече хора полагат усилия за това, толкова по-бързо обществото ни ще се промени. Тази промяна не се осъществява за 1-2 поколения.

Всяко епоха изисква от хората да се развиват, синхронно с еволюцията на душите.

:yinyang:

Редактирано от lokator
Линк към коментар
Share on other sites

"Като изучавате местата на човешките чувства и способности в мозъка, ще видите, че в задната част на мозъка се намират няколко чувства: чувството на приятелство, на общителност, на любов към семейството, към децата и любов към жената и към мъжа, така наречената "любов на младите". Любовта на ладите е особена, тя се намира в малкия мозък на човека. Опасността от тази любов се заключава в това, че като нахлува повече кръв към този център, тя пречи на кръвообращението да става правилно. Като не дишат правилно, те постоянно се карат. За да избегнат споровете и недоразуменията помежду си, младите трябва да дишат дълбоко. "
"Закони на дишането", "Божествен и човешки свят",

4 септември 1940 г. У.

"Следователно, за да се съдаде цел или някакъв висок идеал в живота на човека, той непременно трябва да свърже мисълта си с друго някое същество,

а после и двамата заедно да отправят енергиите си към трети висок, възвишен център - С. Този център, този обект може да бъде Бог. Само при това положение човек може да се освободи от противоречията. Тъй щото, когато двама души се обичат, те трябва да отправят енергиите си към трети център -С, общ и за двамата. Този център трябва да бъде някакъв висок идеал или някое възвишено същество, което да е състояние да регулира енергиите на съществата А и Д. Иначе, остане ли да преливат енергиите си един в друг, те ще се сблъскат, ще експлоадират, ще се изгубят в пространството."

стр. 226, МОК "Добри навици", том 2, год. 2, изд. 1994

Линк към коментар
Share on other sites

Тема за взаимоотношенията е необятна като самия живот.

Към нея може да се подходи и мъдро, и поетично, и хумористично.

Едно писмо, което получих от някъде... ;)

...

ICT FUN

ПИСМО ДО СОФТУЕРНА КОМПАНИЯ

Уважаема Софтуерна компания,

Преди около година замених продукта ГАДЖЕ 7.0 с Продукта СЪПРУГА 1.0, която автоматично и много бързо инсталира продукта ДЕТЕ 1.0, който заема ужасно много място на диска и изисква прекалено много време за привеждането му от активно състояние в състояние на SLEEP или поне STANDBY.

Обаче това, което най-много ме притеснява е, че продуктът СЪПРУГА 1.0 се самоактивира и намесва, когато отварям някои други продукти и ги блокира.

Така, вече продукти като, БИРА_С_ПРИЯТЕЛИ.ГЪЛ, ФУТБОЛ_НЕДЕЛЯ.ГОЛ или КАРТИ_СЪБОТА_ВЕЧЕР.КОЗ повече не функционират. Още по-лошо е, че често се появява вирус ТЪЩА 1.0, който тотално обърква конфигурацията ми. Дали изтриване от паметта и изключването от захранване би помогнало срещу този досадeн вирус? На фона на тези проблеми няма да ви изненада, че не успявам вече да отворя продукти като SEKS_SYBOTA_SUTRIN.EXE и ДОСПИВАНЕ_ДО_ОБЕД.KEF.

Бих искал да деинсталирам СЪПРУГА 1.0 и да инсталирам отново ГАДЖЕ 7.0, а най-добре някоя по-нова версия на продукт от серията ГАДЖЕ. Същевременно не бих искал да подлагам на риск съществуващия продукт ДЕТЕ 1.0, контактът с който (в удобно за мен време), ми харесва и доставя истинско удоволствие.

ОТГОВОР ОТ СОФТУЕРНАТА КОМПАНИЯ

Уважаеми Г-н Клиент,

Вашият проблем е често срещан сред потребителите. В ръководството за употреба Ви предупредихме (на последната страница), че минаването от ГАДЖЕ X.0 към СЪПРУГА 1.0 носи неочаквани рискове.

Имайте предвид, че СЪПРУГА 1.0 вече не е продукт за развлечение, както е ГАДЖЕ X.0, а е Съвършенна Оперативна Система (СОС или както е по-популярна - SOS), създадена за контрол на всички останали продукти, намиращи се в обхвата й. Вече не е възможно връщане към предишната версия ГАДЖЕ X.0.

Същото важи и за вируса ТЪЩА 1.0, който (това е твърдо установено) създава проблеми със съвместимостта на всички системи. Така че деинсталирането му води и до деинсталация на СЪПРУГА 1.0 (която е дъщерен продукт на ТЪЩА 1.0).

Ние препоръчваме да се изчака вируса ТЪЩА 1.0 да се деактивира необратимо от самосебе си.

Различни потребители опитаха да инсталират ЛЮБОВНИЦА 1.0, но рисковете са значителни: ако случайно в този момент в адреса на същото устройство се автовключи СЪПРУГА 1.0 системата няма да може да го понесе безпроблемно и ще се задейства необратимо, активирайки в последствие вирусите RAZVOD.EXE и IZDRYJKA_DETE.EXE.

Ако все пак стигнете до този момент и в последствие инсталирате ЛЮБОВНИЦА 2.0, никога не се опитвайте да го промените на СЪПРУГА 2.0, защото проблемите ще бъдат същите, ако не и по-големи. В този случай Ви препоръчваме ЕРГЕН 2.0 + всички налични версии на ГАДЖЕ XХХ.0.

При положение, че все още не сте стигнали до такава крайна ситуация, продължавайте да експлоатирате пакета много внимателно и във всеки един момент бъдете готови да отворите файла IZVINENIYА.MP3. Ако няма ефект не Ви остава нищо друго, освен да минете на значително по-скъпия GORESHTI_IZVINENIYA.AVI в комбинация с CVETIA.JPG.

Съветваме Ви допълнително да употребите и БИЖУТА.USD във всички негови най-скъпи версии, а също НОВИ_ДРЕХИ.BGN (но само последните версии) и ЛУКСОЗНИ_ВАКАНЦИИ_ В_ЧУЖБИНА. EUR.

Спазвайте горните инструкции, забравете старите версии и модификации и вероятно ще успеете да си адаптирате личния пакет към актуалния ъпгрейд под SOS

Петък вечер е, приятели софтуер-ползватели!

:3d_146: :3d_146: :3d_146: :3d_146: :3d_146: :3d_146: :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Оплакване от една програма до създателя й

Уважаеми създателю,

Аз бях модерна програма версия МАЦКА.GOT (100:0) (сто на нула за мен). Имах голям успех сред любителите на програмирането и често ме използваха за тестване на широко ползвани уравнения от вида BALKON_KIRIZ.PAK, KOMPLIMENT.BIG, RAZHODKA.TUK.

Също така бях обект на постоянни опити от POBARWANE.TAM за нелегално използване на ресурсите ми, поради наличие на опцията KAFENCE_U.VAS. Изтърпявам и редовни атаки за достъп до конфиденциални части от по-модерни и трудно достъпни програми като POPIPVANE_U.NAS.

И така един ден, действайки под операционна система STUDENG.BG, и в частност KUPON.FUN, придружена от силното влияние на PIENE.BOL, след много опити един GOLYAM.PI4 (X.0)достигна до успешен ъпгрейд и ме модифицира до програма ГАДЖЕ.ГОТ (Y.1).

В следствие на това се получи зацикляне на фукциите MNOGO.SEX, а поради липса на файла KONDOM.PET се стигна до обмен на данните и внедряване на червей ГЕНЕТИЧЕН_МАТЕРИАЛ.EXE. Така са стартира вируса BREMENNOST_9.MES и се достигна до принудителна нова конфигурация на хардуера ми.

След това тази програма сама се деинсталира, обявявайки РАЖДАНЕ.ООХ и се появи BEBE.MOE. Така под ръкоплясканията на DOKTOR.ITE и с благословията на админ-а аз бях превърната в МАЙКА.ДАЙ (1.0).

Наложи се да поема много нови фукнции без ъпгрейд на хардуера тип BODY.ONE, без право на втори процесор от вида КЛОНИНГ.НОВ.

Опитите за прехвърляне на натоварването ми на сродния продукт SVEКАRVA.UAU (0.001) доведоха до ............

Помагайте и редактирайте, моля, братя и сестри,

Информатиката да върви!

Светът е оцелял, защото се е смял!

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

В това задъхано време създаваме отношения които се базират само върху това,че ни е харесала нечия усмивка(имали сме нужда от нея!),или нечии изразителни очи(имали сме нужда да ни погледнат!),нечии ласкави думи(имали сме нужда да ги чуем!)...Или просто ни е дотегнала самотата.

Човекът притежава и други качества,не само тези които са ни харесали.Като го опознаем,откриваме че не си допадаме.И отношенията се разпадат.

Помните ли как Малкият принц опитоми лисицата и станаха приятели завинаги?!

Може би това е начинът да се създадат здрави и трайни приятелства.

Линк към коментар
Share on other sites

Mона, Донка, напълно съм съгласна с вас.:thumbsup:

И това поражда нови въпроси:

Как обичаме?

Защо хората се влюбват, женят и после често агонизират?

Защо все повече хората се отдалечават и от родителите, и от роднините, имат все по-малко близки приятели, все по-официални и дистанцирани са от колегите си.

А браковете се разпадат като пясъчни замъци след първата силна емоционална вълна?

Темата я пуснах под напора на силни лични емоции.

Моя приятелка след като 2 години живя с един мъж, после имаха 3 години брак и тя не можеше да забременее .... накрая забременя и съпругът й се изнесе при друга ...

Ами развиват се хората...еволюират...Ако създадеш днес брак с жена/мъж, която/който не мой ти насмогва на развитието- или спираш да се развиваш..или се навиваш и се изнасяш...

Линк към коментар
Share on other sites

Казват, че единственото сигурно нещо е промяната.

Живеем в забързано време, всичко се прави тичешком, с високи обороти.

Времето ли е такова? А защо?

Или хората са се променили? А как? А защо?

Беше ми интересно да се разгледат именно астрологическите аспекти.

И ето, че отговорът се появи неочаквано в тема "Астро програми", мнение # 15 на Гост–Марияна ТУК

Това са цитати от книгата "РЕВОЛЮЦИЯ НА ДУХА" с автор Мишел Фини, превод Виолета Илиева.

П.П.: А тук има една много красива притча!

Редактирано от Viki3
Линк към коментар
Share on other sites

Времето, в което живеем е преходно.Физическото оцеляване ни притиска да сме технически и технологически компетентни във всяка сфера на живота.Но обратната страна на медала е, че ние плащаме с обезчовечаването си.За кратки отрязъци от време взимаме логически, а не креативни решения.Емоциите ни ни са  потиснати, неосмислени, неизявени,  незадоволени и естествено в дадени моменти те ескалират или се проявява животинския ни аспект.Това трябва да преодоляваме и май най-много потърпевши в ситуацията са близките ни-съпруг/съпруга/, деца.Трябва да изменяме ценностите си  в насока креативност, съзидателност и възпитание на чувствата като висша отговорност и дълг към децата си.Истинска радост предизвикват в мен лицата на децата индиго, все по- често ги разпознавам сред хората, като мънички цветя, слънца и благодат.

Линк към коментар
Share on other sites

Мнението си относно причините за разпадането на приятелства изказах.Ще се опитам да дам отговор и на другия въпрос-защо се разпадат браковете.

1.Някои бракове са създадени по принуда.

Мимолетна връзка, при която се е стигнало до забременяване и брак(по задължение) в повечето случаи свършва с развод.

2.Създаване на грешна представа за партньора.Получава се често при ранните бракове.

3.Любовен триъгълник или четириъгълник.

4.Намеса на близки роднини.

Това са най-честите причини.

Колкото до астрологичната съвместимост на партньорите,моите наблюдения са че тя не е гаранция за успешен брак.

Линк към коментар
Share on other sites

]Хората се раждат, растат, женят се, умират, без да знаят, защо става това. Някои мислят, че всичко, което става в живота им, е резултат на Божествения ред и порядък. Всъщност, малко са процесите, които се извършват по силата на Божествените закони. Например, женитбата е човешки процес. В човешкия порядък на нещата е да се жени човек. Като се оженят, хората развалят отношенията си. Когато нивата се ожъне, житото се туря в хамбара, а сламата – в плевнята. Повечето отива в плевнята, а по-малкото – в хамбара. В случая, плевнята символизира човешкото, а хамбарът – Божественото. И в Божествения свят се говори за женитба, но тя се различава коренно от тази на земята. Затова е казано в Писанието: „Който се сподоби с бъдещия живот, нито се жени, нито за мъж отива".

Коя е причината за разваляне на отношенията между хората?

– Егоистичната любов. Те говорят за любов, за хармонични отношения, а мислят само за себе си, искат всички да ги обичат. Да обичаш някого, това значи, да го очистиш. Любовта се проявява в абсолютно чиста среда. В нечистата среда тя не се проявява. Дойдете ли до вътрешната любов, първото условие за проявата й е чистотата. Без чистота не можете да получите нито едно от благата на любовта. Всички познават външната любов, но вътрешната малцина я познават. Кой може да напише едно любовно писмо, да отправи един любовен поглед или да каже една сладка дума? Само чистият по сърце може да отправи любовен поглед. И само чистият може да възприеме един любовен поглед. Нечистият е сляп за любовния поглед и глух за любовната дума. Чистият не се страхува от нищо – той е смел и решителен.

Мнозина искат да знаят, какво нещо е любовта. Не бързайте, не можете изведнъж да я разберете. Посейте я в земята, както посявате житното зърно, и когато израсте, цъфне и даде плод, тогава ще разберете, какво представя тя. Изучавайте проявите на любовта съзнателно, спокойно, за да не изпадате в заблуждения. Някой ви обича, и вие се радвате на неговата любов. Тази любов не е негова, тя се дължи на някое възвишено същество, което го посещава периодически. Докато това същество е в него, той ви обича. Щом се отдалечи от него, и любовта му престава. Като не разбирате проявите на любовта, вие страдате, мъчите се, недоволни сте от него. Загубването на любовта е привидно. След известно време възвишеното същество отново ще го посети, и той пак ще прояви любовта си към вас. Затова никога не мислете, че любовта се прекъсва. Тя е непреривна, минава от един човек на друг, с цел, да даде на всеки нещо, всички да повдигне.

Радвайте се, когато любовта ви посещава. Радвайте се, когато ви обичат. Някой съжалява, че го обичали, или че обичал. Когото и да сте обичали или който и да ви е обичал, не съжалявайте. Малко или много, любовта всякога дава нещо от себе си. Ако ви е обичал обикновен човек, и вие сте станали обикновен; ако ви е обичал някой човек, повдигнат в умствено отношение, вие сте станали талантлив; ако ви е обичал някой гений, и вие сте станали гениален. Понеже всички хора имат известни сили, дарби и способности, това показва, че някой ги е обичал. Любовта преобразява, както този, който обича, така и онзи, когото обичат. Любовта лекува всички болести. Тя не търпи слепи, глухи, неми, сакати, глупави, невежи. Каквито слабости и недостатъци види в човека, тя всичко изправя. Едно изисква любовта – пълно доверие. Съмнявате ли се в нея, тя се затваря за вас и нищо не дава .

Космичната любов, СБ, 1942г.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Разбирам напълно, че вечни неща няма и че хората се променят и поради това събират и разделят. Само май хората още не сме дораснали до това да се разделяме хармонично и някак спокойно и съзнателно, осъзнавайки различията в пътищата си... Все страдаме, все има борби, все има наранени. И после пък идват изказванията от типа на "приключих с жените/мъжете". Виждам как напоследък тази тематика се е надигнала много силно. Много хора си подлагат връзките на преоценка, много се разделят. Възникват и разни сложни въпроси за децата - кой и как ще ги възпитава, как да им бъде обяснена раздялата. И те се оказват в менгемето - прошка няма. Засега ми се струва, че трудно смиламе такива промени в живота си, трудно ги преработваме. Някои хора преминават през страхотни кризи в резултат на такива неща, затварят се напълно в себе си. И това не е решение, но може би някои имат нужда да минат през него. Други се отдават на разни безразборни връзки, опитвайки се в тях да намерят нещо, което им липсва - понякога го наричат свобода, удоволствие от живота, понякога друго. Трети се захващат за традиционните ценности и се опитват да предотвратят разделите на всяка цена - дори и с цената на това да задушат напълно любовта в себе си. Пътища много. Хаос голям. Единственото, което ме успокоява като гледам всичко това е мисълта, че хаосът е нужен, за да разберат хората смисъла на взаимоотношенията, за да се научат на нов тип взаимоотношения, съответстващ на променящото се съзнание. И това е, разбирам, но понякога чак се чудя какво да кажа. Успокоение няма в бурята, проясняване не се вижда на хоризонта, ясно е, че човекът има да мине през много хаос и болка тепърва - какво да му кажеш, за да го успокоиш? Мълчанието е злато. Само може човек да се помоли човекът да използва тази ситуация по възможно най-добрия начин - за своето духовно израстване. Но на колко хора им хрумва изобщо да мислят за духовност като стават такива неща? Далеч сме, далеч сме от мъдростта.

Животът не е лесно нещо.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Едно нещо ме впечатли днес докато помагахме тази моя съседка да се изнесе от общото жилище с приятеля си. Докато товарехме нещата на колата, таткото седеше и се занимаваше с детето. Хранеше я, говореше й, играеше си с нея. Е, майката беше заета са преместването. Малко след това обаче я видях в една от стаите как нещо енергично обяснява на хората - кое къде да сложат, да отнесат и т.н. и докато говореше забелязах, че подмята нещо в едната си ръка. Първата ми мисъл беше, че това е някаква парцалена кукла или нещо такова, но после с ужас установих, чак премигах, за да се убедя, че е така, че това е детето й, което тя просто така държеше като някакъв... предмет, да не кажа парцал. Същата тази жена преди месеци с толкова любов се грижеше за това дете, но сега то беше като някаква досадна притурка, която също трябваше да бъде "натоварена" на колата, във всеки случай беше добре да не се мотае в краката на хората, докато разнасят и местят неща.

Това поведение тук в Германия често съм го наблюдавала. Много грижовни бащи,които много помагат, и майки мъжкарани, които нехаят за децата си. Май и на жените нещо не ни е наред напоследък. Детенцето като го взех на ръце само за малко, за да може някой да свърши нещо, почти веднага ми заспа на гърдите. Явно му трябваше малко прегръдка, ама женска. Майчина топлина, която не бих се учудила да му липсва. И после се чудим защо били такива немците, толкова емоционално недостъпни и т.н. Ми то... ако те е подмятала майка ти като парцал как да не се затвориш. Защитна реакция.

Наистина най-жал ми е при всичките тези истории за децата. Особено ако са все още невръстни, един Бог знае какви травми това им нанася без сами да могат да го осъзнаят.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

И аз това се чудя! Защо?

Всъщност причините са много и това ни обърква, а при всяка двойка е различно. Приятелството не се страхува от паузи. Остава си такова и след време, но при любовта е друго.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

. Все страдаме, все има борби, все има наранени. И после пък идват изказванията от типа на "приключих с жените/мъжете". Виждам как напоследък тази тематика се е надигнала много силно. Много хора си подлагат връзките на преоценка, много се разделят.

Така е, а подобни изрази дори вече не са оригинални. На всяка крачка във Варна, чак ми е досадно, как пък няма малко разнообразие. Как пък всички приключиха с всички и се вторачиха само и единствено в себе си и в собствената си неразбраност и неудовлетвореност.

Защо се разпадат толкова бързо човешките взаимоотношения?.... защото хората са емоционално мързеливи, кастрирани от към чувствителност и силно егоцентрични.

Всички "крещят" вижте ме, толкова е набиващо, че действително се разнася като крясък сред тълпата. И това "Вижте ме" в следващия момент се парира с "... но не ме занимавай, ако няма да ми дадеш цялото си внимание" и " не очаквай нещо в замяна", " .. не давам, но умея да получавам". Все послания, които летят из въздуха.

Вероятно човека се променя, не е вероятно, всъщност - сигурно е.

Но уви в тази промяна излъчваща индивидуализъм, стои емоционална пустота. Как се градят взаимоотношения с емоционална пустота, с притъпена чувствителност и с нежелание да се дава?

"Всеки може да е съпричастен със страданията на приятел, но е необходима много фина душа, за да си съпричастен и с успехите му!"

Ето тази фина душа се губи, а когато няма кой да се зарадва с теб от сърце, заради теб, за какви взаимоотношения говорим?

Всички са се втурнали да ходят на йога, фитнес, каланетика, танци.......smile.gif и как се танцува без чувство!? ..... от скука.

Всеки чака мечтания партньор без да умее да го познае до себе си. И то не за друго, а защото много от хората са твърде заети да мислят дали са добре и ако не са, задължително някой друг е виновен. Я енергийното ниво ще е замърсено- ще отидат да измедитират с още 20 човека на една йога, я физическото ниво ще падне и с едно потичване от 40 мин на пътеката във фитнеса нещата ще придобият генерална промяна или просто ще са ядосани на незнанието си и ще се наядат и напият, че да не мислят.

Горе долу около няколко такива опорни точки се въртят взаимоотношенията в момента.

Но.. нека бъдем оптимисти все пак това е глобална промяна и макари малко скучна и много тъжна е добре да се наблюдава внимателно. smile.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

PO VUPROSA ZA OTNO6ENIJTA MEJDU MUJA I JENATA MOJE DA SE GOVORI MNOGO. NO FAKT E 4E SEGA SA MNOGO NETRAINI. MNOGO SA PRI4INITE ZA TOVA

1. V DNE6NI DNI VSE POVE4E 4ASOVE I DNI RABOTIM I NJMAME VREME EDIN ZA DRUG I V REZULTAT NA TOVA SE OT4UJDAVAME.

2.NAVSJKUDE SME ZAOBIKOLENI OT MNOGO DRUGI MUJE I JENI , OTNO6ENIJTA SA SVOBODNI , RAZNOOBRAZIETO E GOLJMO I 4OVEK SE IZKU6AVA LESNO.NJKOGA XORATA SA VODILI MNOGO PO ZATVOREN JIVOT .DORI NE SA IZLIZALI OT PREDELITE NA RODNOTO SI SELO.

3.OT VSJKUDE NI ZALIVA VULNA OT PORNOGRAFIA I POMIA . OT TOVA DECATA SE POVREJDAT OT RANNA VUZRAST.ZATOVA E MNOGO VAJEN RODITELSKIJT KONTROL I PRIMER ,KOITO 4ESTO LIPSVA.

4. NABLJGA SE PO4TI IZCJLO SAMO NA MATERIALNITE CENNOSTI -PARI,KU6TI, KOLI ,MODNI DREXI I DUXOVNITE I MORALNI CENNOSTI SA IZBUTANI SILNO NAZAD.

5.NE6TATA NJMA DA SE OPRAVJT DOKATO XORATA NE RAZBERAT 4E KOGATO SUZDADAT SEMEISTVO TRJBVA DA SA SAMO S EDIN MUJ I S EDNA JENA,NEZAVISIMO OT VSI4KO" DOKATO SMURTTA GI RAZDELI"

AZ LI4NO SE STARAJ DA GO SPAZVAM I NE E IZOB6TO TRUDNO. 4UVSTVAM SE MNOGO SPOKOINA I 6TASTLIVA V LI4NIJ SI JIVOT.

Модераторска бележка: Моля пишете на кирилица и с малки букви.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Вече писах в съседната тема за невъзможността за възникване на връзка, поради силната взискателност на хората в съвременния свят.

Това е първата стъпка. А втората стъпка, след създаването на връзката, е, че високите критерии се заменят с още по-високи и следва разпадане.

Това е един форум, пълен с едни по-духовни /а защо само по-духовни, може и по-божествени хора/ хора и вероятно няма нужда да ви разправям какви въпроси задават девойките на младежите понякога - апартамент, кола, работа? Не всички девойки, но масата е такава.

На запад има хора, които са свикнали да живеят с хора - които мога да живеят лесно с още един човек до тях. А има и цели народи, които не знаят какво означава това - не знаят какво означава да живееш с още един човек до теб.

Сещам се и за още нещо - цитирам моя любим физик - Алберт Айнщайн - Жените се женят за мъжете с мисълта, че ще се променят /мъжете/. Мъжете се женят за жените с идеята, че няма да се променят /жените/. И едните, и другите с времето остават разочаровани.

Просто супер попадение на един супер човек!!!

След този цитат аз нямам какво повече да коментирам. Приемете човека до себе си такъв, какъвто е - и шапка на тояга.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

И после се чудим защо били такива немците, толкова емоционално недостъпни и т.н. Ми то... ако те е подмятала майка ти като парцал как да не се затвориш. Защитна реакция.

http://www.beinsadou...ndpost&p=110268

То не е много за смях де... :lol::D Германките сигурно са станали мъжкарани след втората световна война. При Хитлер едва ли са били такива, защото не е пасвало на модела на идеологията му.

Малко след това обаче я видях в една от стаите как нещо енергично обяснява на хората - кое къде да сложат, да отнесат и т.н. и докато говореше забелязах, че подмята нещо в едната си ръка. Първата ми мисъл беше, че това е някаква парцалена кукла или нещо такова, но после с ужас установих, чак премигах, за да се убедя, че е така, че това е детето й, което тя просто така държеше като някакъв... предмет, да не кажа парцал.
Преди месеци същата жена се е грижела с любов за детето, явно се е феминизирала...До там сигурно феминизацията. :lol: Не знаех, че в Германия бащите са по - нежни и грижовни от майките. В България не знам татковците да са по - нежни от майките, но току виж и тук станало така. Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Из моите писанки:

,,Огромна маса от хора днес (милиард и повече) всъщност искат да имат живот, в който първо място да заема материалната самоцел и на второ място да имат любов. Но на тези хора Твореца не дава любов, защото сърцето не може да бъде роб! Хора мислещи по този начин (в случaя и двамата души) не са в състояние да създадат трайна интимна връзка - и най-малкото неразбирателство избухва в конфликт, той пък в омраза, а тя във раздяла: След определен брой неуспешни връзки, в крайна сметка всеки човек приел това житейско мислене просто се отказва да търси любов и така напълно се отдава на първата си цел, защото ,, каквото си посееш, това и ще пожънеш''.

Линк към коментар
Share on other sites

Ха, аз бих запитал:

Защо се разпадат толкова бавно човешките взаимоотношения?!

Съвременният свят се страхува ужасно от конфликти, а конфликтите движат развитието. Колко по-бързо се "разпадат" човешките взаимоотношения, толкова по-бърза е еволюцията ... май

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...