Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро в помощ на животните


Recommended Posts

Вятър* да споделя и моето отношение за кралица чаши .На въпроса ти -" правилен път ли съм поела като оздравителна посока" кралица чаши говори за изпълнение на желанието ти със сигурност. Асо пентакли показва ,че имаш възможност да постигнеш това което искаш. И трите карти за мен отговарят положително на твоя въпрос и са свързани с успех и късмет.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...

Скъпи приятели, досега сме говорили все за картите Таро като помощници за човешките проблеми.

Ала част от човешките проблеми са и любимите ни животни, домашните любимци - онези същества, чийто език не разбираме. Не разбираме болката им, както и радостта - освен в крайните й прояви.

Само, че животните си имат и свой език - говорят на техния си език, който ние на разбираме, чудим се, объкрваме се. Аз установих, че езикът на картите Таро е универсален и е прекрасен преводач между видовете ...

Какъв е вашият опит с гледането на животни, какво мислите за това?

Линк към коментар
Share on other sites

Въпреки ,че ми е трудно да пиша в тази тема ,не мога да се стърпя .Общуването между човек и животно е едно от най-чистите ,лишени от лъжа и преструвка .По тази си характеристика както отбелязва и Мона ,то много се доближава до общуването с картите.Това е "разговор" на език максимално изчистен от его ,преструвка или опити за надмощие.Не е лесно да се изгради такава връзка ,но един път това стане ли ,тя дарява с много,но може и да коства спокойствието ни.

Сега по-конкретно ,от малкото си опит с таро за животни съм установила няколко неща -таро е уникално точно и лесно разбираемо ,когато се пита за животинче,а особено за здраве.За хора може доста да се объркам ,но за животно точността е 100%.Отдавам го именно на силната връзка между човека и любимеца ,както и на чистотата на обекта ,от който се интересуваме.Забелязала съм и ,че много често животното се вижда в картите като паж -мечове ,когато е болно ,чаши понякога ,но важнотот е-паж.При въпроси за здраве почти винаги са ми излизали големи аркани 2 или 3 ,докато при хора не съм забелязала подобна тенденция.Ето един пресен пример Кулата,2 пентакли ,Силата (7 жезли ,Колелото,Силата-отново)-за развитие на състоянието му и за прогнозата Кралица пентакли ,паж мечове, Справедливост. Като стана въпрос за големите аркани при животните ,забелязах как понякога комбинации ,които се падат на тях са напълно верни и точни ,пределно ясни -като по учебник ,а подобни карти ,когато питам за хора,ако се паднат ,просто не са действителни.Казвам си "Не ,нещата не са така-явно съм прекалила с картите " или го отдавам на това ,че ситуацията се мени.Това наблюдение ме навежда на мисълта ,че основно за точността ,с която картите предсказват и показват зависи от чистотата на обекта ,на който гледаме. Имам и още един пример на "приятелка" ,на която така и никога нищо не и познах ,а после се оказа,че през годините тя въобще не е била това ,за което се е представяла пред мен ,а аз съм била толкова глупава,че да не го разбера...:) Ето това е нещо ,което не може да ни се случи с животните .

Линк към коментар
Share on other sites

Да, устойчиви значения има и тук няма грешка.

Например за следното нещо: за изчезнали животни, ако се падне Дяволът - няма спасение и няма връщане назад. Както и съчетанието от Магът + Кулата - на въпрос какво се е случило с определено животно, и отговорът е смърт.

На въпрос - какъв ще е изходът от това заболяване, ако се падне трета карта 10 жезли (ако при хората тази карта говори и за изход), при животните не е така ...

10 жезли е равнозначна на 10 меча (ако говорим за човек), и особено за болест. Извън някакво заболяване 10 меча говори за тотална мобилизация на жизнените сили, дори и 10 жезли. Но при животни, 10 жезли е прогноза за лош изход, без надежда.

За много болни животни, както и за хора - тук е може би една от малкото допирни точки, са карти като Ас пентакли, Кралица пентакли и Крал пентакли, които говорят за летален изход, особено след изтощително заболяване.

Звездата е една от най-проблемните карти в Таро: и за хората, и за животните, значи че душата се подготвя за нова роля, сбогува се, но без болка и с прошка ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Преди около месец картите показаха изхода от едно заболяване на домашното ни куче. Беше много болно, болестта беше лоша. Паднаха се 4 жезли, Кулата, Умереността. На въпрос дали ще оздравее .......? Жизнените му сили го напускаха бавно и мъчително, докато накрая дори не можеше да се движи. Изходът му беше единствения възможен - смърт.

Картите таро предсказват и за животните изключително точно както и за хората.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Става въпрос за откраднато преди време куче ,което в момента фейсбук група от 2250 члена до момента издеирва в София....

Ще се върне ли Нейтън?

4 пентакли ,Страшен съд ,10 чаши

Ще коментирам с уговорката ,че комбинациите са доста ясни ,но за начинаещите може да настъпи объркване от 10 чаши,която естествено предвид въпросът и 4 пентакли е грозна карта-не значи хубаво.От тази комбинация аз правя заключение ,че кучето вече е починало.....

За да сме напълно убедени попитах и дали е жив?

Императрица,Дявол ,Крал мечове ....

Линк към коментар
Share on other sites

Преди около месец картите показаха изхода от едно заболяване на домашното ни куче. Беше много болно, болестта беше лоша. Паднаха се 4 жезли, Кулата, Умереността. На въпрос дали ще оздравее .......? Жизнените му сили го напускаха бавно и мъчително, докато накрая дори не можеше да се движи. Изходът му беше единствения възможен - смърт.

Картите таро предсказват и за животните изключително точно както и за хората.

Жур, мнението е старо, но аз сега го виждам и искам да те питам нещо. Помниш ли какво му беше, това някаква инфекция ли е, възпаление? Прилича ми на нещо нелекувано, или недоизлекувано, което е рецидивирало.

Ще се радвам да кажеш :)

Линк към коментар
Share on other sites

Става въпрос за откраднато преди време куче ,което в момента фейсбук група от 2250 члена до момента издеирва в София....

Ще се върне ли Нейтън?

4 пентакли ,Страшен съд ,10 чаши

Ще коментирам с уговорката ,че комбинациите са доста ясни ,но за начинаещите може да настъпи объркване от 10 чаши,която естествено предвид въпросът и 4 пентакли е грозна карта-не значи хубаво.От тази комбинация аз правя заключение ,че кучето вече е починало.....

За да сме напълно убедени попитах и дали е жив?

Императрица,Дявол ,Крал мечове ....

Не, дори мисля, че е човешко посегателство!

Жалко за животното, аман от изроди!

Линк към коментар
Share on other sites

Преди около месец картите показаха изхода от едно заболяване на домашното ни куче. Беше много болно, болестта беше лоша. Паднаха се 4 жезли, Кулата, Умереността. На въпрос дали ще оздравее .......? Жизнените му сили го напускаха бавно и мъчително, докато накрая дори не можеше да се движи. Изходът му беше единствения възможен - смърт.

Картите таро предсказват и за животните изключително точно както и за хората.

Жур, мнението е старо, но аз сега го виждам и искам да те питам нещо. Помниш ли какво му беше, това някаква инфекция ли е, възпаление? Прилича ми на нещо нелекувано, или недоизлекувано, което е рецидивирало.

Ще се радвам да кажеш :)

Здравей.

Мисля, че беше "чума", нелечима болест при кучетата. Тази болест обхвана цялото тяло, органите отказваха един по едни, докато не стигна до мозъка и това беше края.

Иначе го лекувахме с какво ли не, но не успя да оздравее.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей.

Мисля, че беше "чума", нелечима болест при кучетата. Тази болест обхвана цялото тяло, органите отказваха един по едни, докато не стигна до мозъка и това беше края.

Иначе го лекувахме с какво ли не, но не успя да оздравее.

Извинявай за напомнянето на неприятния случай! :yinyang:

Исках да си обясня 4 жезли, другите карти са ясни.

Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Става въпрос за откраднато преди време куче ,което в момента фейсбук група от 2250 члена до момента издеирва в София....

Ще се върне ли Нейтън?

4 пентакли ,Страшен съд ,10 чаши

Ще коментирам с уговорката ,че комбинациите са доста ясни ,но за начинаещите може да настъпи объркване от 10 чаши,която естествено предвид въпросът и 4 пентакли е грозна карта-не значи хубаво.От тази комбинация аз правя заключение ,че кучето вече е починало.....

За да сме напълно убедени попитах и дали е жив?

Императрица,Дявол ,Крал мечове ....

Не, дори мисля, че е човешко посегателство!

Жалко за животното, аман от изроди!

Да,направо си е човешко.Обират къща и взимат и кучето -не става ясно дали случайно то е тръгнало с тях или нещо друго ,а може и в момента на обира да са го убили ,за да не им пречи.Но както и да е ,собствениците мислят ,че е опит за искане на откуп и правят кампания в нета и по медиите да го върнат като предлагат парична награда.Ако изобщо е било живо в дните след обира със сигурност след като се популяризира идеята са се уплашили и са направили това,което картите показват ...

Линк към коментар
Share on other sites

Попитах дали ще намеря изгубеното ми куче до месец. Картите са Кула, Асо пентакли и Императрица. Смята, че ще я намеря! Ще си я прибера в къщи! Вие как мислите?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Жива ли е котката Беба?

6 пентакли, Крал меча, 3 чаши

Много странни карти за този казус, защото тя е била натровена с химикал и е изчезнала. Става дума за селска, дворна котка.

Мисля, че или бързо е приключила, т.е. мъртва е, или пък по чудесен начин е оживяла. По-късно днес ще разбера дали е така. Но Кралят меча неизменно ми говори за прекъсване на процес и то жизнен, особено при животни и то при инцидент, не от естествена смърт.

Дано не съм права.

Линк към коментар
Share on other sites

Жива ли е котката Беба?

6 пентакли, Крал меча, 3 чаши

Много странни карти за този казус, защото тя е била натровена с химикал и е изчезнала. Става дума за селска, дворна котка.

Мисля, че или бързо е приключила, т.е. мъртва е, или пък по чудесен начин е оживяла. По-късно днес ще разбера дали е така. Но Кралят меча неизменно ми говори за прекъсване на процес и то жизнен, особено при животни и то при инцидент, не от естествена смърт.

Котката не е жива.

Почивай в котешкия си мир, Беба.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте на всички,

от скоро изучавам Таро,и не бих се престрашила да пиша без нужния опит , но темата много ме вълнува и мисля ,че ще заинтригува и вас! Навярно сте чули за зачестилите случаи на умрели делфини това лято - около 37 на брой. Оказа се ,че всяка година морето изхвърля умрели делфини ,като бройката варира от 20 бр. до 60 бр. през годините.Кое е различното тази година? -Широкото отразяване на проблема в медиите,и съмненията ,че има умишлени посегателства от хора върху делфини,но това така и не се доказа със сигурност. Друг аспект в ситуацията е ,че рибарите в Черно море твърдят за неимоверното увеличаване на популацията от делфини, и как това застрашава техните улови.Все още това са само твърдения ,защото няма никакви направени изследвания на популациите от делфини в Черно море,но проблема стигна до Евро парламента и той е представен като: "Как да помогнем на рибарите при проблема с делфините?",което е абсурдно според мен.

Ето и въпросите ми към Таро:

'Унищожават ли делфините улова на рибарите?"

3-ка чаши ,Жрецът , 6-ца пентакли

Има ли убийства на делфини от хора това лято?

Асо жезли, Паж жезли, 4-ка пентакли

Нарастнала ли е популацията на делфини?

3-ка пентакли , 6-ца чаши ,Слънцето

Очаквам вашите коментари с нетърпение,поздрави на всички участници!

Редактирано от ponticus
Линк към коментар
Share on other sites

От 3 месеца.

Ще ти дам един съвет, ако искаш го приеми. Остави сложните въпроси за след време, много ти е рано. Твоята колода все още не е свикнала с теб, дай и време, не е готова за такъв тип въпроси, тя няма база и материал да реагира.

Ти си начинаеща, колодата ти не е свикнала с други проблеми.

В никакъв случай не бързай с Таро, има време за всичко, ако го искаш от сърце и ако обичаш Таро, само по този начин ще се отворят вратите, а там какво има, ще видиш :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм с мнението Ви!

Но дискусията относно делфините тече сега,

и аз почувствах ,че мога да помогна ,защото индиректно участвам в това.

Публикувах въпроса тук, с надеждата ,че някой от по-напредналите ще хвърли светлина относно проблема.

Имат ли право българските рибари да искат ОГРАНИЧАВАНЕ на популацията на делфините?

(ето аз дори въпроса не съм задала правилно)

Въпроса е много важен,не само за мен!

Линк към коментар
Share on other sites

Ти не ме разбра, какво исках да ти кажа!

Отново ти казвам, Таро не ти отговаря адекватно, защото нямаш опит. Тези карти не отразяват действителността. Ако помислиш, ще се сетиш защо е така.

Таро няма да ти помогне, остави тази дискусия за делфините и кой какво казва.

А въпроса за делфините има кой да го решава.

Надявам се да си ме разбрала сега.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Усетих този момент,

в лицето на 4 пентакли ,която се падна и на други въпроси свързани с делфините.

Ясно ми е че възможностите ми са ограничени,нямам опит така е !

Просто двете неща се свързаха при мен .

Разбрах ,и няма да упорствам повече .

Благодаря за бързите и адекватни отговори!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

От моя опит една от най-тежките картите като прогноза за животни е 10 жезли. На езика на животните, че и на растенията, това е липса на възможност за растеж: това е спиране на процес поради функционално заболяване. Когато се сблъсках за пръв път с тази карта, изгубих любимата си котка. И разбрах какво значи точно. 

Нейна сянка-сестра е Звездата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Единият ми котарак изчезна, няма го от 4, 5 дни. Другият посърна, почти не се храни, а някои си мислят, че между животните няма привързаност и емоции. Както и да е, изтеглих карти с въпрос, дали е добре и дали ще се върне - Страшният съд, Крал меча, Рицар жезли. Като ги видях, просто... сигурно вече не е между живите. Рицарят тук ме затруднява - понеже се свързва с пътуване, преместване, си помислих, да не го е блъснала кола.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Единият ми котарак изчезна, няма го от 4, 5 дни. Другият посърна, почти не се храни, а някои си мислят, че между животните няма привързаност и емоции. Както и да е, изтеглих карти с въпрос, дали е добре и дали ще се върне - Страшният съд, Крал меча, Рицар жезли. Като ги видях, просто... сигурно вече не е между живите. Рицарят тук ме затруднява - понеже се свързва с пътуване, преместване, си помислих, да не го е блъснала кола.

Да дам обратна връзка - както и предположих, котаракът не се върна  :( . Страшният съд с Крал меча - сигурно не е бил жив към момента на задаване на въпроса.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...