Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро в помощ на животните


Recommended Posts

 

Ти си на прав път, но важно е защо на собственичката излизат Дяволът и Крал чаши? За мен е по-интересният въпрос :)

 

Здравей, 

 

Наистина добър въпрос, и право в целта, по-скоро в центъра на събитията... Твоите насоки и разсъжденията на tanya84 са изключително на място, но на едно друго място... онова, което се случва преди конкретния проблем. Да, Дявол с Крал Чаши е човекът, извел котето, а като казвам извел, нямам предвид "извел на разходка", а изхвърлил (наистина е много болезнено за мен дори да го напиша). Има зависимост, има и злоупотреби ("чашовски"). Всъщност това беше и причината да си помисля, че картите не отговарят конкретно на зададения от мен въпрос, а по-скоро ми рисуват всички детайли, проблеми и моите усещания (неща, които вече знам, но които неглижирам) Тези неща не ги написах, защото вчера ме вълнуваше основно дали ще си видя пак котето, другото си го знам. Усещах обаче, че съм прекалено афектирана, за да погледна на картите обективно (много, ама много ми пречи това, затова и все по-рядко се занимавам за лични въпроси с тях, а ги имам и се интересувам от не помня кога) :(

 

Моите "4 копия (жезли)" са във властта на Краля и са се превърнали в моят Дявол. Котето е тъжната моментна ситуация, но не основен проблем тук. Всъщност, това ми даде малко надежда, може и да има шанс да го намеря, но това не означава, че драмата ще свърши.

Другото - обръщането на реда на картите от 4К/Дявол/КралЧ, към КралЧ/Дявол/4К ме накара да си помисля, че може и да върна нещата в изходна позиция, а именно тя е Проблемът. Още повече, чувствам се виновна, защото "позволих" това да се случи, по-точно не успях да го предотвратя, това отново може да е причина за появата на Дявола. Всичките ми съждения се вътят около тези разсъждения. Не знам дали съм на прав път...

 

 

Така, да въведем малко логика в цялата тази ситуация и малко Таро разсъждения, това, че някои карти ни въздействат емоционално, си е наш проблем

Комбинацията ти от карти е моментна снимка на ситуацията: 4 жезли указва факта на липсата на котката ти, а Дяволът с Краля чаши - твоето усещане за загуба. Картите не означават абсолютно нищо друго и нищо повече.

 

Всички останали разсъждения са проективни върху картите; лесно се влиза в емоционални разсъждения, чувство за вина, препратки към лични несгоди и неудоволствие от емоционалния живот изобщо ... Добре, но в този случай, твоите карти не дават развитие на въпроса ти, не дават нито грам повод да се анализира дали някой ще бъде намерен, върнат и т.н.

 

Комбинацията от жезли с голям Аркан, като Дяволът специално, винаги говорят за факт от реалността (все едно дали става дума за изгубен предмет, човек, покупка и т.н.), който се разбира как въздейства върху човека по останалите карти - Дяволът с Крал чаши. Сама по себе си, комбинацията от Дяволът с крал чаши, говори за емоционална загуба, все едно са ти отнели нещо жизнено важно - нещо, което се обича, то и това е акцента, всъщност.

 

Отделно от това, 4 жезли с Крал чаши, говори за нехаен човек, по-точно за лигава, нехайна постъпка, все едно си имаме работа със зло и отмъщаващо малко дете. Но отново повтарям, това е в бекграунда на историята от карти.

Картите ти са отразили онзи миг, в който болката ти е била пикова.

 

И да, наистина ще трябва да хвърлиш карти отново, да се надяваме, че този път ще бъдат ситуационни, а не комбинации на състоянията.

Желая ти успех.

Линк към коментар
Share on other sites

 

... :)...Ами то от въпрос за котето стигнахме доооо...освен Джи да каже какъв аджеба е този тайнствен мъж B) .../при желание,разбира се.../...и да разберем каква е всъщност истината...

 

Така е, малко нелепо почвам да се чувствам, този е мъж е кажи-речи такъв, какъвто го описва последно femme, но не знам това дали е толкова важно в случая.. Ами дано не съм досадила с писаниците си, мисля да изтегля нови карти, да видим какво ще излезе, а след време ще пиша за обратна връзка. Дано да ви се "похваля", че съм го намерила. :)

 

Аз се извинявам, че тръгнах в друга посока, но просто не мога да се спра, иска ми се да навляза в картите колкото може по-навътре, да видя наистина какво казват те. Не е важно какъв е мъжът по отношение на въпроса, но искам да разбера дали картите показват наистина това, което аз виждам. Въпросът, за който са хвърлени, остана малко встрани, наистина.

Редактирано от Femme
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте отново,

 

Наредих си нови карти за липсващото ми коте. Не знам дали това, което направих е редно - след като наредих първите три, реших да го направя отново, изменяйки въпроса, тъй като имах нужда от допълнително яснота, а и да си призная изплаших се от първите (отново).

 

Ще намеря ли котето до 2 седмици? - Страшен съд, 8 жезли, Сила

Ще бъда ли отново стопанка на котето? - 2 пентакли, 6 чаши, Слънцето

 

Реших да задам втория въпрос, защото първият си го изтълкувах по следния начин: Съдът заявява ясно ситуацията - отсъдено е било котката да бъде махната от мен, решението не е било в моя власт, само цената, която е трябвало да се плати е била за мен (последствията). От 8 жезли - моята нетърпеливост, припряност, като нищо и да се подвеждам в начина, по който я търся, а от Силата - инат, отказ да приема нещата, такива каквито са, като да тропам с крак на великан, дето дори не ме вижда. Ядът и гневът ми също си ги познах в тази карта. На този етап няма шансове май. 

 

По вторите карти - тук ми се струва, че все пак котката може би отново ще си я гледам: Пак из форума четох, че 2 пентакли се тълкува по предхождаща/следхождаща карта, а с 6 чаши ми се струва като събиране, завръщане към нещо, което е било преди, и то нещо, което ти е мило. Слънцето след 6 чаши - може ли да е като светлина в мрака от неизвестността?  Има и нещо друго за Слънцето, запитах се коя карта искам да ми се падне, за да се почувствам сигурна, че ще я намеря.. реших, че е Слънцето, дали е била най-подходяща - не знам. Имам едно опасение, че 6 чаши на мен ми се струва по-скоро мечтателска карта, а не толкова събитийна, ако може изобщо да се мисли така за конкретни карти.

 

Това е от мен, ще продължавам да я търся и ще дам обратна връзка след време...

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Ще намеря ли котето до 2 седмици? - Страшен съд, 8 жезли, Сила

Ще бъда ли отново стопанка на котето? - 2 пентакли, 6 чаши, Слънцето

 

Здравей, ще опитам и аз. Според мен първата ти комбинация отново не дава конкретен отговор дали ще намериш животинчето. Тези карти показват ситуацията, и сякаш са обърнати към миналото, случилото се. Но пък не описват емоциите ти. Сякаш са страничен наблюдател.

Такаа, и по втората, но малко ми е трудно тук. Честно казано не знам какво да мисля... Засега ще се въздържа да коментирам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще намеря ли котето до 2 седмици? - Страшен съд, 8 жезли, Сила

Ще бъда ли отново стопанка на котето? - 2 пентакли, 6 чаши, Слънцето

Мисля, че трябва да си направиш равносметка и да вземеш решение - да направиш прехода от носталгията по миналото към приемането на ситуацията и увереността в себе си. Някак си отново виждам теб в тези карти, твоята нетърпеливост, тъгуването ти по отминали преживявания и спомени, но мисля че няма да си върнеш животинчето.... дано да бъркам.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще намеря ли котето до 2 седмици? - Страшен съд, 8 жезли, Сила

Ще бъда ли отново стопанка на котето? - 2 пентакли, 6 чаши, Слънцето

...По първата за мен няма да се намери...Страшен съд и 8 жезли е ситуацията,загубата и че се е случила бързо...Силата не ми дава развитие,т.е. за мен няма да се намери котето...Втората тройка показва единствено желанието ти нещата да са по старият начин,както в миналото...2 пентакли на първа позиция е в ролята на Колелото,т.е. искаш нещата да се върнат обратно,както са били в миналото...това по комбинацията с 6 пентакли...,а Слънцето е желанието ти да научиш истината какво всъщност е станало...И по Страшен съд и Слънцето в крайна сметка ще я узнаеш,но от това няма да ти стане по-леко...8 жезли с 6 чаши...

Линк към коментар
Share on other sites

Ще намеря ли котето до 2 седмици? - Страшен съд, 8 жезли, Сила

Ще бъда ли отново стопанка на котето? - 2 пентакли, 6 чаши, Слънцето

 

Привет пак, ще гледам да се доизясня. 

Хвърлих ти карти този път аз - съответно 7 мечове ~ Рицар чаши ~ Императорът.

Действието е било планирано, дали вследствие на нещо - не знам. Леко се прокрадва мисълта за намесата и на трето лице, дали път то не е "поискало" котката? 7 мечове и Рицар чаши - вижда ми се като подмолно деяние, може би подстрекателство. И те разбира се - подчинени на Императора, индикация за "отсеченото вето". Котката не е желана тук, а някъде другаде - статуквото стои над личната драма.

Моят въпрос бе формулиран така: Ще върне ли Джи котето си до 3 седмици...

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

редя карти с въпрос ''-дали кучката ми ще  бъде оплодена.да,дали ще забременее''

съвсем сериозно поставям въпроса си.

никога не е имала проблем със зачеване и износване на здрави кутрета.но предния път,бяхме оставили кучката у едни познати(времено,бяхме навън).беше бремена,но  човекът на който я оставихме,си позволил да я постави на  пряко слънце,при това  с неподходяща верига..кучката  абортира кутретата.

 асо жезли-висша жрица-7пентакли

 

надежда ,че  е ''хванала'' имам по асото. висшата жрица,може би се  явява защото днес  фактически е второто пускане ,което се прави  при заплод на кучета.

дори си мисля че висшата жрица,ми напомня да се внимава с  кучката.предвид описаното  по-горе за нея.

 

 

*******

 

и друг въпрос.имам персийско коте ,тази пролет  разгонването и' продължи  доста дълго,с прекъсване,три месеца, през седмици  показваше признаци на разгонена котка,после затихва,пак почва,и така  цяла пролет.давахме и хапчета,и нищо....

-проблема на персийката ,къде да го търся? - 3меча-5пентакли-3пентакли - не мился че има здравословен проблем,по-скоро картите показват,моя ненавременна намеса(хапчета,или намиране на  мъжко коте)....

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

асо жезли-висша жрица-7пентакли

Мисля, че ще си имате кученца :) По асото и по 7 пентакли. Висшата жрица не разбирам защо се появява тук. Ще изръся голяма глупост, но ми идва като "жена без мъж" и към сегашната ситуация - воденето й на мъжко. :) Това последното, почти не съм го казала :)

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха, Меги, разсмя ме с тези карти, в положителен аспект разбира се :)

 

асо жезли-висша жрица-7пентакли

 

Всичко си е точно на място и се вижда буквално, има кученца. По-натам не показва какво ще стане.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще се случи с малкото болно коте?

 

паж чаши - асо мечове - кулата

 

Доста е зле в момента. Утре вероятно ще го оставя за системи. Уж беше незначителен проблем. Да се приготвям ли за най-лошото според горните карти? :(

Линк към коментар
Share on other sites

Какво ще се случи с малкото болно коте?

 

паж чаши - асо мечове - кулата

 

Доста е зле в момента. Утре вероятно ще го оставя за системи. Уж беше незначителен проблем. Да се приготвям ли за най-лошото според горните карти? :(

 

Голямо напрежение за теб. Но си го преживявала, въпреки, че все още смяташ това за твоя отговорност, не винаги е така.

 

Понякога границата между това да обичаме животните, да се грижим за тях и да понесем тази връзка, надминават човешките възприятия.

Иначе, животните, са най-добрият източник на истински надличностни архетипи и на мана. Но не трябва да е за сметка на човешкото, може би и по тази тема трябва да се поговори, а именно - защо картите за животни тотално различно се тълкуват от тези за хората, и как Таро има едни значения за човеците и абсолютно други - за животинския свят.

Една огромна тема, неразвивана досега.

Поне в този форум.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Какво ще се случи с малкото болно коте?

 

паж чаши - асо мечове - кулата

 

Доста е зле в момента. Утре вероятно ще го оставя за системи. Уж беше незначителен проблем. Да се приготвям ли за най-лошото според горните карти? :(

 

Това е ужасно болна тема! Много мога да говоря. То е и една борба вече за мен - за човешкото. В ситуацията в България понякога може да бъде зверски трудно.

Може и да попиша за опита си...

 

Но сега в полата ми лежи болното коте с лек напредък, утре пак системи, да видим...

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

 

Но сега в полата ми лежи болното коте с лек напредък, утре пак системи, да видим...

 

 

Съжалявам, но не мога да помогна.

Остави всичко в ръцете на Природата, не трябва да се месим там, каквото трябва, ти правиш. :yinyang:

Линк към коментар
Share on other sites

Има едно просто правило, когато искате да разберете котката, кучето, птицата, рибата или каквото и да било, то станете като тях. Не мислете като човеци.

 

Как става това - трудно става, но не е невъзможно. Може би само тогава човеците и животните ще станат приятели, не на принципа - аз давам - то приема.

Ставайки равни с животните, ние ги научаваме.

 

Да, те обичат, но не обичат с човешката любов. Не обичат и с онази, която ние приемаме за вярност. Тяхната любов е различна както и тяхното страдание, затова карти като Обесеният, като Глупакът или Рицар жезли обърнат, ще са нещо различно от онова, което ние приемаме, че са. Както и Кулата.

 

Да, животните разчитат на хората за взаимна помощ, но по-скоро хората се нуждаят от тяхната сила и мотив да живеят.

Линк към коментар
Share on other sites

Mного ми харесва последното ти мнение!

 

Реших да попитам Таро за моята може би най-голяма котешка любов. Гледах го 5 години. Той беше с недъг на мозъка. Уникално и неповторимо същество! Научи ме на много, показа ми какво е борбеност и най-вече дух. Иска ми се да мога да приличам на него. И той ме обичаше много, но той обичаше всички. Освен една - моята котка. Не че не я обичаше, а обичаше да се дразни с нея. Тя никак не го понасяше това нещо и го изживяваше тежко. Аз обвинявах себе си. Не се получаваше и накрая от непрестанните атаки и стрес, тя се разболя сериозно. Едва я спасихме. Тогава реших, че нещо трябва да направя. Пробвах Бах, свързах се със страхотен котешки "психолог", даде ми добри съвети, но при мен нямаше как да се случат. И взех тежкото решение да го предложа за осиновяване. Взеха го, но след като разбрах как го гледат, го поисках обратно. Междувременно дадох моето коте на майка ми, защото тя беше ужасно нещастна тук. Всички ми казваха, че за него никога никой няма да бъде идеален стопанин за мен. Това е факт, признавам. Но смятах, че дължа повече на моето си коте и поднових обявите. Накрая се появиха кандидати, съвсем млади, живеещи в студио. И на тях им намерих една камара кусури, но им го дадох. Това беше преди месеци. Получавам новини, снимки, виждам, че е добре, но го мисля. И днес попитах Таро - "добре ли си живее, щастлив ли е"? Отговор:

 

8 мечове

10 чаши

висш жрец

 

Висшият жрец ми е труден. Трябва ли да го възприема като намеса на организацията, която ми помогна при осиновяването? 8 мечове никак не ми хареса :( Дано не са ми били верни съмненията.

Линк към коментар
Share on other sites

Повече от абсолютно вярно! А пък за конкретния случай горе още повече. Да взема решението да го пусна и да пусна и контрола над ситуацията, беше адски трудно. И сега просто се надявам. А липсата на вяра е от разочарования от хора. В конкретния случай по-горе от осиновители. И не говоря за неща като каква марка храна са избрали, а за много по-сериозни и в някои случаи фатални неща. фатални по избор, а не по стечение на обстоятелствата.

 

Благодаря! Улучваш много неща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Какви са шансовете котката Анабел да пребори вируса:

 

9 чаши - смъртта - 2 жезли

 

Картата след 2 жезли беше дяволът.

 

Не мога да ги изтълкувам, прекалено емоционална съм.

 

Edit: питах още няколко неща за Анабел. Масово се появяват 10 желзи, умереността, 5 жезли и асо чаши.

 

Не искам да я загубя, хора, много ми е мъчно :(

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

Какви са шансовете котката Анабел да пребори вируса:

 

9 чаши - смъртта - 2 жезли

 

Картата след 2 жезли беше дяволът.

 

Не мога да ги изтълкувам, прекалено емоционална съм.

 

Edit: питах още няколко неща за Анабел. Масово се появяват 10 желзи, умереността, 5 жезли и асо чаши.

 

Не искам да я загубя, хора, много ми е мъчно :(

 

На мнение съм, че първо трябва да се успокоиш и второ да оставиш Таро за известен период.

Когато си толкова уязвима и не можеш да се контролираш, просто остави картите, за да не си изиграеш лоша шега, но на самата себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

И все пак картите отразяват моите терзания или това, което ще се случи с котето? Борбата беше наистина изтощителна за мен. Борих се за котета й, тя последна се разболя. Да, знам, много влагам в това, но такава съм си...

Линк към коментар
Share on other sites

И все пак картите отразяват моите терзания или това, което ще се случи с котето? Борбата беше наистина изтощителна за мен. Борих се за котета й, тя последна се разболя. Да, знам, много влагам в това, но такава съм си...

 

Такава съм си, не е аргумент за нищо.

Линк към коментар
Share on other sites

Ама аз не търся аргументи. Държа на животинките си и съм емоционална спрямо тях дори до крайности, особено на тези, които са спасени, защото вече са изживели достатъчно болка. И това не искам да променям, ако го променя, ще ми е по-лесно, ще съм може би като нормалните хора. Но и тогава нещата ще са различни и за всички останали. Не това, обаче е темата. А по темата - днес ходих да я видя, все така, но на мен лично не ми хареса как изглежда. Не ме пуснаха да я гушна. Вероятно това означава умереността на въпросите ми дали ще има подобрение - няма, все така, нито положителна, нито отрицателна промяна. 2 жезли ми се падна и на първото болно коте. С него всичко е наред. Но смъртта не ми се е падала досега в питанията ми за здравето на животните ми.

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей, Chiron, да се повторя пак - не мисля, че познанията ми по таро са достатъчни, за да давам крайни мнения, но темата за животните ми е донякъде лична и на мен, редила съм си много карти и то за коте и знам, колко е трудно да не виждаш това, което искаш или изобщо нищо и в картите, и "на живо". Когато си много привързан към животинче, а особено когато то страда, ти страдаш сигурно повече и от него. Затова мисля, че може би картите описват повече твоето състояние и дори това, което чака не котето, а теб. Не мисля, че това дори са и проекции...  9 чаши (тупащо сърце) трябва да премине през Смъртта може би, за да отвори път през 2 жезли и да търси Умереността, но не знам за кой. Може и да не е правилно тълкуването ми за картите, но поне е вариант, който може би е хубаво да помислиш и ти самата.

 

Дано всичко свърши добре и да се отървеш от товара на страданието, което виждам че изпитваш.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...