Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Таро в помощ на животните


Recommended Posts

Благодаря ти, Джи, за думите, утеха са ми! Може би си права, дано! Последното, което си мислех за смъртта и умереността е, че котето балансира на ръба. Но както казах - дано си права и това съм аз.

 

Това ми е "хобито" от години. Опитвам се да помагам на животинки в нужда. Имала съм смъртни случаи, няма как да нямаш, но съм имала и невероятни възстановявания. Не знам защо, но това коте повече ми влезе в сърцето, с годините ставам май все по-емоционална и ми е все по-трудно да го върша това. Мъчила съм се да се откажа. И го правя. Научих се да подминавам - най-трудното в тази "работа". Но това коте например намерих на пътя до кучешката ни полянка, върху едни боклуци, току що родила. Милата беше в тотален шок, не смееше да стане от бебетата си, а едно от тях лежеше с рана настрани от нея и тя толкова искаше да иде при него, току се надигне и другите под нея се размърдат и тя се откаже. Ръмжеше и съскаше. Нямаше как да ги подмина и всеки ден да се чудя дали няма да ги намеря мъртви. Намирала съм на същото място мъртви котета, защото в квартала имаме само бездомни кучета. Посегнах към нея и тя ми се довери изцяло. Нито ръмжеше, нито съскаше. 2 месеца ги наблюдавах как растат здрави, как тя им се радва и ги обгрижва. И сега в рамките на седмица всичките се разболяха, а тя е в най-тежко положение. Всяко едно го мислех и побърквах ветеринарите от въпроси. Всяко го изкарваше по 2 дни (а по принцип болестта е тежка), не повече. Но тя е зле. И не знам - просто не искам така да свърши всичко. Звучи като от драматичен филм - роди ги, даде им шанс чрез мен, откърми ги, даде им силен имунитет да преборят вируса и точно когато и проядоха сами, да ги остави. Сякаш всичко е наредено перфектно откъм тайминг. А тя е съвсем млада, ветовете мислят, че е на не повече от година с първо раждане. Не заслужава такава съдба.

 

Много споделих, извинявам се. Явно ми се е искало да разкажа историята й. Ще се радвам ако ни стиснете по един палец!

Линк към коментар
Share on other sites

Chiron, виждам много от себе си и начина, по-който мислих преди време, специално за животните. Исках, ако може да ги спася всички, да ги спася от хора, от коли, едни от други, ако може и безсмъртни да ги направя и да ги изпратя да живеят по розови поляни, където да се търкалят по гръб в изобилие от храна и вода. Още, когато се возя по улиците и видя някъде нещо посредата, седя и гледам през прозореца втренчена - да не би да е блъснато коте, куче, таралежче... и косата ми се изправя, докато не преминем и не видя, че е парцал или нещо такова. Но няма как да помогнем на всички животни (и не само - и на просяци, и на приятели в нужда и т.н.) Да правим каквото можем и ни е по сили, доколото зависи от нас - това да. Но иначе, когато се фиксираме в нещо, особено когато то не зависи от нас, а следва своите закони, тогава се ражда тази драма - тази твоя драма (знам, че и за секунда не преувеличаваш за това колко ти е трудно и тъжно). А и, сигурно знаеш, преди да помогнем на себе си, преди да дадеш нужното на себе си и не намериш сили да превъзмогнеш слабостите си, тогава мъчно би била от полза другаде, мъчно би била помощ, иначе "полза" ще бъдеш на много места. Според мен, трябва да намериш начин да пречупиш призмата, през който гледаш - картите, ситуациите, причините. Обърни се към себе си и разбери, че преди да минеш сама по пътя на картите си - няма как да се случи нещо друго.

Не всичко тъжно е "нечестно", не всичко тъжно е тъжно. :) Понякога, слава Богу, нещата не зависят от нас!

 

Всичко си има причина и време.

Аз ще стискам палци....

Прекрасен ден ти желая! :)

Редактирано от Джи
Линк към коментар
Share on other sites

Излизаше смъртта, излизаше глупакът, справедливостта и аз все не можех да разчета. Таро ме предупреждаваше, а аз не разбирах. Накрая ми го каза буквално с обесения и аз пак не схванах.

 

Снощи намерих единственото неразболяло се коте на болната майка обесено на котешката си играчка. Пръчка с въже и накрая топче. Казват им котешка въдица. За мен шокът беше огромен, а тъгата и болката и неразбирането още повече. Видях ги как проглеждат, как правят първите си стъпки, търся им стопани, представях си как ги осиновяват и да се случат такива нелепости. Преди няколко дни ми мина през ума да махна тази играчка да не се оплетат, но реших, че нищо няма да се случи - глупакът. И в резултат от действията ми - справедливостта. Да се спаси веднъж от улицата, втори път от гадния вирус и да висне обесена на играчка...Губила съм животинки и преди, приемам смъртта, разбирам я, знам, че се случва и ще продължи да се случва, но при мен тази линия е отдавна, нещо ми говори - спри, спри.

 

Майчето им е все така болна.

 

Приемам тази нелепа смърт като знак, че е време да се оттегля от тази ми работа. Колкото и да ме боли. Питах Таро още неща, но ме е страх, че не виждам добре и не разчитам добре. Никога нямаше и да мога да разчета такава нелепа смърт.

 

Дано тича някъде свободно и щастливо малкото мъниче. Беше прекрасна, току що започнала детството си.

 

П.С. Келтският кръст може и да показва, че имам сили да продължа, но аз не мисля, че това се иска вече от мен.

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

По-предишната вечер попитах Таро за една от котките ми, ще се върне ли. Майка ми нещо се беше зачудила, затова реших.

Толкова съм разсеяна, че не помня първата карта а и не ги записах. 2 пентакли, ИмператрицаИ първата май беше пентакъл. Първо се хванах, че може да е разгонено, защото е котарак. Е, да, ама нещо не се върза. На другия ден си беше в къщи.

Това ме накара да изтълкувам Императрицата от гледна точка на котките като дома, от който са и в който се завръщат/към който се стремят. Още повече и че зооморфните божества с котешки облик са женски, няма как да предполагаме един Император тук... Краткото странстване е белязано от 2 пентакли.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще оздравее ли котето? - обесен - маг - 7 чаши

 

Трябва ли да взема решение за евтаназия на котето? - справедливост - 3 жезли - 8 меча

 

Какво ще се случи ако я оставя така? - кулата-5 пентакли-7 жезли

 

Тя се е предала вече, нали? И аз само удължавам страданието й?

Линк към коментар
Share on other sites

хирон,извини ме за въпроса,то и другите които четат и ги занимаваме с нашите проблеми...

въпроса ми е ,кръвни проби правихте ли,лечение имат ли,единствено за което се сещам е болест предавана от паразити,насекоми ...и вид анемия у котилото и майката(храна или болест от насекоми)...

 и аз съм виждала знаци,но не съм ги следвала,за жалост..

 

Ще оздравее ли котето? - обесен - маг - 7 чаши -има нещо което не правиш,а си само очевидец,гледаш и се чудиш.подсили го животинчето...(маг-7ч-мисля че  твърде лично си поставила въпроса си)

 

Какво ще се случи ако я оставя така? - кулата-5 пентакли-7 жезли- до момента на питането,идеята за евтаназия отпада,има шанс,макар и минимален,от гледна точка на  животното-на природата му-то не се предава,духът е във всяка жива твар,със или без разум.макар че кулата  ,може да е за необратимостта,но и упоритостта+7ж...

 

Димитрина-'' 2 пентакли, Императрица. ''- много интересно сравнение ''Още повече и че зооморфните божества с котешки облик са женски, няма как да предполагаме един Император тук.''

за  2 пентаки-странстването>>>2 пентакли тук-там по форумите сме я свързвали с женските п.орг.-яйчници- та ето те са готови за оплождане (3 пентакли е излизала като  оплоденост,за жени обаче)

Линк към коментар
Share on other sites

Меги, благодаря!

 

От 6 дни котето е в клиника, на системи, не се храни. Вече трябваше да има подобрение. Бори се с вирус. Кръвни изследвания са й правили дотолкова токолкото да докажат много ниско ниво на левкоцити, което означава силна инфекция. 6 дни са много за едно коте да не се храни :( Не мога да го подсиля, не ме пускат при нея, изолирана е заради вируса, да не се разпространява навън. И докторите са учудени, че няма развитие. Няма никакво подобрение.

Линк към коментар
Share on other sites

имаше ли кърлежи - щях да пиша на лични,но ще споделя опит,заради тези които имат  животинки.

имах сучай с мое куче,охапано от кърлеж- заболя от бабезиоза.

болестта се предава,инфекзиозна е-може би така е заболяло.

отказват храна,побеляват венците-нещо като жълтеница , анемия ...кучето го излекуваме...

 

но предполагам във вашата клиника знаят,какво му е...това са мои предположения...

 

пак се извинявам ,че спамя....

Редактирано от MEGGI
Линк към коментар
Share on other sites

Меги, благодаря ти отново! Знам я тази болест, правим тестове на кучетата преди осиновяване точно за нея и няколко други.

Историята на болното коте е малко по нагоре в темата. 2 месеца живя при мен без кой знае какви оплаквания. Не е имала кърлежи, от километри си личеше, че е домашно. Вярно, че беше слаба и може би леко анемична, но мислех, че е от кърмачеството.

Ще подхвърля на докторите това довечера. Но за жалост нали ги знаете - никак не обичат да им дават диагнози клиентите...

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

Извинете ме и мен, че спамя...Ако е нужно, може да изтриете постовете ми или някои от тях. Днес ходих да я видя, поприказвах й през клетката, не ме пуснаха да я гушна. Не беше добре.

 

Мога ли да помогна с нещо на болното коте - магът - светът - звездата.

 

Мисля, че вече съм й помогнала. Така ли е или отново не успявам да разбера Таро? 

Редактирано от Chiron
Линк към коментар
Share on other sites

Chiron, с карти като Светът и Звездата накрая, мисля че Таро не може да е по-ясно... Според мен си направила каквото можеш, за да й помогнеш, че да не кажа и повече. И не, че аз имам големи успехи с разбирането на Таро, но ми се струва, че ти не успяваш да "разбереш" картите си, защото по-скоро (в тази ситуация) търсиш единствено спасителна сламка, но не и истински отговори. Много ми се иска да греша, но това е моето мнение :/

Линк към коментар
Share on other sites

Не само мисля, че трябва да ти изтрият поста, но смятам, че и прекаляваш. Форумът не е изповедалня. 

Ти не ставаш за Таро. По-добре забрави.  

Отивай някъде другаде да си изливаш емоциите. На мен лично това ми е неприятно. Нямам намерение да се занимават с твоите котки по цял ден. 

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...