Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Предложение за жив форум


Recommended Posts

Силвия СД

след което пътуваме до Камен бряг
Не беше ли първоначално за Варна посрещането на слънцето? Впрочем където и да е, не е проблем, тъкмо ще има по-малко народ.

jul

Незная какво имаш предвид под "светско". Аз също не пия алкохол, но се радвам искрено в общуването с хората.

Всичко, което ни отдалечава от центъра ни, от пътеката, от духовното начало е светско. Най-важното е да има искреност :thumbsup1: , тогава където и да сме, не се отклоняваме от пътя. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Срещата ще бъде във Варна. Решенията ще се правят на място. Има желаещи да посетят Камен бряг, аз съм от тях. Ако ни хареса там, ще останем до сутринта. От това, което видях на снимки, опасявам се, че вероятността да посрещам там Слънцето е голяма. Но всичко се решава на място и от останалите. Очакваме и други идеи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, за Камен бряг до колкото знам ще има концерт по случай посрещането и така нататък голяма навалица иначе е хубаво.

Всъщност на 30 срещу 1.07 навсякъде където има пясък ,ще има много хора,още повече ,че е събота срещу неделя.

Аз съм на работа в събота до 19.00 и се надявам в неделя да почивам.

Така че мога да присъствам на съботно- неделна вечерна среща с посрещане на слънцето, но май във Варна :)

Всъщност аз ще бъда на плажа и вечерта и сутринта и през по- голямата част на ноща.

На южния плаж до кораба мисля че е удобно място за среща и преразпределение нататък.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е снимката от нашата форумска среща през май при Мадарската пещера:

Trance, хамелеона, Добромир:

http://maxmet.hit.bg/M_1.jpg

Иво, Васил, Максим, Латина, Огнян Кулев, Ива:

http://maxmet.hit.bg/M_2.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Какво стана с планираната среща за 01.07.?

Би било интересно ако дойдат повече хора.

Засега остава 30-ти във Варна. Но допълнително ще се доуточним за часа на пристигане, самата среща и прочие..

:)

Линк към коментар
Share on other sites

При мен нещата се попромениха. На 1 юли от сутринта рано трябва да пътувам за друго място, мога да присъствам на форумската среща само в съботния ден 30 юни. Мога сутринта да пристигна и да прекараме деня заедно, след което вечерта да се прибера обратно, което означава че няма да мога да остана за нощта и изгрева. Ще очаквам уточнен час и място за срещата на 30-ти.

Също мисля да посетя събор Тринога в дните около 11-15 юли, ако някой ходи, може там също да се видим. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ние ще ти пишем на лични за точните условия, но при всички положения ще се видим. За сега сме 5 човека, но бройката не е важна, според мен. Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Хей, само хората от Варна ли ще си организират среща... Защо София да остава по-назад! Желаещине да пишат!

:D Не. Просто на 30-ти юни "хората от София" както и от други градове, ще погостуват на "хората от Варна" за да посрещнат заедно изгрева на 1-ви юли.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако някой ще ходи на Рилските езера през Август, също нека пише :D

:) Аз съм навсякъде. Засега планирам да бъда на Рила от около 11 до 21 август. Знам че още доста хора от форума ще ходят, както всяка година. :thumbsup1:

Линк към коментар
Share on other sites

:) здравейте,джулая е в събота срещу неделя,аз мога да присъствам на евентуална среща или част от нея не по- рано от 20.00 часа в събота вечер до не по- късно от 10.00 в неделя сутрин.Деня е дълъг така че ако е удобно в 20.00 в събота на плажа е чудесно.Поздрави!
Линк към коментар
Share on other sites

Та значи да не оставаме само в лични :) на 30.07 в 20 часа на южния плаж пред ресторанта "корабчето" или по скоро отстрани него на пясъка :) до скоро. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

на 30.07 в 20 часа на южния плаж пред ресторанта "корабчето" или по скоро отстрани него на пясъка :) до скоро. :feel happy:

Мен това не ме топли, в този час трябва да тръгвам обратно. Ако ще има среща от сутринта-до утре вечер чакам някакви координати като място и час от организаторите на срещата. Първият влак пристига към 8 ч., а втория към 11 ч. във Варна. Това са моите възможности за пристигане в събота сутрин. Ако евентуално няма да има сутринта среща, моля уведомете ме, за да не тръгвам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След няколко часа се отправяме със семейството ми към Желен. Очаквам да си прекараме страхотно на това чудесно място.

:yinyang:

Редактирано от wonderful
Линк към коментар
Share on other sites

Привет!

Някъде тук в новините на портала има обява за изявата на оркестър "Ешкенази" - на 10 юли, сряда, от 20.30ч. пред народния театър.

Ася, аз и Милкана ще бъдем там със сигурност! Много ще се радвам да се съберем още съпорталци!

...

Някой знае ли нещо за този оркестър - ушеслушно е еврейски... Аз нищо не съм чувал или слушал за тях.

...

Хайде в 20ч. пред главния вход на театъра!

тел. за контакти: 0878260634 - Орлин.

...

До скоро!

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, аз прочетох за 11.07.07.

'На 11 юли от 20.30 ч. до 22.00 ч. в София пред Народния театър "Иван Вазов" ще има концерт с цигулково изпълнение със симфоничен оркестър от музиканти Ешкенази. Входът е свободен. Нека заедно преживеем красивата музика.'

Източник

Линк към коментар
Share on other sites

Силве,

Благодаря за пожеланието!

В днешния брой на в-к Стандарт прочетох следното:

Братовчедите Ешкенази свирят “Хари Потър”

Братовчедите Веско и Максим Ешкенази за пръв път ще свирят заедно в сряда. Двама от най-прочутите наши музиканти по света ще се представят под открито небе пред Народния театър. Тогава ще прозвучат класически пиеси от Брамс, Вивалди, Сен-Санс. Но истинското музикално приключение ще бъдат мелодиите от любими филми като "Междузвездни войни", "Извънземното", "Хари Потър", "Индиана Джоунс". Веско Ешкенази, който е концертмайсторът на Холандската кралска филхармония, ще отдаде почит и на 70-годишнината от смъртта на Джордж Гершуин, която се навършва точно на 11 юли. Кулминацията на вечерта ще е епичната "Увертюра 1812 г." на Чайковски, придружена от заря, топовни залпове и камбани. Маестро Максим Ешкенази, когото в. "Лос Анджелис таймс" нарича "изключително талантлив и увлекателен млад диригент", ще предвожда нарочно събраната за целта "Лятна филхармония". Концертът започва в 20,30 ч, а входът е свободен.

Източник

Линк към коментар
Share on other sites

Преди две лета Никола Манев ги доведе в града, както и много др. известни творци в най-различни области на изкуството. От много години началото на септември тук има седмица на културата и се провеждат какви ли не концерти и поетични вечери и художестевни сбирки. Не си спомням точно, но беше някакъв еврейски празник тогава или нещо годината беше свързана с евреите нещо, та и други културни светила от този етнос ни гостуваха. Ако изсвирят нещо и на Гершуин, блазе ви на ушите.

Линк към коментар
Share on other sites

Музиката беше завладяваща! Компанията също! :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Орли, :feel happy:

присъединявам се към поста ти. Останахме докрая, независимо от дъжда. Заслужаваше си, за малко време толкова много красота и наслада за душата.

Искам да поздравя всички с едно изпълнение на Веско Ешкенази - една от любимите ми песни.

Вечеряй, Радо

Редактирано от Ася Иванова
Линк към коментар
Share on other sites

Както Добромир в темата за екология написа, няколко човека от форума се засякохме на екосъбора Тринога в тези дни. Особено ми беше приятно да се запозная на живо с wonderful. Тя е наистина чудесна. :thumbsup2: Огромната тежест на събора падна на плещите на Добромир, който се грижи за вкусната здравословна храна и за лекционната програма. Инициативата е добра, аз обаче не участвах активно в мероприятията, моите интереси бяха по-различни. Природата там е прекрасна.

На връщане заедно със семейството на wonderful (които живеят в много близък до Шумен град) и един мой приятел се отбихме до Арбанаси, където посетихме братската къща. Виждам, че работите доста са напреднали в сравнение с времето преди 1,5 г. когато бях там. Има една прекрасна висока порта. :thumbsup1: Не пропуснахме да осъществим и една приятна вечеря в комплекс "Извора". :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...