Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Търся една мелодия вече цели 12 години, но не знам как се казва


Guest Veselin

Recommended Posts

Вече цели 12 години търся една страшно хубава мелодия, която чух едно време по БНТ. За съжаление един приятел успя да ми намери само този запис (който е само много кратък откъс от мелодията):

http://www.youtube.c...h?v=4lm1rSlDY_k

Мелодийката я пускаха много често на фона на тази картинка по телевизията. Пускаха от същия албум (сигурен съм, че бяха на един и същ изпълнител, понеже следваха една след друга и бяха изпълнени по сходен начин) и още много хубави мелодии. Все ми се струва, че са авторски и че е някой изпълнител като оркестъра на Джеймс Ласт, Пол Мориа или нещо подобни (макар че за тези години прослушах страшно много записи и не открих нищичко.). Обаждах се много пъти в БНТ, но те или отказваха да ми помогнат, или казваха, че не знаят на кого е. Питал съм в много форуми, и български и чужди, даже веднъж се свързах с Досьо Амуджев, но и той не успя да се сети. sad.gif

Някой да може да помогне? Ще му бъда цял живот благодарен за това.

Редактирано от Veselin
Линк към коментар
Share on other sites

Вече цели 12 години търся една страшно хубава мелодия, която чух едно време по БНТ.

Някой да може да помогне? Ще му бъда цял живот благодарен за това.

Здравей, на мен ми напомня на ранния Майлс Дейвис, но съвсем не съм сигурна. Имам колега, който се занимава с тези неща и може би ще ти помогне, утре ще му пусна линка и дано да има добри новини за теб :)

Линк към коментар
Share on other sites

Дано. rolleyes.gif Въпреки че съм прослушал доста неща на Майлс Дейвис и не можах да открия нищо, но все пак се надявам.

Само да кажа, че повечето мелодии бяха изпълнени от тромпет, имаше някои само на китара, а една друга мелодия беше изпълнена от пан флейта и тромпет (страшно хубава мелодия, жалко че нямам запис, ама главно заради нея съм толкова мотивиран да разбера поне изпълнителя).

Линк към коментар
Share on other sites

Веско, сега говорих с Лили Райчева от БНТ, която ми беше преподавателка по ТВ-журналистика в университета, а повечето я знаят като автор на "Минута е много". Каза, че навремето БНТ е ползвала предимно импресии на Биг-бенда на Вили и точно за тази мелодия няма особени спомени.. но, обеща да пита и "старите пушки" и ако изкочи някаква идея - ще каже whistling.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Веско, сега говорих с Лили Райчева от БНТ, която ми беше преподавателка по ТВ-журналистика в университета, а повечето я знаят като автор на "Минута е много". Каза, че навремето БНТ е ползвала предимно импресии на Биг-бенда на Вили и точно за тази мелодия няма особени спомени.. но, обеща да пита и "старите пушки" и ако изкочи някаква идея - ще каже whistling.gif

Супер! Много ти благодаря!!! thumbup2.gif Напълно възможно е и да е на български бенд. Нищо чудно, че за толкова години нищо не съм научил за нея, за съжаление музиката на българските изпълнители (особено пък на биг бендовете на БНР, на Вили Казасян, и др.) се намира изключително трудно и то в България.

Линк към коментар
Share on other sites

Веско, засега няма нищо по твоя въпрос.. Всички от по-възрастното поколение, свързани с БНТ изказват предположения, че вероятно това е нещо на Вили Казасян. Възможно е и взаимно да си влияят на преценката, т.к. Лили им пусна мухата.. Продължаваме на търсим thumbsup.gif

Дано Мона или някой друг имат повече късмет..

Линк към коментар
Share on other sites

Няма нищо. Изключително много ти благодаря за това, че се опитваш да ми помогнеш!!! angel.gif Сигурен съм, че все някога ще се разбере коя е. И аз започвам да си мисля, че е на някой български изпълнител, тъй като съм пробвал с много програми (вкл. Shazam) и сайтове за разпознаване на музика и нищо.

Сега се сетих ориентир: през лятото и есента на 1998-а във времето преди началото на програмата по Канал 1 (през лятото беше от около 16:34 до 16:44, преди рекламите на WS Teleshop) почти през ден пускаха от този диск (предполагам, че са пускали диск) и понякога пускаха от албума на Акага "Защо". Точно тогава това беше супер много често пускано и който е работил тогава в БНТ, би могъл да се сети. От същия този диск пускаха и по Ефир през последните месеци преди да закрият телевизията (април и май), даже мисля, че последната събота на Ефир 2 във времето преди да започне програмата, пускаха пак от този диск.

Ако има начин, им дай тази информация, може пък да разберат. За съжаление аз нямам никакви познати в БНТ, затова разчитам само на чужда помощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за точното инфо.. ще предам.

И чак ме хвана срам.. blink.gif Точно през въпросната година бях там на стаж като студентка, но даже и спомен си нямам кой тогава отговаряше за музикалното оформление 3d_052.gif Същата година Бригита (Светлина по Пътя на Душата й!) ме взе като мама-квачка и започна журналистическото ми практическо обучение в ноктите й. Ех, спомени.. biggrin.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Чебурашка! thumbsup.gif Дано да се разбере какво е било пускано тогава. Предполагам БНТ имат записи на всичко, което са пускали досега през годините.

Същите мелодийки ги пускаха и когато изписваха програмата за деня.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ако може, би ли ми казал, как се казва песента която започва от 58 мин. и 30 - та сек. на клипа ?

http://www.vbox7.com/play:6d86a99a

Чух я мелодийката, но не знам как се казва.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой ако може, би ли ми казал, как се казва песента която започва от 58 мин. и 30 - та сек. на клипа ?

http://www.vbox7.com/play:6d86a99a

Мога само да ти дам жокер - изпълнява я Георги Минчев. Пробвай да намериш заглавието й, чрез неговото име!?

Линк към коментар
Share on other sites

...а една друга мелодия беше изпълнена от пан флейта и тромпет (страшно хубава мелодия, жалко че нямам запис, ама главно заради нея съм толкова мотивиран да разбера поне изпълнителя).

Линк към коментар
Share on other sites

Ами за съжаление не е тази мелодията, която имах предвид. :( И нея съм я търсил, но досега нищо не съм открил.

Нищо. Не се отчайвай! Ще откриеш твоята мелодия един ден.

Поздрави за добрия вкус с едно парче, което се нарича Сянката на твоята усмивка:

http://www.youtube.com/watch?v=U0tXUhKjurM&feature=PlayList&p=80B63D0013829D89&playnext=1&playnext_from=PL&index=26

Линк към коментар
Share on other sites

Ами за съжаление не е тази мелодията, която имах предвид. sad.gif И нея съм я търсил, но досега нищо не съм открил.

Нищо. Не се отчайвай! Ще откриеш твоята мелодия един ден.

Поздрави за добрия вкус с едно парче, което се нарича Сянката на твоята усмивка:

http://www.youtube.c...rom=PL&index=26

Благодаря много за поздрава! Музиката е прекрасна! hypocrite.gif

Линк към коментар
Share on other sites

някой дали знае къде мога да намеря една руска песен, в чиито текст се пее "...друзьей моих прекрасньье чертьь...", не знам откъде да си намеря еръй, но мисля че все някой ще се сети. според мен е от филм и аз мислех, че това е "Москва не вярва на сълзи", но май не е от там. много искам да я чуя цялата, т.к. си спомням само това редче.

Линк към коментар
Share on other sites

„По улице моей”

· Автор текста: Ахмадулина Б

· Автор музыки: Таривердиев М.

· Исполняет: Резникова Анна

По у лице моей который год

Звучат шаги мои друзья уходят

Друзей моих медлительный уход

Той темноте за окнами угоден

О одиночество как твой характер крут

Посверкивая циркулем железным

Как холодно ты замыкаешь круг

Не внемля увереньям бесполезным

Дай стать на цыпочки в твоем лесу

На том конце замедленного жеста

Найти листву и поднести к лицу

И ощутить сиротство как блаженство

Даруй мне тишь своих библиотек

Твоих концертов строгие мотивы

И мудрая я позабуду тех

Кто умерли или доселе живы

И я познаю мудрость и печаль

Свой тайный смысл доверят мне предметы

Природа прислонясь к моим плечам

Объявит свои детские секреты

И вот тогда из слез из темноты

Из бедного невежества былого

Друзей моих прекрасные черты

Появятся и растворятся снова

Друзей моих прекрасные черты

Появятся и растворятся снова

http://www.youtube.c...h?v=Bx-WvpE8KKY

Ето и в изпълнение на Алла Пугачова:

http://www.youtube.c...h?v=n-azqrIF7jQ

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка много си добричка!!! много ти Благодаря! и за текста!!!:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! пак ще прибегна до вашата помощ, но се опитвам да открия една песен, която до скоро се слушаше, и май минаваше за чалга, но аз нещо много си я харесах. някой ми каза ,че се казвала джорджавон, чорджавон или нещо подобно, но под такова име аз не мога да я открия.

:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Простете, вече нахалствам, но си спомних за един също толкова сложен казус - пак една фраза от стара песен : "всичко хубаво на този свят е синьо". ако някой си спомни кой я пее!?:rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, а моята мелодия, заради която отоворих темата, никой не знае на кого е. 3d_112.gif Толкова ли е рядка и уникална? Започвам да се отчайвам, че все някога ще я намеря.

Линк към коментар
Share on other sites

ще я намерим, само не се отчайвай!!! няма нищо изгубено на този свят!!! само ние си мислим така.

Словото и музиката са вечни, не го забравяй!:rolleyes::whistling:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...