Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Търся една мелодия вече цели 12 години, но не знам как се казва


Guest Veselin

Recommended Posts

Знам, пък и се утешавам с това, че щом тази музика е сътворена тук, на планетата Земя, значи би трябвало да я намерим. Толкова години я нося в сърцето си! whistling.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Злинчо, виждам, че никой не ти е отговорил за търсените песни и реших да "вляза в КОНтакт и звездите да ми гУ гУворят" 3d_075.gif

Първата песен е лесно - казва се "Всичко хубаво на този свят е синьо". Изпълнява се от Мими Николова - една от първите български естрадни изпълнителки от 60-те години на миналия век, а автора на текста е Иван Стайков.

По отношение на чалгЪтЪ там не мога да помогна, т.к. е далече от периферията на обхвата ми, а загадъчното заклинание "джорджавон, чорджавон" - нищо не ми говори 3d_073.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка, много ти Благодаря! сега ще зарадвам приятелка, която много време търсеше изпълнителят на песента. :whistling:. надявам се вече да си добре, ако ли не - излежавай се на топличко в къщи и се наслаждавай на снежната картина през прозореца!:3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

Чебурашка помогни ми! Сега като гледам пак как горко плаче Веско и ми става много тъжно. от много време търся едно мое любимо стихче на С.Маршак , от което помня само това и то на български -

Всеки гледа породата,

Изключителни белези,

А пък има в природата

изумителни мелези.

...

...

...

а сърцето какво е.

има няколко сайта, където има доста поезия от Самуил Маршак, но явно аз не мога да го разпозная в оригинал или просто не търся където трябва.

от всички мои постинги може да се извади извод,че ми е къса паметта:3d_146:. хахаха

Редактирано от Злинчо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте! Открих съвсем случайно темата ви и понеже имам подобен "проблем" с търсенето , реших да ви помоля за помощ. :rolleyes:

Става въпрос за една мелодия, или по-скоро откъс от концерт, който пускаха много често по БНТ през 90-те години, когато имаше лека времева дупка между две предавания, просто ей така за запълване на промеждутъци, които не бяха заети от реклами. По подобен начин пускаха в такива промеждутъци и парчето на Candy Dulfer -Lili was here. За съжаление не разполагам с откъс отмелодията, но се надявам някой от вас, който също е останал впечатлен от нея, да се сети какво имам предвид. Тя е по-скоро като концерт за пиано, с модерно звучене, първоначално доста динамична, а след това лежерна. Дори веднъж пуснаха и клипа от концерта, в който един мъж на средна възраст, с дълга коса и мустаци, свиреше на пиано, а зад него бяха наредени доста други музиканти и ако не ме лъже паметта имаха цигулки. Пускаха го много често особено в периода 1995-та до може би 1999, но бях малка тогава и не ми е останало много в паметта. Това е, което си спомням ( освен самата мелодия,която няма как тук да изтананикам :whistling:) , и с което бих могла да я опиша с надеждата някой да се сети. Благодаря предварително за всяка помощ и предположение !

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! пак ще прибегна до вашата помощ, но се опитвам да открия една песен, която до скоро се слушаше, и май минаваше за чалга, но аз нещо много си я харесах. някой ми каза ,че се казвала джорджавон, чорджавон или нещо подобно, но под такова име аз не мога да я открия.

:3d_041:

Чак Уикито прерових в спомени, че джорджевицата си е едерлези или по-популярното Свети Гьорги на Слави, но се убедих чак като чух това:

Рени - Джурджевдан

http://vbox7.com/play:e790d015

Линк към коментар
Share on other sites

за съжаление не е това, спред мен е нещо грузинско, а наскоро взех да се замислям дали не е румънско,има някак по-мангалско звучене (Нел, ако четеш това, прости ми). но много ти Благодаря за постинга. според мен джорджавон май не е истинското название, мисля че накой ме измами:3d_140:

а към Румка - виж има друга тема - музиката нашата си - направи си едно записче и я пусни там, изтананикай я просто, все някой ше се сети- Азбуки, Чебурашка, Веско,... но трябва поне да чуят рефренчето де...

п.с как се качва обачееее...

Линк към коментар
Share on other sites

да,това е. не очаквах, че клипът е такъв. явно и тематиката е такава. просто по едно време я пускаха по радиото рано сутрин и се будех с тази песен, действаше ми много съживяващо, а сега определено ми се дорева...:yinyang:

Благодаря,H2O!

(Веско, извини,че пак се възползвах от темата!)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте, искам и аз да попитам нещо, някой знае ли от къде може да се намери нещо за Данчо Капитанов, известен тромпетист от близкото минало? Търсих в гугъла, но нищо няма, нито аудио, нито видео, нито даже една снимка, а той е може би най-добрия български тромпетист, гледал съм го като малък с бенда на Вили Казасян. Ще съм доволен и на най-малкото което може да се открие за него.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще съм много благодарен! Аз писах и до БНТ, но от там не ми отговориха нищо, а не може да нямат в архивите запазени записи на бенда на Вили Казасян, или на забавни-развлекателни програми, каквито навремето имаше.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте , Джаз1 и Веско! подсетиха ме, че народната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" е всъщност депозитна и в нейния музикален отдел могат да се намерят много неща. Лошото е, че едва ли ще ви стигне един ден. можете да си извадите месечна или годишна карта. мисля, че при издаването на картата трябва да споменете, че ще ползваре музикалната читалня (мисля #10), миналата година картата с носителя е била 25 лв, сега не знам.

Линк към коментар
Share on other sites

Идеята е добра. За улеснение да се спести ходенето и ровенето - могат да се ползват и сайтовете на библиотеките, където по каталози са описани наличните материали и архиви. Всички регионални библиотеки имат такива електронни версии.

Така още отвкъщи можеш да видиш дали дадено нещо го има и ако го има - да си запишеш сигнатурата му и отдела, да провериш дали е свободно или само на депозит за читалня и т.н., и чак после да изприпкаш до библиотеката и да си го вземеш или видиш.

Пък, ако не се оправиш сам - има посочени телефончета на които да се обадиш и любезни какички да ти обяснят и да те информират.

Въобще, с тоя интернет - вече човек си свършва половината работа, още докато си пие чая и си пуши лулата rolleyes.gif

сайт на Националната библиотека

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Търся една песен вече мнооого отдавна. Преди време имаше една певица (не си спомням но май- имаше големи устни tongue.gifbiggrin.gif) и гласът и беше подобен на този на Анастейша, но тя е мнооого преди нея. Преди малко чух песента по радио1 и попитах тези около мен, защото имаше и мои набори дали помнят песента и певицата, но единият казва - Позната ми е песента, но това не е ли Анастейша? Казвам, не, тази е от много преди това. Хайдеееее помагайтееее:dancing yes: - На на на на на на...whistling.gif това го има в песента :)))

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Търся една песен вече мнооого отдавна. Преди време имаше една певица (не си спомням но май- имаше големи устни tongue.gifbiggrin.gif) и гласът и беше подобен на този на Анастейша, но тя е мнооого преди нея. Преди малко чух песента по радио1 и попитах тези около мен, защото имаше и мои набори дали помнят песента и певицата, но единият казва - Позната ми е песента, но това не е ли Анастейша? Казвам, не, тази е от много преди това. Хайдеееее помагайтееее:dancing yes: - На на на на на на...whistling.gif това го има в песента :)))

Ей това е песента sorcerer.gif

http://www.youtube.com/watch?v=F7qywdLb2Y4

Редактирано от Eлф
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,може ли някой да ми каже на кого е музиката от този линк?

http://www.youtube.com/watch?v=Y0d6O3oKnF4

Предварително благодаря,поздрави н 3d_103.gif

Линк към коментар
Share on other sites

някой дали знае коя е песента с която започваше преди време предаването на Иван и Андрей ,ето отказ от нея

http://www.vbox7.com/play:c9de6a7d

И аз от доста години още не съм я намерил ,макар че "случайно" намирам и други песни които съм ги търсил ,и след време ги намирам ,сигорен съм че и тази ще намеря след време :)

Редактирано от veselinvalchev1981
Линк към коментар
Share on other sites

ей,Елфче! изпревари ме! знаех си,че е тази песен, но заглавието на песента и на изпълнителката са много завъртяни и не можах да ги открия с директно търсенеwhistling.gif

thumbup2.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте на всички! Можете ли да ми помогнете да разбера на кого е тази мелодия и как се казва:

http://vbox7.com/play:be9ff081&ef=1

Доста е популярно, даже веднъж я чух и по Радио 1. При опит да кача същото клипче в Youtube, ми изписа, че музиката била под не знам си какъв лиценз, което за мен значи, че все пак тя е на някой чуждестранен изпълнител и доста популярна, но така и не разбрах на кого е.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...