Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Георгиос Витулкас - корифей в хомеопатията


Guest Ивета

Recommended Posts

Искам да напиша за нещо по-различно, защото никъде не срещнах да се говори за това име, а зная, че този човек е всепризнат корифей в областта на хомеопатията и се радва на голяма популярност, особено в Германия, но е идвал да изнася лекции и тук в България.

Става дума за Георгиос Витулкас. Тези дни надълго и нашироко разговарям с моя близка роднина, която е дългогодишен хомеопат, но в Германия, та тя ми спомена, че това е нейният учител в хомеопатията.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Георгиус Витулкас е един от най-големите хомеопати.

Идвал е и в България преди 15-тина години, но по принцип лекциите си изнася в Гърция, в неговата хомеопатична Академия на частният му остров Алонисус.

Линк към коментар
Share on other sites

Три книги, които бих искал да препоръчам от него и които много са ме впечатлили:

Хомеопатия. Медицина на новото хилядолетие

Геогиос Витулкас

изд. Анхира, 2001 г.

Науката Хомеопатия

Геогиос Витулкас

изд. Анхира

Нов модел за здраве и болест

Геогиос Витулкас

изд. Анхира, 2006 г.

Намирам ги за особено подходящи за хора, които тепърва искат да се запознават с основите на хомеопатията.

Линк към коментар
Share on other sites

На мен има нещо, което ми е интересно.

Доколкото знам, Витулкас се е запознал с хомеопатията, когато е бил в Южна Африка. Какви хомеопатични школи има там? Би било интересно да се узнае :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

На мен има нещо, което ми е интересно.

Доколкото знам, Витулкас се е запознал с хомеопатията, когато е бил в Южна Африка. Какви хомеопатични школи има там? Би било интересно да се узнае :)

Там работят стотици хиляди, а може би и милион Индуси, а в Индия, както знаем, хомеопатията е много добре развита. Те пък са я възприели от Англия. Така че, ето я връзката.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...