Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Любовта и нейните прояви


Иво

Recommended Posts

  • Отговори 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Замяна? Нито думата, нито самата Любов могат да се заменят, но съм съгласна със Силвия. И още : Девалвира понятието при прекомерна употреба и особено, когато е само на думи.

Линк към коментар
Share on other sites

"Любов към някого" - всеобхватност в рамки.

Любовта не е човешка черта, но в него се проявява чрез непосредственото усещане на свещена свързаност, не към някой, а към всички и най-вече чрез Христа.

Това е част от първоначалното жизнено поле и няма начин потопеността в света на преходното да го прояви. В този свят "любов" наричат само тления, които извън астралната еуфоричност на изпитващия са единствено привързаности. И

И стига с емоционалните реакции на пряко засегнатите - на вас най силно желая Любов. И аз изпитвам земна такава към хората, към някои твърде проявена, но осъзнавам природата и, а именно подобна на източника си - ограничената личност. Бих ли могъл да я сравня с Бащата на всички неща?

Линк към коментар
Share on other sites

Това за замяната на думата "любов" с "мъдрост и разбиране" беше насочено към въпросите на Донка. Просто си мисля, че по този начин би се добавила още малко светлина върху тях.

Ще се опитам да подбера внимателно думите си за да бъда правилно разбран. Проявяваме любовта чрез действията си (постъпки, думи, чувства, мисли), ръководейки се от ума и/или емоционалната си природа. Последните могат да бъдат заменени от мъдростта и разбирането, когато ги развием в достатъчна степен. В зависимост дали се ръководим от емоциите, ума или мъдростта, любовта може да бъде проявена в по-голяма или по-малка степен и по начин, по който да бъде повече или по-малко правилно разбрана от околните.Това е връзката между любовта и мъдростта/разбирането в един от начините по които я разбирам.

Линк към коментар
Share on other sites

:hmmmmm: Не зная, трудно е да се се даде еднозначен отговор Донче. За себе си смятам, че е важно да правя дори и малките неща с любов, да ми доставят радост, да се усмихвам, а пък дали някой е щастлив или недоволен от това си е лично негово право.

Онази любов, която изисква, едва ли е истинска. :feel happy:

Случвало ми се е да се дразнят от доброто ми настроение, но не разбирам, защо трябва да съм мрачна, само защото другите са такива например.

След като аз не искам да променям никого, защо се стараят мен да променят....

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

Развитието на ума и емоционалността не водят до мъдрост и разбиране. Тук е основната конфликтна точка между моята философия и повечето други наоколо. Развитието на ума, води до развит ум, култивиран, който много добре може да съобразява и рационализира като намира перфектно мястото си в диалектичната среда, а в голяма степен и я оформя поради концентрационната си способност, създаваща енергийни потенциали в надформените нива. Това е целта на окултизма и разбира се, постижима е и много хора са се доближили до нея. И аз съм бил доближен, но реших да избягам. Сигурно от страхове разни.

Мъдростта е от съвсем друга природа и се характеризира с яснота не само на хоризонтално ниво. Тя не би позволила подобно манипулиране на действителността, понеже то създава обвързаност с манипулираното. За нея то е неесенциално, понеже обхваща живата вибрираща действителност на съвсем друга природа - тази, на универсалната светлина, на чистия живот, на истинската любов - Слово, Логос, Христос...

Тя изгаря свързаностите, понеже за тяхната дегенерирала природа се явява всепояждащ огън. А за Новородената душа тя е огънят на кръщението. Душата не се новоражда чрез култивацията си, не, понеже нашите вехти личности нямат природа на истинска душа. Тяхната природа трябва да бъде загърбена за да се освободи място в микрокосмосите за растенето на Първия човек, който беше преди и който идва; наречен Нов, но баща на всички.

Любовта е неговата природа, а проявите и са напълно незабележими за нас, личностите на тленния свят. Нито възприятия, нито понятийност, нищо нямаме, което да ни ги покаже. И това е по-добре за нас, понеже Светлината би ни изгорила до пепел на пепел в това ни състояние.

За Любовта и нейните прояви... Много прители заявяват "Аз обичам". Знаят ли, че за любовта няма "Аз", а обичта не се казва. Как би облякъл пламък в хартиени дрехи? А тези дрехи са както думите, така и личностите ни, на които колкото и кръпки да се слагат, все дрехи, но само по-тежки остават.

Това е прекалено агресивна информация за тези, които не я възприемат като собствена философия, но ей, излагаме възгледи, никой с нищо не ви напада, а е писана с добри чувства, както винаги е било, но призмите си играят постоянно своите игри. Това е личността - призма, тя не би познала чистото възприятие, понеже самата и природа е негов антидот.

И да се върнем на Любовта. Ами, Любовта... и аз я обличам и аз съм малък за нея. Да порастна не искам, но истинския растеж ще пребъде в подходящата си почва... Затова, както Дънов каза, а ние имахме отдавнашни опити да разискваме: "Повдигнете жената и тя ще спаси света!".

Тогава нещичко от проявите може и да усетим. Кой знае? Един само.

Редактирано от Венцислав_
Линк към коментар
Share on other sites

Случвало ми се е да се дразнят от доброто ми настроение, но не разбирам, защо трябва да съм мрачна, само защото другите са такива например.

След като аз не искам да променям никого, защо се стараят мен да променят....

:3d_022:

Линк към коментар
Share on other sites

...развит ум, култивиран, който много добре може да съобразява и рационализира като намира перфектно мястото си в диалектичната среда, а в голяма степен и я оформя поради концентрационната си способност, създаваща енергийни потенциали в надформените нива.

...

Мъдростта е от съвсем друга природа и се характеризира с яснота не само на хоризонтално ниво. Тя не би позволила подобно манипулиране на действителността, понеже то създава обвързаност с манипулираното. За нея то е неесенциално, понеже обхваща живата вибрираща действителност на съвсем друга природа - тази, на универсалната светлина, на чистия живот, на истинската любов - Слово, Логос, Христос...

Тя изгаря свързаностите, понеже за тяхната дегенерирала природа се явява всепояждащ огън. А за Новородената душа тя е огънят на кръщението.

...да се освободи място ... за растенето на Първия човек, който беше преди и който идва; наречен Нов, но баща на всички.

Да!

Любовта е неговата природа...

За Любовта и нейните прояви... Много прители заявяват "Аз обичам". Знаят ли, че за любовта няма "Аз", а обичта не се казва. Как би облякъл пламък в хартиени дрехи?

...призмите си играят постоянно своите игри.

отново подкрепям напълно :feel happy:

колкото автори съм чел досега, аз не съм намерил още нито един да опише Любовта. Вашата любов е играчка, тя не е Любов. Любовта е нещо велико! Не може Любовта да влезе за един момент в сърцето ти, в дома ти, и да излезне навън, то е немислимо. Тя е като слънчевата светлина: ако не ѝ затворим пътя, тя вечно ще тече, а ако ѝ попречим, тогава е друго нещо. Любовта влезе ли, тя вечно ще бъде в нас.

Ище по-блажени са

Линк към коментар
Share on other sites

"Любовта е неговата природа, а проявите и са напълно незабележими за нас, личностите на тленния свят. Нито възприятия, нито понятийност, нищо нямаме, което да ни ги покаже. И това е по-добре за нас, понеже Светлината би ни изгорила до пепел на пепел в това ни състояние."- цитат Венцислав

За тези неща и аз съм съгласна.

Когато баща ми е обяснявал ,колко замърсени сме като енергия,как не можем да издържим на истинската светлина и Любов , защото сме твърде окаляни в материалните си илюзии и заблуди ,все съм си мислила ,че преувеличава,но това си е самата истина ,ние няма да можем да издържим огнената стихия на Любовта ,ще се пръснем като фойерверк.

И аз така мисля. Все-още сме твърде слаби,твърде сенчести .

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

За да не засягам никого няма да изразя напълно мнението си, но искам да вметна, че това, все пак, едва ли е било Богородица и съветвам всички да се пазят от подобни видения в образи, било насън, или по-малко...

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_015: ,Няма да се засегна .

Вече съжалявам ,че казах това ,което казах тук ,но както и да е.Изтрих го. Да не те дразни.

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

За да не засягам никого няма да изразя напълно мнението си, но искам да вметна, че това, все пак, едва ли е било Богородица и съветвам всички да се пазят от подобни видения в образи, било насън, или по-малко...

Off, пич!

Явлението на Богородица е едно от най-съкровените неща, които може да преживее душата ни. То се е случвало на мнозина, веднъж и на мен. Едва тогава видях колко много не разбирам Любовта и Милосърдието, колко нищожен съм и въпреки това обичан. Така че спри да говориш щуротии и дано и теб те споходи такъв късмет, барем се освестиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Явлението на Богородица е едно от най-съкровените неща, които може да преживее душата ни. То се е случвало на мнозина, веднъж и на мен. Едва тогава видях колко много не разбирам Любовта и Милосърдието, колко нищожен съм и въпреки това обичан. Така че спри да говориш щуротии и дано и теб те споходи такъв късмет, барем се освестиш.

:feel happy:icon12.gif

Някои детайли в описанието, сочат че това е било наистина така, даicon13.gif

Когато баща ми е обяснявал ,колко замърсени сме като енергия,как не можем да издържим на истинската светлина и Любов , защото сме твърде окаляни в материалните си илюзии и заблуди ,все съм си мислила ,че преувеличава,но това си е самата истина ,ние няма да можем да издържим огнената стихия на Любовта

Възможно е, макар не задълго в началото, с постоянен живот в чистота и дисциплина.

Мисля си сега за сър Галахэд. Радвам се че сте заедно с баща ти, Ина.

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Ех, свещен граал. Явно наистина си глупава чаша.

Какво ли мислят католиците? Интересувал съм се навремето, сега не!

Явлението на Богородица... Съгласен съм, че е едно от най-съкровените неща. Но благодаря за явлението на нечий женски образ с астрална природа, ако ще и от самото слънце да е изрязан. Ех, душа... Зачеването непорочно от святия дух ще да е наистина само веднъж станало, понеже светлината свети в света, а той не я схвана. И ползата христова за нас е буква, да, започвам да се съгласявам. След като трябва мир да има.

И Ина, за твоята пряка засегнатост - извинявай! Не това беше смисъла на изказването ми, но виждам, че и другия е бил химеричен.

Ех, душа... Която трябва да родиш Сина... Преди самата ти да се родиш сме те погубили. И създали сме вяра в идоли нежни, но за символа - най-груба форма.

Линк към коментар
Share on other sites

Ех, свещен граал. Явно наистина си глупава чаша.

Какво ли мислят католиците? Интересувал съм се навремето, сега не!

Явлението на Богородица... Съгласен съм, че е едно от най-съкровените неща. Но благодаря за явлението на нечий женски образ с астрална природа, ако ще и от самото слънце да е изрязан. Ех, душа... Зачеването непорочно от святия дух ще да е наистина само веднъж станало, понеже светлината свети в света, а той не я схвана. И ползата христова за нас е буква, да, започвам да се съгласявам. След като трябва мир да има.

И Ина, за твоята пряка засегнатост - извинявай! Не това беше смисъла на изказването ми, но виждам, че и другия е бил химеричен.

Ех, душа... Която трябва да родиш Сина... Преди самата ти да се родиш сме те погубили. И създали сме вяра в идоли нежни, но за символа - най-груба форма.

Венци,

колкото по-скоро осъзнаеш, че с подобни думи и отношение можеш да навредиш най-вече на себе си, а после и на околните, ако те ти го позволят, разбира се, толкова по-добре за теб самия. И кому смяташ, че помагаш с това словоблудство?

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_167: :3d_167: :3d_167::3d_004::3d_039: :3d_039: Ок , аз искам да кажа ,че обичам всички ,стига вече с препирните !

Никаква надменост не демонстрирам и обичам ви !

Включително и Венци ,каквото и да си приказва !

Мир и Любов на планетата Земя !

Приказки и глупоски и сказки !

А пък любовта няма кой да я прояви !

Редактирано от Ина Трифонова
Линк към коментар
Share on other sites

Подобни от Вас вече съм чувал, но насочени към други.

Искам от името на всички да се извиня, че сме твърде дребни за Вашето ниво на Съзнание, но работим усилено върху себе си за да можем и ние с нещо да се видим порастнали.

Най-искрени благопожелания и моля Ви, бъдете снизходителни!

Линк към коментар
Share on other sites

...да се извиня, че сме твърде дребни за Вашето ниво на Съзнание, но работим усилено върху себе си за да можем и ние с нещо да се видим порастнали.

Дано!

У всички, във всеки човек трябва да има устрем... Идеал трябва да имате! Ако ти се спреш при най-малката мъчнотия, у тебе няма устрем. Щом имаш устрем ти ще бъдеш като птиците, ще имаш крила. Щом имаш устрем, щом имаш идеал никаква мъчнотия, никаква спънка не може да те спре в

твоя възход нагоре към върха на съвършенството.

За да бъде полезен на другите според способностите и дарбите си, човек трябва да се ръководи от един свещен идеал, да се стреми да служи на Божественото съзнание в Бога, на Божественото в своя ближен и на Божественото в себе си. Следвайте великите идеали на вашата душа, които носите в себе си от детинство. Те ще организират ума и сърцето, за да се прояви духът и душата.

Учителят

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е извор,

тя живота ражда

и пресвята длъжност

в него кротко всажда.

Все напред да ходим,

в стремеж към доброто,

що е съвършено

горе на небото.

Припев: Работи със нея,

с милости желани,

помощта носи й

за души страдални.

И туй непрестанно

върши тя самата,

като нежна майка,

всекиму в душата

Непрестатнно сади

семенцата драги,

от които никнат

добрините благи.

Припев: Работи със нея

с милости желани

помощта носи й

за души страдални.

Таз велика тайна

кой добре разбира,

свойта душа мила

сутрина разкрива.

Както кринът бели

на роса небесна

и на слънчевата

светлина чудесна.

Припев: Работи със нея

с милости желани

помощта носи й

за души страдални.

......

Линк към коментар
Share on other sites

Истината говори със слънцата. Мъдростта говори с планетите. А Любовта е толкова снизходителна, че говори и с най-малките, най-незначителните същества.

Източник

Линк към коментар
Share on other sites

Исус е съвършено проявената Любов!

"Каза му Иисус: Аз съм пътят и истината и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене." /Йоан 14.6/

Любовта е пътят. Животът не е живот без Любовта, светът не е свят без Любовта.

Защо толкова съдим хората и най-много най-близките си? Можем ли да искаме любовта им? Можем само да им дадем любовта си.

Учителят казва, че сме дошли на земята, за да видим какво е без Любовта.

Източник

Наживях се без Любов и избирам Любовта! Да виждаш с очите на Любовта, да чуваш с ушите на Любовта, да живееш Любовта, да изгубиш себе си в Бога. :3d_053: :3d_053:

Ето един линк с интересно описане на живота на Исус (на английски).

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy::thumbsup2: Зенон!

Срещна ме живота наскоро с човек, който от любов към свой близък приятел се опитва да му свали "розовите очила", с които вторият гледал на живота си... да му помогне да види проблемите си и да ги реши...

Според вас това проява на Любов ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми хареса едно схващане за живота и смъртта. Макар че има тема за смъртта и отношението ни към нея, предпочитам да го пусна тук. Не си спомням откъде точно съм го сваляла, но лесно може да се разбере, ако е необходимо.

В момента, когато душата се отделя от физическото тяло и се отправя към 'тунела' тя изпитва страх, който ние трудно можем да си представим. За да й помогнем, трябва да направим едно простичко нещо, да й изпратим любов. Не е необходимо да виждате или чувствате каквото и да е. Просто изпращайте любов и знайте, че тя отива точно там, където трябва.

И така, за да останем живи вечно, ни трябва едно простичко нещо- да има приемственост. Трябва да открием пътя и да се превърнем в светлина, така и тя ще озари живота ни.

Донче, докато човек сам не е готов да погледне живота без очила, нищо не може да му помогне. Може само да го загубим като приятел, ако се опитваме да помагаме, без да желаят помощта ни. Макар че е много болезнено да виждаш, че близък човек греши и да не можеш да помогнеш.

Повече светлина в живота на всички :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

В момента, когато душата се отделя от физическото тяло и се отправя към 'тунела' тя изпитва страх, който ние трудно можем да си представим. За да й помогнем, трябва да направим едно простичко нещо, да й изпратим любов. Не е необходимо да виждате или чувствате каквото и да е. Просто изпращайте любов и знайте, че тя отива точно там, където трябва.

И така, за да останем живи вечно, ни трябва едно простичко нещо- да има приемственост. Трябва да открием пътя и да се превърнем в светлина, така и тя ще озари живота ни.

icon12.gif

Повече светлина ...:3d_046:

icon13.gif

:feel happy:

Редактирано от Валентин Петров
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...