Jump to content
Порталът към съзнателен живот

За Любовта и нейните прояви


Иво

Recommended Posts

Ами тя Любовта зад всичките си форми на проявление е една и съща, но в самите форми освен Любов обикновено влизат и други съставки, които не се осъзнават като Любов. Но те се учат да обичат, после да бъдат проводници на Любовта, докато накрая не открият, че са едно с Нея.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Понятието Любов...Мисля,че е това чувство,което ме кара да вярвам,че съм жива и да продължавам да живея.Тази светлина в сърцето ми,която ме кара да се усмихвам,дори в тази дъждовна нощ.

Линк към коментар
Share on other sites

Понятието Любов...Мисля,че е това чувство,което ме кара да вярвам,че съм жива и да продължавам да живея.Тази светлина в сърцето ми,която ме кара да се усмихвам,дори в тази дъждовна нощ.

А може би състоянието Любов... :3d_053:

Добре дошла в Дома, дете!

Небето днес се радва,

защото си дойде.

Вселените в хармония пеят,

когато Любовта расте,

когато всичко разцъфтява

и изобилен плод даде.

Успя ключа да вземеш

от Божиите ръце,

от Извора вода да пиеш

да съединиш Земя с Небе.

Душите в светлина обливай!

Не слагай бент на Любовта!

Даряването тайна крие,

през теб отгоре да тече.

Бъди поток пенлив и чист

да грея в теб лъчист.

Това е мисията твоя –

ти Божия си, тоест моя.

Вие всичките сте ми деца,

завинаги, тук и сега.

Който е буден, другите да буди!

Земята твърде дълго спа,

Небесната Любов я вика,

за да се върне у Дома.

9.05.2002г.

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е реалност. Тя е осъзната воля.

Любовта общува пряко със сърцето и не изисква взаимност.

Любовта, съчетана със знание и вяра, ни помага в духовния ни път.

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Никоя дреха не е вечна и трае само до време; и скоро под одеждата на създадения от нас идеален образ, се показва истинското тяло на човешкото същество, което сме променили.

Всички ние сме късогледи, освен когато обърнем поглед навътре. Само МЕЧТАТА вижда с очи.

Линк към коментар
Share on other sites

Любовта е реалност. Тя е осъзната воля.

Любовта общува пряко със сърцето и не изисква взаимност.

Любовта, съчетана със знание и вяра, ни помага в духовния ни път.

:feel happy:

Напълно съм съгласна. Колко прекрасно е чувството на пълно съгласие . Наистина любовта е реалност , трябва просто да я осъзанем като такава.

Винаги има в нас несъгласие , не и всякакви отрицания и условия .

Напротив , трябва да бъдем и да и не ,за да проявим любовта си независимо и безусловно . Като безкрайна величина . Лутаме ли се твърде много в да и хаотично в не- то , никога няма да намерим любовта , тя все ще бъде в другото измерение .

Линк към коментар
Share on other sites

Честит Рожден Ден на Огнян Кулев.

Бъди здрав Огняне.

Обичай Живота и му се радвай във всичките негови прояви.

Нека Любовта, Мъдростта, Истината,Правдата и Добродетелта да бъдат твои постоянни спътници.

С обич. Таня

Линк към коментар
Share on other sites

А.

С нова болка посрещнах деня

и събудих се в огнена зима,

и веднага повярвах в нощта,

и повярвах, че пак ще те има.

Много мисли и страх, и тъга

се преливаха в мене до лудост

и не вярвах им, смях се сама

в безболезнена куха самотност ...

Не разбрах, че светът те боли.

Че далечен си, че просто те няма ...

Обичта ми пак ме следи -

невъзможна, несбъдната,

Моя

(Геновева Христова)

Продължавай да пишеш все така и да докосваш незримата, тъмна страна на Луната.

Редактирано от Мона
Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам днес да живея с любов към всеки и всичко.Утре ще напиша дали съм успяла.Ще се опитам да изразя любовта си към всички хора,който срещам.И най-вече към себе си.Пожелайте ми успех,май няма да ми е лесно,не съм свикнала да го правя,но ще се опитам.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам дали е разумно да изразяваш видимо любовта си към абсолютно всички хора - някои ще я изтълкуват през собственото си невежество и няма да я разберат. Важното е любовта да присъства в сърцето ти и да огрява света около тебе - тихо и невидимо.-И който е в състояние да я долови ще има истинска полза от нея.

А иначе поздравления за решението ти. Обикновенно човек като вземе подобно решение за промяна, не минава много време и съдбата поставя това решение на изпитание. Но това показва, че е на правилния път. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

Ще се опитам днес да живея с любов към всеки и всичко.Утре ще напиша дали съм успяла.Ще се опитам да изразя любовта си към всички хора,който срещам.И най-вече към себе си.Пожелайте ми успех,май няма да ми е лесно,не съм свикнала да го правя,но ще се опитам.

Успех и от мен :3d_047:

Линк към коментар
Share on other sites

А ако се окаже, че добрите ти намерения не се увенчават с добри намерения, не се укорявай и не се отчайвай! Може да е време за смяна на представите- например- за добро, за намерения, за възможности, за това- що е то човек и какво да прави на този свят...

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че да живеем и проявяваме любовта съвсем не означава да реализираме някакви добри намерения и да очакваме добри резултати. Напротив - това означава да посрещаме с любов и радост всяко нещо, което се случва без участието и въпреки добрите ни намерения. И не само това, което е в синхрон и ни помага да ги реализираме, не само това, което няма нищо общо с тях, но и това, което ще ги провали.

Да проявяваме любовта към всички хора съвсем не означава да се втурнем към всеки и да правим всичко, което ще го направи щастлив - напротив - неговото състояние на щастие си е негова грижа и работа, която не бива да му отнемаме. Понякога любовта се проявява и като се отдръпнем с добри чувства от някого, за да не му даваме възможност да прояви към нас някаква агресия. Понякога това означава и да останем стабилно на мястото си, незасегнати от агресията и покажем на другия, че "от тук не се минава по този начин".

Хм, имате ли други примери, в които външната проява на любов към някого съвсем не се покрива с "целувки, прегръдки", а напротив. Може ли отдръпването на вниманието или отказването на помощ да бъдат проява на любов, например?

Линк към коментар
Share on other sites

Да, в основата си Любовта е спонтанен усет за единството на живота, който, ако е истински, следва да се прояви и при благоприятни, и при неблагоприятни външни условия. В същото това време, добрите намерения тук не се изключват, но се откъсват от контекста на очакваните резултати. Не да съм добър, ако от това ще произлезе еди-какво си, а по принцип защото усещам, че е в природата ми да съм добър. И ако виждам, че външната помощ ще попречи на вътрешната еволюция на някого, или че ще заангажира много мои сили и време, които мога да дам по-ползотворно в по-важни направления? Тогава ще се откажа от натрапващата се възможност да помогна някъде и някак си, за да помогна другаде и по други начини далеч повече! Или, ако имам нужда аз да си помогна, това може да се превърне във временен приоритет и в никакъв случай не е проява на егоизъм. :yinyang:

Редактирано от Добромир
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.При мен намерението оказа голяма сила.Без усилие,само с нагласа всичко си дойде на мястото.Не съм натрапвала любовта си към хората.Правих това което ме прави щастлива.От 1 година обичам едно момче и му се обадих да г питам как е.А той ме покани на среща и сега съм много щастлива.:))))Разбирах се чудесно с хората до мен.Защото приливах от щастие.Чувствам,че силата е в мен.Един живот живея,лято е,мога всичко.Каквото пойскам -мога да го получа.Самостоятелна съм.Сама ще си направя веселото.

Благодаря ви.Лято е.Купонясвайте.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Хм, имате ли други примери, в които външната проява на любов към някого съвсем не се покрива с "целувки, прегръдки", а напротив. Може ли отдръпването на вниманието или отказването на помощ да бъдат проява на любов, например?

Да. След смъртта на една наша позната, към която хранех добри чувства, усетих (също и сънувах и т.н), че дъщеря й, неомъжена, 29-30 годишна, първо много трудно понася загубата и второ има нужда от външна помощ, за да преживее този тежък период от живота си. Предложих й приятелството си, макар че до този момент почти не се познавахме. Направих за нея всичко, което мислех, че би й помогнало да се съвземе, отдавайки доброволно време, енергия ... в продължение на 2-3 години. С течение на времето нещата при нея се подобриха, но изпадна в зависимост от моята подкрепа, каквато може би преди е имала от майка си. Включително аз самата започнах да усещам силен дискомфорт и сигнали, че е нужно да прекратя операцията по спасяването и помощта. Обаче се оказа, че не е лесно. Но именно това ме доубеди, че тук става въпрос вече наистина за зависимост и дори паразитизъм (вампиризъм) и моята проява на любов и помощ е да оставя тази млада жена да се научи да върви сама по своя път. Така и направих. Половин или една година след това, баща й изненадващо също реши да живее известно време при своята сестра в друг град, като причината за мен е същата - аз преди бях разговаряла с него по повод на дъщеря му, той имаше много мъдра позиция, която на мен тогава дори ми се строи леко коравосърдечна.

Линк към коментар
Share on other sites

Просто те обичам - не знам заради какво. Не се и опитвам да разбера. Също както не знам защо обичам птичките, тревичките, звездичките и слънцето...

Понякога само усещам, че те обичам въпреки ...

Линк към коментар
Share on other sites

О, има, има...

Много хора отлагат любовта за някакво неопределно време, обикновено е - някога, когато еди какво си... Но, то не идва никога.

Докато чакаш и плетеш кошници, животът си тече и много си остават единствено странични наблюдатели, за да си кажат - "Обувките ми носят прах от път - утешителна надежда, че живея..."

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy: То и без това аз досега не познавам някой, който да е обичал утре! :3d_146:

Не само е хипотетична възможност. Представям си:Има хора, които не показват и не казват на глас обичта си. Утре идва и те разбират, колко много са обикнали някого и най-сетне искат да му го кажат, но за този някого утрото не е настъпило.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...