Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ти ли си най-подходящият (-щата) за Мен?


Recommended Posts

Цитат

А мислиш ли, че може според тази гледна точка дето си показала даден партньор да е неподходящ, ала да е подходящ от езотерична гледна точка?

Значи опираме до способноста ти , колко можеш да носиш . :) То за това не се ,,мисли с крайника ", а се допитваш до душата си .И за това не мога да обясня, че набора ми ,,мис България" е неподходяща , Дори не мога да кажа че ми мирише неподходящо .Глупаво ще е ,и вярно и не .

Само не ми е ясно , защо до сега не си се запознал с астрологията .Струва ми се  че много от въпросите ти могат да намерят  отговор там .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не разбрах какво точно имаше предвид с първия абзац...

Какво значи да съм се запознал с астрологията? Чел съм астрология, но не съм много навътре, а и това не е важно в случая. Мисълта ми беше, че и от неприятните преживявания човек може да се учи, може да добие ценен опит и в този ред на мисли: "Може ли връзката с наглед неподходящ според дадени критерии човек, да е добра за съответната душа от езотерична гледна точка. Тоест, тя, душата, в определен момент от своето развитие, да има нужда от еди какви си преживявания, които да е няма как да получи, ако няма връзка с наглед неподходящ човек? Може ли неподходящият според критерии подобни на посочените от Донка, да е подходящ от гледна точка на развитието на душата?"

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип може, но в темата става дума за интимни и семейни партньори. Предполага се, че те се канят да прекарват голяма част от свободното си време (и не само) заедно и това да им носи радостни емоции. Винаги има несъвпадения в интересите, разбира се:

- той гледа спортни предавания, тя - сериали (не е фатално докато не започнат да настояват да гледат заедно едно и също нещо или имат един екран) 

- той обича да готви, тя смята салатата за най-доброто ястие. Не е фатално освен ако не започнат да се убеждават взаимно, че тяхното е по-доброто. 

- той е запален шофьор, тя презира авто-мото темата. 

- той е пушач, тя има алергия към цигарения дим

и т.н. това са преодолими различия и при преодоляването им се развива умението да приемаме другия като душа. 

Споменатите от мен, обаче в предишното ми мнение различия биха обрекли партньорите на непрекъснати разминавания и конфликти, при които всеки ще предпочита средата на своите съмишленици пред компанията на един ограничаващ ги партньор. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 4/14/2016 at 18:51, Агент Сингам каза:

Писали сте за подходящи партньори. Какво бихте определили като "неподходящи партньори"?

Тези които не харесваш ....Но като видях първото мнение , на Чибурашка ?...да му мислят другите .Винаги съм се доверявал на ,,инстинктите". Такова посочване на различни черти ? Не ,че не съм го правил, но е малко несериозно .Човек има толкова много черти , че е по добре да се опитва да види характера . Своя и на партньора . И като ги наложи може до някъде да види как ще си пасват .Но за да е вярно виждането му ,трябва да знае как желае да протекат , да кажем , следващите 10 години . С какво ще се занимава , какви цели ще постига и той и партньора .

 

преди 18 часа, Агент Сингам каза:

А мислиш ли, че може според тази гледна точка дето си показала даден партньор да е неподходящ, ала да е подходящ от езотерична гледна точка?

зеленото е  ясно .Обясни червеното .............Не е ли , изчистване на кармата ? Значи колкото по-труден можеш да си направиш живота , по на чисто можеш да приключиш .На пръв поглед  това е ясно . Но бих нарекъл глупак всеки , който се опитва да го направи .

Донка дава добри обяснения . Но живота може да не остави време за четене на вестник и гледане на телевизия .За това  единственото правилно нещо е стремежа , да ,,видиш" характера на кандидат партньора .Само, съпоставянето на характерите може да даде точен отговор .

Виждам много хора да съзнават недостатъците на близкита си .Тогава мога ли да кажа че са направили компромис , живеейки заедно ?. Не ,не мога . Мога да кажа --те са преодоляли някои свой слабости .Потрудили са се и са получили един отличен приятел ,.Той от самото начало ги е привличал и ,им е дал основание да се променят .

А най важното е да изчакаш тебе да изберат ,Тогава вече можеш да си сигурен . :) 

пп --------

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Стара тема, но с голямо и непреходно значение та... сега и по нея..

От какво имате нужда в една интимна връзка?

Приемане, подкрепа, уважение

Как си представяте най-подходящия за вас партньор? Моля, опишете го!

С Позитивна нагласа  към живота, добронамерен, прощаващ, тактичен, себеуважаващ.

Кои са критериите, по които избирате и се влюбвате в някого?

Аз не избирам в кой да се влюбя, ако можех сигурно рай щеше да бъде :)  Като цяло, избирам, някой, с който и едно пазуруване в магазина ще е спокойно, няма да ме припира. И както бяха писали доста преди мен, човек, с който мога да си позволя да бъда себе си, да проявявам слабостите си, да се обичам. Хич не ми трябва някой, който затъмнява слънцето ми ( Учителя, имаше едни слова за затъмняването на слънцето ).

Какво сте готови да дадете в една връзка и какво очаквате да получите в нея?

Каквото имам ще дам :) Приемане с годините осъзнах, че някои неща, действия няма да ги харесвам, но няма да ми пречат да обичам, човека до мен, както и неща, които няма да приема и такъв човек, няма място до мен.

Подкрепа ще дам, защото по личния си път всички имаме нужда, от рамо до нас.

Очаквам от една връзка това, което и аз ще дам да ме приемат, подкрепят, уважват. Защото някъде до 25 годишна възраст, приемах за единствено условие, човекът насреща да ме обича и нищо повече, но с времето си натресох на  неприятни истории...аз приемах, да ми се изисква че тук малко трябва да стегна тялото, там да стегна, походката да ми била еди каква си, косата..... та държането даже и на цигарата :)  Това са дребнотиии, но искам зачитане на моята индивидуалност като поведение, избори, мисли, чувства... уморих се да се самоотричам, за  да се вместя в нечийй житейски темплейт.

Имам си странностти като например, че имам огромно желание да си купувам икони (спрях, защото нямам място, но бих отделила и отделна стая за тях :) ) та човекът до мен не трябва да ми каза, че не съм нормална...... за да ги върша  тези неща, както и колко време ще отделя да седя в някоя църква. Аз не държа и той да е по същия начин странен....

Миналите разочарования – как се справяте с тях и влияят ли на бъдещите ви търсения в любовта?

О аз мноооогооо трудно ги преживях....след тях с години не исках и да знам да допусна който и да е...  не давах шанс. Повлияха много отрицателно на любовните ми трепети, аз замръзнах в болката си.. Но  от почти 10 години, избрах печеливш подход (според мен де ;) ) срещнах се със себе си, заобичах се, опитвам се да живея според вътрешния си подтик и някак си естествено, все по рядко се увличам по празни души, търсещи само едно тяло.

Като край на споделянето мога да кажа, че красотата на човека е енергийна и привличането е на база енергийно съвпадение. Любящата нагласа, намира любящо отношение. Един човек е подходящ в определен период за нас и толкова... енергиите постоянно се обменят. Знам че моментът с търсеното на нов човек не  е особено приятен, но това е животът. Всеки ме е научил на нещо :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...