Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ролите в една връзка


Recommended Posts

ЗА моите 29 години съм имала всякакви връзки и сериозни и несериозни ,но това е ,което мога да направя като обобщение . От жизнена важност за мен е мъжът до мен да подкрепя моята креативност и работа като художник. А това повярвайте е доста трудно в България.

Бих добавила - доста необичайно е в България мъжа да подкрепя жената до себе си в нейната креативност :3d_146:. Твърде бризо сме до Ориената та от там ли, що ли?...

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Определено имам нагласата за модерно семейство и се надявам да го постигна .Иска се ум за тая работа . Хахахх а пък в България незнам ,но не бих искала май да живея в България.Повечето мъже не са дорасли за това да подкрепят .ХАххахахах Абсурд ,пълен абсурд .Незнам как ще се оправям ,но това е положението.

Линк към коментар
Share on other sites

:) По принцип е така Ина, трудно е да се намери човек, който да застане на 100% зад теб. но това е защото всеки има своите поне 50% :)

Представи си, че човека с който решеш да споделяш живота си е пилот и е решил да си построи самолет, собственоръчно и това е целта на живота му и там влага всичките си средства, време и внимание. Всъщност, ако и той има своите 100% зад които някой трябва да застане?

:) Няма как да се получи. Защото връзката между двама души е обмяна. Всеки трябва да е готов да даде точно толкова, колко иска да получи. Само така има баланс. И затова всеки може да даде не повече от 50%, ако ли успее да даде 100%, значи той вече не живее собствения си живот, а нечии друг. Ролите се объркват и нищо хубаво не излиза отново.

Примера с пилота не е случаен, а мой познат, той просто строи самолет и това е неговия партньор, понякога просто това е мисията. :) И в това няма нищо лошо - избори.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Няма как да се получи. Защото връзката между двама души е обмяна. Всеки трябва да е готов да даде точно толкова, колко иска да получи. Само така има баланс. И затова всеки може да даде не повече от 50%, ако ли успее да даде 100%, значи той вече не живее собствения си живот, а нечии друг. Ролите се объркват и нищо хубаво не излиза отново.

Примера с пилота не е случаен, а мой познат, той просто строи самолет и това е неговия партньор, понякога просто това е мисията. :) И в това няма нищо лошо - избори.

Ами виж ,аз не само изисквам ,аз и давам ,много мъже са ми казвали ,че умея да подкрепям мъжа да себе си и това го кара да се чувства истински и успял и щастлив.Винаги съм го правила ,но и изисквам същото .Просто иначе нещата не вървят. Затова казвам 50/50 .А и препочитам модерният начин на живот.Това включва и комуникацията с много хора и ходене по изложби ,ревюта ,лекции за модерно изкуство ит.н. Затова трябва да имаме подобни интереси .Аз просто имам изграден начин на живот и съм завършена личност .Очаквам и знам ,че ще намеря друга такава. Но имам силни съмнения за България.Просто са малко модерните мъже в България с хетеросексуална ориентация ,ако трябва да бъдем точни,хаххаха:).

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Inatari, не е нужно да се разбираш със всички мъже. Стига и един :)

П.С.

Упс. Сега осъзнах това "Аз просто имам изграден начин на живот и съм завършена личност". Означава ли това, че отказваш повече да приемаш промени?! И че мислиш, че си достигнала съвършенството?!

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Упс. Сега осъзнах това "Аз просто имам изграден начин на живот и съм завършена личност". Означава ли това, че отказваш повече да приемаш промени?! И че мислиш, че си достигнала съвършенството?!

Не, не означава това,означава ,че познавам себе си ,ориентирана съм в живота ,оформена съм като личност ,знам какво искам и какво правя включително и по отношение на мъжете .Това се надявам да задоволи любопитството ти.

Линк към коментар
Share on other sites

Упс. Сега осъзнах това "Аз просто имам изграден начин на живот и съм завършена личност". Означава ли това, че отказваш повече да приемаш промени?! И че мислиш, че си достигнала съвършенството?!

Не, не означава това,означава ,че познавам себе си ,ориентирана съм в живота ,оформена съм като личност ,знам какво искам и какво правя включително и по отношение на мъжете .Това се надявам да задоволи любопитството ти.

Тоест не би променила това, което искаш и това, което правиш включително и по отношение на мъжете ?

Линк към коментар
Share on other sites

О,напротив бих .Бих се развивала във всяко едно отношение ,просто ми е нужен подходящ интелект и още много други неща ,за да ме разбере .При мен всичко е в развитие ,в непрестанна еволюция.Така,че това води и до едно непрестанно опресняване и промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Нека всеки преценява сам за себе си. Аз се чувствам привлечена най- силно от интелекта. Познавам се ,няма да се задоволя с посредствен.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз просто имам изграден начин на живот и съм завършена личност .

При мен всичко е в развитие ,в непрестанна еволюция.Така,че това води и до едно непрестанно опресняване и промяна.

Ина, не ти ли се струва, че малко си противоречиш? ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Нека всеки преценява сам за себе си. Аз се чувствам привлечена най- силно от интелекта. Познавам се ,няма да се задоволя с посредствен.

Ами ако в този живот ти е писано да си с посредствен интелект? За да добиеш тази опитност?

И на каква основа определяш интелекта? Не е ли това по-висша, Божествена възможност. Емоционалният интелект доста често няма нищо общо с човешките разбирания.

Линк към коментар
Share on other sites

Песента за интелекта как да я разбирам? В каква тоналност?

Нещо като песента на колелетата?

Интелектуалното ниво на двама души трябва ли да е сходно ?

Или е достатъчно да са със сходна еволюция, пък интелектуалното ниво - каквото дойде?

/ама и аз как го написах, все едно да намериш човек със сходна на твоята еволюция е супер лесно начинание, отнемащо между 12 и 15 мин/.

Линк към коментар
Share on other sites

Нека всеки преценява сам за себе си. Аз се чувствам привлечена най- силно от интелекта. Познавам се ,няма да се задоволя с посредствен.

Ами ако в този живот ти е писано да си с посредствен интелект? За да добиеш тази опитност?

И на каква основа определяш интелекта? Не е ли това по-висша, Божествена възможност. Емоционалният интелект доста често няма нищо общо с човешките разбирания.

Ами не не ми е писано така.Писано ми е да намеря сродната си душа и интелект.Повярвай ми пробвала съм да сляза на нечие ниво да се отдам на другите важни неща в Любовта,но не се получава ,ако помежду ни няма така наречената емоционална интелигентност. Все едно говорим на различни езици и сме от различни планети ,нещо такова се получава.Каквито и да са другите фактори на привличане.

Канел:"Ина, не ти ли се струва, че малко си противоречиш? ;)"

Не никак не си противореча ,защото аз съм завършена личност и да искам и да не искам. Просто във Вселената всичко е подложено на развитие , на еволюция ,а аз имам желанието да познавам законите на Вселената да се движа в съзвучие с тях.

Та дори и аз подлежа на едно непрестанно развитие ,да не говорим ,че това е постоянният ми стремеж по отношение на изкуството ,което правя.

Линк към коментар
Share on other sites

Разговарях с един брат, чиято жена постоянно го подозирала, че крие нещо. Според нея мъжът всичко трябвало да казва на жената. Но мъжът не може всичко да каже на жена си, понеже той пред себе си още не е казал всичко, а как ще го каже на жена си, която е отвънка. Знайте, че на земята женитбата не е морален акт. Женените имат отношение и задължение един към друг само докато са живи, след което са свободни. Това, което смъртта може да раздели и разедини, не съдържа в себе си Божественото. И Павел казва, че ако връзката им е духовна, когато замине мъжът за другия свят, жената няма право да се ожени; но ако бракът е държавен, това е друго нещо. Жената иска да влезе между Бога и Божествения Дух, да влезе между душата на своя мъж и Бога; в такъв случай тя дава място на злото. Между Бога, Божествения Дух и душата никой не може да влезе, това трябва да го знаете! Нито мъж, нито жена могат да влязат. Те тук на земята са мъж и жена, но на Небето мъж и жена няма. И когато някой пожелае да му кажеш тайните на сърцето си, той много иска. Тайните на сърцето само Бог може да ги знае. Може ли някой да замени мястото на Бога в мен? Затова сега ще спазвате следното правило: когато пристъпвате да служите на Бога, мъж и жена да няма! Жената трябва да остави мъжа и да му каже: Върви по Пътя! Ако е жена, която обича своя мъж, трябва да му каже да върви в този Път и да не го спъва. А мъжът трябва да каже на жена си: Върви в този Път, търси Бога и ще имаш цялото мое съдействие! Ти може да се заблуждаваш, но една душа, ако пожелае да търси Бога, тя върви напред. Сега и ние сме дошли до това положение — всеки един от нас ще върви. Самото желание да намериш Бога показва, че Божественото се е пробудило у нас. Това — Божественото, трябва да го оставим самостоятелно да разработи начините и методите. Оставете Божественото вътре във вас и то ще си намери пътя. То е като птица — пусни я и не се бой!...

Вътрешното разбиране на духовния живот на Ученика

Има Зло, облечено в бели дрехи и има Добро, опръскано с кал. Сега или след време, същината ще се види.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Здравейте!

Не е по темата , но има въпроси в мен на които не мога да си отговоря относно любовните триъгълници.

Как всъщност се образуват те? Някои ми отговарят , че душите се срещат ( чисто на енергийно ниво), и на физическо ниво не участва съзнанието т.е влюбваме се несъзнателно. Предопределено е преди това , не от нас. Други са ми казвали , че може да е кармична връзка . Астролозите казват, че е от планетите и значиците. До колко ние може да влияем на тези неща? Не искам да давам пример с пазара , но ми се върти в главата и пример като това да си в отношения , но човека до теб да не може да задоволи дадена потребност ( Така се появява нисша, пролука), така се появавя нуждата от 3-ти . А кога изчезва нуждата от 3-ти? Всичко това плод ли е на проекция?

Правилно ли е да се бориш за този който смяташ , че обичаш ако си 3-ти?

Какво се случва с децата , когато се появи 3-тия? Кога децата започват да усещат , че нещо не е наред в отношенията между мъжа и жената? Правилно ли е да мислиш за своето щастие с друг човек, когато не си щастлив с настоящия, но имаш деца? Как можеш да се справиш с обвинението на децата , че не си направил достатъчно за да бъде майка им / баща им щастлив/а? Как можеш да покажеш на децата , кое е подходящ пример за семество?

Линк към коментар
Share on other sites

Кое е по правилно да се направи , когато вече се е появил третия човек ?

Да спасяш отношенията с половинката или да градиш новите отношения?

При всички положение при раздяла на родителите ли се нанася травма на децата?

Как  е възможно да се поддържат отношенията в триъгълника, когато си 3-ти, мъжа или жената?Всеки все пак има дадена роля? Защо се случва така , че жената късно разбира за другата? С право ли я вини за разрива на отношенията им?

Вярно ли е , че любовта е новост в семействата ? И че преди повечето семейства са се случвали по други причини , не по любов? Егоистино ли е да искаш някой само за себе си?

Как става налагането, че ще бъдеш с определен човек? Защо човек си налага такива неща? И правилно ли е да си ги налага? Как могат да се спасят едни отношения? Спасяеми ли са ако хората не се обичат?

Защо някой хора след 20 годишен брак стават като близки роднини ? Защо след като не се обичат не се разделят?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Щом като любовта е над всичко останало за мъжете и жените, които се надяват да намерят "великата любов" и вечно да я живеят, защо тогава те срещат толкова трудности, за да я съхранят за няколко години или за няколко месеца? Защото открият ли, че обичат един мъж или една жена, те се спират на него или на нея. Те не подозират, че този човек е подобен на канал, през който минават красотата, чарът и качествата на друг свят, за който жадува душата им. Те се спират на този човек, очаквайки всичко от него. Ето грешката и причината за техните разочарования и тъги.

Нека мъжът и жената се научат взаимно да се считат като изходна точка в своето търсене на любовта при Извора – само така те никога няма да бъдат разочаровани. Защото при Извора водата на Любовта е винаги бистра, чиста и животворна."

Омраам Михаил Айванов

 
Линк към коментар
Share on other sites

АЗ , ТОВА СЪМ ТИ

Аз съм частичките прах видяни във слънчевия лъч
Аз съм и кръглото слънце.

На прашинките Аз казвам –бъдете
На слънцето - продължи да светиш.

Аз съм утринната мъгла.
И диханието на вечерта.

Аз съм вятъра на върха на клоните.
Морския прибой върху скалите.

Мачтата, руля , кормчията и кила ,
Аз съм също и кораловият риф , върху който те се разбиват.

Аз съм дървото с папагала в неговите клонки.
Тишина , мисъл и глас.

Музиката излизаща от флейтата.
Искрата от камъка , сиянието на разтопения метал.

Розата и славеят изгубен в нейният аромат.
И горящия восък , и пеперудата запленена от него.

Аз съм всички заповеди на Битието , въртящата се галактика ,
Еволюционната интелегентност , възхода и падението .
Съществуващото и Несъществуващото.

Ти , който знаеш , Джелал ад дин ,
Ти , проявеният във всичко това , - кажи кой съм Аз .

Кажи - Аз ,това съм Ти .

 

                                                 Руми

Редактирано от _Маги_
Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е прекрасно ...и поезията и философията и т.н.......докато се стигне до женитбата...Това, което знам от Учителят е, че преражданията на една душа са 777 (в най-дорбия случай) и забележете - САМО В 12 ОТ ТЯХ  сме със сродните си души - т.е. това са БОЖЕСТВЕНИ ПРЕРАЖДАНИЯ. От горчивия си опит мога да кажа, че - женитбата, семейството и - нашите "близки" най-общо казано са ни кармични връзки, които трябва да развържем.....Моля, не си правете илюзии за сродната половинка и т.н....не сме тук, за да "летим", а да се учим, да не забравяме... И така...В тоя ред на мисли каква е разликата между влюбването о любовта ...ами влюбването си е баш прахта в очите от духовете, които ни заслепяват да видим реално нашия "възлюбен" и това се случва, за да си изплатим нашата карма. Та после като мине "влюбването" и ти се отворят очичките и го видиш реално да си кажеш.....мале......"сляпа ли съм била"......и така.

А любовта...ех, любовта....тя е само в тези 12 божествени прераждания - със сродната си душа.......така, че пожелавам Успех на тези,които търсят своята сродна душа......може да са в щастливата 12ца.....е, аз съм от баналните случаи на кармата, за съжаление.... И така е поне при мен....мъча се да си разплитам възлите и да обичам въпреки кармата........

А Шилер беше казал "Най-големите страдания в живота ни са причинени не от нашите врагове, а от нашите близки".....и така...

Компромиси, прошка...друг изход няма....

А относно ролите в семейството - няма ли поне мъничко обща изходна база, която е всичко поне за мен, то тогава ...провал. Тази база е  "духовност", поне малко желание да четеш и да се развиваш в тази насока. Е, с ръка на сърцето трябва да си призная, че при нас я няма -   и е все едно буташ камъка като Сизиф и той пада и ти пак буташ....Та така...но ще видим до кога ...

Разбира се, винаги според мен, единият е по-напреднал еволюционно в духовен план и влачи другия след себе си и се питам защо това е така ...трябва да се учим ли какво....и всичко е толкова трудно и бавно, че не знам до кога и как ще издържим, но като не можем раздяла ....или си заминаваме и така....ами това е то, с нашите "семейства" :). Сега мъдрувам и търся начин да обичам и прощавам :) или раздяла, но вече сам, без никоя друга "близка" душа :).

Пиша го, защото ми писна от глупави илюзии и разбити семейства в търсене на имагинерното щастие и сродни души и т.н, но ...как да кажа - шансът ви е 12:777 и то В НАЙ Добрия случай :).

Редактирано от Синчец
Линк към коментар
Share on other sites

Кое е по правилно да се направи , когато вече се е появил третия човек ?

 

Няма правилно. Този който е поканил третия човек във връзката, има нужда да си отговори на въпроса: Какво ми носи това?

 

Кое е по правилно да се направи , когато вече се е появил третия човек ?

Да спасяш отношенията с половинката или да градиш новите отношения?

При всички положение при раздяла на родителите ли се нанася травма на децата?

Как  е възможно да се поддържат отношенията в триъгълника, когато си 3-ти, мъжа или жената?Всеки все пак има дадена роля? Защо се случва така , че жената късно разбира за другата? С право ли я вини за разрива на отношенията им?

 

Няма правилно. Много стихове, много песни , много романи има по тези теми написани. Което означава, че универсален отговор не съществува, всичко е въпрос на чувстване, на избори или предпочитания.

При децата травмата е до толкова, до колкото я произведат родителите. За съжаление борейки се със собственото си Его и неизяснени чувства нанасят сериозни емоционални травми и объркване у деца и така предопределят неговото отношение по - нататък в живота към партньорствата.

 

 

Вярно ли е , че любовта е новост в семействата ? И че преди повечето семейства са се случвали по други причини , не по любов? Егоистино ли е да искаш някой само за себе си?

Как става налагането, че ще бъдеш с определен човек? Защо човек си налага такива неща? И правилно ли е да си ги налага? Как могат да се спасят едни отношения? Спасяеми ли са ако хората не се обичат?

 

Всичко това е следствие от предните два въпроса.

 

 

Защо някой хора след 20 годишен брак стават като близки роднини ? Защо след като не се обичат не се разделят?

Всичко това зависи от факта, дали сме позволили на любовта да се развива или сме я стопирали на определен етап. Има хора, които постоянно искат да са влюбени и това за тях е любов и нищо друго. За други пък спокойствието и липсата на особени страсти е добрата и балансирана любов. Трети си го представят като постоянно присъствие на двама партньори , авантюри и адреналин и т.н. Всъщност всичко това са етапи, които неизбежно присъстват в дългогодишните отношения на двама души. Но как ще бъдат подредени и в прогрес или регрес ще поведат партньорские отношения е много индивидуално преживяване.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...