Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Връзките, които започват във виртуалното пространство


Донка

Връзките във виртуалното пространство - за или против?  

71 гласа

  1. 1. Имат ли смисъл и бъдеще връзките в интернет пространството?

    • Да - това е важно място за намиране на партньор
    • Зависи от отношението на участниците във връзката
    • По-скоро не, но има и щастливи изключения
    • Не - такива връзки са опасни и отдалечават участниците в тях от реалния живот


Recommended Posts

Направете профилите да са по-подробни, лична информация, снимки, любими неща...Това е достатъчно, когато има снимки и четеш мненията на някого, много лесно може да направиш оценка дали човека е подходящ. Създаването на подфорум запознанства и самата рамка, че влизаш да се запознаваш, ще наруши приятелските взаимоотношения и много бързо форума ще се замъгли. Нека хората да се изразяват както искат, без да се поставят етикети.

Именно като се регистрира в секция "Запознанства" човек изрично декларира, че търси партньор (от братството). Иначе трябва да питам всеки, който ми импонира като поведение и мисли "а бе случайно да си търсиш гадже?". :3d_146:Дори и да не е някоя лелка, а някоя млада, красива и умна сестра, откъде да знам дали търси връзка?

А така събираме момите и момците за женене и почваме да ги сватосваме. :sorcerer::3d_049:

П.П. Кръшкачите няма да ги мисля сега, имам предвид сериозните запознанства.

Редактирано от Канел
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Именно като се регистрира в секция "Запознанства" човек изрично декларира, че търси партньор (от братството). Иначе трябва да питам всеки, който ми импонира като поведение и мисли "а бе случайно да си търсиш гадже?". :3d_146:Дори и да не е някоя лелка, а някоя млада, красива и умна сестра, откъде да знам дали търси връзка?

А така събираме момите и момците за женене и почваме да ги сватосваме. :sorcerer::3d_049:

П.П. Кръшкачите няма да ги мисля сега, имам предвид сериозните запознанства.

Много ми е интересно как ще ги събереш тези момичета и момчета .3d_146.gifИ как ще ги сватосаш...3d_146.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Хубаво е във всеки сайт да има такива форуми,защото не всеки може да намери приятел в реалния си живот и сред обкръжението си.А действително е,че който каквото търси,това може да намери в човека отсреща.Аз вече се опарих веднъж от подобна среща и не съм се срещал с никого от малобройните си нет-приятели повече на живо,а само на видеовръзка.Многото ми познати се отсяха и останаха няколко,с които често си пишем в скайпа или във Фейсбук.Трудно се намират,според моя скромен опит, хора с подобни на твоите интереси и търсения,а може би и степен на извисяване :dancing yes:.Но както каза един от участниците във форума,по-добре е да не се взема под внимание последното,защото независимо от всичко ние сме живи хора.

Линк към коментар
Share on other sites

Много интересна и наболяла тема, може би. Не казвам, че е невъзможно да не срещнеш човека в интернет, но има едно нещо, което аз наричам енергия. Не е ли странно, как един поглед към някого и в тебе пламва всичко. Само за миг, кой го усеща по-силно, кой по-слабо, но реално никой не може да каже, защо въпреки всичките ни представи за бъдещия партньор, те толкова рядко се оправдават.

В интернет може да срещнеш примерно много, които да харесаш интелектуално и дори да си мислиш, че са подходящи до мига в който се срещнете в реалността.

Линк към коментар
Share on other sites

Много ми е интересно как ще ги събереш тези момичета и момчета .3d_146.gifИ как ще ги сватосаш...3d_146.gif

Идеята е да се съберат в една стая на седянка, пък кой кого ще хареса си е тяхна работа. :dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е възможно, да знаете ;)

Преди години имах връзка с едно момче, с което на шега на майтап се бяхме запознали в icq, то тогава май нямаше и скайп. Когато се видяхме на живо, се оказахме излъгани в представите си един за друг, не за друго, а защото се оказа, че се харесахме и влюбихме ОЩЕ повече дори наживо:)))

Тъй че...никога не се знае откъде ще изкочи заека!!:dancing yes:

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Според мен може да има връзка в виртуалното пространство може да има и само приятелство. Аз се запознах в един сайт с едно момче и вече 3 години всеки ден си пишим по скайп и знаем всичко един за друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Няма особенна разлика от връзка, възникнала в реалното от тази чрез интернет. В реалното първо виждаш физическите параметри, във виртуалното първо "срещаш" душата на човека. Ако душата му е избрала да излъже, да подведе, съзнателно да се надцени - то струва ли си да се минава на физическо ниво на общуване?!

Има значение кой какво търси. От там идат разочарованията. Понякога искаме едно, а заявяваме друго. А то каквото търсиш - това ти се дава...

Редактирано от kashmir
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest Емил от Льонеберя

Общо взето работата с търсенето и намирането е ясна -

Ако една женска мечка иска да срещне един мъжки мечок, ще си изчисти бърлогата, ще я подреди, ще си среше козинката и ще махне трънчетата от нея, ще проветри, доколкото е възможно, бърлогата, ще сложи някакви ароматни плодчета на входа и ще застане като за снимка до тях... а мъжкият мечок ще подуши от далече ... ще се приближи, ще си изтупа козинката от прахоляка, ще махне и той трънчетата, ако носи гребенче, ще се среши внимателно, ще прибере корема и с галантна походка ще отиде до бърлогата. Първо може да се направи, че е отишъл, заради плодчетата, а и мецаната може да се направи, че всъщност прави парти с тези плодчета, но после ще се погледнат, ще се подушат и ще се пипнат с нослета...

Това всички го знаем на теория, но е важно и какво правим на практика. Трябва да оставим пространство до себе си, за да може ако някой иска, да застане до нас.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз отговорих с А! До преди няколко години бях доста скептична към този род запознанства, НО едно е да си на 20 години и да ходиш на училище, в университета, заведения и да се запознаваш всекидневно с десетки хора, друго е да си на една възраст, когато кръгът на нови хора, с които се запознаваш започва силно да се стеснява...Аз имам много, прекрасни познанства с жени, вече смело мога да ги нарека мои приятелки, започнали от интернет! Имах проблеми със забраменяването и логично за мен търсих помощ и подкрепа в такъв форум. Вече почти 5 години поддържам връзка с жени от форума. Слава Богу с една голяма част от приятелките ми вече заедно гледаме децата си! Защо да не намеря и половинката си тук, в нета!? Как да го позная ако всеки ден се разминаваме на улицата!? Как той да знае, че аз бутаща бебешка количка търся любовта му!? За мен все повече запознанства ще започват тук, в нета! Никой не спори, че не е опасно, че човек може да са подведе и т.н, и т.н...но нали така е и в реалния живот!? Тук е по-лесно защото има много време за опознаване, по-лесно е да решиш искаш или не да видиш този човек вече и на живо...

Линк към коментар
Share on other sites

Ами точно за любовни отношения изобщо не мога да си преставя да започнат онлайн.

Иначе за приятели и познати, с които се срещаме след това наживо и поддържаме връзка с години, отговорът ми е да .

Но по отношение на любовта, избягвам подобен род разговори и предложения.Просто не вярвам в интернет любовта.

За себе си съм взела това решение,иначе не осъждам хората, които го "практикуват",защото за някои това си е като някаква практика,като ходене на работа или нещо от сорта .

Държа да се познавам наживо с всички, които комуникирам често и имат личните ми детайли в скайп, фейсбук или имейла ми.Има шанс да не се познаваме и да сме приятели примерно във фейсбук или някаква друга соц. мрежа,само ако сме хора от един бранш/ ако става дума за сдружение,група или галерия и театър,или пък хора обвързани с изкуството професионално/.Все си мисля,че хората които би трябвало да са важни за моя живот,вселената ще направи така,че да ги срещна.

Разбира се допускам,че може и да не съм права,защото вече доста хора се "срещат" първо в интернет и след това се женят, създават семейства и т.н.

Но според мен е въпрос на съзнание,аз избирам живота, не компютърната си самоличност.И разчитам на това,макар,че никога не съм се стремяла да създавам някакво фалшиво ай ди онлайн, напротив винаги слагам мои профилни снимки, реагирам си така както бих реагирала и наживо и т.н.

Друг е въпросът,че целият ми професионален живот е и онлайн и всеки може да ме проследи в Google като досие.

Това беше причината отново да си върна и ника в този форум,защото срещу моето име има вече твърдо много информация и прекалено много хора се интересуват каква е тя, хахахах.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко е строго индивидуално.Лично аз тук намирам много съмищленици и затова пиша и чета с удоволствие. Всеки има нужда да сподели, да свери или затвърди мнение. Днес е трудно да се живее изолирано и без виртуалното пространство. Сайтовете за запознанство са много далеч от моите представи за начин на контактуване, но тук в този форум е съвсем различно. Познавам хора, които помпат самочувствието си и търсят половинки именно в нета- тагват снимки, пишат и набират фенове, но това, според мен, също е начин да намериш своята среда и да създадеш приятелства. Друг е въпросът, че виртуалността на контактуването ни прави все по самотни и все повече се отдалечаваме от реалните контакти. Би било добре всички да пишат със собствените си имена, но аз лично предпочитам анонимността. Намирам някаква сигурност в това, поне на този етап. За мен това са два различни свята - кръг от лични приятели в реалния живот и друг - във виртуалното пространство.

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Ако с някого нямате какво да си кажете чрез посредничеството на интернет (имейл програма, чат програма, интернет базиран форум), по телефона или чрез писмо или картичка, изпратени по пощата, вие няма да имате какво да си кажете и на живо - очи в очи.

Възможностите за комуникация не бива да се игнорират. Днес вече никой не използва бързоходци, конни пощальони, пощенски гълъби, огнени и димни сигнали, барабанни удари, камбани и др. средства за предаване на информация.

А сайтовете за запознанства са просто още едно място, където можете да срещнете всякакви хора - и красиви, и грозни, и нормални, и извратеняци, и интересни, и скучни, и умни, и глупави, и възпитани, и невъзпитани, и така нататък. А в някой от тези сайтове може да намерите нови приятели, а дори - и любовта. Също като в агенциите за запознанства. В агенция за запознанства трябва да попълните анкетна карта - вашите данни, какво представлявате, какво предлагате, какво търсите в партньора,

Ако сте в компютърна зала, огледайте се... Подходящият за вас човек може и да не е в сайта за запознанства, който изследвате в момента, а - да е седнал на съседния компютър - вляво, вдясно или зад вас.

Хубаво е в профила си да дадете своето реално описание, своя реална снимка (или снимки). Колкото до името или прякора - може да сложите истинското си лично име, може да сложите своите име и фамилия, или да ги размените (Петър Иванов може да стане Иван Петров и обратно), може да си изберете някакъв прякор - както сами решите. Няма смисъл да се криете от другите, ако наистина нямате задни помисли и користни намерения спрямо тях (например - да следите половинката си, сваляйки го/я от името на измислен от вас профил).

Имайте предвид, че, ако сте във връзка с някого (женени, в съжителство без брак, гаджета...), трябва да внимавате, за да не обидите партньора си. Особено - ако той е болезнено ревнив.

Някои си нямат работа и скучаят, такива хора не търсят нищо извън онлайн разговорите. Не разчитайте да се видите на живо или да създадете връзка с такива хора.

Други искат добре да опознаят човека (или - хората) срещу себе си, за да могат да направят своя избор. Такива се съгласяват на среща, едва след като са се сприятелили с вас онлайн.

Имайте предвид, че много от онези, които "търсят" или "предлагат" секс "за една нощ" може да предлагат платена любов. Може и на такива да попаднете.

Много рядко, но не - и невъзможно - е да попаднете на журналист(ка), който си чати с хората, за да направи интервю, посветено на даден сайт за запознанства. Вие можете да се сприятелите с него/нея, но можете да видите и кореспонденцията си с него/нея във вестника, списанието или сайта, в който този човек работи. Така че - внимавайте как пишете (пишете грамотно!), внимавайте и какво споделяте.

Аз се регистрирах в множество наши и чуждестранни сайтове за запознанства. И около 10 години седях в тях като "алигатор в засада" (само очите на алигатора се виждат над водата или над блатото). Сдобих се с няколко онлайн приятели и приятелки, с няколко други потребители станахме и офлайн приятели (приятели сме с тях и във Фейсбуук).

А най-интересното е, че за всичкото това време все не можех да открия любовта. И, когато вече бях спрял да търся каквото и да е, а само влизах ей така - профилактично, бях открит от едно момиче и вече цели 6 години сме заедно.

Та - така... Ако нищо не си намерите, нещо може да намери вас.

Разбира се, колкото са мечтаещите госпожици, толкова са и идеалите за съпруг. Ако една девойка или жена иска да се омъжи за богат, умен и красив мъж, ще й се наложи да се омъжва поне три пъти.

Естествено, че един форум, с ясно изразена тематика, в който са се регистрирали много хора, може да изиграе ролята и на сайт за запознанства. Няма нищо по-ествествено от това. А, ако хората искат да се видят и на живо, могат да си спретната среща на форумните потребители. Любовта не оанзчава да седите един срещу друг, да се държите за ръце и да се гледате влюбено, а - "да гледате в една посока", да имате общи интереси, да се допълвате и така нататък, вие това го знаете...

Успех в търсенето!

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Колкото до самата анкета, приложена към темата... Гласувам за А.

Времето лети, животът си върви и броят на нашите приятели, съученици, състуденти, колеги и познати, които са все още несемейни, все повече и повече намалява. Да не говорим, че някои от тях може вече да не са сред живите.

Затова в днешния забързан и зает ден сайтовете за запознанства и интернет тематичните форуми стават местата, където най-често можем да срещнем себеподобни - неангажирани, несемейни, с интереси, сходни с нашите.

Линк към коментар
Share on other sites

Една от щерките на кръстниците ми се ожени с приятел с който се запозна и дълго си контактува по Интернет.

Знам за още две мацки с които съм контактувал по форуми, че станаха гаджета с момчета, които също пишеха по форумите и там се запознаха.

Линк към коментар
Share on other sites

Прави ти комплимент, че изглеждат завършени, сякаш са плод на изграждане надминаващ този от примависта.

Виртуалното пространство е като всяко друго място за запознанства. То обаче дава възможност за манипулиране и заблуждаване на отсрещната страна за вида, интелекта и т.н. Освен това дава относителна анонимност, която позволява отърсване от задръжките и заобикаляне на отговорността за постъпките. Затова и има скептицизъм към този метод за запознанство.

82232296.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

Всеки търси щастието си там, където може.

Понякога се оказва, че щастието било до него, а той го търсел с бинокъл...

Ето, сега се случи, че се оказах в друга държава, но отседнал в същата стая на същия хотел, в която съм бил преди точно 4 години.

Замислих се какво беше преди 4 години и какво е сега...

Веселба е.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес тъщата ме заведе в една квартална библиотека, за да върне някакви книги. Там попаднах на книгите на един австрийски автор - Даниел Глатауер. Посветени са на връзките във виртуалното пространство. Преведени са на около 40 езика.

В момента чета първата от тях. Страхотен писател е, не мога да се откъсна от книгата. Чете се на един дъх...

Прочетете книгите му, за да не съжалявате после, че сте ги пропуснали!

- Лекарство против северния вятър

http://obsidian.bg/?cid=8&bid=297

- Седмата вълна

http://obsidian.bg/?cid=8&bid=304

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...