Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Филмът „Гарванът“


AriesWildChild

Recommended Posts

Сигурно няма някой, който да не е гледал този невероятен филм с готическа атмосфера, но аз все пак пускам темата.

Филмът излиза на бял свят през 1994 година, последван е от още два филма, има и сериал със същото име и идея.

В главната роля е Брандън Лий, син на Брус Лий и изключително талантлив актьор бих казала. Колегите му споделят, че е било удоволствие да се работи с него.

Брандън умира на снимачната площадка едва осем дни преди завършването на филма и месец преди сватбата си. За това пък филмът се превръшща в един от най- гледаните и харесвани произведения на киното, създавани някога.

Ето и историята:

Хората вярват, че когато някой умре, гарван отнася душата му в земята на мъртвите. Но понякога се случва нещо толкова лошо, че от непоносимата мъка, душата не може да намери покой.

Понякога, само понякога, гарванът може да върне такава душа в света на живите, за да оправи нещата...

Шели и Ерик бяха много влюбени. Но никой не вдига сватба на Хелоуин, не и в Детройт. Шели е изнасилена и пребита от главорезите на бандитския бос Топ Долар, и 30 часа по-късно умира в болницата.

Ерик е застрелян и изхвърлен през прозореца. Година по-късно смъртта вече не е същата за Ерик Дрейвън. Придружен от гарван и надарен с нови сили, в свят, изпълнен с тъга и болка, той отново е жив, за да отмъсти за смъртта на любимата си. Въпреки всичко, любовта е вечна. И някои от нас вярват в ангели.

Ако все още не сте запознати - гледайте го ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Сигурно няма някой, който да не е гледал този невероятен филм с готическа атмосфера,

той отново е жив, за да отмъсти за смъртта на любимата си. Въпреки всичко, любовта е вечна. И някои от нас вярват в ангели.

Ако все още не сте запознати - гледайте го wink.gif

Аз не съм го гледала... и след прочетеното представяне няма и да го гледам, пък harhar.gif Звучи като добре режисирана касапница blink.gif

Защото Холивуд може да смята, че любовта и отмъщението вървят ръка за ръка - но, аз не мисля така. Там, където има отмъщение - няма любов, още по-малко пък вечна, а още по-малко пък и .. ангели biggrin.gif

Редактирано от Чебурашка
Линк към коментар
Share on other sites

...няма и да го гледам, пък harhar.gif Звучи като добре режисирана касапница blink.gif

Защото Холивуд може да смята, че любовта и отмъщението вървят ръка за ръка - но, аз не мисля така. Там, където има отмъщение - няма любов, още по-малко пък вечна, а още по-малко пък и .. ангели biggrin.gif

Подкрепям те напълно! вместо да гледаме филми за Любовта, не ли по-добре да я почувстваме!

Браво!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Филмът е изключително въздействащ и носещ много послания,стига да умееш да ги доловиш.:)

Любовта не умира-тя е вечна!:angel:

Аз съм против насилието във всичките му форми,но филма ми хареса.

Линк към коментар
Share on other sites

така е, Гранатче, но има и други, които носят подобни послания като Le marche de l'Imperieur или Touching the void. там никой не рита никого и пак става дума за борба, ценности и любов.:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Като стана въпрос за филми и за любов се сетих за "Всичко е любов" и "Маргарит и Маргарита".В тях има от всичко.

А най-харесвам "Таралежите се раждат без бодли",нищо че темата е друга!:3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

а каво ще кажеш за Изпити по никое време ?

направо не мога да повярвам , че пиша на тема кино - аз, за да гледам филм, трябва да съм вързана за стола и ако може да е по-кратък(филма).

голямо изключение от документалистиката, която мога да изтърпя и пет часа без да мръдна, прави "черна котка, бял котарак", при който пак ставах да се шматкам на някъде, че не ме свърта и това си е!

извод: не ме слушайте- нищо не разбирам от кино :sleeping::3d_146:!

Поздрави!

Редактирано от Злинчо
Линк към коментар
Share on other sites

И аз рядко гледам филми и то хубави(изключение е "Перла",който изгледах,за да разбера любителите на сериали и повече няма да го направя-не е за мен!)

"Изпити по никое време" е добър,както и повечето български филми.Харесвам по-старите филми.Има и нови хубави.Дано се възроди българското кино!:)

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо не ме трогва този филм... Доста ми е западен някакси, не резонира с мен.

Линк към коментар
Share on other sites

Не съм гледал филма "Гарванът", но много ми харесва руския филм "Остров".Струва си да се гледа .Разказва се за едив монах - светец, който може да лекува , владее ясновидство. Същевременно е много скромен, живее в лишения, моли се постоянно. Но повече - в самият филм за тези, които искат да го гледат .

Линк към коментар
Share on other sites

този филм ми е един от любимите - разрева ме и трите пъти в които го гледах - и много добри ефекти и всичко :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз не съм го гледала... и след прочетеното представяне няма и да го гледам, пък harhar.gif Звучи като добре режисирана касапница blink.gif

Защото Холивуд може да смята, че любовта и отмъщението вървят ръка за ръка - но, аз не мисля така. Там, където има отмъщение - няма любов, още по-малко пък вечна, а още по-малко пък и .. ангели biggrin.gif

и аз не съм за отмъщение, но ако например някой убие човек който много обичаш няма ли да искаш поне да го накажеш може и да не го убиваш но...?

а и Холивуд се стреми да има просто зрелище - това си го има у хората от едно време

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

А замисляли ли сте се защо синът на Брус Лий също загива загадъчно?

незнам защо... много голяма трагедия си е бил е голям актьор също като баща си

Линк към коментар
Share on other sites

"Островът" ти докосва директно духа и душата, събужда най-дълбинното в теб, връзката с вселената... Сърцето се радва на такъв филм...

Линк към коментар
Share on other sites

"Островът"не съм го гледала(непременно ще го направя!),но преди години бях потресена от една автобиографична драма-"Огледало" на един от най-добрите руски режисьори Тарковски.

Той има такъв творчески почерк,че човек от още от първия кадър ще познае чий е филма.

Руското кино хич не е за пренебрегване.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...